Xylometazolin WZF 0.05%

Xylometazolin WZF 0.05%
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krople do nosa
Dawka
0,5 mg/ml
Ilość
10 ml (butelka)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.

Pytania do farmaceuty

Długotrwałe uczucie zatkanego nosa a podejrzenie zapalenia błony śluzowej

Zatkany nos już od 4 lat. Witam mam problem z zatkanym nosem już od 4 lat i już mam dosyć. Z dnia nadzień zatkał mi się i od tamtej pory nie mogę go odetkać jedyne co mi pomaga to Xylometazolin WZF, ale to tylko pomaga mi w 20/30% a lewą komorę nosa to prawie, że wgl. nigdy nie mogę oddetkac. To nie jest alergia bo miałem badania i nie mam na nic. Brałem też leki przez miesiąc i nic to nie...

Odpowiada Dr n. med. Krzysztof Jach Dr n. med. Krzysztof Jach i 1 inny specjalista

Zatkany nos od czterech lat

Zatkany nos już od 4 lat. Witam mam problem z zatkanym nosem już od 4 lat i już mam dosyć. Z dnia nadzień zatkał mi się i od tamtej pory nie mogę go odetkać jedyne co mi pomaga to Xylometazolin WZF, ale to tylko pomaga mi w 20/30% a lewą komorę nosa to prawie, że wgl. nigdy nie mogę oddetkac. To nie jest alergia bo miałem badania i nie mam na nic. Brałem też leki przez miesiąc i nic to nie...

Odpowiada Dr n. med. Krzysztof Jach Dr n. med. Krzysztof Jach i 1 inny specjalista

Stosowanie kropli do nosa w 9 tygodniu ciąży

Witam serdecznie jestem w 9 tygodniu ciąży i chciałbym się dowiedzieć czy mogę używać kropli do nosa XYLOMETAZOLIN WZF 0,5% ponieważ bardzo często nos mam zatkany i jest to dla mnie uciążliwe i mama też przepuchline kręgosłupa odcinka L5 jak dobrze pamiętam czy to ma jakiś zły wpływ na ciąże czy mogą wystąpić jakieś dolegliwośći w póżniejszej ciąży np mocnej kręgosłup boli lub tym podobne?i jeszcze jedno pytanie czy mogę farbować włosy to znaczy zrobić pasemka bo ktoś mi powiedział ze nie można?

Zatkana jedna dziurka w nosie

Mam wiecznie zatkaną chociaż jedną dziurkę w nosie. Kiedyś miałem katar, i Cudem okazał się Xylometazolin WZF, po kilku sekundach mogłem w pełni oddychać. Najlepszy lek. Jednak używałem go za długo i ani się spostrzegłem a byłem uzależniony. Bez niego przed spaniem nie mogłem oddychać. Jednak już od 2-4 lat go nie używam. Mimo wszystko zawsze tylko jedną dziurką od nosa mogę normalnie oddychać (o ile to ma jakiś związek). Jaki jest problem? Co należy zrobić? Co może mi pomóc?

Odpowiada Lek. Paweł Baljon Lek. Paweł Baljon i 1 inny specjalista

Xylometazolin WZF 0.05% - ulotka preparatu

Xylometazolin WZF 0.05% - opis

Leczenie pomocnicze:

? ostrego zapalenia błony śluzowej nosa pochodzenia wirusowego lub bakteryjnego;

? ostrego lub przewlekłego zaostrzającego się zapalenia zatok przynosowych;

? alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa;

? ostrego zapalenia ucha środkowego - w celu udrożnienia trąbki słuchowej. Xylometazolin WZF 0,05% jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 12 lat.

Xylometazolin WZF 0.05% - skład

1 ml roztworu zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum). 1 kropla zawiera 0,025 mg ksylometazoliny chlorowodorku.

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek, roztwór. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Xylometazolin WZF 0.05% - dawkowanie

Podanie donosowe.

Dawkowanie

Dzieci w wieku od 2 do 12 lat:

1 do 2 kropli do każdego otworu nosowego raz lub dwa razy na dobę, co 8 do 10 godzin. Nie podawać więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę.

Produktu Xylometazolin WZF 0,05% nie należy stosować dłużej niż 3 do 5 dni.

Ze względów higienicznych opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.

Xylometazolin WZF 0.05% - środki ostrożności

Xylometazolin WZF 0,05% jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 2 lat. Nie należy stosować u dzieci młodszych.

U małych dzieci może wystąpić pobudzenie lub trudności w zasypianiu. Jeżeli wystąpią tego typu objawy, należy przerwać stosowanie leku.

Xylometazolin WZF 0,05%, tak jak inne sympatykomimetyki, należy podawać ze szczególną ostrożnością pacjentom z nadwrażliwością na substancje adrenomimetyczne, objawiającą się bezsennością, zawrotami głowy, drżeniem, zaburzeniami rytmu serca i podwyższonym ciśnieniem tętniczym.

Nie należy stosować produktu u pacjentów z przewlekłym lub naczynioruchowym zapaleniem błony śluzowej nosa, gdyż mają oni tendencję do stosowania go dłużej niż przez 5 dni. Stosowanie produktu przez okres dłuższy niż zalecany może doprowadzić do wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych i w konsekwencji do wtórnego polekowego zapalenia błony śluzowej nosa (rhinitis medicamentosa). Przyczyną tego schorzenia jest najprawdopodobniej zahamowanie uwalniania noradrenaliny z zakończeń nerwowych poprzez pobudzenie presynaptycznych receptorów a-2.

Stosować ostrożnie u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową i innymi chorobami układu krążenia, cukrzycą, z jaskrą z zamkniętym kątem, z rozrostem gruczołu krokowego, z nadczynnością tarczycy.

Nie należy stosować dawek większych niż zalecane, zwłaszcza u dzieci oraz u osób w podeszłym wieku.

Produktu Xylometazolin WZF 0,05% nie należy podawać w czasie leczenia inhibitorami monoaminooksydazy i trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (patrz punkt 4.5).

Ze względu na zawartość benzalkoniowego chlorku, produkt może powodować podrażnienie błony śluzowej nosa.

Xylometazolin WZF 0.05% - przedawkowanie

Nie odnotowano przypadków przedawkowania leku u osób dorosłych. Przedawkowanie u dzieci stwierdzano w rzadkich przypadkach.

Po przedawkowaniu lub przypadkowym doustnym przyjęciu produktu, zwłaszcza u dzieci, mogą wystąpić następujące objawy: przyspieszona i nieregularna czynność serca, podwyższone ciśnienie tętnicze, senność, depresja oddechowa lub nieregularny oddech, zaburzenia świadomości. U dzieci może wystąpić nadmierne uspokojenie. Nie ma specyficznego leczenia. Zaleca się leczenie objawowe.

Xylometazolin WZF 0.05% - przeciwwskazania

? Nadwrażliwość na ksylometazoliny chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1

? Nie stosować u pacjentów po usunięciu przysadki lub po innych zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej

? Zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa

Xylometazolin WZF 0.05% - działania niepożądane

Poniżej przedstawiono działania niepożądane związane ze stosowaniem produktu: bardzo rzadko (< 1/10 000)

Zaburzenia układu immunologicznego

Bardzo rzadko: obrzęk naczynioruchowy, duszność.

Zaburzenia układu nerwowego

Bardzo rzadko: ból głowy, senność.

Zaburzenia oka

Bardzo rzadko: zaburzenia widzenia.

Zaburzenia serca

Bardzo rzadko: kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca.

Zaburzenia naczyniowe

Bardzo rzadko: zwiększenie ciśnienia tętniczego (zwłaszcza u osób z chorobami układu krążenia).

Zaburzenia żołądka i jelit

Bardzo rzadko: nudności.

Zaburzenia ogólne i stany w miej scu podania

Bardzo rzadko: osłabienie, zmęczenie.

Miejscowe: może wystąpić podrażnienie błony śluzowej nosa, suchość błony śluzowej nosa, uczucie pieczenia w nosie i gardle, kichanie.

Stosowanie produktu przez okres dłuższy niż zalecany i (lub) w dawkach większych niż zalecane może doprowadzić do wtórnego polekowego zapalenia błony śluzowej nosa.

Xylometazolin WZF 0.05% - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Nie należy stosować produktu Xylometazolin WZF 0,05% w czasie ciąży.

Karmienie piersią

Nie ma danych dotyczących przenikania ksylometazoliny do mleka kobiecego. Należy zachować ostrożność w przypadku zalecania produktu kobietom karmiącym piersią.

Xylometazolin WZF 0.05% - prowadzenie pojazdów

Xylometazolin WZF 0,05% nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jeśli jest stosowany w zalecanych dawkach i przez krótki okres.

W przypadku stosowania długotrwałego lub w dużych dawkach mogą wystąpić działania niepożądane ze strony układu krążenia.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Xylometazolin WZF 0.05% - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Xylometazolini hydrochloridum

  Substancja ta jest sympatykomimetykiem szybko i długotrwale pobudzającym receptory alfaadrenergiczne. Zwęża naczynia krwionośne, łagodzi odczyn zapalny, zmniejsza przekrwienia, wysięk i obrzęk błony śluzowej nosa i gardła. Stosowana w nieżycie (także alergicznym) nosa, zapaleniu zatok oraz ostrym zapaleniu ucha środkowego (udrażnia trąbkę słuchową).

  Dostępne opakowania
  Xylometazolin WZF 0.05%

  Xylometazolin WZF 0.05%

  krople do nosa - 10 ml (butelka) - 0,5 mg/ml
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Powiązane artykuły
  Zapalenie spojówek - objawy, przyczyny, leczenie, łagodzenie objawów, profilaktyka

  Zapalenie spojówek u dzieci - objawy, przyczyny, leczenie

  Zapalenie spojówek u dzieci - objawy, przyczyny, leczenie

  Zapalenie spojówek u dzieci jest to dolegliwość, która pojawia się nagle i jest naprawdę dokuczliwa. Niestety jest to przypadłość, która niewyleczona na czas i w odpowiedni sposób może powracać. Dlatego bardzo ważne jest, aby szybko udać się z dzieckiem...

  Wybierz moc natury

  Katar leczony trwa siedem dni, nieleczony - tydzień. Obalamy mity

  Katar leczony trwa siedem dni, nieleczony - tydzień. Obalamy mity

  Katar związany z infekcją wirusową jest dolegliwością, która dotyka zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Zakażenie przenosi się drogą kropelkową, więc bardzo łatwo się zarazić, ale trudniej pozbyć. Kichanie, zatkany nos, a do tego podrażniona śluzówka...

  Zapalenie spojówek - objawy, przyczyny, leczenie, łagodzenie objawów, profilaktyka

  Co to jest zapalenie spojówek? (WIDEO)

  Co to jest zapalenie spojówek? (WIDEO)

  Przebieg zapalenia spojówek Zapalenie spojówek to reakcja zapalna ze strony spojówki, czyli przezroczystej błony, która pokrywa białko oka. Jak tłumaczy lekarz okulista Agnieszka Kudasiewicz-Kardaszewska, w zapaleniu spojówek naczynia krwionośne silnie...

  Układ oddechowy - grypa, zapalenia nosa i zatok przynosowych, zapalenia ucha środkowego, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc

  Układ oddechowy - grypa, zapalenia nosa i zatok przynosowych, zapalenia ucha środkowego, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc

  Układ oddechowy - grypa, zapalenia nosa i zatok przynosowych, zapalenia ucha środkowego, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc

  Układ oddechowy jest narażony na poważne choroby. Jedną z nich jest grypa. W ciągu roku zapada na nią 5-15 proc. populacji. Może mieć łagodny przebieg, jak również być przyczyną hospitalizacji i zgonów z powodu powikłań, w tym wielonarządowych. Wirusy...

  Świńska grypa - charakterystyka, historia, objawy, leczenie, profilaktyka, powikłania

  Maseczka ochronna (WIDEO)

  Maseczka ochronna (WIDEO)

  Maseczka ochronna uchroni nas np. przed wirusem grypy Ryzyko zarażenia się wirusem grypy dotyczy zarówno osób zdrowych, starszych, dzieci jak i osób z problemami zdrowotnymi. Bez odpowiedniej profilaktyki Ah1N1 może w konsekwencji doprowadzić do pandemicznej...

  Odra - objawy, przebieg, leczenie, powikłania

  Objawy odry - charakterystyczne symptomy, leczenie, powikłania

  Objawy odry - charakterystyczne symptomy, leczenie, powikłania

  Czym jest odra? Jakie są objawy odry? Jest to choroba wieku dziecięcego, którą wywołuje wirus Measles. Przedział wiekowy, w którym mogą się pojawić objawy odry to czas niemowlęcy od 6 do 12 miesiąca, a także dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do...