Tlen medyczny Eurogaz 99%

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
gaz medyczny skroplony, gaz medyczny sprężony
Dawka
99 % obj.
Ilość
1 but. (od 0,064 m3 do 8 m3)
Typ
Lecznictwo zamknięte
Refundacja
Nie
Producent: EUROGAZ-BOMBI SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Tlen medyczny Eurogaz 99% - ulotka preparatu

Tlen medyczny Eurogaz 99% - opis

Wskazaniem do tlenoterapii są wszystkie postacie niedotlenienia. Tlenoterapia jest szczególnie korzystna u pacjentów z prawidłowym zużyciem tlenu, u których stwierdza się zmniejszona prężność tlenu w mieszanej krwi żylnej podczas oddychania powietrzem atmosferycznym.

Tlen medyczny Eurogaz 99% - skład

Zawartość tlenu (Oxygenium) nie mniej niż 99.5 % objętości.

Tlen medyczny Eurogaz 99% - dawkowanie

Tlen jest stosowany wziewnie w stężeniu od 21% do 100%. Dawkę i długość stosowania określa personel medyczny (patrz punkt 4.4).

Tlen medyczny Eurogaz 99% - środki ostrożności

Niezbędne jest ścisłe kontrolowanie leczenia tlenem. Tlen musi być podawany w taki sposób, aby zmniejszyć hipoksję. ale nie doprowadzić do zahamowania czynności ośrodka oddechowego. Tlenoterapia powinna być stosowana zawsze, gdy występuje ryzyko hipoksji u pacjentów z przewlekłą chorobą pluc. Przed rozpoczęciem tlenoterapii ocenia się tętniczą prężność CO< badaniem gazometrycznym krwi lub metodą oddechu zwrotnego, .leżeli prężność CO> wynosi ponad 6.6 kPa podaje się 25% tlenu i stopniowo zwiększa jego stężenie, jeżeli nie występuje zahamowanie oddychania.

Tlen musi być podawany w sposób ciągły. Przerywane podawanie tlenu jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ wzrost prężności CO- w pęcherzykach płucnych może spowodować dalsze obniżanie stężenia tlenu w momencie, kiedy pacjent oddycha powietrzem. Zachować należy dużą ostrożność podczas podawania leku w stężeniach ponad 60% (u noworodków ponad 40%) i w terapii hiperbarycznej.

Podczas terapii tlenowej w leczeniu zatruć parakwatem, uszkodzenia tkanki płucnej mogą się pogłębiać u pacjentów z wcześniejszymi uszkodzeniami płuc powstałymi podczas leczenia tlenem. Przeciwwskazaniami do hiperbarycznej terapii tlenowej jest leczenie z użyciem adriamycyny. disulfiramu. cisplalyny. sulfamylonu.

Tlen medyczny Eurogaz 99% - przeciwskazania

Nie stosować u pacjentów, których prężność CO? krwi tętniczej wynosi 9,3 kPa. gdyż może to doprowadzić do narkozy dwutlenkowej z utratą przytomności, a następnie zgonu pacjenta.

Tlen medyczny Eurogaz 99% - działania niepożądane

narkoza dwutlenkowa z utratą przytomności.

hipoksja następowa wywołana nagłym podaniem czystego tlenu,

zwłóknienie zasoczewkowe u noworodków (zwłaszcza wcześniaków) - stężenie tlenu w

inkubatorze nie powinno przekraczać 40%.

zatrucie tlenem (efekt Paula Berta) - może nastąpić przy stosowaniu tlenu o stężeniu powyżej 70%, a najbardziej charakterystycznym objawem są uogólnione drgawki, niedodma pęcherzyków płucnych,

uczucie podrażnienia krtani i tchawicy, obrzęk błony śluzowej nosa. okresowy ból krtani, kaszel, zapalenie oskrzeli,

ból ucha, zablokowanie trąbki słuchowej, bóle zamostkowe, bóle stawów, utrata łaknienia, nudności, wymioty, zmniejszenie pojemności życiowej. przeczulice. zmiany psychiczne.

zmniejszenie pola widzenia, krótkowzroczność, zaćma

Tlen medyczny Eurogaz 99% - ciąża i karmienie piersią

Nie ma wystarczających badań dotyczących terapii tlenowej. U kobiet w ciąży i karmiących piersią stosować tylko w zdecydowanej konieczności.

Tlen medyczny Eurogaz 99% - prowadzenie pojazdów

Działania niepożądane mogą wpływać na sprawność psychofizyczną pacjenta (patrz punkt 4.8). Nie wskazane jest prowadzenie pojazdów mechanicznych oraz obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu po tlenoterapii.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Oxygenium

  Jest to tlen, stosowany jako gaz medyczny sprzężony, skroplony. Tlen medyczny jest bezwonnym, bezbarwnym gazem, który posiada silne właściwości utleniające. Tlenoterapia stosowana w medycynie poprzez nasycenie hemoglobiny tlenem dostarcza go tkankom w czasie niedoboru (hipoksji), zapobiegając martwicy, obrzękom, poważnym zmianom chorobowym.

  Dostępne opakowania
  Tlen medyczny Eurogaz 99%

  Tlen medyczny Eurogaz 99%

  gaz medyczny skroplony, gaz medyczny sprężony - 1 but. (od 0,064 m3 do 8 m3) - 99 % obj.
  EUROGAZ-BOMBI SP. Z O.O.
  Tlen medyczny Eurogaz 99%

  Tlen medyczny Eurogaz 99%

  gaz medyczny skroplony, gaz medyczny sprężony - 1 zbior. (od 2250 m3 do 15750 m3) - 99 % obj.
  EUROGAZ-BOMBI SP. Z O.O.