Viru-Pos

zobacz opinie o produkcie »
Cena
24,64 zł
Forma
maść oczna
Dawka
0,03 g/g
Ilość
4,5 g
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: URSAPHARM ARZNEMITTEL GMBH

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Viru-Pos - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Viru-Pos - opis

Produkt leczniczy Viru-POS maść do oczu wskazany jest w leczeniu opryszczkowego zapalenia rogówki - Herpes simplex keratitis.

Viru-Pos - skład

1 g maści zawiera 30 mg acyklowiru (Aciclovirum)

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Viru-Pos - dawkowanie

Dawkowanie

Około 10 mm wyciśniętej maści należy wprowadzić do dolnego worka spojówkowego pięć razy na dobę w odstępach około 4-godzinnych, z przerwą nocną.

Leczenie należy kontynuować przez co najmniej 3 dni po wygojeniu zmian.

Sposób podawania

Odchylić nieco głowę do tyłu i odciągnąć dolną powiekę, umieścić odpowiednią ilość maści w dolnym worku spojówkowym. Następnie zamknąć powoli powiekę. Po użyciu tubę zamknąć starannie zakrętką.

Viru-Pos - środki ostrożności

Pacjentów należy poinformować o możliwości wystąpienia przemijającego uczucia kłucia o niewielkim nasileniu, bezpośrednio po zastosowaniu maści.

Pacjenci powinni unikać stosowania soczewek kontaktowych podczas stosowania produktu ViruPOS maść do oczu.

Viru-Pos - przedawkowanie

Po zastosowaniu większej niż zalecana dawki lub po przypadkowym połknięciu nawet całej zawartości tuby produktu Viru-POS maść do oczu, zawierającej 135 mg acyklowiru, wystąpienie objawów toksyczności jest mało prawdopodobne.

Viru-Pos - przeciwwskazania

Produktu Viru-POS maść do oczu nie należy stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na acyklowir lub walacyklowir.

Viru-Pos - działania niepożądane

Działania niepożądane uszeregowano zgodnie z klasyfikacja układów i narządów MedDRA, a w każdej grupie według częstości występowania, od najczęstszych do najrzadziej występujących. Częstość występowania:

Bardzo często:

(≥ 1/10)

Często:

(≥ 1/100 do < 1/10)

Niezbyt często:

(≥ 1/1000 do < 1/100)

Rzadko:

(≥ 1/10 000 do < 1/1000)

Bardzo rzadko:

(< 1/10 000, w tym pojedyncze przypadki).

Aby przypisać działania niepożądane do odpowiednich kategorii częstości, wykorzystano dane uzyskane podczas badań klinicznych maści do oczu zawierającej 3% acyklowiru. Rodzaj obserwowanych działań niepożądanych nie pozwala stwierdzić, które objawy należy przypisać działaniu leku a które były wynikiem samej choroby.

Objawy obserwowane po wprowadzeniu produktu leczniczego do obrotu oceniono na podstawie zgłoszeń spontanicznych.

Zaburzenia układu immunologicznego:

Bardzo rzadko: natychmiastowe reakcje nadwrażliwości z obrzękiem naczynioruchowym.

Zaburzenia oka:

Bardzo często: powierzchowna, ogniskowa keratopatia.

Nie musi ona wymagać przedwczesnego przerwania terapii i goi się bez widocznych szkodliwych następstw.

Często: przemijające, lekkie pieczenie oka, występujące bezpośrednio po podaniu; zapalenie spojówek.

Rzadko: zapalenie brzegów powiek.

Viru-Pos - ciąża i karmienie piersią

Ciąża:

Ze względu na brak dostatecznych danych, podawanie acyklowiru należy rozważyć jedynie wtedy, gdy oczekiwane korzyści dla matki przewyższają możliwość wystąpienia nieoczekiwanych zagrożeń dla płodu.

Karmienie piersią:

Nieliczne dane uzyskane z doniesień po ogólnoustrojowym stosowaniu acyklowiru wskazują, że acyklowir przenika do mleka kobiecego.

Viru-Pos - prowadzenie pojazdów

Z powodu swej konsystencji maść przejściowo pogarsza ostrość widzenia, co należy uwzględnić prowadząc pojazdy, obsługując urządzenia mechaniczne i posługując się niebezpiecznymi narzędziami.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Viru-Pos - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Aciclovirum

  Jest to substancja przeciwwirusowa skuteczna w zakażeniach wirusami z rodzaju Herpesviridae. Jej mechanizm działania polega na replikacji wirusów opryszczki typu 1 i 2, słabiej wirusa ospy wietrznej i półpaśca, wirusa Epsteina i Barr oraz wirusa cytomegalii. Stosowana jest w postaci infuzji i tabletek w opryszczkach, w postaci maści do oczu, kremów na skórę.

  Dostępne opakowania
  Viru-Pos

  Viru-Pos

  maść oczna - 4,5 g - 0,03 g/g
  URSAPHARM ARZNEMITTEL GMBH
  24,64 zł
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Floxar - działanie, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

  Floxar - działanie, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

  Floxar to jeden z preparatów stosowanych przy zakażeniu oka. Nie trzeba nikomu przypominać, że jest to jeden z najważniejszych organów, który szczególnie jest podatny na choroby i infekcje. Należy dbać o ten zmysł jak o każdy narząd ciała. W przypadku...

  Choroby zakaźne i pasożytnicze

  Onchocerkoza - charakterystyka, objawy, leczenie

  Onchocerkoza - charakterystyka, objawy, leczenie

  Onchocerkoza (nazywana również ślepotą rzeczną) jest dolegliwością wywoływaną przez zarażenie robakiem pasożytniczym Onchocerca volvulus. Ta przewlekła choroba pasożytnicza występuje przede wszystkim w Ameryce Południowej, Afryce, a także na Półwyspie...

  Krótkowzroczność - przyczyny, konsekwencje i metody leczenia

  Krótkowzroczność - przyczyny, leczenie

  Krótkotrwałość wynika z wydłużenia gałki ocznej w tylnym biegunie twardówki, naczyniówki i siatkówki, które prowadzi do uwypuklenia rogówki i soczewki, lub też ze zbytniej kulistości rogówki bądź soczewki. Promienie światła ogniskowane są zatem nie bezpośrednio...

  Choroby zakaźne i pasożytnicze

  Filarioza

  Filarioza to ogólna nazwa grupy chorób powodowanych przez nicienie pasożytujące we krwi i w tkankach. Do filarioz można zaliczyć przede wszystkim wuszereriozę wywoływaną przez Wuchererię bancrofti, a także loazę wywoływaną przez Loa loa, mansonelozę wywoływaną...

  Jakie są najczęstsze przyczyny zapalenia rogówki?

  Jakie są najczęstsze przyczyny zapalenia rogówki?

  Jakie są najczęstsze przyczyny zapalenia rogówki?

  Rogówka jest to struktura oka znajdująca się w przedniej jego części, pełniąca ważną funkcję w procesie widzenia. „Wpuszcza" ona promieniowanie świetlne do oka, odpowiednio je załamując. Proces ten wymaga od rogówki pełnej przezroczystości, dlatego wszelkie...

  Okulistyka

  Jakie są najczęstsze przyczyny zapalenia rogówki?

  Jakie są najczęstsze przyczyny zapalenia rogówki?

  Rogówka jest to struktura oka znajdująca się w przedniej jego części, pełniąca ważną funkcję w procesie widzenia. „Wpuszcza" ona promieniowanie świetlne do oka, odpowiednio je załamując. Proces ten wymaga od rogówki pełnej przezroczystości, dlatego wszelkie...

  Jakie są najczęstsze przyczyny zapalenia rogówki?

  "Cząsteczkowa chusteczka" na zapalenie rogówki i spojówki

  Naukowcy ogłosili odkrycie nowego leku na zapalenie rogówki i spojówki. Ta zakaźna choroba oczu w samych Stanach Zjednoczonych dotyka rocznie około 15-20 milionów osób. Nowym lekiem jest produkt, określany jako tzw. „cząsteczkowa chusteczka" usuwająca...

  Zapalenie spojówek - objawy, przyczyny, leczenie, łagodzenie objawów, profilaktyka

  Bakteryjne zapalenie spojówek (WIDEO)

  Bakteryjne zapalenie spojówek (WIDEO)

  Przyczyny bakteryjnego zapalenia spojówek Bakteryjne zapalenie spojówek wywoływane jest najczęściej przez gronkowce lub paciorkowce. Charakterystycznym objawem wszystkich zapaleń spojówek o podłożu bakteryjnym jest obecność wydzieliny ropnej lub śluzowo-ropnej...

  Cationorm - przynieś ulgę swoim oczom

  6 czynników, które negatywnie wpływają na kondycję oczu

  6 czynników, które negatywnie wpływają na kondycję oczu

  Wzrok jest niezwykle cenny, dlaczego więc nie oszczędzamy go na co dzień? Zapominamy o podstawowych zasadach profilaktyki, narażając w ten sposób swoje oczy na poważne problemy. Co najbardziej im szkodzi? Praca przy komputerze Dzisiaj dla wielu...