Desloratadine Ratiopharm

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór doustny
Dawka
0,5 mg/ml
Ilość
50 ml (butelka)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: RATIOPHARM GMBH

Desloratadine Ratiopharm - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Desloratadine Ratiopharm - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Desloratadine Ratiopharm - opis

Desloratadine ratiopharm wskazany jest w celu łagodzenia objawów związanych z:

- alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (patrz punkt 5.1)

- pokrzywką (patrz punkt 5.1)

Desloratadine Ratiopharm - skład

Każdy ml roztworu zawiera 0,5 mg desloratadyny. Substancje pomocnicze:

Każdy ml roztworu doustnego zawiera 150 mg sorbitolu płynnego (niekrystalizującego). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Desloratadine Ratiopharm - dawkowanie

Desloratadine ratiopharm może być przyjmowany niezależnie od posiłków w celu złagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (w tym okresowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa) i pokrzywką (patrz punkt 5.1).

Należy pamiętać, że większość przypadków zapalenia błony śluzowej nosa u dzieci w wieku poniżej 2 lat jest pochodzenia zakaźnego (patrz punkt 4.4) i brak jest danych dotyczących leczenia zakaźnego zapalenia błony śluzowej nosa produktem Desloratadine ratiopharm.

Dzieci w wieku od 1 do 5 lat: zalecana dawka to 2,5 ml (1,25 mg) Desloratadine ratiopharm roztworu doustnego raz na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat: zalecana dawka to 5 ml (2,5 mg) Desloratadine ratiopharm roztworu doustnego raz na dobę.

Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): zalecana dawka to 10 ml (5 mg) Desloratadine ratiopharm roztworu doustnego raz na dobę.

Nie ma wystarczających danych dotyczących skuteczności stosowania desloratadyny u młodzieży w wieku 12 do 17 lat (patrz punkty 4.8 i 5.1).

Okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie) należy leczyć biorąc pod uwagę ocenę historii choroby pacjenta.

Leczenie należy przerwać po ustąpieniu objawów i wznowić w momencie ich ponownego wystąpienia.

W przewlekłym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 lub więcej dni w tygodniu i przez dłużej niż 4 tygodnie) można zalecić pacjentowi kontynuowanie leczenia w okresie narażenia na alergen.

Desloratadine Ratiopharm - środki ostrożności

Nie określono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania desloratadyny w postaci roztworu doustnego u dzieci w wieku poniżej 1 roku życia.

U dzieci w wieku poniżej 2 lat diagnoza alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa jest szczególnie trudna do odróżnienia od innych form zapalenia błony śluzowej nosa. Podczas diagnozy należy wziąć pod uwagę brak infekcji górnych dróg oddechowych lub zaburzeń strukturalnych, jak również wywiad, badanie przedmiotowe oraz odpowiednie badania laboratoryjne i badania skóry.

Około 6% dorosłych i dzieci w wieku od 2 do 11 lat ma fenotypowo spowolniony metabolizm desloratadyny przez co pacjenci ci narażeni są na większą ekspozycję (patrz punkt 5.2). Bezpieczeństwo stosowania desloratadyny u dzieci w wieku od 2 do 11 roku życia, które słabo metabolizują desloratadynę jest takie samo jak u dzieci, które mają normalny metabolizm desloratadyny.

Nie badano wpływu desloratadyny u dzieci < 2. roku życia ze słabym metabolizmem desloratadyny.

Desloratadynę należy stosować ostrożnie w przypadku ciężkiej niewydolności nerek (patrz punkt 5.2).

Ten produkt leczniczy zawiera sorbitol, dlatego pacjenci z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharozy-izomaltazy nie powinni przyjmować tego produktu leczniczego.

Desloratadine Ratiopharm - przedawkowanie

W przypadku przedawkowania należy rozważyć zastosowanie standardowego postępowania mającego na celu usunięcie niewchłoniętej substancji czynnej. Zaleca się leczenie objawowe i podtrzymujące.

Na podstawie badania klinicznego, z zastosowaniem zwielokrotnionej dawki, w którym podawano do 45 mg desloratadyny (dawka 9 razy większa od dawki leczniczej), nie stwierdzono klinicznie istotnych działań niepożądanych.

Desloratadyna nie jest usuwana za pomocą hemodializy. Nie wiadomo, czy jest ona usuwana za pomocą dializy otrzewnowej.

Desloratadine Ratiopharm - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, lub na loratadynę.

Desloratadine Ratiopharm - działania niepożądane

W badaniach klinicznych na populacji dziecięcej, desloratadynę w postaci roztworu doustnego podano 246 pacjentom w wieku od 6 miesięcy do 11 lat. Stwierdzono, że częstość występowania działań niepożądanych u dzieci w wieku od 2 do 11 lat w grupie przyjmującej desloratadynę była podobna do częstości w grupie przyjmującej placebo.

U niemowląt i dzieci w wieku od 6 do 23 miesięcy działaniem niepożądanym występującym częściej niż w grupie placebo była biegunka (3,7%), gorączka (2,3%) i bezsenność (2,3%). W dodatkowym badaniu nie obserwowano działań niepożądanych u pacjentów w wieku od 6 do 11 lat po podaniu pojedynczej dawki 2,5 mg desloratadyny w postaci roztworu doustnego.

W badaniach klinicznych z udziałem dorosłych i młodzieży, w zakresie badanych wskazań, w tym w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa i w przewlekłej pokrzywce idiopatycznej, po podaniu desloratadyny w zalecanej dawce, działania niepożądane wystąpiły u 3 % pacjentów więcej niż u tych, którzy otrzymywali placebo. Najczęściej wystepującymi działaniami niepożądanymi, zgłaszanymi częściej niż w grupie placebo, były: uczucie zmęczenia (1,2 %), suchość błony śluzowej jamy ustnej (0,8 %) i bóle głowy (0,6 %).

24 inne działania niepożądane obserwowane bardzo rzadko w okresie po wprowadzeniu produktu do obrotu, wymieniono w poniższej tabeli.

Zaburzenia psychiczne

Omamy

Zaburzenia układu nerwowego

Zawroty głowy, senność, bezsenność, pobudzenie psychoruchowe, drgawki

Zaburzenia serca

Tachykardia, kołatanie serca

Zaburzenia żołądka i jelit

Bóle brzucha, nudności, wymioty, niestrawność, biegunka

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

Zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zwiększenie stężenia bilirubiny, zapalenie wątroby

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej

Ból mięśni

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Reakcje nadwrażliwości (takie jak: anafilaksja, obrzęk naczynioruchowy, duszność, świąd, wysypka i pokrzywka)

Desloratadine Ratiopharm - ciąża i karmienie piersią

W badaniach na zwierzętach desloratadyna nie miała działania teratogennego. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego w czasie ciąży. Z tego względu nie zaleca się stosowania desloratadyny w czasie ciąży.

Desloratadyna przenika do mleka matki, dlatego nie zaleca się stosowania desloratadyny u kobiet karmiących piersią.

Desloratadine Ratiopharm - prowadzenie pojazdów

W badaniach klinicznych, w których oceniano zdolność prowadzenia pojazdów u pacjentów otrzymujących desloratadynę nie występowało zaburzenie tej czynności. Jednakże pacjentów należy poinformować, że bardzo rzadko, u niektórych osób, występuje senność, która może wpływać na ich zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Desloratadine Ratiopharm - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Desloratadinum

  Substancja o działaniu antyalergicznym. Poprzez blokadę receptora histaminowego H1 hamuje reakcje alergiczne. Stosowana w łagodzeniu objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa oraz pokrzywką. Substancja nie przenika do ośrodkowego układu nerwowego, w związku z czym nie wywiera działania uspokajającego.

  Dostępne opakowania
  Desloratadine Ratiopharm

  Desloratadine Ratiopharm

  roztwór doustny - 50 ml (butelka) - 0,5 mg/ml
  RATIOPHARM GMBH
  Desloratadine Ratiopharm

  Desloratadine Ratiopharm

  roztwór doustny - 60 ml (butelka) - 0,5 mg/ml
  RATIOPHARM GMBH
  Desloratadine Ratiopharm

  Desloratadine Ratiopharm

  roztwór doustny - 100 ml (butelka) - 0,5 mg/ml
  RATIOPHARM GMBH
  Desloratadine Ratiopharm

  Desloratadine Ratiopharm

  roztwór doustny - 120 ml (butelka) - 0,5 mg/ml
  RATIOPHARM GMBH
  Desloratadine Ratiopharm

  Desloratadine Ratiopharm

  roztwór doustny - 150 ml (butelka) - 0,5 mg/ml
  RATIOPHARM GMBH
  Desloratadine Ratiopharm

  Desloratadine Ratiopharm

  tabletki powlekane - 7 tabl. (blist.PVC/PVDC/Alu) - 5 mg
  RATIOPHARM GMBH
  Desloratadine Ratiopharm

  Desloratadine Ratiopharm

  tabletki powlekane - 10 tabl. (blist.PVC/PVDC/alu) - 5 mg
  RATIOPHARM GMBH
  Desloratadine Ratiopharm

  Desloratadine Ratiopharm

  tabletki powlekane - 14 tabl. (blist.PVC/PVDC/Alu) - 5 mg
  RATIOPHARM GMBH
  Desloratadine Ratiopharm

  Desloratadine Ratiopharm

  tabletki powlekane - 15 tabl. (blist.PVC/PVDC/Alu) - 5 mg
  RATIOPHARM GMBH
  Powiązane artykuły
  Newsy - leki i suplementy

  Fabrazyme i replagal - leki na chorobę Fabry'ego, będą refundowane

  Fabrazyme i replagal - leki na chorobę Fabry'ego, będą refundowane

  Minister Zdrowi, Łukasz Szumowski, podzielił się na konferencji dobrą wiadomością dla cierpiących na chorobę Fabry'ego. Od 1 września na liście leków refundowanych pojawi się enzymatyczna terapia zastępcza. Refundacji podlegają dwa leki: Fabrazyme i Replagal. Fabrazyme...

  Leki i suplementy

  Clotrimazolum - czym jest, na co działa i jak go stosować

  Clotrimazolum - czym jest, na co działa i jak go stosować

  Clotrimazolum to lek stosowany w przypadku zaburzeń dermatologicznych oraz zmian skórnych występujących między innymi w okolicach płciowych. Pomimo higieny miejsc intymnych może dojść do ich zakażenia oraz rozwoju bakterii na skórze. Jest o sytuacja dosyć...

  Alergologia i pulmonologia

  Osutka

  Osutka

  Osutki polekowe to reakcje uczuleniowe na leki, stosowane na skórę lub doustnie. Objawy niepożądane po stosowaniu leków występują u 15 - 30% pacjentów, a osutki polekowe to jedne z nich. Działania niepożądane leków mogą być przewidywalne lub nie. Przewidywalne...

  Osutka

  Osutka polekowa - objawy, przyczyny, leczenie

  Osutka polekowa - objawy, przyczyny, leczenie

  Osutki polekowe to reakcje uczuleniowe na leki, stosowane na skórę lub doustnie. Objawy niepożądane po stosowaniu leków występują u 15 - 30% pacjentów, a osutki polekowe to jedne z nich. Działania niepożądane leków mogą być przewidywalne lub nie. Przewidywalne...

  Newsy - leki i suplementy

  GIF wycofuje z obrotu trzy serie maści Ivoxel

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju trzy serie emulsji na skórę Ivoxel. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Z obrotu zostaną wycofane dwie serie emulsji o wadze 60 g, jedna o numerze 634231 i...

  Pokrzywka - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie

  Pokrzywka - zdjęcia

  Pokrzywka - zdjęcia

  Zdjęcie pokrzywki Pokrzywka powstaje szybko i zanika bez śladów po kilku lub kilkunastu godzinach.

  Dermatologia

  Zatrucia bluszczem trującym

  Bluszcz trujący (Toxidendron radicans) to roślina, którą trudno zidentyfikować. Charakteryzuje się ona trzylistnymi skupiskami i może występować zarówno jako krzak, jak i pnącze. Może wywołać kontaktowe zapalenie skóry, uszkodzenie błony śluzowej przewodu...

  Mieszkaj zdrowo

  Sposoby na pająki. Jak je odstraszyć i co zrobić, gdy pogryzą?

  Sposoby na pająki. Jak je odstraszyć i co zrobić, gdy pogryzą?

  Choć mówi się, że obecność pająków to oznaka zdrowego domu, większość osób woli pozbyć się tych niechcianych lokatorów. Podpowiadamy proste i skuteczne metody. Zapachy, których pająki nie lubią Pająki budzą niechęć wielu osób. Ich ugryzienia mogą być...

  Zatrucia bluszczem trującym

  Zatrucia bluszczem trującym

  Bluszcz trujący (Toxidendron radicans) to roślina, którą trudno zidentyfikować. Charakteryzuje się ona trzylistnymi skupiskami i może występować zarówno jako krzak, jak i pnącze. Może wywołać kontaktowe zapalenie skóry, uszkodzenie błony śluzowej przewodu...