Vitalipid N Infant

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
koncentrat emulsji do infuzji
Dawka
-
Ilość
10 amp.a 10ml
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: FRESENIUS KABI AB

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Vitalipid N Infant - ulotka preparatu

Vitalipid N Infant - opis

Vitalipid N Adult jest wskazany do stosowania u dorosłych pacjentów i dzieci w wieku od 11 lat jako uzupełnienie dobowego zapotrzebowania na witaminy rozpuszczalne w tłuszczach: A, D2, E i K1 w trakcie żywienia pozajelitowego.

Vitalipid N Infant - skład

1 ml zawiera:

Substancje czynne

Ilość

   

retynolu palmitynian (odpowiada retynolowi)

194,1 μg

(99 μg)

   

fitomenadion

15 μg

   

ergokalcyferol

0,5 μg

   

all-rac-α-tokoferol

co odpowiada:

0,91 mg

   

witamina A

99 μg

(330 IU)

 

witamina D2

0,5 μg

(20 IU)

 

witamina E

0,91 mg

(1 IU)

 

witamina K1

15 μg

   

Właściwości produktu leczniczego

- osmolalność: około 300 mOsm/kg wody

- pH: około 8

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Vitalipid N Infant - dawkowanie

Dawkowanie

Zalecana dawka pokrywająca dobowe zapotrzebowanie u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku od 11 lat to 10 ml (1 ampułka).

Sposób podawania

Instrukcja dotycząca rozcieńczania produktu leczniczego przed podaniem, patrz punkt 6.6.

Vitalipid N Infant - środki ostrożności

Vitalipid N Adult zawiera olej sojowy i fosfolipidy jaja kurzego, które rzadko mogą wywołać reakcje alergiczne. Obserwowano krzyżowe reakcje alergiczne pomiędzy soją i orzeszkami ziemnymi.

Vitalipid N Adult nie może być stosowany w postaci nierozcieńczonej.

Vitalipid N Infant - przedawkowanie

Przedawkowanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach może powodować objawy toksyczności, ale brak jest danych dotyczących toksyczności podczas stosowania produktu leczniczego Vitalipid N Adult w zalecanych dawkach.

Po jednorazowym przedawkowaniu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach nie powinny wystąpić działania niepożądane. Nie jest konieczne specyficzne leczenie.

Po długotrwałej infuzji zwiększonych dawek witaminy D może wystąpić podwyższone stężenie metabolitów witaminy D w surowicy, co może spowodować osteopenię.

Infuzja witaminy K1 w koloidalnym roztworze wodnym z szybkością większą niż zalecana może powodować wystąpienie zaczerwienienia, skurczu oskrzeli, tachykardii i hipotensji. Nie opisywano występowania takich działań po infuzji produktu leczniczego Vitalipid N Adult.

Vitalipid N Infant - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na białko jaja kurzego, soi, orzeszków ziemnych, na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Vitalipid N Infant - działania niepożądane

Nie opisywano działań niepożądanych związanych z zastosowaniem produktu leczniczego Vitalipid N Adult.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania

Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,

Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych ul. Ząbkowska 41 03-736 Warszawa tel.: + 48 22 49 21 301 faks: + 48 22 49 21 309 e-mail: adr@urpl.gov.pl.

Vitalipid N Infant - ciąża i karmienie piersią

Brak badań dotyczących wpływu na reprodukcję oraz badań klinicznych z zastosowaniem produktu leczniczego Vitalipid N Adult u kobiet w okresie ciąży i podczas karmienia piersią. Istnieją jednak dane dotyczące bezpiecznego podawania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach u kobiet w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Ze względu na ryzyko wystąpienia wad wrodzonych, nie zaleca się podawania więcej niż 8 000 IU witaminy A kobietom w okresie ciąży.

Vitalipid N Infant - prowadzenie pojazdów

Nie dotyczy.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Dostępne opakowania
  Vitalipid N Infant

  Vitalipid N Infant

  koncentrat emulsji do infuzji - 10 amp.a 10ml
  FRESENIUS KABI AB
  Powiązane artykuły
  Newsy

  GIF wycofuje preparat witaminowy. "Poważna" wada

  GIF wycofuje preparat witaminowy. "Poważna" wada

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje serię preparatu witaminowego stosowanego w żywieniu pozajelitowym. Wykryto w nim wadę jakościową, a decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Wada jakościowa GIF poinformował o wycofaniu na terenie całego...

  Leczenie astmy

  Zastosowanie witaminy C w leczeniu astmy

  Zastosowanie witaminy C w leczeniu astmy

  Według najnowszych badań witamina C może okazać się przydatna w zwalczaniu astmy. Skuteczność witaminy zależy od wieku dzieci astmatycznych, ich kontaktu z grzybami i wilgocią oraz ciężkości przebiegu choroby. Skuteczność witaminy C a wilgoć i grzyby Już...

  Leki i suplementy

  Revitanerw, Revitanerw Max i Revitanerw Junior - skład i wskazania

  Revitanerw, Revitanerw Max i Revitanerw Junior - skład i wskazania

  Revitanerw, Revitanerw Max i Revitanerw Junior to suplementy diety dostarczające organizmowi wielu składników, które wspomagają prawidłową pracę układu nerwowego oraz wspierają funkcje psychologiczne. Warto po nie sięgać w różnych okolicznościach. Co...

  Przyczyny depresji

  Poznaj czynniki mogące nasilać depresję w późniejszym wieku

  Poznaj czynniki mogące nasilać depresję w późniejszym wieku

  Upływające lata Badania statystyczne sugerują, że kobiety i mężczyźni po 40 roku życia są bardziej narażeni na wystąpienie stanów depresyjnych. W szczególności dotyczy to osób niezadowolonych ze swojej pracy, które nie dążyły w życiu do realizacji marzeń. Samotność...

  Onkologia

  WHO: alkohol przyczynia się do rozwoju nowotworów złośliwych

  WHO: alkohol przyczynia się do rozwoju nowotworów złośliwych

  Według Międzynarodowej Agencji do Badań nad Rakiem (IARC) regularne picie alkoholu powoduje rocznie ok. 700 tys. nowych przypadków nowotworów złośliwych na świecie. W rezultacie co roku dochodzi do ok. 370 tys. zgonów. WHO zalicza alkohol do głównej grupy...

  Wątroba - funkcje, choroby wątroby, ich objawy, profilaktyka i leczenie

  Witamina E na niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby

  Witamina E na niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby

  Badania przeprowadzone przez Amerykańskie Narodowe Instytuty Zdrowia wskazują, że jedna z form witaminy E poprawia stan zdrowia dzieci cierpiących na najbardziej dotkliwą postać stłuszczeniowego zapalenia wątroby. Niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie...

  Anemia - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie, zapobieganie

  Anemia u dzieci - przyczyny, leczenie

  Anemia u dzieci - przyczyny, leczenie

  Anemia u dzieci (niedokrwistość) zwykle rozpoznawana jest przy okazji okresowych wizyt mających na celu ocenę stanu zdrowia dziecka (tzw. bilanse). Należy podkreślić, że normy dotyczące wyników krwi u dzieci są inne niż u dorosłych i wyniki należy zawsze...

  Normy laboratoryjne

  ALP - charakterystyka, badanie, normy

  ALP - charakterystyka, badanie, normy

  ALP (fosfataza zasadowa; fosfataza alkaliczna) jest enzymem związanym z procesem wapnienia rozwijających się kości. Znajduje się w kościach, wątrobie i jelitach, dlatego też badanie poziomu ALP wykorzystywane jest głównie w diagnostyce chorób kości i...