Stosowanie Uroseptu w ciąży
Czytałam w Internecie ze jeśli jest się w ciąży to nie powinno się stosować uroseptu. Czyli jak mogę stosować urosept skoro to może szkodzić mojemu dziecku????

Czytałam w Internecie ze jeśli jest się w ciąży to nie powinno się stosować uroseptu. Czyli jak mogę stosować urosept skoro to może szkodzić mojemu dziecku????
Witam , czy mozna stosowac urosept podaczas karmienia piersia? a jesli nie to co Pani /Pan doktor poleca ?
dziś wieczorem wziełam 2 tabletki uroseptu, z rana chciałam zrobic test ciążowy czy moze miec to wpływ na wynik testu ciążowego ?
Witam Siostra ma bole podbrzusza i parcie na pecherz ale jak idzie do toalety to nie moze sie wysikac. Bola ja tez z lewej strony blecy na dole. Od wczoraj bierze urosept i pije duzo plynow. Co zrobic?
Dzien dobry, Czy w przypadku wystpienia rzeżączki, we wczesnym stadium można ją wyleczyć przy pomocy leków urosept keflex?? jedna kapsulka keflexu zawiera 500mg cefaleksyny. Lekarz przepisał urosept 3x1 keflex 2x1. Czy to wystarczy czy tylko zniweluje objawy? Jeżeli objawy znikną znaczy, że rzeżączka została wyleczona czy jeszcze należy przeprowadzić test.
Zalecany jest do stosowania pomocniczego w zakażeniach układu moczowego, w kamicy dróg moczowych oraz chorobach przebiegających z zastojem i zaleganiem moczu. Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania w lecznictwie i doświadczeniu.
1 tabletka drażowana zawiera jako substancje czynne:
wyciąg gęsty złożony z korzenia pietruszki (Petroselini radix) 2,66 cz., naowocni fasoli (Phaseoli pericarpium) 1 cz., liści brzozy (Betulae folium) 4,4 cz. (DER 4:1; ekstrahent: metanol) - 86,2 mg wyciąg suchy z ziela rumianku (Chamomillae herba extractum siccum)(DER 9:1; ekstrahent: woda) - 8 mg wyciąg suchy z liści borówki brusznicy (Vitis idaeae folium extractum siccum) (DER 4,4:1; ekstrahent: woda)- 26 mg sproszkowaną naowocnię fasoli (Phaseoli pericarpium pulv.) - 78 mg cytrynian potasu (Kalium citricum) - 19 mg cytrynian sodu (Natrium citricum) - 16 mg.
Substancje pomocnicze:
Rdzeń: kwas cytrynowy, sacharoza, laktoza, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, talk.
Otoczka: sacharoza, talk, guma arabska E 414, indygotyna E 132, Capol®
Lek stosować doustnie 3 razy dziennie po 2 tabletki drażowane, popijając szklanką wody lubwg indywidualnych wskazań lekarza.Pod kontrolą lekarza lek może być przyjmowany przez dłuższy okres czasu, również w leczeniu skojarzonym z innymi lekami.
Nie należy stosować leku Urosept®, jeśli występuje nadwrażliwość na rośliny z rodzinyZłożonych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub którykolwiek ze składników preparatu.
Zachować szczególną ostrożność, jeśli: występują obrzęki spowodowane niewydolnością serca i nerek.Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości.Zachowanie szczególnej ostrożności u niektórych szczególnych grup stosujących lek:Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia.
Inne:
Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 2 tygodniach, należy skontaktować się z lekarzem
Karmienie piersią:
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią
W przypadku zażycia większej dawki leku Urosept®niż zalecana:Brak danych dotyczących przedawkowania.W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Jak każdy lek, Urosept® może powodować działania niepożądane. Dotychczas nie zanotowano wystąpienia działań niepożądanych. Ze względu na obecność wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży.
Stosowanie preparatu nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.
Ten preparat należy do kategorii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
substancja - 1 g
substancja - 250 g
fix - 25 toreb. - 2 g
substancja - 250 g
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Czym jest kamica nerkowa? Jakie są jej objawy, przyczyny oraz sposoby leczenia? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem "Kamica nerkowa bez tajemnic":
Kto najczęściej choruje na kamicę nerkową? Jakie są jej objawy oraz w jaki sposób ją rozpoznać? Zapraszamy do zapoznania się z infografiką:
Kamica moczowa to najczęstsza choroba układu moczowego, inaczej nazywana także kamicą nerkową. Pojawia się głównie u mężczyzn pomiędzy 30. a 50. rokiem życia. Kamica moczowa wiąże się z wytrącaniem z moczu rozpuszczonych w nim składników mineralnych lub...
USG jest jedną z młodszych metod diagnostycznych polegającą na obrazowaniu narządów za pomocą fal ultradźwiękowych. Zalety tego sposobu diagnozowania to: nieinwazyjność, łatwość wykonania, bezpieczeństwo i możliwość powtarzania w krótkich odstępach czasowych....
Kamienie nerkowe przysparzają ogromnego bólu i cierpienia. Dolegliwość ta częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. Można jednak zmniejszyć ryzyko jej rozwoju, wykluczając z diety niektóre składniki. Są wśród nich te bardzo popularne, m.in. kawa, masło orzechowe...
Torbielowatość nerek to zaburzenie, w którym w nerkach pojawiają się liczne torbiele, które wraz z rozwojem organizmu powiększają się, dając obraz guzów w narządach. Choroba może rozwijać się w różnym stopniu w obu nerkach. Na skutek zmian torbielowatych...
Kamienie w nerkach - jak je usunąć? Kamica nerkowa to choroba, na którą częściej cierpią mężczyźni niż kobiety. Przyczyną powstawania kamieni nerkowych w układzie moczowym są odkładające się w nerkach lub w pęcherzu moczowym złogi ze skrystalizowanych...
Kamica nerkowa to choroba układu moczowego Jedną z chorób układu moczowego jest kamica nerkowa. Polega na powstawaniu piasku i kamieni nerkowych powstających w wyniku wytrącenia się substancji chemicznych zawartych w moczu. Choroba rozwija się bezobjawowo....
Kamienie w pęcherzu moczowym można wykryć za pomocą badania kontrolnego, np. USG jamy brzusznej. Jeśli u pacjenta występują kamienie moczowe, lekarz zaleca wykonanie badania kwi i moczu, aby wybrać najodpowiedniejszą dla chorego metodę leczenia kamieni....
Na ogół dopóki nerki są zdrowe, nie sprawiają kłopotów, rzadko zastanawiamy się nad ich stanem. Jest to postępowanie powszechne, zrozumiałe, ale zarazem błędne. Warto sobie uświadomić, jak niebezpieczne mogą być nierozpoznane w porę, przebiegające skrycie,...
Komentarze