Xylometazolin VP

Xylometazolin VP
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krople do nosa
Dawka
1 mg/ml
Ilość
10 ml
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.

Pytania do farmaceuty

POKAŻ WIĘCEJ

Xylometazolin VP - ulotka preparatu

Xylometazolin VP - opis

Niedrożność przewodów nosowych spowodowana obrzękiem błony śluzowej nosa w przebiegu ostrego nieżytu nosa (np. w przeziębieniach i grypie). Zapalenie zatok przynosowych.

Alergiczny nieżyt błony śluzowej nosa (katar sienny).

Xylometazolin VP - skład

1 g kropli do nosa zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Xylometazolin VP - dawkowanie

Dzieci powyżej 12 lat i dorośli: miejscowo, 2 - 3 krople produktu Xylometazolin VP (1 mg/g) do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę.

Dzieci od 2 do 12 lat: należy stosować produkt o mniejszym stężeniu ksylometazoliny chlorowodorku (0,5 mg/g).

Xylometazolin VP - środki ostrożności

Produkt należy stosować ostrożnie u pacjentów z cukrzycą, chorobą niedokrwienną serca, nadciśnieniem tętniczym oraz nadczynnością tarczycy. Produktu nie należy stosować dłużej, niż przez 5 kolejnych dni.

Ze względów higienicznych (możliwość przeniesienia zakażenia) opakowanie produktu powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.

Xylometazolin VP - przedawkowanie

Bardzo rzadko obserwowano przedawkowanie lub przypadkowe doustne zażycie ksylometazoliny

(głównie u dzieci).

Do objawów przedawkowania należą: obniżenie temperatury ciała, bradykardia, poty, spowolnienie, senność, a nawet śpiączka (zwłaszcza u dzieci).

W przypadku przedawkowania stosuje się leczenie objawowe.

Xylometazolin VP - przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, inne leki obkurczające naczynia błony śluzowej nosa lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Przewlekłe zanikowe zapalenia błony śluzowej nosa.

Jaskra z wąskim kątem przesączania.

Nie stosować produktu Xylometazolin VP (1 mg/g) u dzieci w wieku do 12 lat.

Xylometazolin VP - działania niepożądane

Kilkudniowe stosowanie produktu (do 5 dni) zazwyczaj nie wywołuje objawów niepożądanych.

Częstość występowania przedstawionych poniżej działań niepożądanych nie jest znana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

- Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: miejscowe pieczenie (może wystąpić po długotrwałym stosowaniu ksylometazoliny), drażliwość

- Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: suchość błony śluzowej nosa, wtórny obrzęk błony śluzowej nosa (nieżyt polekowy), kichanie (objawy te mogą wystąpić po długotrwałym stosowaniu ksylometazoliny) - Zaburzenia układu nerwowego: ból i zawroty głowy - Zaburzenia psychiczne: bezsenność

- Zaburzenia serca: kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca

- Zaburzenia żołądka i jelit: nudności

- Zaburzenia oka: niewyraźne widzenie

- Badania diagnostyczne: zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi

Xylometazolin VP - ciąża i karmienie piersią

Brak jest wystarczających danych dotyczących stosowania ksylometazoliny u kobiet w ciąży.

Ksylometazoliny nie wolno stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Nie wiadomo, czy ksylometazolina przenika do mleka kobiecego. Dotychczas nie odnotowano, by stosowanie jej przez matki karmiące piersią wpływało niekorzystnie na dziecko jednak , produkt należy stosować w tym okresie z ostrożnością.

Xylometazolin VP - prowadzenie pojazdów

Xylometazolin VP nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu, jeśli stosowany jest w zalecanych dawkach oraz przez krótki okres (do 5 dni). Jednak stosowanie zbyt dużych dawek i przyjmowanie produktu przez zbyt długi okres może upośledzać te zdolności (powodować nudności, ból głowy, kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca, bezsenność).

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Xylometazolin VP - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Xylometazolini hydrochloridum

  Substancja ta jest sympatykomimetykiem szybko i długotrwale pobudzającym receptory alfaadrenergiczne. Zwęża naczynia krwionośne, łagodzi odczyn zapalny, zmniejsza przekrwienia, wysięk i obrzęk błony śluzowej nosa i gardła. Stosowana w nieżycie (także alergicznym) nosa, zapaleniu zatok oraz ostrym zapaleniu ucha środkowego (udrażnia trąbkę słuchową).

  Dostępne opakowania
  Xylometazolin VP

  Xylometazolin VP

  krople do nosa - 10 ml - 1 mg/ml
  PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.
  Powiązane artykuły
  Objawy alergii - podział i symptomy

  Alergiczny katar

  Pyłki (obraz mikrokopowy), czyli stan zapalny błony śluzowej, jest jednym z najczęściej występujących schorzeń współczesnej cywilizacji. Ten stan chorobowy charakteryzuje się takimi objawami, jak: kichanie, wodnisty katar, uczucie zatkania i swędzenia...

  Katar - rodzaje, leczenie, przyczyny domowe sposoby

  Niedrożność nosa

  Niedrożność nosa to ograniczenie przepływu powietrza przez jedno lub oba nozdrza. Przyczyn tego stanu może być wiele, na przykład: ostry lub przewlekły nieżyt, schorzenia alergiczne, polipy nosa, nowotwory jamy nosowej, krwotok, wady rozwojowe, skrzywienie...

  Alergia dróg oddechowych

  Uczuleni na wiosnę

  Uczuleni na wiosnę

  Co czwarty Polak cierpi na alergię. Jedną z najczęstszych dolegliwości alergików jest katar sienny, czyli alergiczny nieżyt nosa. Uporczywe „kapanie", nagminne kichanie i uczucie zatkanego nosa to krótka charakterystyka wiosennego alergika. Co zrobić,...

  Neurologia

  Przez 2 lata miała katar. Diagnoza ją przeraziła (WIDEO)

  Przez 2 lata miała katar. Diagnoza ją przeraziła (WIDEO)

  52-letnia Kendra przez 2 lata nieskutecznie leczyła katar. Odwiedziła wielu specjalistów, jednak dopiero lekarze z Nebraski zdiagnozowali jej chorobę. Jej stan został określony jako zagrażający życiu. Kobieta została poddana operacji. Co takiego się...

  Newsy - zdrowie

  Mieszanka probiotyków może zmniejszyć objawy alergii

  Mieszanka probiotyków może zmniejszyć objawy alergii

  Wkrótce zaczyna się sezon alergii, a wraz z nim uciążliwego kataru siennego i łzawienia oczu. Tymczasem naukowcy z Uniwersytetu Floryda znaleźli sposób, aby złagodzić te nieprzyjemne dolegliwości - wystarczy zastosować kombinację probiotyków. Chociaż...

  Katar - rodzaje, leczenie, przyczyny domowe sposoby

  Nos - funkcje, budowa, zagrożenia, higiena

  Higiena nosa to ważny element zabiegów pielęgnacyjnych koniecznych do sprawnego funkcjonowania układu oddechowego. Jeśli dbanie o nos nie jest wystarczające, może się to skończyć nieprzyjemnymi dolegliwościami i poważnymi chorobami nosa, takimi jak uciążliwy...