Virgan 1,5

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
żel do oczu
Dawka
1,5 mg/g
Ilość
5 g (tuba)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: LABORATOIRES THEA

Pytania do farmaceuty

Czy z zapalenia rogówki można się wyleczyć?

Witam, czy z zapalenia rogówki można się wyleczyć? Żadne leki na mnie nie działają :/ Po odstawieniu ciągle jest nawrót i nacieki na rogówce. Jestem pod stałą opieką okulisty, leczyłam się różnymi zestawieniami wsród nich: corneregel, vitapos, vigamox, virgan, dexafree, biolan, hylo-care. Obecnie poza kroplami nawilżającymi stosuję nadal dexafree co kilka dni bo to jedyny lek dzieki któremu moje oko wyglada w miarę normalnie. Jest lepiej niżkilka m-cy temu ale czy kiedyś się z tego wyleczę?

Leczenie wirusowego zapalenia rogówki przy jaskrze

Witam! Lekarz okulista stwierdził u mnie wirusowe zapalenie rogówki, mam przepisany żel virgan, leczenie trwa juz trzeci tydzien i nie ma poprawy. Czy leczenie jest poprawne, czy może powinnam miec inne lekarstwa. Po tobradexie puchły mi powieki.Dexafree stosowałam 10 dni, ponadto mam jaskre. proszę o radę.

Kłucie i drapanie w obrębie oczu

Witam od sierpnia drapią,kłuja mnie oczy szczególnie pod górną powieką te żyły poprzedziło to jakieś ostre zapalenie dolnych dróg oddechowych . Brałem dexomethazon 2 dni po piekło strasznie,floxal,azyter,dexafree,oftaquix oraz vigamox oraz maść virgan do tego sztuczne łzy system balance,catiorn,maść vidisic theloz duo żel oraz bepathen krople nic nie jest lepiej .Równiez od tamtej pory boli mnie jama brzuszna robiłem gastroskopie...

Uszkodzony nabłonek i leczenie zapalenia spojówki

Ostatnio zadałam pytanie dot. leczenia zapalenia spojowki. Dzisiaj byłam u okulisty ponownie. Dowiedziałam sie, że mam uszkodzony (poharatany?) nabłonek. Mam wrażenie jakbym w tym miejscu miała coś pod powieką. Zapisano mi krople Floxal i żel Virgan. Jak długo może trwać gojenie się tego nabłonka? Co mogę zrobić, żeby w jakiś sposób "pomóc" mu się zagoić?

Wirusowe zapalenie spojówek i opuchnięte powieki

Od 7 dni mam wirusowe zapalenie spojówek - tak stwierdził lekarz na ostrym dyżurze. Stwierdził, że również jest to bakteryjne ze względu na obecność wydzieliny ropnej. Zapisał krople Monafox i na noc maść Tobrex. Przez 6 dni aplikowania tych leków stan oka z dnia na dzień pogarszał się. Po ponownej wizycie u lekarza, wczoraj, zmienił mi maść na Floxal oraz dodał krople Virgan. Obecnie powieki tak spuchły, że nie widzę na to oko.Czy...

POKAŻ WIĘCEJ

Virgan 1,5 - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Virgan 1,5 - opis

Leczenie powierzchownego ostrego zapalenia rogówki spowodowanego zakażeniem wirusami Herpes simplex (patrz punkt 4.4).

Virgan 1,5 - skład

1 g żelu zawiera 1,5 mg gancyklowiru.

Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek (75 μg/g)

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Virgan 1,5 - dawkowanie

Dawkowanie:

1 kropla 5 razy na dobę do momentu całkowitej reepitelizacji, następnie 1 kropla 3 razy na dobę przez 7 dni.

Czas trwania leczenia zwykle nie przekracza 21 dni.

Stosowanie u dzieci

Stosowanie produktu u dzieci w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane, ponieważ nie prowadzono badań dotyczących stosowania produktu w tej grupie wiekowej.

Sposób podawania

Produkt należy podawać do worka spojówkowego oka wykazującego objawy chorobowe. Pomiędzy poszczególnymi podaniami tubka powinna być przechowywana w pozycji pionowej, aplikatorem do dołu, na podstawce dołączonej do opakowania, aby zapewnić prawidłowe formowanie kropli.

Virgan 1,5 - środki ostrożności

Produkt nie jest wskazany w leczeniu zakażeń siatkówki spowodowanych przez cytomegalowirusy (CMV).

Nie potwierdzono skuteczności produktu w leczeniu stanów zapalnych rogówki i spojówki spowodowanych przez inne wirusy.

Nie prowadzono badań klinicznych u pacjentów o osłabionej odporności.

Chlorek benzalkoniowy może powodować podrażnienie oczu. Należy unikać kontaktu leku z miękkimi soczewkami kontaktowymi. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem.

Substancja zmienia zabarwienie miękkich soczewek kontaktowych.

Virgan 1,5 - przedawkowanie

Nie dotyczy

Virgan 1,5 - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na gancyklowir, acyklowir lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Virgan 1,5 - działania niepożądane

Zaburzenia oka

· Bardzo częste (> 1/10) : przemijające pieczenie i kłucie

· Częste (> 1/100, < 1/10): powierzchniowe punkcikowate zapalenie rogówki

Virgan 1,5 - ciąża i karmienie piersią

Brak jest wystarczających danych pozwalających na ocenę bezpieczeństwa stosowania produktu VIRGAN w okresie ciąży i karmienia piersią.

Właściwości teratogenne i wpływ na płodność stwierdzono na podstawie badań na zwierzętach, podczas których gancyklowir podawano doustnie lub dożylnie. Stwierdzono także możliwość genotoksycznego działania produktu o małym marginesie bezpieczeństwa (patrz punkt 5.3).

W związku z tym stosowanie produktu VIRGAN w okresie ciąży i karmienia piersią nie jest wskazane, za wyjątkiem przypadków gdy nie ma możliwości alternatywnego leczenia. U kobiet w wieku rozrodczym należy zastosować odpowiednie metody zapobiegania ciąży.

Z uwagi na to, że w badaniach na zwierzętach stwierdzono genotoksyczność produktu, zaleca się, aby mężczyźni stosujący VIRGAN używali mechanicznych środków antykoncepcyjnych (prezerwatyw) w czasie trwania terapii i 3 miesiące po jej zakończeniu.

Virgan 1,5 - prowadzenie pojazdów

Pacjenci powinni wstrzymać się od prowadzenia pojazdów lub obsługi urządzeń mechanicznych, jeśli po podaniu produktu występują u nich jakiekolwiek zaburzenia widzenia.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ganciclovirum

  Dostępne opakowania
  Virgan 1,5

  Virgan 1,5

  żel do oczu - 5 g (tuba) - 1,5 mg/g
  LABORATOIRES THEA
  Powiązane artykuły
  Jak pozbyć się opryszczki?

  Nanokapsułka lekiem na opryszczkę

  Nanokapsułka lekiem na opryszczkę

  Włoskim naukowcom udało się opracować innowacyjną metodę leczenia opryszczki pospolitej. Odkrytą przez nich substancję chemiczną umieścili w nanokapsułce, którą można zaaplikować bezpośrednio do zainfekowanej wirusem żywej komórki. Wirus opryszczki HHV-1...

  Opryszczka wargowa - zakażenie, leczenie

  Czemu na opryszczkę mówimy zimno? (WIDEO)

  Czemu na opryszczkę mówimy zimno? (WIDEO)

  Zimno to powszechne określenie dla opryszczki Zanim na ustach pojawi się opryszczka, jej nadejście zwiastują takie objawy jak: pieczenie czy swędzenie skóry. Pojawiają się one zwykle w początkowej fazie choroby i ujawniają się pod postacią małych...

  Opryszczka wargowa - zakażenie, leczenie

  Opryszczka na ustach - przebieg i drogi zarażenia, leczenie

  Opryszczka na ustach - przebieg i drogi zarażenia, leczenie

  Opryszczka na ustach - wszyscy znamy ją doskonale. Nazywana „zimnem", „skwarką" a czasem „febrą". Ponad 80% naszej populacji jest zakażone jej wirusem. Faktycznie choruje połowa, pozostali są nosicielami. Można się jednak przed nią uchronić. Opryszczka...

  Opryszczka wargowa - zakażenie, leczenie

  Opryszczka u kobiety

  Opryszczka u kobiety

  Zdjęcie opryszczki na kobiecej wardze Opryszczka w okolicy wargi.

  Opryszczka wargowa - zakażenie, leczenie

  Czy opryszczka to problem tylko estetyczny?

  Czy opryszczka to problem tylko estetyczny?

  Opryszczka to przykra dolegliwość wirusowa, z którą musi się zmagać wielu z nas. Na ustach powstaje zmiana i pojawia się ból, wywołany przez wirus HSV1. Jest to nieprzyjemna choroba zaraźliwa, która jednak nie jest problemem czysto estetycznym. Choć nosicielami...

  Jak pozbyć się opryszczki?

  Sposoby na opryszczkę (prezentacja edukacyjna)

  Sposoby na opryszczkę (prezentacja edukacyjna)

  Sposoby na opryszczkę - charakterystyka Co powinieneś wiedzieć? Opryszczka to dowód na to, że życie jest niesprawiedliwe. Niektórzy ludzie mają ją bez przerwy, inni wcale. Poza tym, że sprawia ona ból, przyczynia się do tego, że nie czujemy się zbyt...

  Opryszczka wargowa - zakażenie, leczenie

  Zimno na ustach - co wywołuje opryszczkę, objawy, profilaktyka, leczenie

  Zimno na ustach - co wywołuje opryszczkę, objawy, profilaktyka, leczenie

  Pojawiające się z dnia na dzień pęcherzyki w okolicy ust to opryszczka, którą powszechnie nazywa się też „zimnem na ustach". Jej pojawienie się powinno skutkować podjętymi przez nas odpowiednimi środkami, które pomogą nam ją zwalczyć i usunąć przykre...

  Opryszczka - klasyfikacja, objawy, rozpoznanie, leczenie, profilaktyka

  Badanie opryszczki (WIDEO)

  Badanie opryszczki (WIDEO)

  Badania wykonywane w przypadku opryszczki Opryszczka jest dość nieprzyjemną infekcją o charakterystycznych objawach. W przypadku opryszczki wargowej, z którą mamy najczęściej do czynienia, w obrębie warg lub tuż obok nich, pojawiają się pęcherzyki. Pęcherzyki...