Zincteral biotebal ihair a wypadanie włosów
Mam §' lata nigdy nie mialam problemu z wypadaniem wlosow zaczelam brac zincteral biotebal ihair
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Mam §' lata nigdy nie mialam problemu z wypadaniem wlosow zaczelam brac zincteral biotebal ihair
Witam, mam niedoczynność tarczycy jakieś 5 lat, pod kontrola -biorę euthyrox 50/75. wszystkie badania sa ok, inne badania homonów kobiecych też super, a włosy leca garściami, zrobiły sie suche i matowe. nie mam ich juz połowy, czasami wyciągam je całymi pasmami. jestem przebadana u endokrynologa, ginekologa, dermatologa wszystko super,a włosy jak wypadały tak wypadają. Endokrynolog...
Witam, mam marskość ątroby powodu nadużywania alkoholu oraz żylaki przełyku. Po krwawych wymiotach (8 sierpnia 2014) zabrano mnie karetką do szpitala. Założono mi opaski na żylaki oraz zaaplikowano lekarstwa -vitacon 3x1 -propranolol 10mg 3x1 -sylimarol 70mg 3x1 -kwas foliowy 15mg 3x1 -Tardyferon 80mg 11 -Zincteral 45mg 1x1 -anesteloc...
Witam! Mniej więcej 4 tygodnie temu mój stan wskazywał na niedoczynność tarczycy, w którą wpadłam przez lek (metizol-zlecony przez lekarza na wcześniej występującą u mnie nadczynność ). Objawiała się ona masowym wypadaniem włosów. Po odstawieniu leku TSH wróciło do normy. Już od 3 tygodni wynik TSH jest w normie(~1,450). Po tych 3 tygodniach włosy...
Dzień dobry, mam na imię Konrad mam 25 lat zauważyłem u siebie łysienie plackowate na głowie po obu stronach w okolicach uszu i trochę wyłysiałem u góry, byłem u lekarza dermatologa przypisał mi leki laticort, loxon 5%, vitaminium b1, zincteral i piję w domu zakupiony w aptece aloes. Chciałem się Państwa spytać czy to na razie mi wystarczy w leczeniu czy potrzebna jest jakaś dieta, czego nie mogę jeść, a co powinienem robić? Bardzo bym prosił o jakąś...
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
• profilaktyka i leczenie niedoborów cynku spowodowanych nieprawidłowym odżywianiem, zaburzeniami wchłaniania oraz innymi stanami, które zaburzają przyswajanie cynku lub zwiększają jego utratę,
• wspomagająco w chorobie Wilsona (szczególnie u pacjentów nie tolerujących penicylaminy),
• niedobory cynku towarzyszące następującym stanom:
o alkoholizm, o oparzenia, o marskość wątroby, o cukrzyca,
o jadłowstręt psychiczny (anoreksja na tle nerwowym) o bulimia,
o stan po resekcji żołądka,
o zaburzenia genetyczne (zespół Downa, acrodermatitis enteropathica, niedokrwistość
sierpowata, talasemia), o hemodializa,
o przewlekłe infekcje spowodowane zmniejszoną reaktywnością układu
immunologicznego, o zakażenia pasożytnicze jelit, o niewydolność trzustki, o zwłóknienie torbielowate trzustki,
o choroby nerek (zespół nerczycowy, niewydolność nerek),
o choroby jelit (celiakia, choroba Crohna, biegunka tłuszczowa, wrzodziejące zapalenie
jelita grubego, zespól jelita krótkiego), o choroby skóry (złuszczające zapalenie skóry, łuszczyca), o przedłużający się stres, o urazy,
o diety restrykcyjne.
1 tabletka powlekana zawiera 124 mg cynku siarczanu jednowodnego (Zinci su/fas), co odpowiada 45 mg jonów cynku.
Substancje pomocnicze biologicznie czynne - laktoza jednowodna. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Sposób podawania
Podanie doustne.
Dorośli
Zwykle I do 2 tabletek na dobę. Choroba Wilsona
U osób dorosłych zwykle stosuje się 4 tabletki na dobę w schemacie 1-2-1, rozpoczynając od dawki 1 tabletka na dobę, zwiększając co 3 dni, zgodnie z poniższym schematem dawkowania:
0-1-0 - jedna tabletka na dobę
1-1-0 - dwie tabletki na dobę 1-1-1 - trzy tabletki na dobę 1-2-1 - cztery tabletki na dobę
Dzieci i młodzież
U dzieci w wieku powyżej 4 lat i młodzieży 1 tabletkę na dobę.
Produkt leczniczy stosuje się zwykle 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku, ponieważ wiele produktów spożywczych może zaburzać wchłanianie cynku. Jeżeli wystąpią objawy podrażnienia przewodu pokarmowego, lek można stosować bezpośrednio przed lub w trakcie posiłku, jednak wówczas biodostępność może być mniejsza.
Nie należy dzielić ani rozgryzać tabletek.
• Podczas stosowania preparatów cynku istnieje ryzyko powstania niedoboru miedzi (preparaty cynku mogą wywołać niedobór miedzi lub zmniejszyć stężenie miedzi w surowicy).
• Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania produktu leczniczego w czasie ciąży.
Substancje pomocnicze biologicznie czynne
Produkt leczniczy zawiera laktozę jednowodną. Nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespoleni złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
Objawy
Piekący ból w jamie ustnej i gardle, wodnista lub krwawa biegunka, bolesne parcie na stolec, odbijanie, niedociśnienie (zawroty głowy); żółtaczka (zażółcenie oczu i skóry); obrzęk płuc (ból w klatce piersiowej, utrudnione oddychanie); wymioty. Mogą również wystąpić: krwiomocz, bezmocz, zapaść, drgawki, hemoliza.
Postępowanie
Należy podać do wypicia mleko lub wodę, a następnie domięśniowo lub dożylnie podawać 50 do 75 mg/kg mc. wersenianu wapniowo-dwusodowego na dobę, w 3 do 6 dawkach podzielonych, przez okres do 5 dni.
Opisano zgon po zażyciu 10 g siarczanu cynku, opisano również wystąpienie hiperglikemii w przebiegu śmiertelnego zatrucia siarczanem cynku.
• Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Po dużych dawkach cynku rzadko występują zaburzenia ze strony układu pokarmowego (nudności, niestrawność, zgaga), zaburzenia hematologiczne wynikające z niedoboru miedzi wywołanego cynkiem, w tym leukopenia (gorączka, dreszcze, ból gardła), neutropenia (owrzodzenia w jamie ustnej i gardle), niedokrwistość sydcroblastyczna (uczucie zmęczenia, osłabienie). Mogą także wystąpić bóle głowy i metaliczny smak w ustach.
Ciąża
Cynk przenika przez barierę łożyska. Nie przeprowadzono badań wpływu zwykle stosowanych dawek soli cynku na przebieg ciąży i rozwój płodu. Brak jest także odpowiednich badań na zwierzętach. Produkt leczniczy może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
Karmienie piersią
Cynk przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Nie przeprowadzono badań wpływu zwykle stosowanych dawek soli cynku u kobiet karmiących piersią. Nic zaleca się stosowania produktu leczniczego w okresie karmienia piersią.
Solc cynku nic wywierają wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Ten preparat należy do kategorii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Komentarze