Loceryl

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
lakier do paznokci leczniczy
Dawka
0,05 g/ml
Ilość
2,5 ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: GALDERMA INTERNATIONAL

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Loceryl - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Loceryl - opis

Grzybice paznokci wywołane dermatofitami, drożdżakami i pleśniami.

Loceryl - skład

1 ml lakieru do paznokci, leczniczego zawiera 50 mg amorolfiny (Amorolfinum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Loceryl - dawkowanie

Dawkowanie

Dzieci i młodzież

Nie należy stosować preparatu Loceryl u dzieci, gdyż nie ma wystarczających badań klinicznych dotyczących stosowaniu amorolfiny u dzieci.

Sposób stosowania

Preparat Loceryl w postaci lakieru leczniczego do paznokci należy stosować na zmienione chorobowo paznokcie rąk lub stóp, raz lub dwa razy na tydzień.

Pacjent powinien nakładać lakier na paznokieć w sposób opisany poniżej:

Przed pierwszym nałożeniem preparatu Loceryl, zakażony paznokieć (szczególnie jego powierzchnię) należy dokładnie opiłować za pomocą załączonego pilniczka do paznokci. Następnie powierzchnię paznokcia oczyścić i odtłuścić za pomocą dołączonego gazika, nasączonego alkoholem izopropylowym. Przed ponownym nałożeniem lakieru, zakażony paznokieć należy przygotować w sposób przedstawiony powyżej i w każdym przypadku należy go najpierw oczyścić z resztek lakieru za pomocą załączonych pilniczków i gazików.

Lakier należy nanieść na całą powierzchnię paznokcia lub paznokci. Przed nałożeniem lakieru na każdy zakażony paznokieć należy zanurzyć szpatułkę w buteleczce z lakierem i wyjąć ją bez wycierania lakieru o jej brzeg. Po nałożeniu lakieru buteleczkę należy jak najszybciej szczelnie zamknąć. Następnie pozostawić lakier do wyschnięcia na 3 do 5 minut. Szpatułkę po użyciu należy wyczyścić używając tego samego gazika, którym wcześniej czyszczona była płytka paznokcia. Podczas kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi należy zakładać nieprzepuszczalne rękawiczki, aby chronić warstwę lakieru Loceryl na paznokciach.

Pilniczków używanych do zakażonych paznokci nie wolno używać do paznokci zdrowych.

Czas leczenia

Leczenie powinno trwać bez przerwy, do zregenerowania się płytki paznokciowej i całkowitego wyleczenia zakażonych miejsc. Wymagany czas leczenia zależy przede wszystkim od nasilenia i umiejscowienia zakażenia oraz od szybkości odrastania płytki paznokcia. Zwykle leczenie trwa sześć miesięcy w przypadku leczenia paznokci rąk i dziewięć do dwunastu miesięcy w przypadku leczenia paznokci stóp.

Loceryl - środki ostrożności

Dzieci i młodzież

Nie należy stosować preparatu Loceryl u dzieci, gdyż nie ma wystarczających badań klinicznych dotyczących stosowaniu amorolfiny u dzieci.

Loceryl - przedawkowanie

Nie należy się spodziewać występowania ogólnoustrojowych objawów niepożądanych po przedawkowaniu preparatu Loceryl podczas stosowania miejscowego na paznokcie. W razie spożycia preparatu należy zastosować leczenie objawowe.

Loceryl - przeciwskazania

Preparatu Loceryl w postaci lakieru do paznokci nie wolno stosować u pacjentów wykazujących stwierdzoną nadwrażliwość na lek.

Loceryl - działania niepożądane

Działania niepożądane są rzadkie. Mogą wystąpić dotyczące zaburzenia płytki paznokciowej

(np. zmiany w barwie paznokcia, łamliwość płytki paznokciowej, kruchość płytki paznokciowej). Objawy niepożądane mogą również być związane z rozwojem grzybicy płytki paznokciowej.

Układ/narząd

Częstość

Działanie niepożądane

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Rzadko

( ≥ 1/10000, ≤ 1/1000)

Zaburzenia dotyczące płytki paznokciowej, zmiany barwy

płytki paznokciowej, łamliwość paznokci

(onychoclasis)

Bardzo rzadko

( ≤ 1/10000)

Zaczerwienienie skóry, kontaktowe zapalenie skóry

Loceryl - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Nie należy stosować preparatu Loceryl u kobiet w ciąży, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne. Nie ma odpowiednich badań dotyczących stosowania preparatu Loceryl u kobiet w ciąży.

Laktacja

Nie należy stosować preparatu Loceryl u kobiet karmiących, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne. Nie ma odpowiednich badań dotyczących stosowania preparatu Loceryl u kobiet karmiących piersią.

Płodność

Badania na zwierzętach wykazały toksyczne działanie amolorfiny na reprodukcję. Potencjalne ryzyko stosowania leku u ludzi nie jest znane.

Loceryl - prowadzenie pojazdów

Nie wykazano wpływu leku Loceryl na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Loceryl - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Amorolfinum

  Amorolfina to substancja lecznicza o działaniu przeciwgrzybiczym, stosowana miejscowo. Należy do pochodnych fenylomorfoliny. Wykazuje działanie zarówno grzybobójcze, jak i grzybostatyczne. Stosuje się ją miejscowo na paznokieć w postaci lakieru. Nie wchłania się do krwiobiegu i nie działa ogólnoustrojowo. Stosuje się ją do leczenia grzybic paznokci wywołanych przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie.

  Dostępne opakowania
  Loceryl

  Loceryl

  lakier do paznokci leczniczy - 2,5 ml - 0,05 g/ml
  GALDERMA INTERNATIONAL
  Powiązane artykuły
  Problemy z dłońmi i stopami

  Usuwanie zmian paznokcia - zakażenia, choroby zapalne i ogólnoustrojowe

  Usuwanie zmian paznokcia jest często bardzo trudne i długotrwałe. Zmiany pojawiają się zarówno na paznokciach stóp, jak i dłoni. Najczęściej usuwanie zmian paznokcia dotyczy grzybicy, która występuje bardzo często. Jednak zdarza się, że usuwanie zmian...

  Grzybica paznokci - przyczyny, charakterystyka, objawy, diagnostyka, leczenie

  Objawy grzybicy paznokci

  Grzybica paznokci jest to jedna z częstszych chorób dotykających paznokcie. Wywołują ją zazwyczaj grzyby z grupy Trichophyton (głównie Trichophyton rubrum) lub Epidermophyton. Do zakażenia predysponuje źle dobrane obuwie, zaniedbania higieniczne, choroby...

  Leczenie grzybicy

  Przeciwgrzybicze właściwości olejku lawendowego

  Journal of Medical Microbiology opublikował wyniki badań wskazujących, iż lawendowy olejek eteryczny może okazać się pomocny w leczeniu infekcji opornych na leki przeciwgrzybicze. Wykazuje on właściwości przeciwgrzybicze w walce z odmianami grzybów odpowiedzialnych...

  Problemy z dłońmi i stopami

  Przebarwienia na paznokciach

  Przebarwienia zlokalizowane w obrębie paznokci mogą wynikać z różnych infekcji i schorzeń tej części ciała. W około 50% przypadków, przebarwienia te są wynikiem zakażeń spowodowanych działaniem grzybów, które znajdują się na co dzień w powietrzu, glebie...

  Grzybica paznokci - przyczyny, charakterystyka, objawy, diagnostyka, leczenie

  Czy leczenie miejscowe grzybicy paznokci jest skuteczne?

  Grzybica paznokci jest wywoływana przez mikroskopijnej wielkości grzyby. Grzybica paznokci stóp w 90% jest powodowana przez dermatofity, natomiast grzybica paznokci u rąk przez drożdżaki (candida albicans). Istnieją dwie formy leczenia grzybicy: leczenie...

  Problemy z dłońmi i stopami

  Choroby paznokci - grzybica, rozdwajanie, przebarwienia

  Choroby paznokci mogą dawać o sobie znać poprzez zmianę koloru, a nawet kształtu płytki. Niekiedy pojawiające się zmiany mogą być pierwszym objawem poważniejszych dolegliwości. Jakie zmiany świadczą o chorobie paznokci? Choroby paznokci - grzybica Najczęstszą...

  Grzybica stóp - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie, zapobieganie

  Korzystanie z basenów a grzybica

  Korzystanie z basenów a grzybica

  Grzybica stóp i paznokci szczególnie często dotyka osoby korzystające z basenów. Dzieje się tak dlatego, że baseny to dobre miejsce do rozprzestrzeniania się dla grzybów wywołujących tę chorobę. Zarażeniu nimi można jednak zapobiec stosując kilka zasad...

  Grzybica paznokci - przyczyny, charakterystyka, objawy, diagnostyka, leczenie

  Grzybica paznokcia - objawy, podział, leczenie

  Grzybica paznokcia jest popularną dolegliwością wśród Polaków. Na grzybicę paznokci dłoni czy paznokci stóp cierpi co piąta osoba w naszym kraju. Ciągle nie jesteśmy świadomi, jak chronić się przed różnymi rodzajami grzybicy paznokci. Grzybica paznokcia...

  Grzybica stóp - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie, zapobieganie

  Grzybica stóp i dłoni

  Objawy grzybicy mogą być początkowo trudne do rozpoznania, a nieleczona choroba może rozwijać się przez długi czas. Drobniutkie grzyby wywołujące chorobę mogą być przenoszone na sąsiednie okolice i powodować zarażenia w innych miejscach. Dlatego też...