Zinacef

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
proszek do iniekcji dożylnych/domięśniowych
Dawka
1,5 g
Ilość
10 fiol.
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: GLAXO WELLCOME S.A.

Zinacef - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Na czczo/po posiłku

Przyjęcie leku na czczo powoduje szybkie opróżnienie żołądka, co z kolei prowadzi do natychmiastowego wzrostu stężenia leku we krwi. Dzięki temu pacjent zaczyna odczuwać poprawę. Natomiast przyjęcie lekarstwa po posiłku opóźnia opróżnianie żołądka, co wydłuża czas pasażu leku. Dowiedz się więcej o znaczeniu spożywania leków na czczo lub po posiłku.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Gronkowiec złocisty u dziecka po urodzeniu

Dzień dobry mojemu dziecku po urodzeniu wyskoczymy ropne zmiany okazało się ze to gronkowiec złocisty w szpitalu dostawał dożylnie antybiotyk zinacef jednak po przyjeździe do domu okazało się ze jest on także w nosku smarowania maścią bactrobanan teraz dziecko ma 3 miesiące czy niebezpieczeństwo minęło bardzo się martwie

Wstrząs anafilaktyczny po podaniu Zinacefu

Mam 50 lat trzy lata temu dostałam wstrząsu anafilaktycznego po podaniu dożynym 1 cm zinacefu , od tamtej poru dostaje objawy anafilaksji na NLPZ, nawet po zazyciu 1 tabl. APAPu, uczulam się po kolei na kazdy antybiotyk, którego jest konieczność podania, praktycznie nie ma mnie juz czym leczyć przy infekcjach, a choruję bardzo często, co może być przyczyną mojej dolegliwości i gdzie mogę się udać w celu zdiagnozowania mnie, czy jest to proces odwracalny?Jestem załamana i bardzo proszę o pomoc

Ból brzuszka u 9-tygodniowego dziecka

Moje 9cio tyg dziecko ma problemy z jelitkami. W 2. tyg dostawało antybiotyk przez 11 dni Zinacef na ZUM i przez 4 dni Gentamycynę do noska na katar. Od tego czasu dziecko wije się, z trudem i bólem oddaje gazy, budzi się z płaczem, przeważnie większość doby płacze. Karmię piersią. Podaję dziecku Delicol, Espumisan i przepajam rumiankiem. Jedyny postęp przez ten miesiąc to fakt, że dziecko może się już wypróżnić, bo po szpitalu nawet z tym był problem. Co mogę jeszcze zrobić by ulżyć dziecku?

Zapalenie płuc w dolnej części lewego płuca

Witam. 1,5 miesiąca temu nabawiłem się zapalenia płuc w dolnej części lewego płuca. Byłem leczony zastrzykami domięśniowo. Najpierw Zinacef a potem Biotrakson i Biodacyna razem a na koniec Azitrolek w tabl. Ostatnie RTG wykazało znaczny, niemal całkowity regres nacieku. Niestety nadal nie czuję się tak jak przed chorobą. Bardzo dużo żółtej flegmy mi schodzi, ale raczej z okolic gardła, od 3 tyg. mam chrypę i czuję się osłabiony. Często czuję też ból mięśni lub kości nóg. Jaki może być powód?

Duszący kaszel a krztusiec u dziecka

syn 105 roku: po zapaleniu płuc i oskrzeli hospitalizowany-bardzo duszący kaszel ,pierwsze wyniki na krztusiec z dn.08/12/15-ujemne ,powtórne z dn.30/12/15;IgA-5,03-norma<2;IgG-76,17-norma <40,40-100 wątpliwy;IgM dodatni 2,13-norma ,0,8; syn nie był szczepiony, mam pytanie czy syn nadal zaraża, dostawał zinacef,klacid, bidacyne i summamed forte + wziewy budesonid+ ventolina, od soboty 02/01-bez lekow, ataki ma rzadziej, więcej w nocy,wygląda lepiej i więcej je. Pozdrawiam mama.

POKAŻ WIĘCEJ

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Zinacef - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Cefuroximum

  Jest to antybiotyk betalaktamowy, cefalosporyna II generacji. Stosowana jest w zakażeniach dolnych dróg oddechowych (w tym zapalenie płuc), zakażeniach dróg moczowych, zakażeniach kości i stawów, posocznicy, bakteriemii, zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, zakażeniach ginekologicznych (w tym rzeżączce), w chirurgii w profilaktyce zakażeń pooperacyjnych.

  Dostępne opakowania
  Zinacef

  Zinacef

  proszek do iniekcji dożylnych/domięśniowych - 10 fiol. - 1,5 g
  GLAXO WELLCOME S.A.
  Zinacef

  Zinacef

  proszek do iniekcji dożylnych/domięśniowych - 10 fiol. - 0,75 g
  GLAXO WELLCOME S.A.
  Zinacef

  Zinacef

  proszek do iniekcji dożylnych/domięśniowych - 1 fiol. - 0,25 g
  GLAXO WELLCOME S.A.
  Zinacef

  Zinacef

  proszek do iniekcji dożylnych/domięśniowych - 10 fiol. - 0,25 g
  GLAXO WELLCOME S.A.