Alusal

Alusal
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,5 g
Ilość
30 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.

Alusal - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Cytrusy

Mimo dużej zawartości cennej witaminy C, cytrusy nie powinny być spożywane jednocześnie z przyjmowaniem leków, zawierają bowiem furanokumaryny. Szczególnie bogaty w nie jest grejpfrut oraz czerwone gorzkie pomarańcze, z których przygotowuje się dżemy. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z cytrusami.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Alusal - ulotka preparatu

Alusal - opis

Produkt leczniczy Alusal stosuje się w:

• chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy (leczenie wspomagające),

• stanach zapalnych błony śluzowej żołądka związanych z nadkwaśnością,

• objawowym leczeniu refluksowego zapalenia przełyku.

Alusal - skład

Każda tabletka zawiera 500 mg glinu tlenku uwodnionego (Aluminii oxidum hydricum). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: jedna tabletka do ssania zawiera 243 mg sacharozy.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6,1.

Alusal - dawkowanie

Dawkowanie

Zwykle stosuje się 500 mg do 1000 mg (1-2 tabletki do ssania) 1-2 godziny po posiłkach oraz dodatkowo przed snem lub doraźnie - w przypadku wystąpienia dolegliwości. Nie należy przekraczać dawki dobowej 12 tabletek do ssania.

Sposób podawania

Tabletka jest przeznaczona do ssania.

Alusal - środki ostrożności

• Bez porozumienia z lekarzem nie należy stosować produktów leczniczych zawierających glinu tlenek uwodniony dłużej niż 4 tygodnie, ponieważ długotrwałe przyjmowanie soli glinu może spowodować zmniejszenie wchłaniania fosforanów.

• Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktów leczniczych zawierających glinu tlenek uwodniony u pacjentów z łagodną do umiarkowanej niewydolnością nerek, ponieważ może to spowodować kumulacją jonów glinu w organizmie i jednoczesne zmniejszenie wchłaniania fosforanów, co może zwiększać ryzyko wystąpienia osteomalacji, encefalopatii i demencji. Do kumulacji jonów glinu może również dojść u pacjentów z porfirią poddawanych hemodializie..

• Ze względu na zawartość sacharozy, nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Alusal u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galalctozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Alusal - przedawkowanie

Nie są znane objawy przedawkowania glinu tlenku uwodnionego u ludzi.

W przypadku przedawkowania, w czasie do 1,5 godziny od przyjęcia produktu leczniczego należy sprowokować wymioty lub zastosować płukanie żołądka. W późniejszym okresie należy stosować standardowe leczenie wyrównawcze i podtrzymujące.

Alusal - przeciwwskazania

• Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1,

• Hipofosfatemia,

• Zwężenie jelita grubego,

• Ciężka niewydolność nerek,

• Jednoczesne stosowanie produktów leczniczych lub suplementów diety w postaci tabletek musujących zawierających kwas cytrynowy, szczególnie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek (patrz punkt 4.5),

• Produkt leczniczy przeciwwskazany u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Alusal - działania niepożądane

Działania niepożądane, jeżeli występują, zwykle są łagodne i przemijające.

Nie obserwowano ciężkich działań niepożądanych związanych ze stosowaniem glinu tlenku uwodnionego.

Częstość występowania działań niepożądanych uporządkowano w następujący sposób: bardzo często (≥1/10), często (≥1/100 do < 1/10), niezbyt często (≥1/1000 do < 1/100), rzadko (≥1/10 000 do < 1/1000), bardzo rzadko (< 1/10 000), nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Zakażenia i zarażenia pasożytnicze

Nieznana: zakażenia układu pokarmowego i układu moczowego (na skutek alkalizacji środowiska wywołanej długotrwałym stosowaniem dużych dawek glinu tlenku uwodnionego).

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania

Nieznana: zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej (szczególnie u pacjentów z niewydolnością nerek), utrata łaknienia.

Zaburzenia żołądka i jelit

Nieznana: zaparcia (przy długotrwałym stosowaniu dużych dawek produktu leczniczego).

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Nieznana: złe samopoczucie.

Badania diagnostyczne

Nieznana: nieznaczne zmniejszenie aktywności pepsyny.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

{aktualny adres, nr telefonu i faksu ww. Departamentu} e-mail:ndl@urpl.gov.pl.

Alusal - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Badania na zwierzętach nie ujawniły szkodliwego działania związanego ze stosowaniem glinu tlenku uwodnionego w czasie ciąży i laktacji, Nie przeprowadzono kontrolowanych badań u ludzi. Dlatego też, produkt leczniczy Alusal należy stosować ostrożnie u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Nie należy stosować powyżej 28 dni,

Alusal - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy Alusal nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Aluminium hydroxidum

  Dostępne opakowania
  Alusal

  Alusal

  tabletki - 30 tabl. - 0,5 g
  GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.
  Alusal

  Alusal

  tabletki do ssania - 30 tabl. (blistry) - 0,5 g
  GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Newsy - leki i suplementy

  Budixon Neb - popularny lek na astmę wycofany z obrotu. Decyzja GIF

  Budixon Neb - popularny lek na astmę wycofany z obrotu. Decyzja GIF

  Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o natychmiastowym wycofaniu z aptek na terenie całego kraju ponad dwudziestu serii leku Budixon Neb. Zawiesiny używa się w leczeniu astmy. Serie mają zostać wycofane z obrotu w trybie natychmiastowym z powodu...

  Leki i suplementy

  Flixotide - właściwości, działanie, skutki uboczne, cena

  Flixotide - właściwości, działanie, skutki uboczne, cena

  Flixotide jest lekiem dostępnym na receptę. Występuje w postaci aerozolu wziewnego oraz zawiesiny do inhalacji. Stosuje się go w leczeniu chorób układu oddechowego, w szczególności choroby płuc i w alergologii. Flixotide ma działanie przeciwzapalne, a...

  Leki i suplementy

  Popularne leki na astmę wycofane ze sprzedaży

  Popularne leki na astmę wycofane ze sprzedaży

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu kolejne serie leków na astmę. Taką decyzję podał do wiadomości w piątek 4 września br. Na podstawie art. 122 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 roku prawa farmeceutycznego, Główny Inspektor Farmaceutyczny...

  Newsy - leki i suplementy

  GIF wycofuje lek BDS N. Kolejne serie znikają z aptek

  GIF wycofuje lek BDS N. Kolejne serie znikają z aptek

  Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu zawiesiny do nebulizacji BDS N. Kolejne serie tego preparatu leczniczego znikają z aptek. GIF wycofuje leki do nebulizacji Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu...

  Leki i suplementy

  Lek na astmę wycofany ze sprzedaży

  Lek na astmę wycofany ze sprzedaży

  Na terenie całego kraju z obrotu wycofano produkt leczniczy Pulmoterol (Salmeterolum), 50 mcg/dawkę inh., proszek do inhalacji w kapsułkach twardych. Produkt jest stosowany w szczególności przez osoby chore na astmę oskrzelową. Przyczyna  Główny Inspektorat...

  Leczenie astmy

  Jak stosować inhalator? (WIDEO)

  Jak stosować inhalator? (WIDEO)

  Stosowanie inhalatora Objawy astmy nasilają się rankiem i wieczorem. Świszczący oddech, uczucie uciskania w klatce piersiowej, kaszel oraz duszności to dolegliwości będące wynikiem nadreaktywności oskrzeli. Jeśli w porę nie podejmie się odpowiedniego...

  Przebieg astmy

  Co to jest skurcz oskrzeli?

  Skurcz oskrzeli to główna przyczyna ograniczenia przepływu powietrza przez drogi oddechowe u chorych z astmą oskrzelową. Wiążą się z nim charakterystyczne objawy astmy: duszność i uczucie ściskania w klatce piersiowej, świszczący oddech, kaszel. U prawie...

  Astma - charakterystyka, rodzaje, przyczyny, diagnostyka, leczenie

  Diagnostyka astmy

  W celu postawienia właściwej diagnozy lekarz na początku przeprowadzi wywiad z pacjentem, tzn. szczegółowo wypyta go o objawy, dokładnie osłucha plecy (pole nad płucami i oskrzelami). Zmiany w płucach Astma charakteryzuje się zmianami osłuchowymi...

  Astma - charakterystyka, rodzaje, przyczyny, diagnostyka, leczenie

  Skuteczniej w konfrontacji z astmą

  Specjaliści z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego odkryli nowy sposób badania mechanizmu astmy oskrzelowej. Dzięki wynikom tych badań będzie można zastosować bardziej skuteczne metody leczenia. Czy astma jest dziś poważnym wyzwaniem cywilizacyjnym? Kiedy...