Sora Forte

Sora Forte
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
szampon leczniczy
Dawka
0,01 g/ml
Ilość
50 ml (butelka)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: SCAN-ANIDA SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Bolesność pod żebrami a tłuste jedzenie

Witam Boli mnie z prawej strony pod zebrami przy ruchach, zginanie ciala schylanie sie. Kluje jakby watroba. Kupilem sobie lek - essentiale forte. Czy to moze byc watroba? Wczoraj zjadlem bardzo tlusto plus doszedl alkohol - ciezkie wino.

Bóle rwy kulszowej promieniujące aż do stopy

Witam Od tygodnia zmagam się z bólami rwy kulszowej promieniującymi aż do stopy dostałam leki osłonowe na żołądek ,ketonal forte oraz mydocalm. Lek nie pomagały.Wybrałam się na SOR. Tam otrzymałam zastrzyki dwa domięśniowe oraz kroplówkę. Zrobiono RTG kręgosłupa z którego wynika że mam zniesienie fizj.lordozy lędźwiowej oraz zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1 oraz wysokość trzonków kręgów i przestrzeni międzykręgowych zachowana. Co oznaczają wyniki?

Silne bóle skurczowe żołądka

Witam, Wczoraj byłam na Sorze z bólami skurczowymi brzucha, co 6 godzin. CRP 93, dostałam Ranigast, Helicid, scopolan compostium, tribux forte. W usg wszystko ok, krew amylaza i glukoza w normie. Mój gastrolog telefonicznie kazał wziąć zinnat,ale internista dała tylko emanerę. Proszę o opinię czy brać antybiotyk i czy przy nieżycie żołądka można mieć tak wysokie CRP? Nieżyt miałam już kilka razy, w tym z żółcią w żołądku - też miałam silne bóle skurczowe. Po tych lekach skurcze są słabsze.Dzięki

Sora Forte - ulotka preparatu

Sora Forte - opis

Wszawica głowowa u osób dorosłych oraz u dzieci w wieku powyżej 3 lat.

SORA FORTE, szampon leczniczy stosuje się leczniczo we wszawicy głowowej w celu usunięcia pasożytów, a także profilaktycznie u osób pozostających w bezpośrednim kontakcie z osobami, u których stwierdzono występowanie wszawicy głowowej.

Sora Forte - skład

1 ml szamponu leczniczego zawiera 10 mg permetryny (Permethrinum).

Szampon leczniczy zawiera metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan oraz glikol propylenowy.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Sora Forte - dawkowanie

Podanie na skórę.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 3 lat.

Przed użyciem produktu należy kilkakrotnie wstrząsnąć opakowaniem. Na zmoczone włosy nałożyć szampon i równomiernie go rozprowadzić, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru za uszami i z tyłu głowy. Włosy należy masować aż do uzyskania obfitej piany. Uzyskaną pianę należy pozostawić na 10 minut, a następnie dokładnie spłukać włosy wodą i starannie wyczesać załączonym do opakowania grzebieniem, w celu usunięcia martwych wszy i ich jaj (gnid).

Po upływie 10 dni, kurację należy powtórzyć. Jeżeli po wykonaniu powtórnego zabiegu stwierdza się obecność żywych wszy, może to oznaczać ich oporność na działanie permetryny. W przypadku nieskuteczności leczenia wszawicy głowowej produktem leczniczym SORA FORTE, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem, aby lekarz zadecydował o kontynuowaniu leczenia innym lekiem.

Dzieci

Produktu SORA FORTE nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat, ze względu na brak wystarczajacych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

Sora Forte - środki ostrożności

SORA FORTE, szampon leczniczy, należy stosować wyłącznie na włosy głowy. Nie stosować na brwi, rzęsy oraz we wszawicy łonowej.

Produkt tylko do stosowania zewnętrznego.

Nie należy stosować produktu u osób z  odczynami alergicznymi.

Produkt leczniczy może powodować podrażnienie oczu i błon śluzowych. Z tego względu należy unikać kontaktu produktu oraz wytworzonej piany z oczami. W przypadku kontaktu szamponu leczniczego lub piany z oczami, należy je przemyć obficie wodą. W razie podrażnienia skóry, należy przerwać stosowanie produktu oraz przemyć podrażnione miejsca dużą ilością wody.

Ze względu na zawartość glikolu propylenowego produkt może powodować podrażnienie skóry.

Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu i propylu parahydroksybenzoesanu produkt może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Sora Forte - przedawkowanie

Dotychczas nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

W razie przedawkowania lub spożycia produktu, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. 

Sora Forte - przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną - permetrynę, inne piretroidy, pyretryny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą szamponu leczniczego.

Sora Forte - działania niepożądane

Mogą wystąpić przemijające i niewielkie odczyny skórne, najczęściej w postaci pieczenia, swędzenia.

Świąd stwierdzono u 7% pacjentów, rumień i wysypkę odnotowano 1%  do 2% lub mniej pacjentów Działania niepożądane obserwowane u osób często stosujących permetrynę (np. personel medyczny) związane były z działaniem permetryny na układ nerwowy i zwykle objawiały się parastezjami, podnieceniem, drżeniem mięśni, przeczulicą skóry, lekkim swędzeniem i pieczeniem. Objawy te ustępowały w ciągu 24 godzin.

Sora Forte - ciąża i karmienie piersią

O stosowaniu produktu leczniczego SORA FORTE w czasie ciąży i w czasie karmienia piersią może zadecydować wyłącznie lekarz.

Nie przeprowadzono badań produktu leczniczego SORA FORTE u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią oraz na zwierzętach.

Sora Forte - prowadzenie pojazdów

Szampon leczniczy SORA FORTE nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn 

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Permethrinum

  Dostępne opakowania
  Sora Forte

  Sora Forte

  szampon leczniczy - 50 ml (butelka) - 0,01 g/ml
  SCAN-ANIDA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Choroby zakaźne i pasożytnicze

  Wszawica głowowa - lokalizacja, objawy, leczenie

  Wszawica jest chorobą pasożytniczą, wywołaną przez 2 gatunki stawonogów: wesz ludzką i wesz łonową (zwaną mendoweszką). Wesz ludzka wywołuje tzw. wszawicę głowową i wszawicę odzieżową, natomiast wesz łonowa jedynie wszawicę łonową. Oba te gatunki wszawicy...

  Problemy z włosami

  Jak szybko pozbyć się wszy?

  Jak szybko pozbyć się wszy?

  Wesz ludzka (Pediculus humanus) to mały owad, będący pasożytem człowieka. Wszawica, czyli choroba wywoływana przez wszy, niesłusznie kojarzy się z brudem czy zaniedbaniem higienicznym. Dotyka jednak ludzi na całym świecie, także tych żyjących w bardzo...

  Wszawica głowowa - lokalizacja, objawy, leczenie

  Wesz występująca na rzęsach

  Wesz występująca na rzęsach

  Zdjęcie wszy na rzęsach Wesz atakuje zazwyczaj kilka części ciała (np. kończyny dolne). Na zdjęciu osoba z wszawicą na rzęsach.

  Problemy z włosami

  Domowe sposoby na wszy i gnidy

  Domowe sposoby na wszy i gnidy

  Wszy i gnidy - wydawać by się mogło, iż są to zapomniane pasożyty w XXI wieku. Otóż nie - zarówno wesz ludzka, jak i gnida to pasożyty wciąż obecne w naszym życiu. Na szczęście, ani wesz odzieżowa, ani wesz łonowa nie są już takim zagrożeniem, jak jeszcze...

  Różyca

  Pałeczka różycy

  Pałeczka różycy

  Zdjęcie pałeczki różycy Najczęściej włoskowiec występuje u zwierząt, rzadko u ludzi, wtedy wywołuje zmiany skórne, głównie w okolicy dłoni i palców.

  Dermatologia

  Choroby zakaźne skóry

  Choroby zakaźne skóry to choroby najczęściej uważane za problemy estetyczne. Nie zawsze jednak tak jest. Zakażenie chorobą skórną może prowadzić do rozprzestrzeniania się bakterii, wirusa lub grzyba w organizmie. Jest to szczególnie niebezpieczne dla...

  Kiła - zakażenie, stopnie zaawansowania, objawy, diagnostyka, leczenie i profilaktyka, łysienie kiłowe, objawy łysienia kiłowego, leczenie łysienia kiłowego

  Syfilis - charakterystyka, objawy, stadia, leczenie

  Syfilis - charakterystyka, objawy, stadia, leczenie

  Syfilis jest chorobą weneryczną i zakaźną. Objawami są m. in. owrzodzenia prącia, odbytu i warg sromowych. Wyróżniamy dwa stadia syfilisu: pierwotny i wtórny. Od identyfikacji choroby zależy jej późniejsze leczenie. Syfilis - charakterystyka Syfilis,...

  Zdrowie

  Owady, które żyją w tobie...

  Owady, które żyją w tobie...

  Owady w ludzkim ciele To niezwykłe, ale ludzki organizm może w sobie kryć różne owady. Niekiedy wręcz możemy być tego nieświadomi. Dowiedz się, jakie owady najczęściej można spotkać w obrębie ciała ludzkiego. Zobacz także: Świetne wieści dla łasuchów!...