Vennifem

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
żel
Dawka
1 000 j.m./g
Ilość
50 g
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Vennifem - ulotka preparatu

Vennifem - opis

Vennifem jest lekiem wspomagającym w leczeniu:

-       chorób żył powierzchownych, takich, jak stany zapalne żył kończyn dolnych, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych

-       stanów pourazowych: krwiaków podskórnych, stłuczeń i obrzęków.

Stosuje się go również w zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

Vennifem - skład

1 g żelu zawiera 1000 j.m. heparyny sodowej (Heparinum natricum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Vennifem - dawkowanie

Produkt leczniczy Vennifem jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Na skórę nanosić pasek żelu o długości 3 do 10 cm od 1 do 3 razy na dobę i delikatnie wmasowywać, aż do wchłonięcia żelu.

W przypadkach ostrych obrzeków po tępych urazach zaleca się stosowanie produktu przez okres 10 dni. W leczeniu chorób żył powierzchownych zaleca się stosowanie od 1 do 2 tygodni.

Vennifem - środki ostrożności

Leku nie należy stosować doustnie.

Ze względu na obecność etanolu nie należy stosować go na otwarte rany, ropne zmiany skórne, błony śluzowe i w okolicach oczu, ust i nosa. Nie należy go również stosować na zmiany skórne niewiadomego pochodzenia, w miejscach objętych zakażeniem oraz w przypadku krwawienia. Chorzy ze skazą krwotoczną powinni zachować szczególną ostrożność. Nie stosować u pacjentów wykazujących nadwrażliwość na produkt objawiającą się wysypką, rumieniem, świądem, pieczeniem skóry itp. Długotrwałe stosowanie produktu może wywołać u niektórych pacjentów skórne reakcje nadwrażliwości. Jeżeli wystąpią takie zmiany jak zaczerwienienie, wysypka, świąd, pieczenie lub rumień, produkt należy odstawić.

Vennifem - przedawkowanie

W dostępnym piśmiennictwie nie opisano przypadku przedawkowania produktu leczniczego zawierającego heparynę podczas jej miejscowego stosowania na skórę. Do unieczynnienia heparyny na drodze wiązania w trwałe, nieaktywne farmakologicznie kompleksy wykorzystywany jest siarczan protaminy.

Vennifem - przeciwwskazania

- Nadwrażliwość na heparynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

- Dzieci poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

- Nie stosować długotrwale na duże powierzchnie skóry.

Vennifem - działania niepożądane

Po zastosowaniu produktów zawierających heparynę na skórę reakcje alergiczne występują bardzo rzadko. W pojedynczych przypadkach  mogą wystąpić: zaczerwienienie skóry i świąd lub objawy reakcji pseudoalergicznych, które z reguły przemijają po odstawieniu produktu. Długotrwałe stosowanie żelu może niekiedy spowodować skórne reakcje nadwrażliwości: świąd, wysypkę, zaczerwienienie, suchość lub pieczenie skóry.

U niektórych pacjentów, u których pierwotnie występuje czerwienica prawdziwa, po podaniu miejscowym mogą pojawić się zmiany skórne grudkowo-plamkowe, nacieczone krwotocznie, wyprysk skórny ze stwierdzonym w badaniu histopatologicznym zapaleniem naczyń krwionośnych.

Vennifem - ciąża i karmienie piersią

Heparyna podana miejscowo na skórę nie przenika przez łożysko ani do mleka matki.

U kobiet w ciąży nie można wykluczyć powikłań w następstwie zastosowanego leczenia lub nasilenia objawów chorobowych.

Z uwagi na brak wystarczających wyników badań dotyczących miejscowego stosowania heparyny podczas ciąży lub laktacji, żel można stosować ostrożnie w okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku konieczności, o której powinien zadecydować lekarz. Nie należy jednak stosować produktu długotrwale na dużą powierzchnię skóry.

Vennifem - prowadzenie pojazdów

Brak danych dotyczących wpływu heparyny w żelu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Vennifem - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Heparinum natricum

  Heparyna dużocząsteczkowa o działaniu przeciwzkrzepowym stosowana jest zewnętrznie w postaci żelu, kremu lub maści. Używana do leczenia obrzęków, krwiaków, sińców, etc.

  Dostępne opakowania
  Vennifem

  Vennifem

  żel - 50 g - 1 000 j.m./g
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  Vennifem

  Vennifem

  żel - 100 g - 1 000 j.m./g
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  Powiązane artykuły
  Leczenie żylaków

  Klejenie żylaków - na czym polega i kiedy jest wskazane?

  Klejenie żylaków - na czym polega i kiedy jest wskazane?

  Klejenie żylaków to zabieg usuwania żylaków, który jest bezbolesny i stosunkowo prosty. Polega na podaniu w zmienioną chorobowo żyłę porcji specjalnego kleju, który w kontakcie z krwią i skleja poszerzone żyły. Jakie są zalety tej metody? Jak się przygotować...

  Zioła - zioła lecznicze, melisa i rumianek, piołun i mieta

  Układ krążenia - popraw jego kondycję, stosując tych 5 ziół (WIDEO)

  Układ krążenia - popraw jego kondycję, stosując tych 5 ziół (WIDEO)

  Żylaki, zakrzepy, nadciśnienie, chore serce - to dolegliwości, świadczące o niewłaściwej pracy układu krążenia. Niestety skarży się na nie coraz więcej Polaków. Okazuje się jednak, że w naturalny sposób można ich uniknąć, a gdy już powstaną - skutecznie...

  Leczenie żylaków

  Prawidłowy dobór pończoch uciskowych

  Prawidłowy dobór pończoch uciskowych

  Pończochy uciskowe stosuje się zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, której najczęstszą postacią kliniczną są żylaki kończyn dolnych. Szacuje się, że choroba ta może dotyczyć nawet 50% populacji osób dorosłych. Chcąc...

  Krew i naczynia krwionośne

  Leczenie owrzodzeń - przyczyny powstawania owrzodzeń

  Leczenie owrzodzeń - przyczyny powstawania owrzodzeń

  Owrzodzenia to zmiany, które powstają w wyniku zmian naczyniowych. Często zdarza się, że towarzyszą niewydolności żylnej, w tym żylakom kończyn dolnych. Leczenie owrzodzeń jest długotrwałe i bolesne. Zmiany, jakie powstają na ciele chorego bardzo często...

  Zabiegi

  Kriostripping

  Kriostripping

  Kriostripping jest jedną z metod usuwania żylaków kończyn dolnych. Polega on na wykonywaniu niewielkich nacięć skóry wzdłuż przebiegu chorego pnia żylnego, który ma być usunięty podczas zabiegu. Przez te niewielkie nacięcia chirurg wprowadza specjalną...

  Przewlekła niewydolność żylna

  Niewydolność żył kończyn dolnych: leczenie (WIDEO)

  Niewydolność żył kończyn dolnych: leczenie (WIDEO)

  Leczenie niewydolności żył kończyn dolnych Niewydolność żył kończyn dolnych oznacza nieprawidłowy przepływ krwi w nogach. Krew może przepływać w zbyt małych ilościach, a także przepływać w nieprawidłowym kierunku (jest to tzw. "refluks żylny"). Niewydolność...