Ambroxol Hydrochloride Cyathus

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór doustny
Dawka
0,01 g/daw.
Ilość
13 ml
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: CYATHUS EXQUIRERE PHARMAFORSCHUNGS GMBH

Ambroxol Hydrochloride Cyathus - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Ambroxol Hydrochloride Cyathus - ulotka preparatu

Ambroxol Hydrochloride Cyathus - opis

Leczenie sekretolityczne ostrych i przewlekłych chorób płuc i oskrzeli cechujących się zaburzonym wytwarzaniem i transportem śluzu.

Ambroxol Hydrochloride Cyathus - skład

1 ml roztworu doustnego zawiera 50 mg chlorowodorku ambroksolu.

1 rozpylenie (= dawka) 0,2 ml zawiera 10 mg chlorowodorku ambroksolu (50 mg/ml).

Substancje pomocnicze: 1 mg etanolu (96%) oraz 1 mg lewomentolu/dawkę (rozpylenie).

 

Ambroxol Hydrochloride Cyathus - dawkowanie

Dawkowanie

Dzieci i młodzież powyżej 12 lat

Standardowa dawka to 3 rozpylenia trzy razy na dobę, co odpowiada 90 mg chlorowodorku ambroksolu na dobę. 1 rozpylenie odpowiada 0,2 ml roztworu i zawiera 10 mg chlorowodorku ambroksolu.

Dzieci poniżej 12 lat

Ambroxol hydrochloride Cyathus nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 12 lat, ze względu na wysokie stężenie substancji czynnej w tym roztworze.

Pacjenci z niewydolnością nerek i wątroby

W przypadku umiarkowanej do ciężkiej niewydolności nerek/wątroby, należy dostosować dawkę Ambroxol hydrochloride Cyathus.

Sposób podawania

Ambroxol hydrochloride Cyathus jest produktem wyłącznie do stosowania doustnego.

Przed użyciem należy obrócić rurkę dołączoną do pompki dozującej w lewo lub w prawo, w pozycji poziomej. Należy unikać zginania rurki, gdyż może to spowodować jej uszkodzenie. Przed każdym użyciem należy usunąć nasadkę ochronną. Przed pierwszym użyciem pompka dozująca musi być trzykrotnie wstępnie napełniona.

Zalecana dawka jest rozpylana z butelki przy użyciu dołączonej pompki dozującej bezpośrednio do jamy ustnej i powinna być połknięta poprzez wypicie 240 ml niskogazowanej wody.

Ambroxol hydrochloride Cyathus należy przyjmować poza posiłkami.

Obfite spożywanie płynów wspomaga działanie sekretolityczne Ambroxol hydrochloride Cyathus.

Czas trwania leczenia

Leczenie bez konsultacji z lekarzem nie powinno przekroczyć 4-5 dni.

Ambroxol Hydrochloride Cyathus - środki ostrożności

W związku z przyjmowaniem ambroksolu bardzo rzadko zgłaszano ciężkie reakcje skórne, tj. zespół Stevensa-Johnsona i zespół Lyella. W przypadku wystąpienia zmian w obrębie skóry lub błon śluzowych należy zakończyć przyjmowanie ambroksolu.

Pacjenci ze stwierdzonymi zaburzeniami czynności motorycznej oskrzeli powinni unikać przyjmowania leków mukolitycznych bez nadzoru lekarskiego ze względu na ryzyko możliwości kumulacji dużych ilości śluzu.

U pacjentów z umiarkowaną do ciężkiej niewydolnością nerek/wątroby wolniejsze tempo eliminacji może doprowadzić do kumulacji ambroksolu i (lub) wytwarzanych w wątrobie metabolitów ambroksolu. W takim przypadku Ambroxol hydrochloride Cyathus może być podawany wyłącznie z zachowaniem szczególnej ostrożności, albo przez wydłużenie odstępów między dawkami, albo przez zmniejszenie dawki.

Wykazano, że ambroksol ma wpływ na metabolizm histaminy, dlatego też należy unikać podawania Ambroxol hydrochloride Cyathus przez dłuższy okres czasu u pacjentów ze stwierdzoną nietolerancją histaminy. Wskaźniki nietolerancji obejmują bóle głowy, przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa oraz świąd.

Ponieważ leki mukolityczne mogą powodować zaburzenia bariery śluzówkowej żołądka, zaleca się ostrożne stosowanie ambroksolu u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy w wywiadzie.

Ambroxol hydrochloride Cyathus zawiera niewielką ilość etanolu (alkoholu), mniej niż 100 mg w jednej dawce.

Ambroxol hydrochloride Cyathus zawiera lewomentol, który może powodować reakcje alergiczne (mogą to być reakcje opóźnione).

Ambroxol Hydrochloride Cyathus - przedawkowanie

Objawy przedawkowania

Nie znane są żadne ciężkie zatrucia wynikające z przedawkowania ambroksolu. Objawy, które odnotowano obejmują krótkotrwały niepokój ruchowy oraz biegunkę.

Zazwyczaj, dobowe dawki 15 mg chlorowodorku ambroksolu na kilogram masy ciała podawane pozajelitowo oraz doustne dawki do 25 mg/kg/dobę były dobrze tolerowane.

Zgodnie z ustaleniami badań przedklinicznych, po ekstremalnym przedawkowaniu mogą być obserwowane zwiększone wytwarzanie śliny, nudności, wymioty oraz spadek ciśnienia krwi.

Leczenie przedawkowania

Doraźne środki zaradcze, takie jak wywołanie wymiotów lub płukanie żołądka, nie są zazwyczaj wskazane i powinny być rozważane tylko w przypadku ekstremalnego przedawkowania. W związku z tym, we wszystkich przypadkach podejrzenia przedawkowania, należy wdrożyć leczenie objawowe i podtrzymujące.

Ambroxol Hydrochloride Cyathus - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą Ambroxol hydrochloride Cyathus.

Ambroxol Hydrochloride Cyathus - działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych jest podana jak następuje:

Bardzo często (≥ 1/10)

Często (≥ 1/100 to < 1/10)

Niezbyt często (≥ 1/1000 to < 1/100)

Rzadko (≥ 1/10000 to < 1/1000)

Bardzo rzadko (< 1/10000)

Nie znana ( częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych )

Zaburzenia żołądka i jelit

Często: nudności, wymioty, bóle brzucha.

Zaburzenia ogólne

Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, obrzęk naczynioruchowy, zadyszka, świąd), gorączka.

Bardzo rzadko: ciężkie, ostre reakcje anafilaktyczne w tym wstrząs anafilaktyczny.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Bardzo rzadko: ciężkie reakcje skórne, tj. zespół Stevensa-Johnsona oraz zespół Lyella (nekroliza naskórka).

U uczulonych pacjentów reakcje nadwrażliwości (w tym duszność/zadyszka) mogą być wywołane przez lewomentol.

Ambroxol Hydrochloride Cyathus - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Istnieją ograniczone dane dotyczące stosowania ambroksolu u kobiet w ciąży. Dotyczy to szczególnie pierwszych 28 tygodni ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka/płodu, poród czy rozwój poporodowy.  Ambroxol hydrochloride Cyathus powinien być stosowany podczas ciąży jedynie po ostrożnej ocenie stosunku korzyści do ryzyka, zwłaszcza w pierwszym trymestrze.

Karmienie piersią

U zwierząt ambroksol jest wydzielany z mlekiem matki. Ponieważ możliwe działania u człowieka nie zostały w pełni ocenione, zaleca się, aby matki karmiące piersią przyjmowały Ambroxol hydrochloride Cyathus wyłącznie po ostrożnej ocenie stosunku korzyści do ryzyka.

Ambroxol Hydrochloride Cyathus - prowadzenie pojazdów

Ambroxol hydrochloride Cyathus nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Ambroxol Hydrochloride Cyathus - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ambroxoli hydrochloridum

  Substancja mukolityczna i sekretolityczna, której funkcja polega na zmniejszaniu lepkości wydzieliny oskrzelowej i zwiększaniu jej ilości. Dzięki niej zwiększa się ruchliwość rzęsek i przyspiesza transport śluzowo-rzęskowy. Zwiększa wydzielanie surfaktantu, ułatwia usuwanie wydzieliny z górnych dróg oddechowych, usprawnia drożność oskrzeli oraz łagodzi kaszel. Stosowana jest w schorzeniach z utrudnionym usuwaniem lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych (ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie nosa i gardła, mukowiscydoza).

  Dostępne opakowania
  Ambroxol Hydrochloride Cyathus

  Ambroxol Hydrochloride Cyathus

  roztwór doustny - 13 ml - 0,01 g/daw.
  CYATHUS EXQUIRERE PHARMAFORSCHUNGS GMBH
  Ambroxol Hydrochloride Cyathus

  Ambroxol Hydrochloride Cyathus

  roztwór doustny - 25 ml - 0,01 g/daw.
  CYATHUS EXQUIRERE PHARMAFORSCHUNGS GMBH
  Powiązane artykuły
  Leczenie grypy

  Śmiercionośna aspiryna

  Śmiercionośna aspiryna

  Statystyki prowadzone na przestrzeni lat udowadniają, że aspiryna może być przyczyną licznych zgonów w czasie trwania epidemii grypy. Dlatego lekarze ostrzegają przed zażywaniem dużych dawek aspiryny, szczególnie przy trwającej pandemii świńskiej grypy....

  Kaszel

  Kaszel suchy czy mokry? Jak je odróżnić?

  Kaszel suchy czy mokry? Jak je odróżnić?

  Kaszel to najczęstsza dolegliwość, która składania nas do wizyty u lekarza. Najczęściej pojawia się w przebiegu ostrego zakażenia górnych dróg oddechowych. Bywa męczący i mocno uciążliwy. Jak sobie z nim radzić? Materiał sponsorowany zrealizowany...

  Choroby i dolegliwości

  Wirusy - charakterystyka, infekcje wirusowe, profilaktyka

  Wirusy - charakterystyka, infekcje wirusowe, profilaktyka

  Wirusy to niewidoczne gołym okiem cząsteczki, które wywołują między innymi przeziębienie, grypę czy choroby układu oddechowego. Wirusy mogą rozprzestrzeniać się drogą kropelkową, płciową, poprzez dotyk lub kontakt z krwią. Niestety nie reagują na działanie...

  Choroby i dolegliwości

  Co to jest leczenie objawowe?

  Co to jest leczenie objawowe?

  Leczenie objawowe to łagodzenie objawów choroby, a nie usuwanie jej przyczyn. Tę formę leczenia stosuje się, kiedy leczenie przyczynowe niepotrzebnie obciążyłoby organizm, a choroba i tak zostałaby zwalczona przez układ odpornościowy. Leczenie objawowe...

  Newsy - leki i suplementy

  Szansa na lek przeciw wirusom

  Szansa na lek przeciw wirusom

  Naukowcy z Medical Research Council w Cambridge odkryli tajniki mechanizmu działania układu odpornościowego. Wykorzystanie nowej wiedzy może doprowadzić do stworzenia leku, dzięki któremu infekcje wirusowe przejdą do historii... Dotychczasowy stan...

  Leczenie grypy

  Sposoby na grypę i przeziębienie

  Sposoby na grypę i przeziębienie

  Grypa to zakaźna choroba układu oddechowego wywołana przez wirusa grypy, przenoszona drogą kropelkową. Przeziębienie natomiast, to wirusowa lub bakteryjna infekcja górnych dróg oddechowych. Obie choroby posiadają wiele cech charakterystycznych, które...

  Leki i suplementy

  Jakie leki na przeziębienie Polacy kupują najczęściej?

  Jakie leki na przeziębienie Polacy kupują najczęściej?

  Okres jesienno-zimowy to czas zwiększonej zapadalności na przeziębienie i grypę. W tym czasie zdecydowanie częściej sięgamy po leki na grypę i przeziębienie, których zadaniem jest zwalczanie uciążliwych dolegliwości chorobowych. Które preparaty Polacy...