Softasept N niezabarwiony

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór na skórę
Dawka
(78,83g+10g)/100g
Ilość
250 ml (butelka)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: BRAUN MELSUNGEN AG

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Softasept N niezabarwiony - ulotka preparatu

Softasept N niezabarwiony - opis

Odkażanie skóry przed operacją, biopsjami, punkcjami, pobieraniem krwi, zastrzykami, cewnikowaniem.

Softasept N niezabarwiony - skład

100 g roztworu na skórę zawiera 78,83 g etanolu 96% (Ethanolum ) i 10 g alkoholu izopropylowego (Alcohol isopropylicus).

Substancje pomocnicze, patrz punkt 6.1

Softasept N niezabarwiony - dawkowanie

Do stosowania wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Produktu leczniczego nie należy rozcieńczać.

Nierozcieńczony Softasept N niezabarwiony nanieść na skórę i rozprowadzić jałowym wacikiem. Odkażaną powierzchnię skóry należy dokładnie zwilżyć produktem, następnie pozostawić do wyschnięcia. Nadmiar produktu zebrać wacikiem.

Czas działania: minimum 15 sekund. W zabiegach typu nakłucie stawu lub jamy ciała zawierającej płyn– czas działania minimum 1 min.

Softasept N niezabarwiony - środki ostrożności

Produkt jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę.

Unikać kontaktu produktu z oczami i błonami śluzowymi. W razie przypadkowego kontaktu produktu z oczami lub błonami śluzowymi, należy przemyć je dużą ilością wody. U noworodków i niemowląt Softasept N niezabarwiony należy stosować wyłącznie pod obserwacją lekarza, ze względu na niebezpieczeństwo resorpcji etanolu lub izopropylowego i wywołania ogólnoustrojowych działań niepożądanych.

Podczas przedoperacyjnego odkażania skóry należy uważać, aby produkt nie nagromadził się pod ciałem pacjenta, gdyż mogłoby to doprowadzić do podrażnienia skóry.

W przypadku stosowania produktu niezgodnie ze wskazaniami i sposobem stosowania, alkohole zawarte w preparacie mogą działać podrażniająco lub wchłaniać się przez skórę, zwłaszcza uszkodzoną, i wywoływać działania ogólnoustrojowe.

Produkt jest łatwopalny. Przed włączeniem urządzeń elektrycznych należy odczekać, aż produkt wyschnie na skórze. Trzymać z dala od źródeł ognia; nie palić papierosów w pobliżu.

Softasept N niezabarwiony - przedawkowanie

Brak danych dotyczących przedawkowania podczas stosowania produktu zgodnie ze wskazaniami i sposobem stosowania.

Przypadkowe, omyłkowe wypicie produktu może spowodować zatrucie.

Softasept N niezabarwiony - przeciwskazania

Nie stosować produktu w nadwrażliwości na etanol lub alkohol izopropylowy, lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych produktu. Nie stosować produktu doustnie. Nie stosować na uszkodzoną skórę ani na błony śluzowe.

Softasept N niezabarwiony - działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości ze strony skóry, np. alergia kontaktowa. Odnotowano miejscowe podrażnienie skóry, np. swędzenie, zaczerwienienie, szczególnie w przypadku częstego stosowania. Mogą wystąpić objawy suchości skóry, zwłaszcza zimą.

Softasept N niezabarwiony - ciąża i karmienie piersią

Brak danych.

Softasept N niezabarwiony - prowadzenie pojazdów

Brak danych.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ethanolum, Alcohol isopropylicus

  Dostępne opakowania
  Softasept N niezabarwiony

  Softasept N niezabarwiony

  roztwór na skórę - 250 ml (butelka) - (78,83g+10g)/100g
  BRAUN MELSUNGEN AG
  Softasept N niezabarwiony

  Softasept N niezabarwiony

  roztwór na skórę - 5 l (kanister) - (78,83g+10g)/100g
  BRAUN MELSUNGEN AG
  Softasept N niezabarwiony

  Softasept N niezabarwiony

  roztwór na skórę - 1 l (butelka) - (78,83g+10g)/100g
  BRAUN MELSUNGEN AG
  Powiązane artykuły
  Porażenie prądem

  Porażenie prądem stałym

  Pierwsza pomoc - porażenie prądem następuje głównie w wyniku porażenia przez piorun lub poprzez różnego rodzaju urządzenia, w których przewodach płynie prąd stały. Porażenie prądem stałym jest dużo bardziej niebezpieczne od porażenia prądem zmiennym....

  Masaż relaksacyjny

  Masaż chiński

  Masaż chiński (masaż Tui Na) to starożytny sposób leczenia, stosowany już 2000 lat temu. Obok starych, sprawdzonych technik masażu relaksacyjnego, specjaliści wprowadzają ulepszenia opierające się na naukowych osiągnięciach w dziedzinie medycyny. Masaż...

  Masaż relaksacyjny

  Masaż tybetański

  Masaż tybetański to rodzaj masażu relaksacyjnego o długiej tradycji. Jest to istotny element medycyny tybetańskiej. Kładzie ona nacisk na cielesność człowieka i odpowiednie masowanie. Medycyna tybetańska podkreśla, jak ważny jest masaż relaksacyjny wykorzystujący...

  Choroby i dolegliwości

  Objawy udaru słonecznego - co sprzyja, oznaki, samopoczucie

  Udar słoneczny najczęściej kojarzony jest z upalnym latem i przebywaniem przez długi czas na powietrzu. Znany jest też jako porażenie cieplne lub słoneczne oraz udar cieplny. Najczęściej dochodzi do niego podczas zwiększonego nasłonecznienia i upałów,...

  Ćwiczenia na piłce - wybór piłki, ćwiczenia na piłce fitness, aerobik

  Ćwiczenie "Twist" barków z piłką lekarską (WIDEO)

  Ćwiczenie "Twist" barków z piłką lekarską (WIDEO)

  Twist z piłką lekarską Prezentujemy ćwiczenie, które równocześnie wzmacnia kilka bardzo ważnych dla organizmu człowieka partii. Chodzi tutaj o mięśnie ud, pośladków oraz barków. Z tej pierwszej grupy pracuje głównie mięsień czworogłowy uda, który jest...

  Chirurgia plastyczna

  Zmniejszenie piersi

  Zbyt duże piersi mogą powodować bóle kręgosłupa, utrudniać uprawianie sportu i stanowić problem estetyczny. Kobiety z dużym biustem mają też trudności z doborem garderoby. Operacyjne zmniejszenie piersi może poprawić jakość życia, wyeliminować dolegliwości...

  Zabiegi

  Liposukcja infradźwiękowa

  Liposukcja infradźwiękowa to nowoczesny zabieg polegający na odsysaniu tłuszczu, przeznaczony dla osób otyłych, które chcą pozbyć się nadmiernego tłuszczu bez potrzeby intensywnego wysiłku lub kiedy ten wysiłek fizyczny, np. w postaci treningów na siłowni...

  Niezbędnik pacjenta

  Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści - czerwiec-sierpień 2016

  Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkowym, wakacyjnym raportem "Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści - czerwiec-sierpień 2016", w którym przedstawiamy sylwetki najbardziej aktywnych ekspertów w czerwcu, lipcu oraz sierpniu 2016. To właśnie te osoby...