Leki rozkurczone w 33. tygodniu ciąży
Dzień dobry. Jestem w 33 tc. Musze przyjmować leki rozkurczowe. Czy bardziej bezpieczny dla dziecka jest buscopan czy nospa?
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Dzień dobry. Jestem w 33 tc. Musze przyjmować leki rozkurczowe. Czy bardziej bezpieczny dla dziecka jest buscopan czy nospa?
udalem sie do lekarza stwierdzil zapalenie zeber przepisano mi leki. RHUMALGAN SR i BUSCOPAN pierwszy jest przeciwbolowy drugi rozkurczowy a gdzie cos na tan stan zapalny ? Pownienem poprosic lekarza o jakies jeszcze leki one nie pomagaja.
Czy po wycięciu wyrostka robaczkowego mogą być jakieś komplikacje? U mnie się zaczęły, a nigdy wcześniej nie miałem problemów z bólem brzucha (całego, trudno określić dokładne miejsce). Zrobiłem USG, 2x gastroskopię, tomografię, nie licząc badania...
boli mnie podbrzusze, mam nawracające infekcje dróg moczowych, grypę- miałąm antybiotyk. BYŁAM DZIŚ W SZPITALU PODANO MI PAPAWERYNE, TERAZ WZIĘŁAM BUSCOPAN, TROSZKĘ PRZESZŁO, nie wiem co dalej robić...
Witam, od kilku ni odczuwam nasilające się ból brzucha. Ból sięga aż do mostka. Odczuwam pieczenie w mostku. Nasila się zazwyczaj po zapaleniu papierosa. NA chwilę pomaga Buscopan i Ranigast. Co to może być? Wrzody?
Wskazania do stosowania:
Stany skurczowe przewodu pokarmowego, stany skurczowe i
dyskinezja dróg żółciowych, stany
skurczowe w obrębie układu moczowo-płciowego.
Jeden czopek zawiera 10 mg hioscyny butylobromku (Hyoscini butylbromidum) Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 do 5 razy na dobę po 1-2 czopki. Dzieci w wieku 6-12 lat: 3 razy na dobę po 1czopku. Nie należy stosować leku BUSCOPAN u dzieci do 6 lat.
Czopki należy stosować doodbytniczo.
Buscopan nie powinien być podawany bez przerwy lub przez dłuższy czas, bez zbadania przyczyny dolegliwości.
Gdy ostry, niewyjaśniony ból brzucha utrzymuje się lub nasila, czy też występuje razem z innymi objawami takimi jak gorączka, nudności, wymioty, zmiany rytmu wypróżnień, tkliwość brzucha, obniżenie ciśnienia krwi, omdlenia lub obecność krwi w stolcu, niezbędne jest przeprowadzenie odpowiednich badań diagnostycznych w celu zbadania etiologii objawów.
Ze względu na potencjalne ryzyko związane z działaniem antycholinergicznym należy zachować ostrożność u pacjentów z jaskrą z wąskim kątem przesączania, u pacjentów ze zwężeniem w obrębie jelit lub dróg moczowych, jak również u pacjentów ze skłonnością do tachykardii (np. w przebiegu nadczynności tarczycy, niewydolności serca, zabiegu kardiochirurgicznego).
Objawy
W przypadku przedawkowania można zaobserwować objawy związane z działaniem antycholinergicznym.
Leczenie
W przypadku konieczności można podać lek parasympatykomimetyczny. W przypadku osób chorych na jaskrę należy niezwłocznie skonsultować się z okulistą. Zaburzenia związane z układem sercowo-naczyniowym powinny być leczone zgodnie z ogólnymi zasadami. W przypadku zatrzymania oddychania należy rozważyć intubację i sztuczne oddychanie. W przypadku zatrzymania moczu może okazać się konieczne cewnikowanie. Dodatkowo należy stosować inne środki w zależności od potrzeb.
- Nadwrażliwość na butylobromek hioscyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
- Nużliwość mięśni (myasthenia gravis);
- Patologiczne poszerzenie jelita grubego (megacolon).
Wiele z wymienionych poniżej działań niepożądanych wynika z działania antycholinergicznego leku. Takie działania niepożądane są zwykle łagodne i przemijające.
Częstość występowania działań niepożądanych określono następująco:
Bardzo często (> = 1/10)
Często (> = 1/100 do < 1/10)
Niezbyt często (> = 1/1 000 do < 1/100)
Rzadko (> = 1/10 000 do < 1/1 000)
Bardzo rzadko (< 1/10 000)
Nieznana częstość (nie może zostać określona na podstawie dostępnych danych)
Zaburzenia serca Niezbyt często: tachykardia
Zaburzenia żołądka i jelit
Niezbyt często: suchość w jamie ustnej
Zaburzenia nerek i dróg moczowych Rzadko: zatrzymanie moczu
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Niezbyt często: zmniejszenie wydzielania potu
Zaburzenia układu immunologicznego Niezbyt często: reakcje skórne (pokrzywka, świąd)
Częstość nieznana: reakcje anafilaktyczne z epizodami zaburzeń oddychania i wstrząsem anafilaktycznym, wysypka, rumień, nadwrażliwość
Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych
Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych {Al. Jerozolimskie 181C w Warszawie (02-222) Tel. (22) 49 21 301, Faks (22) 49 21 309} e-mail: ndl@urpl.gov.pl
Ciąża
Nie ma wystarczających danych dotyczących stosowania hioscyny butylobromku u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na rozrodczość (patrz ?Toksykologia").
Karmienie piersią
Brak wystarczających danych dotyczących przenikania hioscyny butylobromku i jego metabolitów do mleka kobiecego.
Zaleca się unikanie stosowania produktu Buscopan w trakcie ciąży i podczas karmienia piersią. Płodność
Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu na płodność (patrz punkt 5.3).
Nie przeprowadzono badań nad wpływem produktu leczniczego na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Ten preparat należy do kategorii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
fix - 20 toreb. - 3,5 g
zioła do zaparzania w saszetkach - 20 toreb. - 1,5 g
mieszanka ziołowa - 80 g
substancja - 10 g
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Hjoscyna to jeden z głównych alkaloidów tropanowych o działaniu cholinolitycznym. Występuje w roślinach z rodziny psiankowatych: pokrzyku, bieluniu, lulku, lulecznicy i innych. Stosowany jako lek rozkurczający, działający w schorzeniach narządów jamy brzusznej.
Komentarze