Amorolfine Pierre Fabre

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
lakier do paznokci leczniczy
Dawka
0,05 g/ml
Ilość
2,5 ml (but.+ 10 szpat.)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: PIERRE FABRE DERMATOLOGIE

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Amorolfine Pierre Fabre - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Amorolfine Pierre Fabre - opis

Leczenie grzybicy paznokci bez zajęcia macierzy.

Amorolfine Pierre Fabre - skład

1 ml lakieru do paznokci, leczniczego zawiera 50 mg amorolfiny w postaci amorolfiny chlorowodorku.

Amorolfine Pierre Fabre - dawkowanie

Produkt Amorolfine Pierre Fabre należy stosować na zakażone grzybicą paznokcie rąk raz lub dwa razy w tygodniu, a na zakażone paznokcie stóp raz w tygodniu.

Pacjent powinien nakładać lakier na paznokieć w sposób opisany poniżej.

Przed pierwszym nałożeniem produktu Amorolfine Pierre Fabre zakażony paznokieć (szczególnie jego powierzchnię) należy bardzo dokładnie opiłować za pomocą załączonego pilniczka do paznokci. Następnie powierzchnię paznokcia oczyścić i odtłuścić za pomocą dołączonego wacika nasączonego alkoholem lub wacika nasączonego zmywaczem do paznokci. Przed ponownym nałożeniem produktu Amorolfine Pierre Fabre zakażone paznokcie należy opiłować w podany powyżej sposób, a następnie oczyścić z resztek lakieru za pomocą dołączonego wacika lub wacika nasączonego zmywaczem do paznokci.

Lakier do paznokci Amorolfine Pierre Fabre jest skuteczny w leczeniu grzybicy paznokci o umiarkowanym nasileniu.

Leczenie powinno trwać bez przerwy, aż do zregenerowania się paznokcia i całkowitego wyleczenia zakażonych miejsc. Częstość i czas leczenia zależą przede wszystkim od nasilenia i umiejscowienia zakażenia. Zwykle leczenie trwa sześć miesięcy w przypadku leczenia paznokci rąk i dziewięć do dwunastu miesięcy w przypadku leczenia paznokci stóp. Zaleca się ocenę leczenia w odstępach około 3-miesięcznych.

Współistniejącą grzybicę stóp należy leczyć odpowiednim kremem przeciwgrzybiczym.

Amorolfine Pierre Fabre - środki ostrożności

Unikać kontaktu lakieru z oczami, uszami i błonami śluzowymi.

Nie zaleca się stosowania produktu Amorolfine Pierre Fabre u pacjentów w wieku poniżej 18 lat, gdyż nie ma doświadczeń klinicznych dotyczących stosowania produktu u tej grupy wiekowej.

Pilniczków stosowanych do zakażonych paznokci nie wolno używać do zdrowych paznokci.

Podczas kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi (rozcieńczalniki, benzyna lakiernicza) należy zakładać nieprzepuszczalne rękawice, aby chronić produkt Amorolfine Pierre Fabre, nałożony na paznokcie.

W trakcie leczenia należy unikać lakierowania paznokci i stosowania sztucznych paznokci.

Amorolfine Pierre Fabre - przedawkowanie

Przypadkowe przyjęcie doustne

Produkt Amorolfine Pierre Fabre jest przeznaczony do stosowania miejscowego. W razie przypadkowego przyjęcia doustnego produktu leczniczego, należy zastosować leczenie objawowe.

Amorolfine Pierre Fabre - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Amorolfine Pierre Fabre - działania niepożądane

Działania niepożądane występują rzadko. Mogą wystąpić zaburzenia paznokci (np. przebarwienia paznokcia, łamliwość, kruchość paznokci). Mogą być one również związane z samą grzybicą paznokci.

Klasyfikacja układów i narządów

Częstość występowania

Działanie niepożądane

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000)

Zaburzenia paznokci, przebarwienia paznokci, łamliwość paznokci

Bardzo rzadko (< 1/10 000)

Uczucie pieczenia skóry, kontaktowe zapalenie skóry

Amorolfine Pierre Fabre - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Brak danych klinicznych dotyczących stosowania produktu Amorolfine Pierre Fabre u kobiet w okresie ciąży. Badania toksycznego wpływu na reprodukcję nie wskazują na działanie teratogenne u zwierząt laboratoryjnych, jednakże zaobserwowano toksyczny wpływ na zarodek po podaniu doustnym dużych dawkach amorolfiny. Nie należy się spodziewać się działań niepożądanych u płodu, ponieważ ekspozycja ogólnoustrojowa na amorolfinę przy proponowanym zastosowaniu klinicznym jest mała.

Karmienie piersią

Nie należy się spodziewać wpływu produktu leczniczego na organizm dzieci karmionych piersią, ponieważ ekspozycja ogólnoustrojowa na amorolfinę u kobiet karmiących piersią jest nieistotna. Produkt Amorolfine Pierre Fabre może być stosowany podczas karmienia piersią.

Amorolfine Pierre Fabre - prowadzenie pojazdów

Nieistotny.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Amorolfine Pierre Fabre - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Amorolfinum

  Amorolfina to substancja lecznicza o działaniu przeciwgrzybiczym, stosowana miejscowo. Należy do pochodnych fenylomorfoliny. Wykazuje działanie zarówno grzybobójcze, jak i grzybostatyczne. Stosuje się ją miejscowo na paznokieć w postaci lakieru. Nie wchłania się do krwiobiegu i nie działa ogólnoustrojowo. Stosuje się ją do leczenia grzybic paznokci wywołanych przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie.

  Dostępne opakowania
  Amorolfine Pierre Fabre

  Amorolfine Pierre Fabre

  lakier do paznokci leczniczy - 2,5 ml (but.+ 10 szpat.) - 0,05 g/ml
  PIERRE FABRE DERMATOLOGIE
  Amorolfine Pierre Fabre

  Amorolfine Pierre Fabre

  lakier do paznokci leczniczy - 2,5 ml (but.+ zest.) - 0,05 g/ml
  PIERRE FABRE DERMATOLOGIE
  Amorolfine Pierre Fabre

  Amorolfine Pierre Fabre

  lakier do paznokci leczniczy - 5 ml (but.+ zest.) - 0,05 g/ml
  PIERRE FABRE DERMATOLOGIE
  Powiązane artykuły
  Grzybica - charakterystyka, rodzaje, typy grzybów

  Jak dbać o paznokcie?

  Jak dbać o paznokcie?

  Grzybica paznokci dotyka corocznie miliony osób na całym świecie. Lato jest szczególnie sprzyjającą porą do rozwoju tej niezwykle zaraźliwej choroby. Wysoka temperatura, korzystanie z publicznych natrysków, używanie wilgotnych ręczników, wszystko to sprzyja...

  Rodzaje grzybicy

  Czy leczenie miejscowe grzybicy paznokci jest skuteczne?

  Czy leczenie miejscowe grzybicy paznokci jest skuteczne?

  Grzybica paznokci jest wywoływana przez mikroskopijnej wielkości grzyby. Grzybica paznokci stóp w 90% jest powodowana przez dermatofity, natomiast grzybica paznokci u rąk przez drożdżaki (candida albicans). Istnieją dwie formy leczenia grzybicy: leczenie...

  Leczenie grzybicy

  Przeciwgrzybicze właściwości olejku lawendowego

  Przeciwgrzybicze właściwości olejku lawendowego

  Journal of Medical Microbiology opublikował wyniki badań wskazujących, iż lawendowy olejek eteryczny może okazać się pomocny w leczeniu infekcji opornych na leki przeciwgrzybicze. Wykazuje on właściwości przeciwgrzybicze w walce z odmianami grzybów odpowiedzialnych...

  Rodzaje grzybicy

  Objawy grzybicy paznokci

  Objawy grzybicy paznokci

  Grzybica paznokci jest to jedna z częstszych chorób dotykających paznokcie. Wywołują ją zazwyczaj grzyby z grupy Trichophyton (głównie Trichophyton rubrum) lub Epidermophyton. Do zakażenia predysponuje źle dobrane obuwie, zaniedbania higieniczne, choroby...

  Rodzaje grzybicy

  Chory na grzybicę paznokcia

  Chory na grzybicę paznokcia

  Paznokieć z grzybicą ma ciemne zabarwienie, jest kruchy, a na powierzchni wytwarzają się bruzdy.

  Leki i suplementy

  Grzybica - czym jest i jak ją leczyć

  Grzybica - czym jest i jak ją leczyć

  Grzybica paznokci to dolegliwość, która najczęściej dotyczy stóp, choć może także objąć dłonie. Nie jest łatwa w wyleczeniu. Jeśli się przytrafi, to najlepiej jest od razu udać się do lekarza, a nie próbować samemu sobie z nią poradzić. Są oczywiście...

  Rodzaje grzybicy

  Grzybica paznokcia - objawy, podział, leczenie

  Grzybica paznokcia - objawy, podział, leczenie

  Grzybica paznokcia jest popularną dolegliwością wśród Polaków. Na grzybicę paznokci dłoni czy paznokci stóp cierpi co piąta osoba w naszym kraju. Ciągle nie jesteśmy świadomi, jak chronić się przed różnymi rodzajami grzybicy paznokci. Grzybica paznokcia...

  Newsy - zdrowie

  Dlaczego należy prać ręczniki już po trzech użyciach?

  Dlaczego należy prać ręczniki już po trzech użyciach?

  Ręczniki są zwykle kluczowym elementem naszej rutynowej higieny, ale według jednego eksperta, mogą wyrządzić więcej szkody niż korzyści. Ręczniki mogą służyć jako brudny raj dla bakterii, grzybów, martwego naskórka, kału, moczu i wielu innych źródeł...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Objawy grzybicy stóp i dłoni

  Objawy grzybicy stóp i dłoni

  Objawy grzybicy mogą z pozoru przypominać zwykłe zaczerwienienia i obtarcia. Grzybica skóry stóp czy dłoni może przez długi czas rozwijać się w ciele, nie budząc większych podejrzeń. Ważne jest jednak, by w odpowiednim momencie rozpoznać u siebie rozwijającą...