Undofen Max Spray

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
aerozol na skórę, roztwór
Dawka
0,01 g/g
Ilość
30 ml (butelka)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO

Pytania do farmaceuty

Undofen Max Spray - ulotka preparatu

Undofen Max Spray - opis

Zakażenia grzybicze skóry wywołane przez dermatofity.

- grzybica stóp,

- grzybica fałdów skórnych,

- grzybica skóry gładkiej. Łupież pstry.

Undofen Max Spray - skład

1 g roztworu zawiera substancję czynną 10 mg terbinafiny chlorowodorku (Terbinafmi hydrochloridum).

Substancje pomocnicze: glikol propylenowy. Pozostałe substancje pomocnicze, patrz punkt 6.1.

Undofen Max Spray - dawkowanie

Tylko do stosowania na skórę.

Przed zastosowaniem produktu leczniczego UNDOFEN MAX SPRAY należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię skóry, na którą będzie nanoszony produkt leczniczy. Zdjąć kapturek ochronny. Przed pierwszym użyciem należy kilkakrotnie (około 3 razy) nacisnąć pompkę nim pojawi się płyn. Produkt leczniczy może być używany zarówno w pozycji pionowej, jak i odwróconej. Rozpylić niewielką ilość płynu na chorobowo zmienione miejsca na skórze i wokół nich, tak aby pokryć je w całości. Założyć z powrotem kapturek ochronny. Po każdorazowym zastosowaniu leku należy umyć ręce.

Dorośli Czas leczenia:

Grzybica stóp, fałdów skórnych, skóry gładkiej - 1 raz na dobę przez 7 dni. Łupież pstry (Pityriasis versicolor) - 2 razy na dobę przez 7 dni.

Poprawę objawów klinicznych z reguły uzyskuje się już po kilku dniach. Nieregularne stosowanie lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby.

Stosowanie produktu leczniczego UNDOFEN MAX SPRAY u pacjentów w podeszłym wieku

Brak danych wskazujących, iż leczenie pacjentów w podeszłym wieku wymaga innego dawkowania, ani też danych, że u tych pacjentów mogą się pojawiać działania niepożądane odmienne od obserwowanych u młodszych pacjentów.

Stosowanie produktu leczniczego UNDOFEN MAX SPRAY u dzieci

Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego UNDOFEN MAX SPRAY u dzieci, ze względu na brak danych dotyczących stosowania w tej grupie pacjentów.

Undofen Max Spray - środki ostrożności

UNDOFEN MAX SPRAY jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Należy stosować ostrożnie

w miejscach, które są wrażliwe na działanie alkoholu gdyż mogą być podrażnione przez zawarty w produkcie alkohol.

Należy chronić oczy przed kontaktem z produktem leczniczym. W przypadku kontaktu produktu leczniczego z oczami, należy umyć je dokładnie bieżącą wodą. Produkt leczniczy nie powinien być stosowany na skórę twarzy.

W razie przypadkowej inhalacji produktem leczniczym jeżeli wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

UNDOFEN MAX SPRAY należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, produkt leczniczy może powodować podrażnienie skóry.

Undofen Max Spray - przedawkowanie

Przypadki przedawkowania chlorowodorku terbinafiny stosowanego na skórę występują rzadko. W przypadku omyłkowego spożycia płynu konieczne może być płukanie żołądka. Podczas przedawkowania mogą wystąpić następujące objawy: ból głowy, nudności, ból żołądka i zawroty głowy.

Należy również wziąć pod uwagę zawartość alkoholu w produkcie leczniczym (23,5%).

Undofen Max Spray - przeciwskazania

Nadwrażliwość na terbinafinę lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego.

Undofen Max Spray - działania niepożądane

Może wystąpić zaczerwienienie skóry, świąd lub pieczenie w miejscach pokrytych produktem leczniczym. Objawy te rzadko wymagają przerwania leczenia. Objawów tych nie należy jednak mylić z reakcjami alergicznymi, takimi jak: świąd, wysypka, pęcherzyki i pokrzywka, które pojawiają się rzadko,.jeśli jednak wystąpią, konieczne jest przerwanie leczenia.

Undofen Max Spray - ciąża i karmienie piersią

Stosowanie w okresie ciąży

Badania na zwierzętach nie wykazały szkodliwego wpływu na płód, jednak ze względu na brak badań u ciężarnych kobiet, produktu leczniczego nie należy stosować w okresie ciąży.

Stosowanie w okresie laktacji

Terbinafina przenika do mleka matki, dlatego produktu leczniczego UNDOFEN MAX SPRAY nie należy stosować w okresie karmienia piersią. Niemowlęta i małe dzieci nie powinny mieć dostępu do leczonej skóry matki, w tym piersi.

Undofen Max Spray - prowadzenie pojazdów

Stosowanie produkt leczniczy UNDOFEN MAX SPRAY na skórę nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Undofen Max Spray - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Terbinafini hydrochloridum

  Terbinafina to substancja lecznicza o działaniu przeciwgrzybiczym. Stosowana doustnie i miejscowo na grzybicę skóry. Uszkadza ścianę komórkową grzyba.

  Dostępne opakowania
  Undofen Max Spray

  Undofen Max Spray

  aerozol na skórę, roztwór - 30 ml (butelka) - 0,01 g/g
  OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO
  Undofen Max Spray

  Undofen Max Spray

  aerozol na skórę, roztwór - 30 ml (butelka) - 0,01 g/g
  OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO
  Powiązane artykuły
  Leczenie grzybicy

  Leki przeciwgrzybicze

  Zakażenia grzybicze zazwyczaj pojawiają się wtedy, kiedy zostaje zaburzona równowaga organizmu. Zdarza się to w przypadku: terapii antybiotykowej, przemęczenia, długotrwałego stresu. Zakażenie grzybicą może odbyć się poprzez stosunek płciowy, samozakażenie,...

  Grzybica skóry - przyczyny, objawy, zapobieganie, diagnostyka, leczenie

  Obalamy mity na temat grzybicy - przykrej dolegliwości skóry

  Obalamy mity na temat grzybicy - przykrej dolegliwości skóry

  Grzybica to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Dyskomfort wywołany uciążliwym swędzeniem i pieczeniem skóry, któremu towarzyszą nieestetyczne zmiany, utrudnia nam normalne funkcjonowanie. Wokół tego schorzenia przez lata pojawiło się sporo...

  Grzybica skóry - przyczyny, objawy, zapobieganie, diagnostyka, leczenie

  Które okolice skóry są szczególnie narażone na grzybicę?

  Grzybica fałdów skórnych, zwana wyprzeniami drożdżakowymi to schorzenie wywołane przez drobnoustrój komensalny naszego organizmu, czyli Candida albicans. Grzyb atakuje zazwyczaj okolice, w których skóra ma styczność z inną skórą. Infekcja grzybicza umiejscawia...

  Rodzaje grzybicy

  Grzybica skóry - przyczyny, objawy, zapobieganie, diagnostyka, leczenie

  Grzybica skóry - przyczyny, objawy, zapobieganie, diagnostyka, leczenie

  Grzybica skóry wywoływana jest przez grzyby chorobotwórcze - dermatofity lub drożdżaki. Najczęściej spotykane postacie choroby to grzybica stóp i paznokci. Może ona również występować na włosach (łupież), naskórku, w jamie ustnej, sromie i pochwie. Należy...

  Drożdżyca - przyczyny, objawy, zapobieganie, leczenie

  Wyprzenie powodowane przez Candida albicans

  Co rozumieny pod słowem "wyprzenie"? Pod nazwą tą kryją się zmiany zapalne, z różnymi objawami w postaci krost, zmian wysiękowych, złuszczania itd. dotyczące najczęściej przestrzeni międzypalcowych, rzadziej stóp, przeważnie między III a IV palcem oraz...