Bedicort G

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
maść
Dawka
(0,5mg+1mg)/g
Ilość
15 g (tuba)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.

Pytania do farmaceuty

Zaczerwienienie penisa a stosowanie Clotrimazolum

Waitam pisze bo wcześniej miałem problem dostałem zaczerwienienie penisa bralem clotrimazolum borasol flucxlocilin i nic nie pomagalo bylem w angielskiej klinice powiedzieli ze alergia.Pojechałem do polski zrobiłem wymaz z napletka i żoładzia i okazało sie enteroccus faecalis 3+, escherichia coli 4+, klebsiella oxytoca 4+, candida albicans 4+, lekarz przypisal flumycol i bedicort i ppowiedzial ze grzybka wylecze flumycolem, a reszte bakteri masc bedicort gentamicin czy to sa dobre leki na to

POKAŻ WIĘCEJ

Bedicort G - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Bedicort G - opis

Bedicort G w postaci maści stosuje się miejscowo w leczeniu reagujących na leczenie kortykosteroidami sączących stanów zapalnych skóry (dermatozach, zwłaszcza o podłożu alergicznym), przebiegających z nadmiernym rogowaceniem, swędzeniem lub silnym odczynem alergicznym i powikłanych wtórnym zakażeniem bakteriami wrażliwymi na gentamycynę.

Bedicort G maść stosuje się zwłaszcza w atopowym zapaleniu skóry, łojotokowym zapaleniu skóry, liszaju prostym przewlekłym, wyprysku rogowaciejącym, łuszczycy, alergicznym kontaktowym zapaleniu skóry, skórnej postaci tocznia rumieniowatego, rumieniu wielopostaciowym.

Ze względu na zawartość silnie działającego kortykosteroidu, produkt leczniczy Bedicort G powinno się stosować na początku leczenia, przez krótki czas i na małe powierzchnie skóry.

Bedicort G - skład

1 g maści zawiera 0,5 mg betametazonu (Betamethasonum) w postaci betametazonu dipropionianui 1 mg gentamycyny (Gentamycinum) w postaci gentamycyny siarczanu.

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: alkohol cetostearylowy, butylohydroksytoluen, butylohydroksyanizol.

Bedicort G - dawkowanie

Dawkowanie

Podanie na skórę.

Nakładać niewielką ilość maści na zmienioną chorobowo skórę raz lub dwa razy na dobę. Nie należy stosować produktu leczniczego pod opatrunkiem okluzyjnym. Leczenia nie należy prowadzić bez przerwy dłużej niż 2 tygodnie. 

Dzieci i młodzież

Nie stosować u dzieci w wieku do 12 lat.

Bedicort G - środki ostrożności

Jeśli po zastosowaniu produktu leczniczego Bedicort G w maści wystąpi skórna reakcja alergiczna (świąd, pieczenie lub zaczerwienienie skóry), należy go natychmiast odstawić.

Nie należy stosować okładów i opatrunków zamkniętych, gdyż mogą nasilać wchłanianie dipropionianu betametazonu przez skórę oraz może dojść do wtórnych zakażeń. 

Unikać kontaktu produktu z oczami i błonami śluzowymi. Nie stosować do oczu ani wokół oczu, ze względu na ryzyko wystąpienia jaskry lub zaćmy. 

W przypadku wystąpienia grzybiczych zakażeń skóry, należy zastosować dodatkowo miejscowe leczenie lekami przeciwgrzybicznymi. 

Ze względu na to, że kortykosteroidy i gentamycyna wchłaniają się przez skórę, podczas stosowania produktu leczniczego Bedicort G w maści istnieje ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych objawów niepożądanych kortykosteroidów (w tym zahamowanie czynności kory nadnerczy) oraz gentamycyny (oto- i nefrotoksyczność, szczególnie u osób z zaburzeniami czynności nerek). 

Z tego względu należy unikać stosowania produktu na dużą powierzchnię ciała, uszkodzoną skórę, stosowania w dużych dawkach, stosowania u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby, nerek i u dzieci. 

Szczególnie ostrożnie należy stosować produkt leczniczy u pacjentów z łuszczycą, gdyż miejscowe stosowanie kortykosteroidów w łuszczycy może być niebezpieczne, m.in. ze względu na nawrót choroby spowodowany rozwojem tolerancji, ryzyko wystąpienia uogólnionej łuszczycy krostkowej i ogólne działania toksyczne spowodowane zaburzeniem ciągłości skóry.

Długotrwałe miejscowe stosowanie siarczanu gentamycyny prowadzi do nadmiernego wzrostu niewrażliwych drobnoustrojów oraz może spowodować pojawienie się bakterii opornych na antybiotyki aminoglikozydowe.

Nie należy stosować leku na skórę twarzy, ze względu na ryzyko wystąpienia teleangiektazji, dermatitis perioralis, nawet po krótkim stosowaniu. 

Na skórę pach i pachwin stosować tylko w przypadkach bezwzględnie koniecznych, ze względu na zwiększone wchłanianie produktu leczniczego przez delikatną skórę. Ostrożnie stosować w stanach zanikowych tkanki podskórnej, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku.

Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego, butylohydroksytoluenu lubbutylohydroksyanizolu, produkt leczniczy może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Bedicort G - przedawkowanie

Po jednorazowym zastosowaniu 7 g produktu leczniczego może wystąpić odwracalne zmniejszenie wydzielania przez przysadkę hormonu adrenokortykotropowego (ACTH) w wyniku hamowania osi nadnerczowo-przysadkowej. W przypadku długotrwałego lub niewłaściwego stosowania, mogą wystąpić objawy zespołu Cushinga. Należy wtedy stopniowo zaprzestać leczenia produktem leczniczym Bedicort G w maści. Z powodu ryzyka ostrej niewydolności nadnerczy, powinno się to odbywać pod kontrolą lekarza. 

Mogą też wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądane gentamycyny, jak uszkodzenie słuchu i nerek.

Bedicort G - przeciwskazania

Nie stosować:

-w nadwrażliwości na betametazonu dipropionian, gentamycynę na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego;

-w wirusowych zakażeniach skóry (np. ospa wietrzna, opryszczka);

-w grzybiczych lub bakteryjnych (np. gruźlica) zakażeniach skóry;

-w nowotworach skóry;

-trądziku różowatym;

-w trądziku pospolitym;

-w zapaleniu lub owrzodzeniu żylakowatym;

-na rozległe zmiany skórne, zwłaszcza przebiegające z ubytkiem skóry, np. w oparzeniach;

-długotrwale;

-na skórę twarzy;

-u dzieci w wieku poniżej 12 lat;

-w okolicy odbytu i narządów płciowych

-w zapaleniu skóry wokół ust;

-w zakażeniach skóry bakteriami opornymi na gentamycynę.

Bedicort G - działania niepożądane

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Zmiany trądzikopodobne, plamica posteroidowa, zahamowanie wzrostu naskórka, zaniki tkanki podskórnej, suchość skóry, odbarwienie lub przebarwienie skóry, zanik i rozstępy skóry, zapalenie mieszków włosowych, nadmierne owłosienie skóry, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry. Niekiedy może wystąpić pokrzywka lub wysypka plamisto-grudkowa. Po zastosowaniu na skórę twarzy może powodować zapalenie skóry wokół ust. 

Zaburzenia endokrynologiczne

Podczas stosowania produktu leczniczego przez dłuższy czas (powyżej 2 tygodni), stosowania na dużych powierzchniach skóry lub na uszkodzoną skórę, w razie stosowania okładów zamkniętych oraz w przypadku stosowania u dzieci, w wyniku nasilonego wchłaniania betametazonu dipropionianu do krążenia mogą wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądane kortykosteroidów. Ogólnoustrojowe objawy niepożądane charakterystyczne dla kortykosteroidów, to m.in. zahamowanie czynności osi podwzgórze–przysadka–nadnercza, zespół Cushinga, hamowanie wzrostu i rozwoju u dzieci, hiperglikemia, cukromocz, obrzęki, nadciśnienie, zmniejszenie odporności. 

Zaburzenia immunologiczne

Mogą wystąpić objawy nadwrażliwości. Jeśli wystąpią objawy nadwrażliwości, należy natychmiast przerwać leczenie. 

Zaburzenia oka

Po zastosowaniu miejscowym na skórę powiek, niekiedy może wystąpić nasilenie objawów jaskry lub przyspieszenie rozwoju zaćmy.

Zaburzenia naczyń 

Może wystąpić rozszerzenie powierzchownych naczyń krwionośnych.

Zaburzenia ucha

Ze względu na zawartość gentamycyny w produkcie leczniczym, mogą wystąpić objawy ototoksyczności, zwłaszcza gdy stosuje się go na dużą powierzchnię skóry lub skórę uszkodzoną. 

Zaburzenia nerek i dróg moczowych

Ze względu na zawartość gentamycyny w produkcie leczniczym, istnieje ryzyko uszkodzenia nerek, szczególnie w razie jednoczesnego stosowania leków nefrotoksycznych, jak również w przypadku zaburzeń czynności nerek.

Bedicort G - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Bedicort G maść u kobiet w ciąży.

Nie ma wyników badań dotyczących bezpieczeństwa miejscowego stosowania betametazonu i gentamycyny u ciężarnych kobiet. Wiadomo jednak, że substancje te mogą się wchłaniać przez skórę. W badaniach na zwierzętach wykazano, że kortykosteroidy działają teratogennie nawet po stosowaniu małych dawek doustnie. Wykazano działanie teratogenne silnie działających kortykosteroidów także po stosowaniu na skórę u zwierząt. Nie przeprowadzono badań dotyczących działania teratogennego po miejscowym stosowaniu na skórę betametazonu u kobiet ciężarnych.

Karmienie piersią

W okresie laktacji należy rozważyć, czy zaprzestać karmienia piersią, czy stosowania produktu leczniczego Bedicort G. Nie wiadomo w jakim stopniu betametazon po zastosowaniu miejscowo może przenikać do mleka u kobiet karmiących piersią.

Gentamycyna po zastosowaniu na skórę może wchłaniać się do organizmu. 

Bedicort G - prowadzenie pojazdów

Bedicort G maść nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. 

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Bedicort G - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Betamethasoni dip., Gentamicini sulf.

  Dostępne opakowania
  Bedicort G

  Bedicort G

  maść - 15 g (tuba) - (0,5mg+1mg)/g
  PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.
  Powiązane artykuły
  Uroda

  Leki i słońce - duet nieidealny

  Leki i słońce - duet nieidealny

  Zdarza się, że czas wakacyjnego wypoczynku pokrywa się z leczeniem farmakologicznym. Obie kwestie można pogodzić, jednak istnieje grupa leków, które zwiększają wrażliwość skóry na promieniowanie ultrafioletowe. Efektem opalania się w tym wypadku może...

  Produkty żywnościowe

  Olej z czarnuszki - pochodzenie, właściwości, kosmetyka

  Olej z czarnuszki - pochodzenie, właściwości, kosmetyka

  Czarnuszka, zwana też czarnym kminem, to niepozorna roślina wyglądem przypominająca czarny sezam. Znana już od starożytności, czarnuszka była uważana za wszechstronny lek, który poradzi sobie z niemal każdą dolegliwością. Co ciekawe, fiolkę z olejkiem...

  Żywienie

  Oj, nie wziąłem tabletki, czyli o nieprzestrzeganiu zaleceń

  Oj, nie wziąłem tabletki, czyli o nieprzestrzeganiu zaleceń

  Kiedy lekarz stwierdza u pacjenta na wizycie kontrolnej podwyższone ciśnienie krwi, zwykle przychodzą mu na myśl dwie alternatywy: zwiększenie dawki leku lub dołożenie kolejnego. Może się okazać, że podczas kolejnej kontroli pacjent nadal ma nieuregulowane...

  Leczenie trądziku

  Terapia naprzemienna przy sterydoterapii (WIDEO)

  Terapia naprzemienna przy sterydoterapii (WIDEO)

  Terapia naprzemienna przy sterydoterapii Preparaty steroidowe są to przede wszystkim maści, które działają przeciwświądowo i przeciwzapalnie. Ze względu na swoją skuteczność są często nadużywane przez lekarzy - szczególnie przez dermatologów, pediatrów...

  Alergie skórne

  Reakcje skórne a alergia

  Alergia może wywoływać nie tylko problemy z oddychaniem czy katar, ale również różne reakcje skórne. Dzieje się tak w przypadku alergenów, które bezpośrednio dotykają skóry alergika. Dermatologia tak wywołane problemy skórne nazywa kontaktowym zapaleniem...

  Pokrzywka - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie

  Dermografizm

  Dermografizm

  Dermografizm to jeden z rodzajów pokrzywki. Reakcja alergicznajest wywołana mechanicznie, wskutek potarcia skóry lub ucisku. Inna jej nazwa to właśnie pokrzywka fizykalna wywołana. Po kilku sekundach od działania bodźca, na skórze pojawiają się bąble...

  Atopowe zapalenie skóry - choroby alergiczne, przyczyny, objawy, leczenie

  Świąd skóry - przyczyny, rozpoznanie

  Świąd skóry - przyczyny, rozpoznanie

  Istnieje wiele powodów swędzenia skóry. Może być ono wywołane niedostatecznym nawilżeniem, podrażnieniami czy reakcją alergiczną. Zdarza się jednak, że organizm alarmuje w ten sposób o jakiejś poważniejszej dolegliwości. Co możemy poradzić, gdy dopadnie...