Euthyrox 100

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,1 mg
Ilość
100 tabl.
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: MERCK KGAA

Euthyrox 100 - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Na czczo/po posiłku

Przyjęcie leku na czczo powoduje szybkie opróżnienie żołądka, co z kolei prowadzi do natychmiastowego wzrostu stężenia leku we krwi. Dzięki temu pacjent zaczyna odczuwać poprawę. Natomiast przyjęcie lekarstwa po posiłku opóźnia opróżnianie żołądka, co wydłuża czas pasażu leku. Dowiedz się więcej o znaczeniu spożywania leków na czczo lub po posiłku.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Czy Euthyrox może zaszkodzić płodowi?

w związku z odpowiedzią na pytanie o ciązy i braniu eutyroxu z wczoraj mam tylko jeszcze jedno pytanie. czy w mojej sytuacji (przypominam tsh 2,56 przed ciążą i branie eutyroxu w czasie ciązy od miesiaca) eutyrox mógł jakoś zaszkodzić dziecku? czy raczej jest bezpieczny? dziękuję i proszę o odpowiedź

Odstawienie Euthyrox z dnia na dzień

Dobry wieczór, chciałabym spytać czy mogę z dnia na dzień odstawić euthyrox (dawka 37,5 dziennie; brane od 20 dni). Dawka była ustalona w celu obniżenia prolaktyny wraz z bromergonem, który dobrze toleruję od lat). Jestem wciąż napuchnięta i mam niewiarygodny apetyt po euthyroxie. Lekarz mówił, że nie jest ten lek niezbędny ale można spróbować. Stąd pytanie, czy mogę odstawić z dnia na dzień. Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź.

Odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska Lek. Aleksandra Witkowska i 1 inny specjalista
POKAŻ WIĘCEJ

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Euthyrox 100 - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Levothyroxinum natricum

  Substancja pochodna pierwiastka jodu. Wykazuje działanie podobne do hormonów tarczycy, wpływając na zwiększenie przemiany materii, przyspieszenie procesów spalania i metabolizmu tłuszczów, białek i węglowodanów. Przyczynia się do zmniejszenia stężenia cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Stosowana w niedoczynności tarczycy oraz przewlekłym zapaleniu tarczycy (choroba Hashimoto).

  Dostępne opakowania
  Euthyrox 100

  Euthyrox 100

  tabletki - 100 tabl. - 0,1 mg
  MERCK KGAA
  Euthyrox 100

  Euthyrox 100

  tabletki - 50 tabl. - 0,1 mg
  MERCK KGAA