Venacorn

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krople
Dawka
-
Ilość
30 ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY FILOFARM

Venacorn - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Venacorn - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Venacorn - opis

- Choroby naczyń żylnych kończyn dolnych z mikroangiopatią naczyń żylnych, przewlekła niewydolność żylna, - Żylaki odbytu.

Venacorn - skład

1 tabletka drażowana zawiera jako substancje czynne: 0,58 mg dihydroergokrystyny mezylanu (Dihydroergocristini mesilas), 1,5 mg eskuliny (Esculinum) i 30 mg rutozydu (Rutosidum, synonim rutyna).

Produkt leczniczy Venacorn zawiera laktozę i sacharozę.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz: pkt 6.1

Venacorn - środki ostrożności

Podczas stosowania produktu leczniczego Venacorn mogą wystąpić bardzo indywidualne reakcje nadwrażliwości na dihydroergokrystynę, eskulinę i rutynę oraz którąkolwiek substancję pomocniczą (w tym barwniki).

Należy monitorować ciśnienie krwi, zwłaszcza podczas pierwszych dni leczenia produktem leczniczym Venacorn.

Zaleca się ostrożne stosowanie produktu leczniczego Venacorn u chorych z przedsionkowokomorowymi zaburzeniami rytmu serca.

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek szybkość eliminacji produktu leczniczego Venacorn może być zmniejszona, a stężenie w osoczu może się zwiększyć, dlatego zaleca się ostrożne stosowanie produktu leczniczego Venacorn u chorych, u których stwierdzono zaburzenia czynności wątroby i (lub) nerek.

Nie ma konieczności modyfikowania schematu dawkowania produktu leczniczego Venacorn u pacjentów po 65 roku życia, jeśli nie stwierdzono u nich zaburzeń czynności wątroby i (lub) nerek oraz chorób układu krążenia.

Szczególna ostrożność jest wymagana w przypadku pacjentów leczonych ostatnio lub obecnie lekami wpływającymi na ciśnienie tętnicze krwi, takimi jak sympatykolityki (leki używane w leczeniu nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca), alkaloidy sporyszu, w tym ergometryna i metyloergometryna lub lekami przeciwzakrzepowymi i przeciwpłytkowymi.

Produkt leczniczy Venacorn zawiera laktozę i sacharozę.

Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy ? galaktozy lub niedoborem sacharazy - izomaltazy nie powinni przyjmować produktu leczniczego.

Produkt leczniczy Venacorn nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Venacorn - przedawkowanie

Objawy ostrego przedawkowania: bradykardia, obniżenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia ukrwienia obwodowego, niedotlenienie dłoni i stóp, zanik tętna, splątanie, drżenie, omdlenia.

Leczenie

Jeśli pacjent jest przytomny należy prowokować wymioty lub zastosować płukanie żołądka. Nie ma specyficznej odtrutki. W przypadku obniżenia ciśnienia tętniczego należy podawać dożylnie leki podwyższające ciśnienie krwi.

Venacorn - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na dihydroergokrystynę, inne alkaloidy sporyszu, rutynę, eskulinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek.

Choroby mięśnia sercowego, niedociśnienie tętnicze znacznego stopnia, niewydolność krążenia.

Okres ciąży i karmienia piersią.

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.

Ostre lub przewlekłe psychozy, stany depresji.

Venacorn - działania niepożądane

Zaburzenia układu nerwowego Bóle i zawroty głowy.

Zaburzenia serca i zaburzenia naczyniowe

Bradykardia zatokowa ze znacznym zwolnieniem czynności serca nawet do

40 uderzeń na minutę, ogólne osłabienie i apatia, niedociśnienie.

Zaburzenia żołądka i jelit

Nudności, zmniejszone łaknienie, wymioty, biegunka.

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia Obrzęk i zwiększenie wydzielania błony śluzowej nosa i gardła.

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

Podczas długotrwałego stosowania leku może dojść do uszkodzenia wątroby.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych

Podczas długotrwałego stosowania leku może dojść do uszkodzenia nerek.

Zaburzenia układu immunologicznego

W trakcie stosowania leku sporadycznie mogą wystąpić odczyny alergiczne i zaczerwienienie skóry.

Venacorn - ciąża i karmienie piersią

Stosowanie produktu leczniczego Venacorn w okresie ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazane. Dihydroergokrystyna przenika przez łożysko, wydzielana jest z mlekiem kobiet karmiących.

Venacorn - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy Venacorn stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Dihydroergocristini, Esculin, Rutoside

  Dostępne opakowania
  Venacorn

  Venacorn

  krople - 30 ml
  FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY FILOFARM
  Venacorn

  Venacorn

  tabletki drażowane - 30 tabl. - 0,58mg+1,5mg+0,03mg
  FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY FILOFARM
  Powiązane artykuły
  Leczenie żylaków

  Metody usuwania żylaków

  Metody usuwania żylaków

  Często wydaje nam się, że jedynym sposobem usunięcia żylaków może być tylko operacja. Tymczasem istnieje kilka innych metod, które skutecznie likwidują żylaki. Rodzaj zabiegu zależy od tego, czy cierpimy na żylaki kończyn dolnych czy żylaki odbytu. Sposoby...

  Żylaki - przyczyny, objawy, leczenie

  Objawy, przyczyny i leczenie żylaków powrózka nasiennego

  Objawy, przyczyny i leczenie żylaków powrózka nasiennego

  Żylaki powrózka nasiennego (łac. varicocele) są chorobą dotykającą najczęściej młodych mężczyzn, jednak mogą ujawnić się w każdym wieku. Żylaki u mężczyzn mogą doprowadzić do niebezpiecznych powikłań, takich jak: ich pęknięcie, powstanie zakrzepu, przebudowa...

  Koronawirus

  Znany lek działa na koronawirusa. "To ekscytujące wiadomości"

  Znany lek działa na koronawirusa. "To ekscytujące wiadomości"

  Czy heparyna znajdzie zastosowanie w leczeniu COVID-19? Jest znanym od lat lekiem o działaniu przeciwzakrzepowym i właśnie w tym naukowcy upatrują jej skuteczność. Wiadomo, że wśród pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19 bardzo często występują zaburzenia...

  Leczenie żylaków

  Prawidłowy dobór pończoch uciskowych

  Prawidłowy dobór pończoch uciskowych

  Pończochy uciskowe stosuje się zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, której najczęstszą postacią kliniczną są żylaki kończyn dolnych. Szacuje się, że choroba ta może dotyczyć nawet 50% populacji osób dorosłych. Chcąc...

  Hemoroidy – charakterystyka, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Czy leczenie hemoroidów jest bolesne? (WIDEO)

  Czy leczenie hemoroidów jest bolesne? (WIDEO)

  Czy leczenie hemoroidów jest bolesne? Sposób leczenia żylaków odbytu zależy od stopnia zaawansowania choroby. Hemoroidy różnicuje się w zależności od teg,o czy wyszły poza kanał odbytu, czy też są zlokalizowane w jego wnętrzu. Niektóre rodzaje hemoroidów...

  Hemoroidy – charakterystyka, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Czopki na hemoroidy - które najlepsze?

  Czopki na hemoroidy - które najlepsze?

  Czopki na hemoroidy to najbardziej popularne preparaty bez recepty stosowane w leczeniu żylaków odbytu. Są bardzo skuteczne, ponieważ szybko i skutecznie łagodzą dokuczliwe objawy towarzyszące chorobie hemoroidalnej. To przekłada się na komfort funkcjonowania....