Staloral 300 podstawow.

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór do stosowania podjęzykowego
Dawka
-
Ilość
3 fiol.a 10ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: STALLERGENES S.A.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Staloral 300 podstawow. - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Staloral 300 podstawow. - opis

Schorzenia alergiczne (typ I alergii wg klasyfikacji Gella i Coombsa), objawiające się nieżytem nosa, zapaleniem spojówek, atopową astmą oskrzelową.

Celem immunoterapii swoistej jest zapobieganie efektom klinicznym, wynikającym z kontaktu osoby uczulonej ze znanym alergenem.

Staloral 300 podstawow. - skład

Substancję czynną stanowią wyciągi alergenowe lub ich mieszanki o stężeniu 10 lub 300 IR*/ml (zgodnie z poniższym wykazem) w połączeniu z mannitolem. Ilość mannitolu nie przekracza 40 mg/ml.

Skład jakościowy substancji czynnej może być dobierany indywidualnie dla pacjenta w zakresie alergenów wymienionych w poniższym wykazie.

WYCIĄGI ALERGENOWE POCHODZENIA ROŚLINNEGO - (PYŁKI ROŚLIN)

Chwasty

Trawy i zboża

Drzewa

• 604 Ambrozja (Ambrosia elatior)

• 605 Bylica pospolita (Artemisia vulgaris)

• 657 Parietaria lekarska (Parietaria officinalis)

• 710 Solanka kolczysta (Salsola kali)

• 705 Trawa bermudzka (Cynodon dactylon)

• 627 Kupkówka pospolita (Dactylis glomerata)

• 631 Tomka wonna (Anthoxanthum odoratum)

• 638 Życica trwała (Lolium perenne)

• 658 Wiechlina łąkowa (Poa pratensis)

• 661 Tymotka łąkowa (Phleum pratense)

• 671 Żyto (Secale cereale)

• 609 Olcha czarna (Alnus glutinosa)

• 615 Brzoza biała (Betula alba)

• 619 Grab zwyczajny (Carpinus betulus)

• 716 Jałowiec (Juniperus ashei)

• 651 Oliwka europejska

(Olea europea)

• 649 Leszczyna (Corylus avellana)

WYCIĄGI ALERGENOWE ROZTOCZY KURZU DOMOWEGO

MIESZANKI WYCIĄGÓW ALERGENOWYCH

• 315 Dermatophagoides pteronyssinus

• 314 Dermatophagoides farinae

• 335 Blomia kuligani

POCHODZENIA ROŚLINNEGO:

• 701 3 trawy

(kupkówka pospolita, życica trwała, tymotka łąkowa)

• 688 5 traw

(kupkówka pospolita, tomka wonna, życica trwała, wiechlina łąkowa, tymotka łąkowa)

• 689 12 traw

(mietlica pospolita, dziki owies, trawa owsa, bromus, trawa bermudzka, kupkówka pospolita, kostrzewa łąkowa, tomka wonna, kłosówka wełnista, życica trwała, wiechlina łąkowa, tymotka łąkowa)

• 687 4 zboża (owies, pszenica, kukurydza, jęczmień)

• 690 5 traw / 4 zboża

• 5 traw / żyto

• 702 Brzozowate (olcha, brzoza, grab, leszczyna) ROZTOCZY KURZU DOMOWEGO:

• 350 Dermatophagoides pteronyssinus, Dermatophagoides farinae

Substancje pomocnicze: patrz: punkt 6.1.

* IR (wskaźnik reaktywności): wyciąg alergenowy posiada aktywność równą 100 IR/ml, jeżeli w teście skórnym punktowym przy użyciu igły do nakłuwania Stallerpoint powoduje powstanie rumienia o średnicy 7mm u 30 uczulonych na dany alergen osób.

Dodatkowo wrażliwość badanych osób jest potwierdzana dodatnią reakcją na fosforan kodeiny 9% lub chlorowodorek histaminy o stężeniu 10 mg/ml w teście skórnym punktowym.

Staloral 300 podstawow. - dawkowanie

Swoista immunoterapia jest tym skuteczniejsza im w młodszym wieku jest rozpoczęta. Leczenie odczulające może być rozpoczęte u dzieci w wieku 3-4 lat, jeżeli obserwuje się pierwsze objawy alergii, bardziej wskazane jest rozpoczynanie immunoterapii około 5. roku życia. W przypadku wystąpienia objawów u dzieci i młodzieży, immunoterapia swoista powinna być prowadzona jako leczenie pierwszego rzutu.

Wielkość dawki nie zależy od wieku, lecz od stopnia indywidualnej reaktywności pacjenta. Leczenie dzieli się na dwa etapy:

- leczenie podstawowe - ze stopniowym zwiększaniem dawki;

- leczenie podtrzymujące - przy użyciu stałej dawki.

Przed każdorazowym podaniem preparatu należy dokładnie sprawdzić informacje na fiolce (nazwisko pacjenta, skład, stężenie preparatu, termin przydatności do użycia).

Preparat należy przyjmować rano, przed posiłkiem.

Leczenie podstawowe ze zwiększaniem dawki

Dawka preparatu pobierana jest poprzez naciskanie tłoczka, następnie podawana podjęzykowo i utrzymywana pod językiem przez dwie minuty przed połknięciem leku.

Preparat stosuje się codziennie, zwiększając każdego dnia dawkę, aż do osiągnięcia dawki podtrzymującej według poniższego schematu:

TYDZIEŃ

PIERWSZY

TYDZIEŃ

DRUGI

Stężenie:

10 IR/ml

Stężenie:

300 IR/ml

DZIEŃ

LICZBA DAWEK

DZIEŃ

LICZBA DAWEK

1

1

7

1

2

2

8

2

3

4

9

4

4

6

10

6

5

8

11

8

6

10

   

Powyższy schemat dawkowania należy uważać za wskazówkę i przykład leczenia. Leczenie można modyfikować w zależności od stanu pacjenta i jego reakcji na leczenie.

Leczenie podtrzymujące - dawka stała

Maksymalna, dobrze tolerowana dawka powinna być przyjmowana codziennie, lub trzy razy w tygodniu.

Zalecane dawkowanie preparatu to przynajmniej 8 dawek 3 razy w tygodniu, lub 4 dawki podawane codziennie, przy zastosowaniu roztworu o stężeniu 300 IR/ml.

Czas trwania leczenia

Na ogół leczenie odczulające stosuje się przez okres 3 do 5 lat.

W przypadku alergii sezonowej, immunoterapię swoistą można prowadzić przez kilka sezonów w kolejnych latach.

Staloral 300 podstawow. - środki ostrożności

Pacjenci, u których stosuje się immunoterapię powinni być pod kontrolą lekarza i jeżeli jest to konieczne powinni otrzymywać odpowiednie leczenie. Leki do leczenia objawowego takie jak: kortykosteroidy, beta-2-mimetyki, leki przeciwhistaminowe powinny być stale dostępne dla chorego. W przypadku pacjentów będących na diecie niskosodowej należy uwzględnić obecność w preparacie chlorku sodu (jedna fiolka - 10 ml roztworu zawiera 590 mg chlorku sodu).

Staloral 300 podstawow. - przeciwwskazania

Niedobory odporności, choroby nowotworowe, niekontrolowana astma oskrzelowa, choroby autoimmunologiczne, współistniejące leczenie beta-adrenolitykami.

Staloral 300 podstawow. - działania niepożądane

Działania niepożądane występują bardzo rzadko i ograniczają się do objawów zapalenia gardła, bólu w jamie brzusznej i łagodnych objawów ogólnych.

Objawy zapalenia gardła lub bólu w jamie brzusznej nie wymagają modyfikowania schematu leczenia, są jednak sygnałem do obserwacji stanu pacjenta.

Objawy takie jak: pokrzywka, nieżyt nosa, astma mogą wymagać leczenia preparatami przeciwhistaminowymi, beta-adrenergicznymi lub kortykosteroidami.

W przypadku wystąpienia powyższych objawów, alergolog zlecający leczenie musi ponownie ocenić potencjalne korzyści dla pacjenta, związane z kontynuacją immunoterapii swoistej.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel. (22) 49 21 301, fax. (22) 49 21 309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl.

Staloral 300 podstawow. - ciąża i karmienie piersią

Nie należy rozpoczynać immunoterapii swoistej u kobiet w ciąży. Należy przerwać immunoterapię swoistą u kobiet, które zaszły w ciążę w początkowym okresie leczenia podstawowego. Leczenie podtrzymujące może być kontynuowane u kobiet w ciąży.

Staloral 300 podstawow. - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Mieszanki wyciąg.alerg.

  Dostępne opakowania
  Staloral 300 podstawow.

  Staloral 300 podstawow.

  roztwór do stosowania podjęzykowego - 3 fiol.a 10ml
  STALLERGENES S.A.
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Nowa lista leków refundowanych od 1 lipca

  Nowa lista leków refundowanych od 1 lipca

  Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało wprowadzenie zmian do wykazu leków refundowanych. Wejdą one w życie 1 lipca tego roku. Co nowego? Wykaz leków refundowanych wzbogacił się o 79 nowych produktów aptecznych. Wśród nich jest lek, który zawiera...

  Alergia - przyczyny, objawy, leczenie

  Alergia na leki

  Alergia na leki

  Alergia na leki jest bardzo ważnym problemem. W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są tysiące leków, które można kupić już nie tylko w aptece, ale również w sklepie, kiosku czy na stacji benzynowej. Przy tak łatwym dostępie do leków, wraz ze wzrostem...

  Leki i suplementy

  Problem z realizacją leków recepturowych

  Coraz częściej zdarza się, że pacjent po otrzymaniu recepty na lek „robiony", chodzi od apteki do apteki nie mogąc jej zrealizować. Są bowiem apteki, które wcale nie produkują leków... Produkcja leków recepturowych W niektórych aptekach tygodniowo...

  Objawy alergii - podział i symptomy

  Jak wyglądają zmiany skórne w alergii?

  Jak wyglądają zmiany skórne w alergii?

  Alergia powodująca zmiany skórne to najczęściej alergia pokarmowa, alergia na leki lub alergia kontaktowa. Pojawiają się one po tym, jak zjesz, wypijesz lub dotkniesz czegoś zawierającego alergen. Zmiany skórne są jednak czymś, z czym można i trzeba walczyć. Co...

  Newsy

  Jeden z silnych leków psychotropowych wycofany

  Hydroksyzyna stanowi lek o działaniu uspokajającym i przeciwalergicznym. Wykazuje właściwości przeciwlękowe, skutecznie sprawdza się w leczeniu nerwic, lęków, nadmiernego pobudzenia, dezorientacji i zaburzeń emocjonalnych. Ponadto, dzięki zdolnościom...

  Leki i suplementy

  Flixotide - właściwości, działanie, skutki uboczne, cena

  Flixotide jest lekiem dostępnym na receptę. Występuje w postaci aerozolu wziewnego oraz zawiesiny do inhalacji. Stosuje się go w leczeniu chorób układu oddechowego, w szczególności choroby płuc i w alergologii. Flixotide ma działanie przeciwzapalne, a...