Soczewki kontakt.SOFLENS® 59 -4,00

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
-
Dawka
-
Ilość
6 szt.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: BAUSCH & LOMB POLSKA SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Soczewki kontakt.SOFLENS® 59 -4,00 - ulotka preparatu

Soczewki kontakt.SOFLENS® 59 -4,00 - opis

Miesięczne podbarwiane soczewki kontaktowe, do noszenia w trybie dziennym

Soczewki kontakt.SOFLENS® 59 -4,00 - dawkowanie

Zakładanie soczewki

Przed założeniem soczewek możesz je wypłukać wielofunkcyjnym płynem do soczewek, takim jak np. płyn Biotrue.Umieść soczewkę na opuszce palca wskazującego ręki, którą piszesz. Upewnij się, że soczewka jest na właściwej stronie (jej brzegi powinny być skierowane do góry, a nie na zewnątrz).Patrz prosto przed siebie. Środkowym palcem tej samej ręki odciągnij w dół dolną powiekę.Unieś górną powiekę palcem wskazującym drugiej ręki i spójrz do góry.Delikatnie umieść soczewkę na dolnej części twardówki (białej części) oka.Odsuń od oka palec wskazujący i puść powiekę.Popatrz w dół i na chwilę zamknij oczy. Soczewka sama ułoży się w odpowiednim miejscu.Te same czynności powtórz, zakładając drugą soczewkę.

Zdejmowanie soczewki

Tuż przed wyjęciem soczewek możesz użyć kropli nawilżających, takich jak np. krople Hyal-Drop multi. Jedna lub dwie krople zwilżą soczewki i łatwiej je będzie wyjąć. Popatrz w górę i odciągnij w dół dolną powiekę środkowym palcem ręki, którą piszesz. Palcem wskazującym dotknij dolnego brzegu soczewki i zsuń soczewkę w dół na twardówkę (białą część) oka. Ściśnij lekko soczewkę między kciukiem a palcem wskazującym i delikatnie ją wyjmij. Te same czynności powtórz, zdejmując drugą soczewkę. Jeśli brzegi soczewki zlepią się ze sobą, umieść na soczewce kilka kropli roztworu soli fizjologicznej lub płynu do pielęgnacji soczewek i lekko potrzyj, aż brzegi rozdzielą się.

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Dostępne opakowania
  Soczewki kontakt.SOFLENS® 59 -4,00

  Soczewki kontakt.SOFLENS® 59 -4,00

  6 szt.
  BAUSCH & LOMB POLSKA SP. Z O.O.