Antygrypin

Antygrypin
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki musujące
Dawka
0,5g+0,15g+0,05g
Ilość
10 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.

Antygrypin - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Antygrypin - ulotka preparatu

Antygrypin - opis

Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak gorączka, ból głowy, bóle mięśni i stawów.

Antygrypin - skład

1 tabletka musująca zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego ( Acidum acetylsalicylicum ), 150 mg kwasu askorbowego ( Acidum ascorbicum ) i 50 mg kofeiny ( Coffeinum ).

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: sorbitol 305,30mg.

Antygrypin - dawkowanie

Dawkowanie

Dorośli: 1 do 2 tabletek jednorazowo lub kilka razy na dobę (nie więcej niż 5 tabletek na dobę).

Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w szklance wody. Antygrypin należy zażywać po posiłku. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Antygrypin - środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania produktu Antygrypin u pacjentów z nadwrażliwością na leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne lub inne substancje alergizujące, oraz podczas jednoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych.

Długotrwałe stosowanie kwasu acetylosalicylowego może prowadzić do śródmiąższowego zapalenia nerek oraz trwałego zaburzenia czynności nerek. Ze względu na właściwości antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego, podczas leczenia istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia krwawień.

Kwas acetylosalicylowy zmniejsza wydalanie kwasu moczowego, co może prowadzić do wystąpienia napadu dny moczanowej u pacjentów ze zmniejszonym wydalaniem kwasu moczowego.

Produkt należy stosować ostrożnie u osób z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy w wywiadzie, u pacjentów na diecie ubogosodowej (ze względu na zawartość wodorowęglanu sodu) oraz u osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Ze względu na zawartość kofeiny preparat należy stosować ostrożnie u chorych z nadciśnieniem tętniczym. Istnieją dowody na to, że leki hamujące cyklooksygenazę (syntezę prostaglandyn) mogą powodować zaburzenia płodności u kobiet przez wpływ na owulację. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Przyjmowanie leku w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych (patrz wpływ na przewód pokarmowy i układ krążenia poniżej).

Wpływ na układ krążenia i naczynia mózgowe

Z badań klinicznych i danych epidemiologicznych wynika, że przyjmowanie niektórych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (szczególnie długotrwale w dużych dawkach) jest związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zatorów tętnic (np. zawał serca lub udar). Dostępne dane są niewystarczające, aby wykluczyć takie ryzyko w przypadku przyjmowania kwasu acetylosalicylowego w dawkach dobowych 500 mg do 2,5 g.

Produkt zawiera 460,1 mg sodu na dawkę, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

Antygrypin - przedawkowanie

Po przedawkowaniu kwasu acetylosalicylowego może wystąpić przyspieszenie oddechu, nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, szumy uszne, gorączka, nadmierne pocenie, pokrzywka, zmniejszenie krzepliwości krwi, krwawienia z przewodu pokarmowego, zmniejszenie stężenia glukozy we krwi, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, śpiączka, wstrząs sercowo-naczyniowy, niewydolność oddechowa, krew w moczu, drgawki. Po przedawkowaniu kofeiny obserwuje się pobudzenie, drżenie rąk, zaburzenia rytmu serca, bezsenność, niepokój, zaburzenia koncentracji.

Pacjenta należy przewieźć do szpitala. Postępowanie po przedawkowaniu zależy od ciężkości zatrucia oraz objawów klinicznych. Należy wykonać płukanie żołądka, podać węgiel aktywny, kontrolować parametry równowagi kwasowo-zasadowej. Przy zachowaniu prawidłowej czynności nerek można zastosować diurezę alkaliczną, aż do uzyskania pH moczu 7,5 – 8, w przypadku ciężkich zatruć należy rozważyć możliwość zastosowania forsowanej diurezy alkalicznej, hemodializy lub dializy otrzewnowej.

Należy doprowadzić do normalizacji temperatury ciała i czynności oddechowej oraz prowadzić ogólne leczenie objawowe.

Antygrypin - przeciwwskazania

Antygrypin jest przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne przewodu pokarmowego.

Skłonność do krwawień.

Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej (np. w przebiegu cukrzycy, mocznicy); u pacjentów z napadami astmy oskrzelowej, katarem siennym z polipami błony śluzowej nosa wywołanymi podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Przeciwwskazane jest stosowanie u pacjentów z niewydolnością nerek.

Okres ciąży i karmienia piersią, ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność serca, dzieci i młodzież do 16 lat, jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych.

Produkt zawiera sorbitol, nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Antygrypin - działania niepożądane

Zaburzenia żołądka i jelit

Bóle brzucha, nudności, wymioty, jawne krwawienie z przewodu pokarmowego pod postacią fusowatych wymiotów i smolistych stolców lub utajone krwawienia z przewodu pokarmowego, które mogą prowadzić do niedokrwistości i niedoboru żelaza, owrzodzenie błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy, perforacja.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Rzadkie reakcje nadwrażliwości, pokrzywka, odczyny skórne, obrzęk naczynioruchowy.

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

Napad astmy oskrzelowej.

Zaburzenia krwi i układu chłonnego

Rzadko występuje zmniejszenie liczby płytek krwi, zaburzenia krzepnięcia krwi, wydłużenie czasu krwawienia.

Zaburzenia układu nerwowego

Bóle i zawroty głowy związane z kofeiną zawartą w produkcie.

Zaburzenia ucha i błędnika

Szumy uszne – będące zazwyczaj objawami przedawkowania.

Zaburzenia psychiczne

Bezsenność, niepokój związane z zawartością kofeiny w produkcie.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych

Kamica moczowa, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek.

Zaburzenia ogólne

Nadmierne pocenie.

Badania diagnostyczne

Przejściowe zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (aminotransferaz).

W związku z leczeniem NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Z badań klinicznych i danych epidemiologicznych wynika, że przyjmowanie niektórych NLPZ (szczególnie długotrwale w dużych dawkach) może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zatorów tętnic (np. zawał serca lub udar).

Antygrypin - ciąża i karmienie piersią

Zarówno kwas acetylosalicylowy jak i kofeina zawarte w produkcie Antygrypin przenikają przez łożysko i do mleka kobiet karmiących piersią.

Produktu nie należy stosować w okresie ciąży ani podczas karmienia piersią.

Antygrypin - prowadzenie pojazdów

Antygrypin nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Acidum acetylsalic., Ac.ascorbic., Coff.

  Dostępne opakowania
  Antygrypin

  Antygrypin

  tabletki musujące - 10 tabl. - 0,5g+0,15g+0,05g
  NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.
  Antygrypin

  Antygrypin

  tabletki musujące - 20 tabl. - 0,5g+0,15g+0,05g
  NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Gorączka

  Sposoby na obniżenie gorączki bez leków

  Sposoby na obniżenie gorączki bez leków

  Masz gorączkę? Nie sięgaj po leki, a wypróbuj domowe sposoby Kiedy dopada nas choroba, robimy wszystko, by jak najszybciej poczuć się lepiej. Zwykle od razu sięgamy po leki, które mimo iż mogą przynieść ulgę, obniżają odporność naszego systemu immunologicznego,...

  Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

  Jak odróżnić przeziębienie od poważniejszej choroby?

  Jak odróżnić przeziębienie od poważniejszej choroby?

  Kiedy udać się do lekarza? Kiedy nie czujesz się najlepiej, położenie się w łóżku pod kocem może być bardziej kuszące niż wizyta u lekarza. Taka metoda jest dobra, jeśli masz do czynienia z przeziębieniem, ale nie będzie skuteczna w przypadku poważniejszych...

  Koronawirus

  Lekarz radzi, jak leczyć koronawirusa w domu

  Lekarz radzi, jak leczyć koronawirusa w domu

  Dopóki nie ma duszności i problemów z oddychaniem, chorujący na COVID-19 mogą być leczeni w domu. Doktor Paweł Doczekalski radzi, jak przetrwać chorobę i co powinno trafić do domowej apteczki w czasach pandemii. Leczenie łagodnych postaci COVID-19...

  Leki i suplementy

  APAP Junior (Paracetamolum)

  APAP Junior (Paracetamolum)

  APAP Junior to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, zawierający paracetamol. Dostępny jest w formie granulek i jest przeznaczony dla dzieci powyżej 4. roku życia. Może być stosowany w celu zmniejszenia bólów różnego typu oraz obniżenia gorączki. Najczęstsze...

  Odporność organizmu

  Niedobór witaminy D3 - przyczyny, objawy, zapobieganie, leczenie

  Niedobór witaminy D3 - przyczyny, objawy, zapobieganie, leczenie

  Niedobór witaminy D3 to problem, na który cierpi cała masa Polaków. Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę. Klimat w naszym kraju, stopień nasłonecznienia i ilość ciepłych dni sprawiają, że samo przebywanie na słońcu nie zapewni nam odpowiedniej...

  Katar - przyczyny, rodzaje i leczenie. Domowe sposoby na katar

  Jak walczyć z katarem?

  Jak walczyć z katarem?

  Katar to powszechny problem, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Zatkany nos potrafi uprzykrzyć każdemu życie. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na katar, które umożliwiają pozbycie się problemu w krótkim czasie.   Katar a zatoki Nieżyt...

  Newsy

  Witamina D redukuje infekcje układu oddechowego

  Witamina D redukuje infekcje układu oddechowego

  Badacze z Uniwersytetu w Colorado Anschutz Medical Campus odkryli, że wysokie dawki witaminy D redukują ryzyko ostrych chorób układu oddechowego u starszych osób. Wyniki rozważań zostały opublikowane w magazynie „Journal of the American Geriatrics Society"...