Arthryl

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
proszek do sporządzania roztworu doustnego
Dawka
1,5 g
Ilość
20 sasz.a 3,95g
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: ROTTAPHARM S.P.A.

Arthryl - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Trzeszczenie kolan podczas aktywności fizycznej

Witam, po zrobieniu kilkudziesięciu przysiadów coś zaczęło mi chrupać w kolanach. Byłem u ortopedy, przypisał mi Arthryl ale 3 msc. i jest bardzo mała poprawa. Najpierw jak zegnę kolano to głośno strzeli, a następnie lekko coś chrupie. Tylko przy mocnych ruchach w stawie kolanowym, przy lekkich kolano działa dobrze. Podczas wykonywania przysiadu cały czas coś chrupie, bez

Arthryl na zwyrodnienia

Dzień dobry, ostatnio zmagam się z dość dużym problemem jakim jest zwyrodnienie stawów. Starałam się znaleźć jakiś skuteczny sposób, żeby sobie z tym poradzić i w końcu udałam się do specjalisty. Poszłam na konsultacje do lekarza i zostało u mnie zdiagnozowane zwyrodnienie. Lekarz przepisał mi lek Arthryl. Zastanawiam się w jaki sposób działa i czy mi pomoże. Chciałabym mieć więcej informacji na jego temat zanim go kupię, a przede...

Błona maziowa obrzęknięta z widocznym fałdem

Kolana Ból Kolano lewe i prawe wyniki- ilość płynu w stawie nieco zwiększona, błona maziowa obrzęknięta z widocznym fałdem mogącym konfliktować ze stawem rzepkowo-udowym , reszta ok w opisie USG, przyjmowałem arthryl, structum 500, chciałem się dowiedzieć czy można stosować jakieś leki bez recepty czy to co przyjmowałem jest lepsze niż collaflex lub 4flex

Promieniujący ból od kolana do łydki a torbiel

Witam, mam problem z kolanami, od kilku dni odczuwam ból promieniujący od kolana aż przez całą łydkę. Lewe i prawe kolano lekko opuchnięte,po rozpoczęciu przyjmowania Arthrylu. Po wykonaniu badań rtg dostałam taki opis: w przynasadzie dalszej kości udowej prawej-osteolityczne rozrzedzenia-w fazie przebudowy kostnej. Ogólnie lekarz powiedział, że jest w prawej nodze torbiel,...

POKAŻ WIĘCEJ

Arthryl - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Arthryl - opis
Leczenie objawów łagodnej lub umiarkowanej choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych.
Arthryl - skład

Każda saszetka zawiera 1500 mg glukozaminy siarczanu (Glucosamini sulfas) w postaci1884 mg glukozaminy siarczanu krystalicznego (zawierającego 384 mg sodu chlorku).

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: aspartam i sorbitol.

Arthryl - dawkowanie

Dorośli i osoby w podeszłym wieku

Zawartość 1 saszetki rozpuszczoną w szklance wody należy przyjmować raz dziennie, z posiłkiem. Wykazano skuteczność produktu leczniczego podczas stosowania przez okres do 3 miesięcy, z resztkowym działaniem widocznym przez 2 miesiące po zaprzestaniu podawania. Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzono również w kluczowym badaniu klinicznym dotyczącym stosowania przez okres do 3 lat.

Nie można zalecić ciągłego podawania produktu leczniczego przez okres dłuższy niż 3 lata, ponieważ nie ustalono bezpieczeństwa stosowania dłużej niż 3 lata.

Dzieci i młodzież

Nie udowodniono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego u dzieci, dlatego nie zaleca się stosowania go w tej grupie wiekowej.

Arthryl - środki ostrożności

Ponieważ glukozamina otrzymywana jest ze skorupiaków, produkt leczniczy należy stosować z ostrożnością u pacjentów uczulonych na skorupiaki.

Produkt zawiera 151 mg sodu na dawkę. Powinien być stosowany ostrożnie u pacjentów stosujących dietę z kontrolowaną zawartością sodu. 

Nie prowadzono badań klinicznych u chorych z niewydolnością nerek lub wątroby. Profil toksykologiczny i farmakokinetyczny siarczanu glukozaminy nie wskazuje na konieczność zmiany dawkowania w tych grupach chorych, jednak zaleca się szczególną ostrożność podczas stosowania produktu leczniczego u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek. 

Nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

.

Arthryl - przedawkowanie
Dotychczas brak doniesień o przypadkowym lub celowym przedawkowaniu produktu leczniczego. Wyniki badań toksyczności ostrej i przewlekłej u zwierząt wskazują, że wystąpienie działań toksycznych po podaniu siarczanu glukozaminy jest mało prawdopodobne nawet po zastosowaniu dawek leku do 200 razy większych niż dawka lecznicza.
Arthryl - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na glukozaminę.

Produkt leczniczy zawiera aspartam i jest przeciwwskazany u chorych z fenyloketonurią

Arthryl - działania niepożądane

Podczas prowadzonych badań klinicznych wykazano, że produkt leczniczy jest dobrze tolerowany. W kluczowych badaniach klinicznych zdarzenia niepożądane obserwowano u 15% pacjentów, u których stosowano siarczan glukozaminy lub placebo. Były one najczęściej przemijające i słabo nasilone obejmujące zaburzenia żądka i jelit tj. uczucie dyskomfortu i ból brzucha, zaparcia, biegunki i nudności.

Działania niepożądane, przedstawione w poniższej tabeli, zostały pogrupowane na podstawie klasyfikacji układów i narządów MedDRA - (SOC) oraz zgodnie z częstością występowania. 

Klasyfikacja układów i narządów

Bardzo często 

1/10

Często

1/100, 

< 1/10

Niezbyt często

1/1 000,

< 1/100

Rzadko 

1/10 000,

< 1/1000

Bardzo rzadko

< 1/10 000

Częstość nieznana*

Zaburzenia układu immunologicznego

         

reakcje

alergiczne

Zaburzenia układu nerwowego

 

ból głowy senność zmęczenie

     

zawroty

głowy

Zaburzenia oka

         

zaburzenia

widzenia

Zaburzenia

 

biegunka

       

żądka i jelit

 

zaparcie nudności wzdęcia ból brzucha niestrawność

       

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

   

rumieńświąd wysypka

   

wypadanie

włosów

* Częstość występowania nie może być określona na podstawie dostępnych danych

Arthryl - ciąża i karmienie piersią
W badaniach na zwierzętach nie stwierdzono niekorzystnego wpływu siarczanu glukozaminy na czynności rozrodcze i przebieg laktacji. Jednak z uwagi na brak odpowiednich badań u ludzi, produkt leczniczy można stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią tylko w przypadkach, gdy korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko. Nie należy stosować produktu w pierwszym trymestrze ciąży.
Arthryl - prowadzenie pojazdów
Nie jest znany wpływ na ośrodkowy układ nerwowy lub motoryczny, który mógłby upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Glucosamini sulfas

  Substancja, która jest aminocukrem, służącym do syntezy proteoglikanów, czyli składników budujących chrząstkę. Stosowana jest w chorobie zwyrodnieniowej stawów, najczęściej kolanowych u osób starszych, sportowców, po wypadkach. Wykazuje pozytywny wpływ na trofikę chrząstki.

  Dostępne opakowania
  Arthryl

  Arthryl

  proszek do sporządzania roztworu doustnego - 20 sasz.a 3,95g - 1,5 g
  ROTTAPHARM S.P.A.
  Arthryl

  Arthryl

  roztwór do wstrzykiwań - 6 amp. (A+6 rozp.B) - 0,4 g
  ROTTAPHARM S.P.A.
  Arthryl

  Arthryl

  roztwór do wstrzykiwań - 6 amp. (A+6 rozp.B) - 0,4 g
  ROTTAPHARM S.P.A.
  Arthryl

  Arthryl

  roztwór do wstrzykiwań - 6 amp. (A+6 rozp.B) - (0,4g+0,01g)/2ml
  ROTTAPHARM S.P.A.
  Powiązane artykuły
  Anemia - typy choroby i ich przyczyny

  Osteofitoza - przyczyny, objawy, leczenie

  Osteofitoza - przyczyny, objawy, leczenie

  Osteofitoza to dolegliwość związana ściśle z chorobą zwyrodnieniową. Obejmuje głównie kości i stawy w obrębie kręgosłupa, kolan, bioder, a także nadgarstków i palców. Jej rozwój znacznie utrudnia poruszanie się, a w związku z tym także codzienne funkcjonowanie....

  Leki i suplementy

  Lek biopodobny nie jest generykiem

  Wykorzystanie inżynierii genetycznej umożliwiło leczenie wielu chorób lekami biologicznymi. Biopodobne przeciwciała monoklonalne mogą zmniejszyć koszty terapii, ale brak odpowiednich regulacji prawnych stwarza realne niebezpieczeństwo wystąpienia nieznanych...

  Choroby zwyrodnieniowe stawów

  Gonartroza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego

  Gonartroza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego

  Gonartroza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego, jest jedną z najczęstszych przyczyn niepełnosprawności na świecie. Stawy kolanowe są jednymi z najbardziej narażonych na zwyrodnienia stawów. Czym objawia się gonartroza i jakie są jej przyczyny? Zwyrodnienie...

  Choroby zwyrodnieniowe stawów

  Pyszny sposób na zwyrodnienie stawów kolan

  Z biegiem lat chrząstka, która amortyzuje stawy kolanowe, zużywa się, pozostawiając kości boleśnie ocierające się o siebie, to właśnie nazywamy chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. Okazuje się, że dla osób cierpiących na tę chorobę istnieje całkiem...

  Choroba zwyrodnieniowa

  Choroba zwyrodnieniowa

  Choroba zwyrodnieniowa

  Choroba zwyrodnieniowa stawów (ang. Osteoarthritis, OA) to coraz bardziej powszechny problem, jest jedną z tzw. chorób cywilizacyjnych, do których przyczynia się siedzący tryb życia, niedostateczna ilość i jakość ruchu. Pierwszymi objawami choroby zwyrodnieniowej...

  Zdrowie

  Osteofity - przyczyny, objawy i leczenie

  Osteofity - przyczyny, objawy i leczenie

  Osteofity to patologiczne zmiany w obrębie tkanki kostnej, które mogą mieć różne pochodzenie i przejawiać się na różne sposoby. Są skutkiem toczących się w stawach zmian zwyrodnieniowych i długo mogą nie dawać żadnych objawów. Co warto o nich wiedzieć? Co...