Stosowanie Asentry i Theraflu jednocześnie
Witam czy podczas stosowania asentry można brać theraflu na przeziębienie?w domu mam jeszcze acc,deflegmin i grophinosinn.Czy mogę je bez przeszkód brać?
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Witam czy podczas stosowania asentry można brać theraflu na przeziębienie?w domu mam jeszcze acc,deflegmin i grophinosinn.Czy mogę je bez przeszkód brać?
Czy przy antybiotyku duomox można również brać nurofen lub theraflu i coś na kaszel np. Flegamine lub acc optima? Dziekuje
Dzień dobry. Czy lek Acc Max wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej? Czy przyjmowanie jakichkolwiek leków, ale w trakcie trwania 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek może wpłynąć na skuteczność antykoncepcji ?
Nie przeczytałam dokładnie ulotki i przez kilka dni zazywałam acc optima 3 razy dziennie.Okazało się że można tylko 1 tabletkę. Czy mogłam sobie cos uszkodzić? Proszę o szybka odpowiedź.
Czy rutinoscorbin, acc optima i ibuprom przeszkadza w oddawaniu krwi ?
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
ACC optima jest wskazany jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.
1 tabletka musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny (Acetylcysteinum).
Substancje pomocnicze o znanym działaniu:
Jedna tabletka musująca zawiera 150 mg laktozy.
Jedna tabletka musująca zawiera 120 mg sodu.
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat
Dawka dobowa acetylocysteiny wynosi 600 mg (1 tabletka musująca ACC optima raz na dobę).
Sposób podawania:
Produkt ACC optima należy przyjmować po posiłku. Tabletkę musującą należy rozpuścić w połowie szklanki wody i wypić natychmiast po rozpuszczeniu.
Stosować nie później niż 4 godziny przed snem.
Podczas leczenia zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.
Bez zalecenia lekarza produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 4 do 5 dni.
Jeśli w tym czasie nie nastąpiła poprawa, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
Informacja dla chorych na cukrzycę:
1 tabletka musująca zawiera mniej niż 0,01 WW.
Brak doniesień o przypadkach zatrucia po doustnym przyjęciu acetylocysteiny. U ochotników, którzy przyjmowali acetylocysteinę w dawce 11,6 g na dobę przez 3 miesiące nie obserwowano ciężkich działań niepożądanych. Acetylocysteina w dawkach do 500 mg/kg mc. była dobrze tolerowana i nie występowały objawy zatrucia.
Objawy zatrucia
Przedawkowanie może spowodować objawy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wymioty i biegunka. U niemowląt istnieje ryzyko nadmiernego wydzielania.
Leczenie zatrucia
W razie konieczności należy zastosować leczenie objawowe.
Doświadczenie u ludzi uzyskane podczas leczenia zatrucia paracetamolem dotyczy acetylocysteiny podawanej dożylnie w maksymalnych dawkach dobowych do 30 g. Dożylne podawanie acetylocysteiny w skrajnie dużych stężeniach, zwłaszcza szybkie, prowadziło do częściowo nieodwracalnych reakcji rzekomoanafilaktycznych. W jednym przypadku znaczące przedawkowanie po podaniu dożylnym wywołało zakończony zgonem napad drgawek i obrzęk mózgu.
Ze względu na dużą zawartość substancji czynnej produktu ACC optima nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat.
Ocena działań niepożądanych opiera się na częstości ich występowania:
bardzo często: |
(1/10) |
często: |
(1/100 do < 1/10) |
niezbyt często: |
(1/1000 do < 1/100) |
rzadko: |
(1/10 000 do < 1/1000) |
bardzo rzadko: |
(< 1/10 000) |
częstość nieznana: (nie może być określona na podstawie dostępnych danych)
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania
Niezbyt często: ból głowy, gorączka, reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wyprysk, wysypka, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, tachykardia i niedociśnienie tętnicze) Bardzo rzadko: reakcja anafilaktyczna, aż do wstrząsu
Zaburzenia ucha i błędnika
Niezbyt często: szumy uszne
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia
Rzadko: duszność, skurcz oskrzeli – głównie u pacjentów z nadreaktywnością oskrzeli związaną z astmą oskrzelową
Zaburzenia żołądka i jelit
Niezbyt często: zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból brzucha, biegunka, wymioty, zgaga i nudności
Ponadto bardzo rzadko notowano niedokrwistość, krwiak osierdzia, krwotok. Krwawienia podczas stosowania acetylocysteiny były częściowo związane z reakcją nadwrażliwości. W szeregu badań potwierdzono zmniejszoną agregację płytek w obecności acetylocysteiny, jednak nie jest jeszcze możliwa ocena znaczenia klinicznego tego działania.
Produktu leczniczego nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na brak doświadczeń dotyczących stosowania acetylocysteiny w tym czasie.
Badania na zwierzętach (szczury i króliki) nie wykazały teratogennego działania acetylocysteiny.
Nie dowiedziono, aby acetylocysteina zaburzała zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.
Ten preparat należy do kategorii:
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Pochodna aminokwasu, cysteiny, wykazuje szybkie i silne działanie mukolityczne. Ma zdolność rozdzielania wiązań dwusiarczkowych w śluzie, tworząc hydrofilne połączenia, co powoduje upłynnienie wydzieliny w oskrzelach. Ma też działanie przeciwutleniające i neutralizuje wolne rodniki w zapalnych lub niedotlenionych komórkach. Stosowana jest przy zatruciu paracetamolem, w zapaleniu oskrzeli lub oskrzelików, mukowiscydozie, rozedmie płuc i innych chorobach dróg oddechowych z zalegającą gęstą wydzieliną śluzową.
Komentarze