Stomatosol

Stomatosol
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
płyn do stosowania w jamie ustnej
Dawka
-
Ilość
45 g
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: ELANDA ZAKŁAD PRODU. ŚRODKÓW FARMA.B.KOZUB, A.ORŁOWSKI S.J.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Stomatosol - ulotka preparatu

Stomatosol - opis

Jako tradycyjny środek ściągający w lekkich stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej , w zapaleniu dziąseł oraz w aftach .

Stomatosol - skład

Substancje czynne :

1 ml preparatu zawiera 304 mg nalewki z dębianek (Tinctura Gallae ) + 304 mg nalewki z arniki (Tinctura Arnicae ) + 304 mg nalewki z kłączy pięciornika (Tinctura Tormentillae )

Stomatosol - dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia

1. Produkt do stosowania w jamie ustnej . Patyczek higieniczny lub tamponik o średnicy 2-3 cm zwilżyć taką ilością płynu , by nie przeciekał przez tamponik lub patyczek i delikatnie wcierać w chorobowo zmienione powierzchnie dziąseł i jamy ustnej. Preparat stosować 2-3 razy na dobę w zależności od nasilenia objawów chorobowych.

2. Do płukania - 1 łyżeczkę preparatu zmieszać z 3 łyżeczkami przegotowanej ostudzonej wody do temperatury 35-400C, wymieszać łyżeczką przez 1-2 min . i płukać 2-3 razy na dobę .

Nie połykać płynu. Dzieci poniżej 12 roku życia

Ze względu na zawartość etanolu nie należy stosować leku u dzieci poniżej 12 roku życia , chyba, że lekarz zadecyduje inaczej.

Stomatosol - środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania Stomatosolu należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Stosować tylko do płukania i wcierania ,nie połykać preparatu.

Etanol zawarty w produkcie (60-70 % v/v ) może powodować uczulenie u osób szczególnie wrażliwych oraz może podrażniać skórę i błony śluzowe jamy ustnej oraz wysuszać skórę. W przypadku wystąpienia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu ,należy przerwać stosowanie produktu i skonsultować się z lekarzem .

Należy przestrzegać higieny jamy ustnej , regularnie szczotkować zęby i nie zaniedbywać wizyt u lekarza stomatologa.

Jeżeli objawy nie ustępują podczas stosowania produktu, konieczne jest zwrócenie się po poradę do farmaceuty lub lekarza.

Stomatosol - przedawkowanie

Należy usunąć nadmiar płynu i przepłukać jamę ustną wodą.

Stomatosol - przeciwwskazania

Nie połykać płynu .

Nadwrażliwość na arnikę , na inne składniki preparatu lub na rośliny z rodziny złożonych ( Compositae/Asteraceae), np. rumianek , bylicę piołun.

Stomatosol - działania niepożądane

Jak każdy lek , lek ten może powodować działania niepożądane , chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych , należy koniecznie poinformować lekarza lub farmaceutę.

Może wystąpić podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej .

W przypadku podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej należy przerwać stosowanie preparatu ,przepłukać j amę ustną wodą.

Stomatosol - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Preparat może być stosowany podczas ciąży jedynie w przypadkach , gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Karmienie piersią

Preparat może być stosowany podczas karmienia piersią .

Stomatosol - prowadzenie pojazdów

Brak danych

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Gallae tinc.Arnicae tinc.Tormentillae t

  Dostępne opakowania
  Stomatosol

  Stomatosol

  płyn do stosowania w jamie ustnej - 45 g
  ELANDA ZAKŁAD PRODU. ŚRODKÓW FARMA.B.KOZUB, A.ORŁOWSKI S.J.
  Powiązane artykuły
  Afta - przyczyny, objawy, rodzaje, diagnostyka, leczenie

  Afta - zdjęcia

  Afta - zdjęcia

  Afta w ustach Afty jamy ustnej występują z nawrotami. Pojawiające się częściej niż raz w roku muszą być poddane badaniu lekarskiemu.

  Newsy - zdrowie

  Osoby tracące zęby mają większe ryzyko przedwczesnej śmierci

  Straciłeś więcej niż pięć zębów przed 65 rokiem życia? Jeśli tak, masz większe ryzyko przedwczesnej śmierci. Eksperci ustalili, że utrata zębów może być symptomem problemów zdrowotnych zagrażających zdrowiu. Osoby, które straciły pięć lub więcej zębów...

  Stomatologia - działy, najczęstsze zabiegi

  Zdrowe dziąsła

  Zdrowe dziąsła

  Sposobów na zdrowe dziąsła jest wiele. Przede wszystkim najważniejsza jest odpowiednia higiena jamy ustnej, która pozwoli zapobiegać chorobom zębów i dziąseł. Poza tym należy stale obserwować stan jamy ustnej. Niestety, często okazuje się, że pierwsze...

  Stomatologia - działy, najczęstsze zabiegi

  Jakie są choroby zębów i dziąseł?

  Jakie są choroby zębów i dziąseł?

  Choroby zębów i dziąseł wynikają z braku higieny jamy ustnej i nagromadzenia się płytki nazębnej. Podczas jedzenia smakołyków, palenia papierosów czy picia kawy mało kto zastanawia się, co może wyniknąć z tych przyjemności. Choroby dziąseł Dziąsło...

  Nieprzyjemny zapach z ust (halitoza) - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie. Jak dbać o higienę jamy ustnej?

  Nieświeży oddech - o czym świadczy? (WIDEO)

  Nieświeży oddech - o czym świadczy? (WIDEO)

  Nieświeży oddech kojarzy się głównie z brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej. Okazuje się, że może on również świadczyć o innych dolegliwościach, które dosięgnęły organizm. Jeżeli starasz się dbać o zęby i o higienę jamy ustnej, a mimo to szybko...

  Choroby przyzębia

  Ropa w dziąśle - charakterystyka i rodzaje, przyczyny powstawania, objawy

  Ropa w dziąśle - charakterystyka i rodzaje, przyczyny powstawania, objawy

  Ropa w dziąśle jest dolegliwością bardzo bolesną i występującą wtedy, kiedy ząb jest już mocno zakażony, gdyż przez długi okres czasu nie był leczony. Może wystąpić także jako powikłanie po zabiegach dentystycznych. Jednak jak radzić sobie z** ropą pojawiającą...

  Choroby i dolegliwości

  Spuchnięte podniebienie

  Spuchnięte podniebienie

  Spuchnięte podniebienie to symptom, który może pojawić się na skutek różnorakich czynników. Ta mało komfortowa dolegliwość zazwyczaj związana jest z oparzeniem, urazem mechanicznym lub zapaleniem dziąseł. Spuchnięte podniebienie może również świadczyć...

  Zabiegi

  Płukanie kieszonek dziąseł

  Zdrowe dziąsła powinny być koloru jasnoróżowego, wypełniać przestrzeń między zębami i ściśle do nich przylegać. Jeśli zauważymy nieprawidłowości związane z którąkolwiek z powyższych jego cech, należy zgłosić się do stomatologa. Jest to szczególnie wskazane,...