Antybiotyk Amoksiklav a tabletki antykoncepcyjne
Witam ! W trakcie 7dniowej przerwy miałam mały wypadek i brałam antybiotyk Amoksiklav , w 6 dzień kochałam się z chłopakiem . Czy nadal jestem bezpieczna ?
Witam ! W trakcie 7dniowej przerwy miałam mały wypadek i brałam antybiotyk Amoksiklav , w 6 dzień kochałam się z chłopakiem . Czy nadal jestem bezpieczna ?
Wymaz z gardła wyrażał gronkowca zlocistego podobnego na penicyline. A przy tonsillectomi i po niej daje mi się Amoksiklav, który jest z grupy penicylin. Teraz wyszedłem ze szpitala i mam go dalej brać. Czy poprawniej mi przepisany antybiotyk?
Jestem uczulony na penicylinę czy mogę wziąć Amoksiklav QUICKTAB 1000 mg ?
Dawkowanie amoksiklav 1000mg, waze 81 kg i lekarz przepisal mi dawke 2x2 co daje 4000 mg na dobe czy ktos spotkal sie z takim dawkowaniem? Bo troche mnie to martwi.
RTG wykazało "zmiany pęcherzykowe przemawiające za ogniskiem pneumonii" brałem antybiotyk Amoksiklav, po 9 dniach na zdjęciu kontrolnym w którym lekarz w opisie stwierdził "częściowa regresja rozległości i wysycenia nacieku zapalnego w płucu prawym, w obrębie nacieku widoczne okrągławe przejaśnienie przemawiające za ogniskiem nekrozy w nacieku". Mam kolejny antybiotyk Zinnat. Pomoże to? Nie powinienem...
Ten preparat należy do kategorii:
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Jest to antybiotyk betalaktamowy, połączenie penicyliny-amoksycyliny o szerokim spektrum działania z inhibitrem betalaktamazy – kwasem klawulanowym. Stosowany w zakażeniach górnych i dolnych dróg oddechowych (zapalenia ucha środkowego, zatok, migdałków, oskrzeli, płuc), zakażeniach układu moczowo-płciowego (wyjątek stanowi zapalenie gruczołu krokowego), zakażeniach w obrębie jamy brzusznej, zakażeniach skóry i tkanek miękkich (po ukąszeniach owadów, przy ropniach okołozębowych).
Komentarze