Clemastinum WZF

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
syrop
Dawka
0,01 g/100ml
Ilość
100 ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.

Clemastinum WZF - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Na czczo/po posiłku

Przyjęcie leku na czczo powoduje szybkie opróżnienie żołądka, co z kolei prowadzi do natychmiastowego wzrostu stężenia leku we krwi. Dzięki temu pacjent zaczyna odczuwać poprawę. Natomiast przyjęcie lekarstwa po posiłku opóźnia opróżnianie żołądka, co wydłuża czas pasażu leku. Dowiedz się więcej o znaczeniu spożywania leków na czczo lub po posiłku.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Czerwone bąble na skórze

Witam, Od 10 dni po powrocie z Zakopanego dostałem bąbli czerwonych poszedłem do dermatologa jet to pokrzywka, głównie na plecach, klatce szyi i twarzy, . Brałem wapno to mnie obsypywało ostro, potem 2 dni nie brałem nic i praktycznie nic nie miałem, po wizycie u dermatologa dostałem caltre i clemastinum wzf. Wziąłem na wieczór clemastinum na drugi dzień rano obudziłem się z bąblami na...

Uczulenie na antybiotyk Amotaks

Witam.wziełam antybiotyk amotaks 2 tabletki nastepnego dnia dostałam uczulenie utrzymywało sie wiec pojachałam na pogotowie tam dostałam zaszczyk dożylnie i do mięśniowo i przepis tabletki clemastinum wzf . Po dwóch dniach nie widać poprawy czy te uczulenie moze tak długo znikać??? czy to może w końcu od czego innego od pojawienia...

Odbijanie po posiłkach a usunięcie pęcherzyka żółciowego

Od ok.1 roku po posiłkach,,bekam,,.Ok 15 l. temu usunięto mi woreczek żółciowy. Ok.10 dni temu na ciele pojawiło się swędzenie dłoni i kolan a na drugi dzień wysypka na całym ciele. Kiedy się drapałam powstawały smugi/jakby ktoś mnie biczował/pogrubione do 3 milimetrów. Zażywam tabl. na cholesterol t.j ramikor 10mg,indix 1,5 mg,karnidin 10mg.Lek. derm.przepisał mi clemastinum...

Clemastinum WZF - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Clemastinum WZF - opis

 Leczenie wspomagające we wstrząsie anafilaktycznym, obrzęku naczynioruchowym  Zapobiegawczo, przed zabiegiem mogącym wywołać uwolnienie histaminy

Clemastinum WZF - skład

1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera1 mg Clemastinum (klemastyny) w postaci klemastyny fumaranu.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Clemastinum WZF - dawkowanie

Produkt należy podawać dożylnie lub domięśniowo.

Przed podaniem dożylnym należy zawartość ampułki rozcieńczyć pięciokrotnie (1:5) 0,9% roztworem NaCl lub 5% roztworem glukozy. Wstrzykiwać powoli w ciągu 2-3 minut.

Dorośli

Leczenie wspomagające we wstrząsie anafilaktycznym, obrzęku naczynioruchowym:

dożylnie lub domięśniowo 2 ml (1 ampułka) dwa razy na dobę.

Zapobiegawczo, przed zabiegiem mogącym wywołać uwolnienie histaminy:

dożylnie 2 ml (1 ampułka) bezpośrednio przed zabiegiem.

Clemastinum WZF - środki ostrożności

Produkt należy stosować z zachowaniem szczególnej ostrożności u pacjentów:

? z jaskrą z wąskim kątem lub z podwyższonym ciśnieniem śródgałkowym;

? ze zwężeniem odźwiernika;

? z wrzodem trawiennym utrudniającym pasaż treści pokarmowej;

? z objawowym rozrostem gruczołu krokowego oraz epizodami zatrzymania moczu z innych przyczyn (np. niedrożność szyi pęcherza moczowego);

? z astmą oskrzelową;

? z nadczynnością tarczycy;

? z chorobami układu krążenia i nadciśnieniem tętniczym.

Podczas stosowania klemastyny u pacjentów w podeszłym wieku nie można wykluczyć wystąpienia nasilonych działań niepożądanych (np. uspokojenia, senności, zmęczenia, zmniejszenia ciśnienia tętniczego, zawrotów głowy). W celu zminimalizowania działań niepożądanych w tej grupie wiekowej, należy rozważyć zmniejszenie dawki.

Klemastyna stosowana u pacjentów z porfirią może nasilać objawy kliniczne tej choroby.

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania klemastyny.

Należy unikać stosowania klemastyny jednocześnie z lekami hamującymi czynność ośrodkowego układu nerwowego (patrz punkt 4.5).

Należy przerwać stosowanie klemastyny na kilka dni przed wykonaniem testów alergicznych.

Ze względu na zawartość sorbitolu, produktu nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Produkt zawiera 140 mg etanolu 96% na jednorazową dawkę. Należy to wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką. Szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową.

Glikol propylenowy zawarty w produkcie może spowodować objawy jak po spożyciu alkoholu.

Clemastinum WZF - przedawkowanie

Objawy przedawkowania, charakterystyczne dla leków przeciwhistaminowych, są związane zarówno z pobudzeniem, jak i hamowaniem czynności ośrodkowego układu nerwowego.

Może wystąpić: pobudzenie, omamy, ataksja, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia mięśniowe, atetozy, hipertermia, sinica, drgawki, hiperrefleksja przechodząca w poudarową depresję i zatrzymanie krążenia oraz oddychania.

Wystąpienie drgawek może poprzedzać depresja o łagodnym nasileniu.

Może wystąpić: suchość w jamie ustnej, rozszerzenie źrenic, zaczerwienienie twarzy, podwyższenie temperatury ciała.

U dorosłych częściej niż u dzieci występuje hamowanie czynności ośrodkowego układu nerwowego, przejawiające się sennością, a nawet śpiączką. Może wystąpić zapaść sercowo-naczyniowa.

Pacjentom nieprzytomnym, także w stanie śpiączki, należy zapewnić intensywną opiekę medyczną.

Pacjentom z zaburzeniami oddychania należy zapewnić wspomaganie oddychania.

Obniżenie ciśnienia tętniczego może być wczesnym objawem zapaści sercowo-naczyniowej, dlatego zaleca się podjęcie natychmiastowych działań. Poza standardowym postępowaniem, może być konieczne podanie dożylne leku zwężającego naczynia krwionośne w celu przywrócenia prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego.

Nie należy stosować produktów pobudzających ośrodkowy układ nerwowy.

W przypadku wystąpienia drgawek, należy podać diazepam lub krótko działający barbituran (w razie konieczności, jeśli jednorazowa dawka nie będzie skuteczna, można powtórzyć dawkę).

W celu obniżenia gorączki stosować zimne okłady.

Metody przyspieszonej eliminacji (hemodializa, hemoperfuzja) są nieskuteczne.

Clemastinum WZF - przeciwwskazania

? Nadwrażliwość na klemastynę i inne związki o podobnej strukturze chemicznej (np. chlorfeniramina, difenhydramina) lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych znajdujących się w produkcie.

? Jednoczesne stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy.

Clemastinum WZF - działania niepożądane

Zaburzenia układu nerwowego

Najczęściej występuje: uspokojenie, senność, zaburzenia koordynacji, zawroty głowy. Może wystąpić: zmęczenie, splątanie, niepokój, nadmierne pobudzenie (szczególnie u dzieci), osłabienie, ból głowy i zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, drżenia, bezsenność, niewyraźne widzenie, podwójne widzenie, szumy uszne, drgawki.

Zaburzenia żołądka i jelit

Najczęściej występują bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty, biegunka, zaparcia. Może także wystąpić brak łaknienia, suchość błony śluzowej jamy ustnej.

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

Najczęściej występuje zwiększenie gęstości wydzieliny w drogach oddechowych. Może także wystąpić uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech, suchość błony śluzowej nosa i gardła, uczucie zatkanego nosa.

Zaburzenia serca i naczyń

Obniżenie ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, tachykardia, skurcze dodatkowe.

Zaburzenia krwi i układu chłonnego Małopłytkowość, agranulocytoza, niedokrwistość hemolityczna.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych

Trudności w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Pokrzywka, wysypka.

Zaburzenia ogólne Nadmierna potliwość, dreszcze, nadwrażliwość na światło.

U pacjentów w wieku powyżej 60 lat jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia obniżenia ciśnienia tętniczego, senności, zmęczenia i zawrotów głowy.

Clemastinum WZF - ciąża i karmienie piersią

Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Klemastyna przenika do mleka kobiecego.

Ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych u karmionych piersią niemowląt nie należy karmić piersią podczas stosowania klemastyny.

Clemastinum WZF - prowadzenie pojazdów

Ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych (takich jak np. senność, zmęczenie, zawroty głowy) podczas stosowania klemastyny nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Clemastinum

  Dostępne opakowania
  Clemastinum WZF

  Clemastinum WZF

  syrop - 100 ml - 0,01 g/100ml
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Clemastinum WZF

  Clemastinum WZF

  roztwór do wstrzykiwań - 5 amp.a 2ml - 2 mg/2ml
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Powiązane artykuły
  Kosmetyki

  Środki na ukąszenia owadów

  Mimo że większość ukąszeń owadów jest nieszkodliwa, to jednak zawsze powoduje dyskomfort, swędzenie skóry, a nawet ból. Ukąszenie przez pszczołę, osę, szerszenia czy czerwone mrówki może powodować bardzo dotkliwy ból wokół użądlenia i opuchliznę. Wówczas...

  Mieszkaj zdrowo

  Sposoby na pająki. Jak je odstraszyć i co zrobić, gdy pogryzą?

  Sposoby na pająki. Jak je odstraszyć i co zrobić, gdy pogryzą?

  Choć mówi się, że obecność pająków to oznaka zdrowego domu, większość osób woli pozbyć się tych niechcianych lokatorów. Podpowiadamy proste i skuteczne metody. Zapachy, których pająki nie lubią Pająki budzą niechęć wielu osób. Ich ugryzienia mogą być...

  Mieszkaj zdrowo

  Biedronki azjatyckie znowu atakują. Wiemy, czy są niebezpieczne

  Biedronki azjatyckie znowu atakują. Wiemy, czy są niebezpieczne

  Biedronki azjatyckie Od 2006 roku, wraz z ciepłymi dniami, na ścianach budynków w całej Polsce pojawiają się biedronki azjatyckie. Owady wchodzą przez okna i wszystkie szczeliny. Poznamy je po charakterystycznym zapachu. Niektóre z nich mogą nawet ukąsić....

  Alergia - przyczyny, objawy, leczenie

  5 najdziwiniejszych alergii

  5 najdziwiniejszych alergii

  Alergia - epidemia naszych czasów Jest jedną z najczęściej występujących chorób na świecie. Objawia się już we wczesnym dzieciństwie i trwa przez całe życie, choć jej objawy można zminimalizować. Alergia. Alergia jest nieprawidłową reakcją układu odpornościowego...

  Alergie skórne

  Alergia na lateks - przyczyny, objawy, diagnostyka

  Alergia na lateks - przyczyny, objawy, diagnostyka

  Dermatolodzy mają ręce pełne roboty. Coraz więcej osób zgłasza się do nich ze swędzącą, nieestetyczną wysypką na dłoniach. W większości przypadków okazuje się, że winne są lateksowe rękawczki. Lateks jest popularnym składnikiem wykorzystywanym w przemyśle...

  Newsy

  Alergia na lateks. Czym jest spowodowana?

  Alergia na lateks. Czym jest spowodowana?

  Dermatolodzy mają ręce pełne roboty. Coraz więcej osób zgłasza się do nich ze swędzącą, nieestetyczną wysypką na dłoniach. W większości przypadków okazuje się, że winne są lateksowe rękawczki, które wiele osób nosi, by zminimalizować ryzyko zakażenia...

  Alergia na jad owadów

  Swędząca skóra po ugryzieniu komara. Przyczyna jest prosta (WIDEO)

  Swędząca skóra po ugryzieniu komara. Przyczyna jest prosta (WIDEO)

  Sezon na komary trwa. Każdy z nas chociaż raz został ukąszony przez tego owada. Na skórze pojawia się wtedy swędzący bąbel i naukowcy szukali wyjaśnienia tego zjawiska. Okazuje się, że przyczyną swędzenia jest jedna specyficzna rzecz, którą robi komar...

  Pokrzywka - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie

  Pokrzywka ostra

  Pokrzywka ostra jest diagnozowana wówczas, gdy swędząca wysypka pojawia się nagle. Najczęściej zmiana skórna utrzymuje się 24-48 godzin, choć może trwać nawet do 6 tygodni. Jeśli dolegliwości nie znikną przed upływem 6 tygodni, chory ma do czynienia z...

  Alergia na jad owadów

  Owady - objawy alergii na jad owadów, pierwsza pomoc w użądleniu

  Owady - objawy alergii na jad owadów, pierwsza pomoc w użądleniu

  Dla osób cierpiących na alergię na jad owadów, użądlenie przez nie może być szczególnie niebezpieczne i groźne dla życia. Objawy mogą mieć różny stopień nasilenia: od reakcji miejscowej skóry, gdy w miejscu użądlenia powstaje bąbel otoczony rumieniem...