Soluvit N

Soluvit N
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
proszek do sporządzania roztworu do infuzji
Dawka
-
Ilość
10 fiol.s.subs. (+ 10ml)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: FRESENIUS KABI AB

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Soluvit N - ulotka preparatu

Soluvit N - opis

SOLUVIT N jest wskazany do stosowania u dorosłych pacjentów i dzieci jako uzupełnienie dobowego zapotrzebowania na witaminy rozpuszczalne w wodzie w trakcie żywienia pozajelitowego.

Soluvit N - skład

1 fiolka zawiera:

Substancje czynne

Ilość

Po rekonstytucji, 1 ml zawiera

tiaminy azotan

(co odpowiada 2,5 mg witaminy B1) ryboflawiny sodu fosforan

(co odpowiada 3,6 mg witaminy B2)

3,1 mg

4,9 mg

0,31 mg

0,49 mg

nikotynamid

40 mg

4,0 mg

pirydoksyny chlorowodorek (co odpowiada 4,0 mg witaminy B6)

4,9 mg

0,49 mg

sodu pantotenian

(co odpowiada 15,0 mg kwasu pantotenowego)

16,5 mg

1,65 mg

sodu askorbinian

(co odpowiada 100 mg witaminy C)

113 mg

11,3 mg

biotyna

60 μg

6,0 μg

kwas foliowy

cyjanokobalamina

Właściwości produktu leczniczego

0,40 mg

5,0 μg

40 μg

0,5 μg

Osmolalność w 10 ml wody: około 490 mOsm/kg wody pH w 10 ml wody: 5,8

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: metylu parahydroksybenzoesan. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Soluvit N - dawkowanie

Dawkowanie

Zawartość jednej fiolki pokrywa dobowe zapotrzebowanie dorosłych pacjentów i dzieci o masie ciała równej 10 kg lub powyżej.

Dzieci o masie ciała poniżej 10 kg powinny otrzymać 1/10 zawartości fiolki/kg mc./dobę.

Sposób podawania

Instrukcja dotycząca rekonstytucji produktu leczniczego przed podaniem, patrz punkt 6.6.

Soluvit N - środki ostrożności

SOLUVIT N nie może być podawany w postaci nierozpuszczonej.

Jeżeli do rozpuszczania użyto roztworów wodnych, mieszaninę należy chronić przed światłem. Nie jest to konieczne, jeżeli SOLUVIT N rozpuszczono w emulsji tłuszczowej, np. Intralipid 10% lub Intralipid 20%, ze względu na ochronne działanie emulsji.

Soluvit N - przedawkowanie

Nie ma doniesień o działaniach niepożądanych związanych z przedawkowaniem witamin rozpuszczalnych w wodzie, z wyjątkiem pozajelitowego podania bardzo dużych dawek.

Nie ma doniesień o przedawkowaniu produktów leczniczych stosowanych jako uzupełnienie zapotrzebowania na witaminy rozpuszczalne w wodzie w trakcie żywienia pozajelitowego. Nie jest konieczne specyficzne leczenie. Patrz także punkt 4.3 Przeciwwskazania.

Soluvit N - przeciwwskazania

Stwierdzona nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1, np. tiaminę lub metylu parahydroksybenzoesan.

Soluvit N - działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje alergiczne u pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek składnik produktu leczniczego, np. tiaminę lub metylu parahydroksybenzoesan.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania

Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,

Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

{aktualny adres, nr telefonu i faksu ww. Departamentu} e-mail: adr@urpl.gov.pl.

Soluvit N - ciąża i karmienie piersią

Brak badań dotyczących wpływu na reprodukcję u zwierząt oraz badań klinicznych w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Istnieją jednak opublikowane dane dotyczące bezpiecznego podawania witamin rozpuszczalnych w wodzie u kobiet w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Soluvit N - prowadzenie pojazdów

SOLUVIT N nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Dostępne opakowania
  Soluvit N

  Soluvit N

  proszek do sporządzania roztworu do infuzji - 10 fiol.s.subs. (+ 10ml)
  FRESENIUS KABI AB
  Powiązane artykuły
  Leczenie astmy

  Zastosowanie witaminy C w leczeniu astmy

  Według najnowszych badań witamina C może okazać się przydatna w zwalczaniu astmy. Skuteczność witaminy zależy od wieku dzieci astmatycznych, ich kontaktu z grzybami i wilgocią oraz ciężkości przebiegu choroby. Skuteczność witaminy C a wilgoć i grzyby Już...

  Przyczyny depresji

  Poznaj czynniki mogące nasilać depresję w późniejszym wieku

  Poznaj czynniki mogące nasilać depresję w późniejszym wieku

  Upływające lata Badania statystyczne sugerują, że kobiety i mężczyźni po 40 roku życia są bardziej narażeni na wystąpienie stanów depresyjnych. W szczególności dotyczy to osób niezadowolonych ze swojej pracy, które nie dążyły w życiu do realizacji marzeń. Samotność...

  Wątroba - funkcje, choroby wątroby, ich objawy, profilaktyka i leczenie

  Witamina E na niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby

  Badania przeprowadzone przez Amerykańskie Narodowe Instytuty Zdrowia wskazują, że jedna z form witaminy E poprawia stan zdrowia dzieci cierpiących na najbardziej dotkliwą postać stłuszczeniowego zapalenia wątroby. Niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie...

  Normy laboratoryjne

  ALP - charakterystyka, badanie, normy

  ALP (fosfataza zasadowa; fosfataza alkaliczna) jest enzymem związanym z procesem wapnienia rozwijających się kości. Znajduje się w kościach, wątrobie i jelitach, dlatego też badanie poziomu ALP wykorzystywane jest głównie w diagnostyce chorób kości i...

  Krzywica - przyczyny, objawy, zapobieganie

  Krzywica - zdjęcia

  Krzywica - zdjęcia

  Zdjęcie osób z krzywicą Krzywica wywołana jest głównie przez niedobór witaminy D. Na zdjęciu widać rodzinę z krzywicą (Paryż, 1900 rok).

  Newsy - psychologia

  Już sama obecność smartfona zaburza twoją koncentrację

  Portale społecznościowe, wiadomości, aplikacje internetowe - wszystkie te opcje są dostępne w tabletach i używanych na co dzień telefonach komórkowych. Jak donoszą naukowcy z Uniwersytetu Hokkaido w Sapporo, już sama obecność któregokolwiek z tych...

  Anemia - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie, zapobieganie

  Anemia u dzieci

  Anemia u dzieci

  Anemii nie należy bagatelizować, bowiem nie jest ona banalną dolegliwością. Stanowi objaw innych chorób, częściej - jeszcze poważniejszych. Anemię leczyć można na wiele sposobów, z czego najpopularniejszym jest przyjmowanie tabletek z żelazem. Anemię...

  Onkologia

  WHO: alkohol przyczynia się do rozwoju nowotworów złośliwych

  WHO: alkohol przyczynia się do rozwoju nowotworów złośliwych

  Według Międzynarodowej Agencji do Badań nad Rakiem (IARC) regularne picie alkoholu powoduje rocznie ok. 700 tys. nowych przypadków nowotworów złośliwych na świecie. W rezultacie co roku dochodzi do ok. 370 tys. zgonów. WHO zalicza alkohol do głównej grupy...

  Witaminy

  Witaminy dla dzieci

  Witaminy są dziecku niezbędne do prawidłowego rozwoju. Zapotrzebowanie na te składniki odżywcze jest szczególnie wysokie zwłaszcza w okresie intensywnego wzrostu, gdyż organizm potrzebuje ich do prawidłowego funkcjonowania. Najważniejsze witaminy dla...