Sposoby na udrożnienie trąbki słuchowej
są jakieś sposoby na udrożnienie trąbki słuchowej? bylam u laryngologa dał mi jakies tabletki (sudafed) i kazał, trzymać nos i dmuchać. są jeszcze jakieś inne sposoby?

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »są jakieś sposoby na udrożnienie trąbki słuchowej? bylam u laryngologa dał mi jakies tabletki (sudafed) i kazał, trzymać nos i dmuchać. są jeszcze jakieś inne sposoby?
Dzień dobry. Choruję na przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. Chciałem zapytać czy mogę razem stosować Sudafed Xylospray i tabletki ziołowe Sinulan Forte. Podobno Sudafed wysusza zatoki a Sinulan upłynnia wydzielinę. Obawiam się, że preparaty mogą się wykluczać. Pozdrawiam.
Czy mogę brać sudafed razem z fluoksetyną 20 mg?
Witam.Mam pytanie,czy saszetki theraflu kolidują z sudafedem na katar?Pozdrawiam.Marzena
Dzień dobry, w maju przeszłam zapalenie ucha środkowego. Otrzymałam Zinnat i Buderhin. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że pozostał mi pisk w prawym uchu. Po pierwszej wizycie u laryngologa otrzymałam Encorton, Vicebrol i Sudafed. Niestety, nie pomogło. Po drugiej wizycie dostałam Memotropil, Ginkofar i również Sudafed. Podobno badanie słuchu wyszło nieźle, ale pisk dalej jest nieustający. Proszę o poradę i pozdrawiam
Produkt leczniczy Sudafed stosuje się w objawowym leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych (katar, zatkany nos) w przebiegu:
- przeziębienia
- grypy
- alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.
Produkt leczniczy przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.
Jedna tabletka zawiera 60 mg pseudoefedryny chlorowodorku (Pseudoephedrini hydrochloridum).
Substancje pomocnicze:
Jedna tabletka zawiera 112 mg laktozy jednowodnej (patrz także punkt 4.4).
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1
Produkt leczniczy do stosowania doustnego.
Dawkowanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Jedna tabletka 3 do 4 razy na dobę, u dzieci maksymalnie przez 4dni.
Dawkowanie u pacjentów w podeszłym wieku
Nie przeprowadzono szczegółowych badań dotyczących działania produktu leczniczego Sudafed u pacjentów w podeszłym wieku. Zaleca się stosowanie dawkowania jak u dorosłych oraz zwrócenie szczególnej uwagi na czynność nerek i wątroby. Jeśli występuje ciężkie zaburzenie czynności tych narządów, lek należy stosować ostrożnie.
Dawkowanie u pacjentów z niewydolnością wątroby
Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu leczniczego u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby.
Dawkowanie u pacjentów z niewydolnością nerek
Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu leczniczego u pacjentów z umiarkowanymi lub ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.
U pacjentów z prawidłowym ciśnieniem tętniczym krwi pseudoefedryna nie wykazuje praktycznie żadnego działania hipertensyjnego. Jednakże należy zachować ostrożność stosując produkt leczniczy Sudafed u pacjentów z łagodnym i umiarkowanym nadciśnieniem tętniczym (patrz punkty 4.3 i 4.5).
Tak jak w przypadku innych leków pobudzających układ współczulny, należy zachować ostrożność stosując Sudafed u osób z nadciśnieniem tętniczym, chorobą serca, cukrzycą, nadczynnością tarczycy, podwyższonym ciśnieniem śródgałkowym lub z powiększeniem gruczołu krokowego.
Pomimo braku obiektywnych danych, dotyczących jednoczesnego przyjmowania produktu leczniczego Sudafed i alkoholu lub innych działających ośrodkowo leków uspokajających, zaleca się unikać jednoczesnego ich przyjmowania (patrz punkt 4.5).
Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku stosowania leku u osób z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby lub umiarkowanymi i ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, szczególnie u pacjentów ze współistniejącą chorobą układu sercowo-naczyniowego (patrz punkt 5.1).
Produkt leczniczy Sudafed zawiera laktozę. Pacjenci z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy nie powinni stosować tego produktu leczniczego.
Objawy
Tak jak w przypadku innych leków pobudzających układ współczulny, objawy przedawkowania obejmują: drażliwość, niepokój, zwłaszcza ruchowy, drżenie, drgawki, kołatanie serca, nadciśnienie tętnicze oraz trudności w oddawaniu moczu.
Postępowanie w razie przedawkowania
Należy podjąć odpowiednie działania jak wspomaganie oddychania i podawanie leków przeciwdrgawkowych, jeśli to konieczne. W uzasadnionych przypadkach należy wykonać płukanie żołądka. Może być konieczne wykonanie cewnikowania pęcherza moczowego. Jeśli uzna się to za stosowne, eliminację pseudoefedryny można przyspieszyć podając preparaty zakwaszające mocz lub poddając pacjenta dializie.
Stosowanie produktu leczniczego Sudafed jest przeciwwskazane:
- u pacjentów z nadwrażliwością na pseudoefedrynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
- u pacjentów z ciężkim nadciśnieniem tętniczym lub z ciężką chorobą wieńcową;
- u pacjentów, którzy przyjmują lub przyjmowali przez ostatnie dwa tygodnie leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy. Jednoczesne stosowanie produktu leczniczego Sudafed i tego rodzaju leków może niekiedy prowadzić do wzrostu ciśnienia tętniczego krwi;
- u pacjentów przyjmujących furazolidon. Przeciwbakteryjny furazolidon wykazuje zależne od dawki działanie hamujące aktywność monoaminooksydazy. Pomimo braku doniesień o przypadkach przełomu nadciśnieniowego spowodowanego jednoczesnym przyjmowaniem produktu leczniczego Sudafed i furazolidonu, leków tych nie należy stosować jednocześnie.
Ciężkie działania niepożądane związane ze stosowaniem produktu leczniczego Sudafed występują rzadko. Mogą wystąpić objawy pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego, w tym zaburzenia snu oraz rzadko omamy.
Istnieją nieliczne doniesienia o występowaniu wysypki skórnej, niekiedy z towarzyszącym uczuciem swędzenia.
Sporadycznie opisywano zatrzymanie moczu u mężczyzn przyjmujących pseudoefedrynę.
W takich przypadkach ważnym czynnikiem predysponującym mógł być rozrost gruczołu krokowego.
Chociaż pseudoefedryna jest powszechnie stosowana od wielu lat bez widocznych negatywnych następstw, brak jest szczegółowych danych dotyczących jej stosowania podczas ciąży.
Produkt leczniczy Sudafed może być stosowany podczas ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
Pseudoefedryna nie wykazywała właściwości teratogennych w badaniach, w których lek podawano ogólnoustrojowo szczurom oraz królikom w dawce przekraczającej odpowiednio 50-krotnie oraz 35-krotnie dobową dawkę stosowaną u ludzi.
Pseudoefedryna przenika do mleka matki w niewielkich ilościach, lecz jej wpływ na niemowlę karmione piersią nie jest znany. Ocenia się, że od 0,5 do 0,7% pojedynczej dawki pseudoefedryny przyjętej doustnie przenika do mleka matki w ciągu 24 godzin.
Brak danych.
Ten preparat należy do kategorii:
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
maść do nosa - 3 g (tuba) - 0,02 g/g
aerozol do nosa - 1 poj.a 200daw. - 0,05 mg/daw.
spray d/nosa - 20 ml
aerozol do nosa - 100 ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Często bagatelizujemy katar, gdyż jest to dość popularna dolegliwość i każdemu wydaje się, że szybko minie. Jednak nieodpowiednio leczony może doprowadzić do zachorowań i powikłań. Zwłaszcza te osoby, które mają słabszą odporność nie powinni go lekceważyć....
Otrivin to cała linia produktów na katar. Otrivin występuje w rofmie aerozolu lub kropli, które aplikuje się do nosa w celu udrożnienia śluzówki. W aptekach mamy dostępnych aż siedem różnych odmian produktu Otrivin: Otrivin aerozol i krople, Otrivin dla...
Xylogel jest lekiem stosowanym w leczeniu kataru i zapalenia zatok Xylogel jest dostępny bez recepty. Xylogel działa obkurczająco na naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i ułatwia oddychanie. Xylogel - charakterystyka Substancja czynna leku Xylogel...
Akacjowy, spadziowy, a może czosnkowy? Jaki miód jest najlepszy na przeziębienie? Są miody, które bardziej przypadną do gustu dzieciom, a także takie, w których zasmakują dorośli. Film pochodzi z programu "Pytanie na śniadanie". Istnieje co najmniej...
Małe dzieci bardzo szybko łapią katar i niestety źle go znoszą. Zatkany nos u dziecka utrudnia oddychanie i nie pozwala spać w nocy. Zatkany nos dokucza najbardziej niemowlakom, ponieważ nie potrafią jeszcze oddychać ustami. Co można poradzić na zatkany...
Pronasal jest produktem leczniczym refundowanym, dostępnym na receptę. Zawiera substancję czynną mometasoni furoas o działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym oraz przeciwświądowym. Pronasal stosuje się w leczeniu kataru siennego i całorocznego podczas...
Popularna aspiryna to tak naprawdę kwas acetylosalicylowy, który jest składnikiem wielu preparatów na przeziębienie. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Długotrwałe stosowanie aspiryny zapobiega również tworzeniu się zakrzepów....
Sezon przeziębień rozpoczął się na dobre. Wielu osób nie ominą w tym roku dolegliwości takie jak katar, kaszel, gorączka czy bóle mięśni. Nie wszyscy jednak podchodzimy do przeziębienia tak, jak powinniśmy. Chcąc jak najszybciej wyzdrowieć popełniamy...
Inhalacje na przeziębienie Doskonałym sposobem na przeziębienie są inhalacje. Jeżeli nie posiadamy profesjonalnego sprzętu, można wykonać je w domu. Potrzebna jest jedynie miska, nad którą pochyla się z ręcznikiem i wdycha lecznicze opary. W przygotowanym...
Przepis na antygrypinę stał się w ostatnim czasie bardzo popularny. Dzielą się nim internauci, w swoich wpisach umieszczają blogerzy. I nie ma w tym nic dziwnego, jak się bowiem okazuje ta prosta mikstura jest w stanie pokonać infekcję w kilka dni. A...
Komentarze