Sora Forte

Sora Forte
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
szampon leczniczy
Dawka
0,01 g/ml
Ilość
50 ml (butelka)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: SCAN-ANIDA SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Bolesność pod żebrami a tłuste jedzenie

Witam Boli mnie z prawej strony pod zebrami przy ruchach, zginanie ciala schylanie sie. Kluje jakby watroba. Kupilem sobie lek - essentiale forte. Czy to moze byc watroba? Wczoraj zjadlem bardzo tlusto plus doszedl alkohol - ciezkie wino.

Sora Forte - ulotka preparatu

Sora Forte - opis

Wszawica głowowa u osób dorosłych oraz u dzieci w wieku powyżej 3 lat.

SORA FORTE, szampon leczniczy stosuje się leczniczo we wszawicy głowowej w celu usunięcia pasożytów, a także profilaktycznie u osób pozostających w bezpośrednim kontakcie z osobami, u których stwierdzono występowanie wszawicy głowowej.

Sora Forte - skład

1 ml szamponu leczniczego zawiera 10 mg permetryny (Permethrinum).

Szampon leczniczy zawiera metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan oraz glikol propylenowy.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Sora Forte - dawkowanie

Podanie na skórę.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 3 lat.

Przed użyciem produktu należy kilkakrotnie wstrząsnąć opakowaniem. Na zmoczone włosy nałożyć szampon i równomiernie go rozprowadzić, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru za uszami i z tyłu głowy. Włosy należy masować aż do uzyskania obfitej piany. Uzyskaną pianę należy pozostawić na 10 minut, a następnie dokładnie spłukać włosy wodą i starannie wyczesać załączonym do opakowania grzebieniem, w celu usunięcia martwych wszy i ich jaj (gnid).

Po upływie 10 dni, kurację należy powtórzyć. Jeżeli po wykonaniu powtórnego zabiegu stwierdza się obecność żywych wszy, może to oznaczać ich oporność na działanie permetryny. W przypadku nieskuteczności leczenia wszawicy głowowej produktem leczniczym SORA FORTE, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem, aby lekarz zadecydował o kontynuowaniu leczenia innym lekiem.

Dzieci

Produktu SORA FORTE nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat, ze względu na brak wystarczajacych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

Sora Forte - środki ostrożności

SORA FORTE, szampon leczniczy, należy stosować wyłącznie na włosy głowy. Nie stosować na brwi, rzęsy oraz we wszawicy łonowej.

Produkt tylko do stosowania zewnętrznego.

Nie należy stosować produktu u osób z  odczynami alergicznymi.

Produkt leczniczy może powodować podrażnienie oczu i błon śluzowych. Z tego względu należy unikać kontaktu produktu oraz wytworzonej piany z oczami. W przypadku kontaktu szamponu leczniczego lub piany z oczami, należy je przemyć obficie wodą. W razie podrażnienia skóry, należy przerwać stosowanie produktu oraz przemyć podrażnione miejsca dużą ilością wody.

Ze względu na zawartość glikolu propylenowego produkt może powodować podrażnienie skóry.

Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu i propylu parahydroksybenzoesanu produkt może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Sora Forte - przedawkowanie

Dotychczas nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

W razie przedawkowania lub spożycia produktu, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. 

Sora Forte - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną - permetrynę, inne piretroidy, pyretryny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą szamponu leczniczego.

Sora Forte - działania niepożądane

Mogą wystąpić przemijające i niewielkie odczyny skórne, najczęściej w postaci pieczenia, swędzenia.

Świąd stwierdzono u 7% pacjentów, rumień i wysypkę odnotowano 1%  do 2% lub mniej pacjentów Działania niepożądane obserwowane u osób często stosujących permetrynę (np. personel medyczny) związane były z działaniem permetryny na układ nerwowy i zwykle objawiały się parastezjami, podnieceniem, drżeniem mięśni, przeczulicą skóry, lekkim swędzeniem i pieczeniem. Objawy te ustępowały w ciągu 24 godzin.

Sora Forte - ciąża i karmienie piersią

O stosowaniu produktu leczniczego SORA FORTE w czasie ciąży i w czasie karmienia piersią może zadecydować wyłącznie lekarz.

Nie przeprowadzono badań produktu leczniczego SORA FORTE u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią oraz na zwierzętach.

Sora Forte - prowadzenie pojazdów

Szampon leczniczy SORA FORTE nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn 

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Permethrinum

  Dostępne opakowania
  Sora Forte

  Sora Forte

  szampon leczniczy - 50 ml (butelka) - 0,01 g/ml
  SCAN-ANIDA SP. Z O.O.