Tlen medyczny Air Products

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
gaz
Dawka
-
Ilość
1 zbior. (kriogeniczny)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: AIR PRODUCTS SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Tlen medyczny Air Products - ulotka preparatu

Tlen medyczny Air Products - opis

Wskazaniem do tlenoterapii są wszystkie postacie niedotlenienia. Tlenoterapia jest szczególnie korzystna u pacjentów z prawidłowym zużyciem tlenu, u których stwierdza się zmniejszoną prężność tlenu w mieszanej krwi żylnej podczas oddychania powietrzem atmosferycznym.

Tlen medyczny Air Products - skład

Zawartość tlenu (Oxygenium) nie mniej niż 99,5% objętości. Substancje pomocnicze, patrz punkt 6.1

Tlen medyczny Air Products - dawkowanie

Tlen jest stosowany wziewnie w stężeniu od 21% do 100%. Dawkę i długość stosowania określa personel medyczny (patrz punkt 4.4).

Tlen medyczny Air Products - środki ostrożności

Niezbędne jest ścisłe kontrolowanie leczenia tlenem. Tlen musi być podawany w taki sposób, aby zmniejszyć hipoksję, ale nie doprowadzić do zahamowania czynności ośrodka oddechowego. Tlenoterapia powinna być stosowana zawsze, gdy występuje ryzyko hipoksji u pacjentów z przewlekłą chorobą pluc. Przed rozpoczęciem tlenoterapii ocenia się tętniczą prężność C02 badaniem gazometrycznym krwi lub metodą oddechu zwrotnego. Jeżeli prężność C02 wynosi ponad 6,6 kPa podaje się 25% tlenu i stopniowo zwiększa jego stężenie, jeżeli nie występuje zahamowanie oddychania.

Tlen musi być podawany w sposób ciągły. Przerywane podawanie tlenu jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ wzrost prężności C02 w pęcherzykach płucnych może spowodować dalsze obniżanie stężenia tlenu w momencie, kiedy pacjent oddycha powietrzem. Zachować należy dużą ostrożność podczas podawania leku w stężeniach ponad 60% (u noworodków ponad 40%) i w terapii hiperbarycznej.

Tlen medyczny Air Products - przedawkowanie

Przedawkowanie prowadzi do wystąpienia działań niepożądanych głównie ze strony układu oddechowego, ośrodkowego układu nerwowego i układu krążenia (zmniejszenie rzutu systemowego, hemoliza erytrocytów), a u wcześniaków powoduje retinopatię i ślepotę. Przestrzeganie wszystkich podstawowych zasad, zaleceń oraz wskazań do stosowania zmniejsza ryzyko przedawkowania lub zatrucia.

Tlen medyczny Air Products - przeciwwskazania

Nie stosować u pacjentów, u których prężność CO2 krwi tętniczej wynosi 9,3 kPa, gdyż może to doprowadzić do narkozy dwutlenkowęglowej z utratą przytomności, a następnie do zgonu pacjenta. Patrz też punkt 4.5.

Tlen medyczny Air Products - działania niepożądane

• Narkoza dwutlenkowa z utratą przytomności,

• hipoksja następcza wywołana nagłym podaniem czystego tlenu,

• zwłóknienie zasoczewkowe u noworodków (zwłaszcza wcześniaków) - stężenie tlenu w inkubatorze nie powinno przekraczać 40%,

• zatrucie tlenem (efekt Paula Berta) - może nastąpić przy stosowaniu tlenu o stężeniu powyżej 70%, a najbardziej charakterystycznym objawem są uogólnione drgawki,

• uczucie podrażnienia krtani i tchawicy, obrzęk błony śluzowej nosa, okresowy ból krtani, kaszel,

• ból ucha, zablokowanie trąbki słuchowej,

• zapalenie oskrzeli,

• bóle zamostkowe, bóle stawów,

• utrata łaknienia, nudności, wymioty,

• zmniejszenie pojemności życiowej płuc,

• przeczulica,

• zaburzenia psychiczne,

• zmniejszenie pola widzenia, krótkowzroczność, zaćma.

Tlen medyczny Air Products - ciąża i karmienie piersią

Nie ma wystarczających badań dotyczących terapii tlenowej. U kobiet w ciąży i karmiących piersią stosować tylko w zdecydowanej koniczności.

Tlen medyczny Air Products - prowadzenie pojazdów

Działania niepożądane mogą wpływać na sprawność psychofizyczną pacjenta (patrz punkt 4.8). Nie jest wskazane prowadzenie pojazdów mechanicznych oraz obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu po tlenoterapii.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Oxygenium

  Jest to tlen, stosowany jako gaz medyczny sprzężony, skroplony. Tlen medyczny jest bezwonnym, bezbarwnym gazem, który posiada silne właściwości utleniające. Tlenoterapia stosowana w medycynie poprzez nasycenie hemoglobiny tlenem dostarcza go tkankom w czasie niedoboru (hipoksji), zapobiegając martwicy, obrzękom, poważnym zmianom chorobowym.

  Dostępne opakowania
  Tlen medyczny Air Products

  Tlen medyczny Air Products

  gaz - 1 zbior. (kriogeniczny)
  AIR PRODUCTS SP. Z O.O.
  Tlen medyczny Air Products

  Tlen medyczny Air Products

  gaz - 1 but. (stalowa)
  AIR PRODUCTS SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Medycyna pracy - skierowania, badania, choroby zawodowe

  Azbestoza

  Azbestoza inaczej nazywana jest pylicą płuc. Choroba powstaje w wyniku wdychania pyłu azbestu - osiada on wówczas w oskrzelikach i pęcherzykach płucnych i wywołuje stan zapalny. Prowadzi to do powstania rozlanego włóknienia śródmiąższowej tkanki płuc...

  Sarkoidoza - przyczyny, objawy ogólnoustrojowe, narządy, inne objawy, diagnostyka, przebieg i leczenie

  Zdjęcie rentgenowskie chorego na sarkoidozę

  Zdjęcie rentgenowskie chorego na sarkoidozę

  Zdjęcie RTG płuc z sarkoidozą Sarkoidoza na zdjęciu rentgenowskim może być mylona z gruźlicą.

  Rozstrzenie oskrzeli - charakterystyka, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Rozstrzenie oskrzeli - zdjęcia

  Rozstrzenie oskrzeli - zdjęcia

  Uszkodzenia oskrzeli Uszkodzenie ścian oskrzeli jest nieodwracalne.

  Spirometria - przebieg, interpretacja, przeciwwskazania

  Spirometria - zdjęcia

  Spirometria - zdjęcia

  Przyrząd do spirometrii Spirometria służy badaniu objętości i wydolności płuc.

  Rak tarczycy - klasyfikacja, przyczyny, objawy, leczenie

  Operacja przeszczepu tchawicy

  Operacja przeszczepu tchawicy

  Lekarze w czasie operacji Zabieg przeszczepu tchawicy był bardzo skomplikowany i trwał ponad 12 godzin. Wyhodowaną tchawicę wraz z oskrzelami przeszczepił zespół lekarzy z różnych europejskich krajów.

  Badania

  Bronchoskopia dziecięca (WIDEO)

  Bronchoskopia dziecięca (WIDEO)

  Bronchoskopia dziecięca Bronchoskopia jest badaniem, dzięki któremu lekarz może zobaczyć drogi oddechowe pacjenta. Pozwala ona na dokładne obejrzenie miejsc zmienionych chorobotwórczo. Dostarcza w ten sposób lekarzowi wielu bardzo ważnych informacji,...