Venter

zobacz opinie o produkcie »
Cena
21,12 zł
Forma
tabletki
Dawka
1 g
Ilość
100 tabl.
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: KRKA D.D. NOVO MESTO

Venter - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Na czczo/po posiłku

Przyjęcie leku na czczo powoduje szybkie opróżnienie żołądka, co z kolei prowadzi do natychmiastowego wzrostu stężenia leku we krwi. Dzięki temu pacjent zaczyna odczuwać poprawę. Natomiast przyjęcie lekarstwa po posiłku opóźnia opróżnianie żołądka, co wydłuża czas pasażu leku. Dowiedz się więcej o znaczeniu spożywania leków na czczo lub po posiłku.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Zasady przyjmowania różnych leków

Otrzymałam od gastrologa leki, a przyjmuję też inne, nie wiem jak je uszeregować. Przed śniadaniem muszę wziąć venter i euthyrox,w jakiej kolejności i odległości czasowej? Podobnie przed obiadem i kolacją muszę brać Zirid i Venter, co najpierw? W czasie obiadu przyjmuję vigantoletten, a po pół godzinie przyjmuję Calcium gluconicum. Po obiedzie i po kolacji muszę wziąć Metronidazol, jak to pogodzić. Wieczorem mam do połknięcia Doxepin. Kiedy lepiej, przed Metronidazolem? A krople Budherin można?

Zapalenie błony śluzowej żołądka a stosowanie Emanera

Mam zapalenie błonyśluzowej żoładka .Biorę lek Emanera i Venter >w dalszym ciągu boli mnie nadbrzusze.Miałam wykonywaną gastroskopię ,która wykazała zapalenie błony żoładka.Proszę o odpowiedż czy możnazażywać inneleki ale takie które nie likwidują bólu lecz leczą. Nie wykazano Heliktobakter Pylori.Zażywam również inne leki takie jak Lyrika Gababentinę ina polineuropatię oraz...

Ból pod żebrem promieniujący do pleców

Witam, mam bóle pod prawym zebrem , promieniuja do pleców. Usg prawidłowe oprócz PZW.ZW.- nieposzerzone wzmożone echo odbić od wewn.boków dróg żólciowych.Badanie morfologii, ob, dobre.Fasfaza alk. 35,58, CK 52, GGTP 24. Lecze się na nadżerke zoładka i refluks zólciowy, biore helcid, mesopral, venter i novynette na...

Wynik badań histopatologicznych żołądka

Proszę o interpretację wyniku histopatu żołądka. 1iZołądek antrumzgrubienie: polipus hiperplasticus. 2. żołądek antrum wycinki wybrane losowo : gastritis chronica superficialis cum hyperplasia foveolaris et metaplasia intestinali focali. Co do 1-go wyniku jeden lekarz mówi o usunięciu polipa , drugi o obserwacji . problem w tym , że mam żylaki żołądka spowodowane zakrzepicą...

POKAŻ WIĘCEJ

Venter - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Venter - opis

Produkt leczniczy Venter przeznaczony jest do stosowania w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Venter - skład

Każda tabletka zawiera 1 g sukralfatu (Sucralfatum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Venter - dawkowanie

Produkt leczniczy Venter należy przyjmować na pusty żołądek, półgodziny do godziny przed posiłkiem. Tabletki można popijać płynem lub rozpuścić w pół szklanki wody i wypić.

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy

Należy przyjmować 1 g sukralfatu cztery razy na dobę: 1 tabletka przed każdym głównym posiłkiem

(śniadanie, obiad, kolacja) oraz 1 tabletka bezpośrednio przed pójściem spać.

Produkt leczniczy Venter można również przyjmować w dawce 2 g (2 tabletki) dwa razy na dobę.

Wygojenie wrzodu zazwyczaj następuje w okresie 4 do 6 tygodni leczenia. W razie konieczności, można przedłużyć podawanie leku, jednak leczenie nie powinno trwać dłużej niż 12 tygodni. Produkt leczniczy Venter powinien być stosowany przez okres co najmniej 4 do 8 tygodni lub do momentu potwierdzenia wyleczenia wrzodu w badaniach.

Pacjenci z niewydolnością nerek

U pacjentów z niewydolnością nerek modyfikacja dawki sukralfatu nie jest wymagana. Istnieje ryzyko kumulacji glinu u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek lub u chorych dializowanych (patrz punkt 4.4).

Dzieci i młodzież

Nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania i skuteczności preparatu Venter u dzieci w wieku do 14 lat.

Aktualne dane przedstawiono w punkcie 5.1.

Venter - środki ostrożności

Niewielka ilość glinu znajdującego się w sukralfacie ulega absorpcji z przewodu pokarmowego. U zdrowych osób ulega ona eliminacji z moczem, jednak u osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek może nastąpić odkładanie się glinu w organizmie. Ryzyko takiej kumulacji wzrasta podczas równoczesnego podawania innych leków zawierających glin (niektóre leki zobojętniające kwas solny). Skumulowany w organizmie glin może mieć działanie toksyczne.

Nie zaleca się podawania sukralfatu dzieciom w wieku poniżej 4 lat z powodu braku doświadczeń klinicznych w tej grupie wiekowej.

Notowano powstawaanie bezoarów po podaniu sukralfatu głównie u ciężko chorych pacjentów w oddziałach intensywnej terapii. U większości pacjentów (w tym u noworodków, u których sukralfat nie jest zalecany) wystepowały choroby, które mogą predysponować do powstania bezoarów (np. opóźnione opróżnianie żołądka z powodu przyjmowania innych leków, zabiegów chirurgicznych lub chorób, które zmniejszają ruchliwość), albo byli odżywiani za pomocą zgłębnika dojelitowego.

Dzieci i młodzież

Nie zaleca się stosowania produktu Venter u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności.

Venter - przedawkowanie

Istnieje małe prawdopodobieństwo, aby pojedyncza, nawet duża, dawka sukralfatu powodowała zatrucie. U większości pacjentów nie wystąpiły żadne dolegliwości po zażyciu zbyt dużych dawek produktu leczniczego. W rzadkich przypadkach pacjenci zgłaszali występowanie nudności, wymiotów i bólu żołądka.

Po zażyciu większej ilości produktu leczniczego Venter zaleca się postępowanie mające na celu eliminację nie wchłoniętego z przewodu pokarmowego sukralfatu oraz leczenie objawowe.

Dłuższe stosowanie większych dawek, zwłaszcza u pacjentów z niewydolnością nerek, może powodować nadmierną kumulację glinu w organizmie. Glin może powodować różne działania toksyczne, wśród których najpoważniejsze to encefalopatia (dyzartria, apraksja, drgawki kloniczne mięśni, otępienie, drgawki, w ciężkich przypadkach śpiączka i zgon) oraz osteomalacja (ból, złamania patologiczne i zniekształcenie kości).

W powyższych przypadkach należy zaprzestać podawania produktu leczniczego Venter, przeprowadzić mikrofiltrację oraz podać deferoksaminę. Deferoksamina jest środkiem chelatującym, który pobudza usuwanie glinu z tkanek oraz powoduje zwiększanie stężenia tego pierwiastka w surowicy. Glin może zostać usunięty z surowicy przy użyciu hemodializy, hemofiltracji lub dializy otrzewnowej.

Venter - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na sukralfat lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Venter - działania niepożądane

Działania niepożądane są zazwyczaj łagodne i rzadko wymagają zaprzestania leczenia.

Działania niepożądane mogące pojawić się podczas leczenia sukralfatem zostały sklasyfikowane według częstości występowania: - Bardzo często: ≥ 1/10,

- Często: ≥ 1/100, < 1/10,

- Niezbyt często: ≥ 1/1000, < 1/100,

- Rzadko: ≥ 1/10 000, < 1/1000,

- Bardzo rzadko: < 1/10 000, w tym pojedyncze przypadki.

-

W każdej grupie działania niepożądane przedstawione są w kolejności malejącego stopnia ciężkości dolegliwości.

Częstość działań niepożądanych przedstawiono w odniesieniu do poszczególnych układów:

Zaburzenia układu nerwowego

- niezbyt często: bóle głowy, zawroty głowy, senność

U pacjentów z niewydolnością nerek może nastąpić zwiększenie stężenia glinu w tkankach. Istnieje możliwość toksycznego działania glinu (encefalopatia).

Zaburzenia żołądka i jelit

- często: zaparcia

- niezbyt często: biegunka, wymioty, nudności, wzdęcia, suchość w jamie ustnej

- rzadko: bezoary(patrz punkt 4.4)

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

- bardzo rzadko: wysypka, pokrzywka, świąd

-

Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego i tkanki łącznej

- rzadko: ból w dolnej części pleców

Jeśli wystąpią ciężkie działania niepożądane należy zaprzestać podawania produktu leczniczego.

Venter - ciąża i karmienie piersią

Brak danych klinicznych na temat stosowania sukralfatu u kobiet w ciąży. Badania prowadzone na zwierzętach nie wykazują bezpośrednich lub pośrednich szkodliwych skutków działania sukralfatu na przebieg ciąży, rozwój płodu, poród czy rozwój poporodowy (patrz punkt 5.3).

Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu leczniczego Venter u kobiet w ciąży. Sukralfat może być przyjmowany w okresie ciąży, jeśli korzystny wpływ na zdrowie matki usprawiedliwia potencjalne ryzyko dla dziecka.

Nie wiadomo czy sukralfat przenika do mleka matki; dlatego też zalecana jest ostrożność podczas stosowania leku w czasie karmienia piersią.

Venter - prowadzenie pojazdów

Brak danych o wpływie sukralfatu na zdolność do kierowania pojazdami i obsługę urządzeń mechanicznych.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Sucralfatum

  Dostępne opakowania
  Venter

  Venter

  tabletki - 100 tabl. - 1 g
  KRKA D.D. NOVO MESTO
  Venter

  Venter

  tabletki - 50 tabl. - 1 g
  KRKA D.D. NOVO MESTO
  21,12 zł
  Powiązane artykuły
  Układ pokarmowy

  Skutki uboczne leków na żołądek

  Skutki uboczne leków na żołądek

  Pacjenci często stosują leki obniżające poziom kwasu w żołądku. Chcą w ten sposób zmniejszyć ryzyko wystąpienia wrzodów na skutek przyjmowania leków przeciwzapalnych. Przeprowadzone badania wykazały jednak, że łączenie tych środków może mieć poważne następstwa...

  Leki i suplementy

  Lek biopodobny nie jest generykiem

  Lek biopodobny nie jest generykiem

  Wykorzystanie inżynierii genetycznej umożliwiło leczenie wielu chorób lekami biologicznymi. Biopodobne przeciwciała monoklonalne mogą zmniejszyć koszty terapii, ale brak odpowiednich regulacji prawnych stwarza realne niebezpieczeństwo wystąpienia nieznanych...

  Leki i suplementy

  Nowelizacja prawa farmaceutycznego

  Nowelizacja prawa farmaceutycznego

  Sejm uchwalił nowelizację prawa farmaceutycznego, która szeroko definiuje sprzedaż wysyłkową, dzięki czemu nie będzie już możliwości kupienia przez Internet leków na receptę. Wprowadza również zmiany dotyczące badań klinicznych... Internetowa sprzedaż...

  Leki i suplementy

  Prawo pacjenta do leków refundowanych

  Prawo pacjenta do leków refundowanych

  Pacjent lecząc się u lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty ma prawo do leków refundowanych, czyli takich, których koszt częściowo lub całkowicie pokrywany jest z budżetu państwa. Decyzję o tym, które leki i w jakiej części będą refundowane podejmuje...

  Niezbędnik pacjenta

  Wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku

  Wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku

  Opublikowano wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku. Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia wykryła wiele błędów. Z 224 skontrolowanych miejsc tylko w 31 nie znaleziono żadnych nieprawidłowości. Błędy lekarzy i farmaceutów są nagminne. Błędy osób...

  Leki i suplementy

  Zamienniki leków refundowanych - czy to dobry wybór?

  Zamienniki leków refundowanych - czy to dobry wybór?

  Nie każdy z nas wie, że zgodnie z obowiązującym prawem farmaceuta lub osoba wydająca leki ma obowiązek poinformować pacjenta o możliwości nabycia leku innego niż ten zapisany na recepcie, jednak o tej samej nazwie międzynarodowej, dawce i postaci farmaceutycznej....