Uronat

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
kapsułki twarde
Dawka
0,315 g
Ilość
30 kaps.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Uronat - ulotka preparatu

Uronat - opis

Tradycyjnie, jako środek zwiększający ilość moczu. Do stosowania pomocniczo w leczeniu łagodnych dolegliwości układu moczowego.

Uronat - skład

Każda kapsułka twarda zawiera 315 mg Solidaginis virgaureae herba extractum siccum - suchy wyciąg z ziela nawłoci pospolitej DER: 5-7: 1 co odpowiada 1 575 mg - 2 205 mg ziela nawłoci pospolitej. Ekstrahent: etanol 30% (m/m).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Uronat - dawkowanie

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat. 4 razy dziennie po 1 kapsułce.

Stosowanie u osób w podeszłym wieku

Nie jest konieczne dostosowanie dawki u osób w podeszłym wieku.

Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat

Produktu leczniczego Uronat nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Sposób podawania Podanie doustne.

Kapsułki należy połykać popijając je odpowiednią ilością płynu (np. szklanką wody). Podczas leczenia należy pamiętać o piciu zwiększonej ilości płynów bezkofeinowych.

Czas leczenia

Czas leczenia wynosi zazwyczaj od 2 do 4 tygodni.

Jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią, należy zweryfikować rozpoznanie.

Uronat - środki ostrożności

Produktu leczniczego Uronat nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Jeśli podczas stosowania tego produktu leczniczego wystąpią objawy jak, gorączka, dysuria, kurcze lub krwiomocz, należy zweryfikować rozpoznanie.

Uronat - przedawkowanie

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Uronat - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na rośliny z rodziny Asteraceae (Compositae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nie stosować u pacjentów z obrzękami spowodowanymi zaburzeniami czynności nerek i niewydolnością krążenia.

Uronat - działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych uszeregowano zgodnie z następującą klasyfikacją:

Bardzo często (> 1/10),

często (> =1/100, < 1/10),

niezbyt często (> =1/1000, < 1/100),

rzadko (> = 1/10 000, < 1/1000),

bardzo rzadko (< 1/10 000),

nie znane (nie można podać częstości występowania na podstawie dostępnych danych).

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu lub zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Częstość działań niepożądanych nie jest znana. Jeżeli wystąpią inne działania niepożądane niewymienione powyżej, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Uronat - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego podczas ciąży. Ze względu na brak wystarczających danych, nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży.

Laktacja

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego w okresie karmienia piersią. Ze względu na brak wystarczających danych, nie zaleca się stosowania u kobiet karmiących piersią.

Płodność

Brak danych dotyczących wpływu Solidago virgaurea L. na płodność.

Uronat - prowadzenie pojazdów

Nie przeprowadzono badań nad wpływem produktu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Solidaginis virg.herbae extr.siccum

  Dostępne opakowania
  Uronat

  Uronat

  kapsułki twarde - 30 kaps. - 0,315 g
  NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.
  Uronat

  Uronat

  kapsułki twarde - 60 kaps. - 0,315 g
  NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Urologia i nefrologia

  Wierzchniactwo

  Wierzchniactwo

  Wierzchniactwo to wada rozwojowa cewki moczowej występująca głównie u dzieci płci męskiej od urodzenia - dochodzi w niej do rozszczepienia cewki moczowej po grzbietowej stronie prącia. Może dotyczyć jedynie żołędzi lub całego prącia, wtedy dziecko nie...

  Urologia i nefrologia

  Ciągotka (priapizm)

  Ciągotka (priapizm)

  Ciągotka albo inaczej priapizm to długotrwały wzwód prącia, który nie jest powiązany z pożądaniem seksualnym i nie ustępuje po wytrysku. Wzwód ten dotyczy tylko ciał jamistych prącia, natomiast ciało gąbczaste cewki i żołądź pozostają wiotkie. Nazwa tego...

  Badania

  Badanie nasienia - diagnostyka andrologiczna (WIDEO)

  Badanie nasienia - diagnostyka andrologiczna (WIDEO)

  Badanie nasienia-diagnosttyka andrologiczna W ramach diagnostyki andrologicznej wykonuje się komputerowe badanie nasienia. W specjalnym pokoju do oddawania nasienia przyszły tata dostarcza próbkę spermy. Następnie nasienie jest przygotowywane do badania...

  Zapalenie pęcherza moczowego - przyczyny, objawy, leczenie

  Pęcherz moczowy - schemat

  Pęcherz moczowy - schemat

  Schemat budowy pęcherza moczowego Pęcherz moczowy (łac. vesica urinaria) - narząd gromadzący mocz wydalany przez nerki. Mocz spływa do pęcherza moczowego stale, odpływa zaś z niego okresowo przez cewkę moczową. Pojemność pęcherza moczowego wynosi około...

  Badania

  Cystoskop

  Cystoskop

  Wziernik Wziernik stosowany do cystoskopii wprowadza się przez cewkę do pęcherza moczowego.

  Zabiegi

  Wycięcie najądrza

  Wycięcie najądrza

  Wycięcie najądrza to zabieg chirurgiczny wykonywany w przypadku pojawienia się stanu zapalnego w najądrzach i opornego na leczenie farmakologiczne bólu, najczęściej powstałego wskutek zakażenia bakteryjnego. Najądrze to długa, zwinięta w spirale rurka,...

  Urologia i nefrologia

  Skręt jadra - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Skręt jadra - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Skręt szypuły jądra, zwany również jako skręt jądra, charakterystyczny jest dla wieku 10-18 lat, a powstaje z powodu nadmiernej długości powrózka nasiennego i nadmiernej ruchomości jądra. Nieleczony skręt szypuły jądra prowadzi do niedokrwienia miąższu...

  Urologia i nefrologia

  Zapalenie jądra i najądrza - przyczyny, objawy, leczenie

  Zapalenie jądra i najądrza - przyczyny, objawy, leczenie

  Zapalenie jądra i najądrza to stan zapalny trwający nie dłużej niż 6 tygodni. Poces zapalny powstaje najpierw w najądrzu, a później rozprzestrzenia się na jądro. Głównie występuje po jednej stronie, rzadko obustronnie. Często spowodowane jest noszeniem...

  Gra wstępna

  Apetyt na seks

  Apetyt na seks

  Libido oznacza popęd płciowy lub pożądanie seksualne. Pojęcie to wprowadził Zygmunt Freud. Uznał on, że libido jest rodzajem energii, która sprawia, że życiowe popędy spełniają swoje zadania. Każdy człowiek ma inny poziom libido, na który mogą mieć wpływ...

  Normy laboratoryjne

  ACTH - wskazania, przebieg badania, interpretacja wyników

  ACTH - wskazania, przebieg badania, interpretacja wyników

  ACTH, czyli adrenokortykotropina, jest to hormon wydzielany przez przedni płat przysadki mózgowej. Ilość wydzielanego ACTH pozostaje pod kontrolą podwzgórzowego hormonu zwanego kortykoliberyną (CRH). Z kolei ACTH kontroluje korę nadnerczy i stymuluje...