Skinoren

Skinoren
Skinoren
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krem
Dawka
0,2 g/g
Ilość
30 g
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: BAYER SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Przebarwienia potrądzikowe

Mam problem z tradzikiem i przebarwieniami po nim.W momencie stosuje Skinoren. Stosowalam mnostwo produktow lecz nie pomagaja. Sa jakies kosmetyki do pielegnacji codziennej , ktore moglaby mi Pani polecic ?

Odpowiada Lek. Krzysztof Szmyt Lek. Krzysztof Szmyt i 2 innych specjalistów

Czy karmiąc piersią mogę stosować krem Skinoren?

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy karmiąc piersią mogę stosować krem Skinoren.Ostatnio zaczęły mi się problemy z cera. Pojawił się trądzik pod linią żuchwy i na dole policzków i chciałam użyć kremu Skinoren. Kiedyś używałam także kremu Acnefan Asa. Który z nich może mi pomóc i będzie bezpieczny?Z góry dziękuję za odpowiedź.

POKAŻ WIĘCEJ

Skinoren - ulotka preparatu

Skinoren - opis

Leczenie trądziku grudkowo-krostkowego skóry twarzy o słabym lub średnim nasileniu.

Skinoren - skład

1 g żelu zawiera 150 mg kwasu azelainowego (Acidum azelaicum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Skinoren - dawkowanie

Produkt leczniczy Skinoren żel należy stosować wyłącznie na skórę.

Cienką warstwę produktu nanosić na chorobowo zmienione miejsca na skórze dwa razy na dobę - rano i wieczorem. Produkt należy delikatnie wetrzeć. Pasek wyciśniętego z tubki produktu o długości około 2,5 cm (około 0,5 g) całkowicie wystarcza na pokrycie skóry twarzy. Po nałożeniu produktu należy umyć ręce.

Przed zastosowaniem produktu Skinoren żel należy dokładnie umyć skórę zwykłą wodą i osuszyć. Można również użyć łagodnego preparatu przeznaczonego do oczyszczania skóry.

Bardzo istotne jest regularne stosowanie produktu Skinoren żel przez cały okres leczenia.

Czas leczenia produktem Skinoren żel jest różny u poszczególnych pacjentów i zależy od nasilenia zmian chorobowych na skórze. Wyraźną porawę uzyskuje się po około 4 tygodniach systematycznego stosowania produktu. Aby uzyskać optymalny wynik leczenia, należy stosować produkt regularnie przez kilka miesięcy.

W przypadku znacznego podrażnienia skóry (patrz punkt 4.8 ,,Działania niepożądane"), należy zmniejszyć ilość stosowanego produktu lub stosować go raz na dobę, do czasu ustąpienia objawów podrażnienia. Jeżeli to konieczne, należy przerwać leczenie na kilka dni.

Dzieci i młodzież

Produkt stosować u młodzieży (w wieku od 12 do 18 lat) w leczeniu trądziku grudkowo-krostkowego. Dostosowanie dawki u młodzieży w wieku od 12 do 18 lat nie jest konieczne.

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności leczenia trądziku grudkowokrostkowego u dzieci poniżej 12 lat.

W miejscu nałożenia produktu Skinoren żel nie należy stosować opatrunków okluzyjnych.

W przypadku braku poprawy lub nasilenia się objawów trądziku po miesiącu stosowania produktu leczniczego Skinoren żel, produkt należy odstawić i rozważyć zastosowanie innej metody leczenia.

Skinoren - środki ostrożności

Skinoren żel jest przeznaczony tylko do stosowania miejscowego.

Skinoren żel zawiera substancje pomocnicze: kwas benzoesowy, który w niewielkim stopniu podrażnia skórę, oczy i błony śluzowe oraz glikol propylenowy, który może powodować podrażnienia skóry.

Należy pouczyć pacjenta, że produkt powinien być stosowany ostrożnie, i ze należy unikać kontaktu produktu z oczami, ustami i błonami śluzowymi (patrz 5.3). W przypadku kontaktu produktu z oczami, ustami i błonami śluzowymi należy je natychmiast przepłukać dużą ilością wody. W przypadku utrzymującego się podrażnienia oczu pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Po każdej aplikacji produktu Skinoren żel należy umyć ręce.

Skinoren - przedawkowanie

Wyniki z badań ostrej toksyczności wskazują, że po pojedynczym nałożeniu na skórę (zastosowanie na dużej powierzchni w warunkach korzystnych do wchłaniania) lub przypadkowym spożyciu nie ma ryzyka ostrego zatrucia lekiem.

Skinoren - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Skinoren - działania niepożądane

W badaniach klinicznych zgłaszano tylko działania niepożądane związane ze stosowaniem na skórę. W większości przypadków objawy były łagodne lub umiarkowane. Częstość występowania niepożądanych objawów podrażnienia stopniowo zmniejszała się podczas leczenia.

W badaniach klinicznych najczęściej obserwowane działania niepożądane w miejscu podania to świąd, pieczenie, ból.

Częstość występowania działań niepożądanych obserwowanych w badaniach klinicznych, wymienionych w poniższej tabeli została przedstawiona zgodnie z konwencją MedDRA.

Bardzo często (≥ 1/10)

Często (≥ 1/100 do < 1/10)

Niezbyt często (≥ 1/1000 do < 1/100)

Rzadko (≥ 1/10 000 do < 1/1000)

Bardzo rzadko (< 1/10 000)

Nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)

Trądzik

Klasyfikacja układów i narządów

Bardzo często

Często

Niezbyt często

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

   

kontaktowe zapalenie skóry

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

świąd, pieczenie, ból w miejscu podania

suchość, wysypka, parestezje w miejscu podania

rumień, łuszczenie skóry, uczucie ciepła, odbarwienie skóry

w miejscu podania

Po wprowadzeniu produktu do obrotu rzadko zgłaszano nadwrażliwość oraz pogorszenie objawów astmy (częstość nieznana) u pacjentów leczonych kwasem azelainowym.

Dzieci i młodzież

Leczenie trądziku grudkowo-krostkowego u młodzieży w wieku od 12 do 18 lat

W 4 badaniach klinicznych II fazy i II/III fazy, całkowita częstość występowania działań niepożądanych, u włączonej w badanie młodzieży w wieku od 12 do 17 lat (120/383; 31%) stosującej Skinoren żel, była podobna do częstości występowania w grupie wiekowej od 12 do 17 lat (40%), w wieku 18 lat i powyżej (37%) i dla całkowitej populacji pacjentów (38%). To podobieństwo również odnosi się do grupy wiekowej od 12 do 20 lat (40%).

Skinoren - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Brak odpowiednich i dobrze kontrolowanych badań z miejscowo stosowanym kwasem azelainowym u kobiet w ciąży.

Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu kwasu azelainowego na przebieg ciąży, rozwój zarodka lub płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy (patrz punkt 5.3 Dane przedkliniczne).

Należy zachować ostrożność w przypadku przepisywania kwasu azelainowego kobietom w ciąży.

Laktacja

Nie wiadomo, czy kwas azelainowy przenika do mleka matki in vivo. W badaniu dializy równowagi in vitro wykazano jednak, że może wystąpić jego przenikanie do mleka matki. Przenikanie kwasu azelainowego do mleka matki nie powinna spowodować istotnych zmian wartości wyjściowych stężenia kwasu azelainowego w mleku, ponieważ kwas azelainowy nie występuje w mleku w dużym stężeniu, a po zastosowaniu miejscowym wchłania się do organizmu w mniej niż 4% nie powodując zwiększenia ekspozycji na kwas azelainowy powyżej poziomu fizjologicznego.

Jednakże należy zachować ostrożność przepisując Skinoren żel karmiącym matkom.

Należy unikać kontaktu noworodka z leczoną skórą.

Skinoren - prowadzenie pojazdów

Skinoren żel nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Skinoren - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Acidum azelaicum

  Kwas azelainowy to substancja lecznicza o działaniu keratolitycznym. Zmniejsza tworzenie się czopów łojowych i hamuje rozwój bakterii trądzikowych. Stosowana w trądziku pospolitym, przebarwieniach (chloasma, melasma), trądziku różowatym grudkowo-krostkowym.

  Dostępne opakowania
  Skinoren

  Skinoren

  krem - 30 g - 0,2 g/g
  BAYER SP. Z O.O.
  Skinoren

  Skinoren

  żel - 30 g (tuba) - 0,15 g/g
  BAYER SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Rodzaje trądziku

  Trądzik ropowiczy

  Trądzik ropowiczy jest jedną z odmian trądziku pospolitego. W okresie pokwitania każdy człowiek ma mniej lub bardziej nasilone zmiany trądzikowe, które u większości osób w życiu dorosłym samoistnie ustępują. Istnieje twierdzenie, że im wcześniej pojawia...

  Trądzik pospolity (acne vulgaris) - charakterystyka, klasyfikacja, przyczyny, objawy, leczenie, rokowanie

  Przyczyny trądziku pospolitego

  Czynnikiem usposabiającym do wystąpienia objawów trądziku pospolitego jest skłonność osobnicza do nadprodukcji łoju i zwiększonego rogowacenia naskórka przy ujściu mieszków włosowych. Skłonność ta prawdopodobnie ma podłoże genetyczne. Pierwotnie nadmierne...

  Ważny Temat - Pożegnaj niedoskonałości swojej skóry

  Sposoby na ukrycie blizn potrądzikowych

  Sposoby na ukrycie blizn potrądzikowych

  Trądzik nie stanowi już tylko problemu nastolatków. Zmaga się z nim coraz więcej osób po trzydziestce, a nawet czterdziestce. Jest bardzo uciążliwy, bo gdy zniknie sam wyprysk, mogą pojawić się blizny. A te już bardzo trudno ukryć. Purpurowe blizny...

  Trądzik młodzieńczy - przyczyny, leczenie

  Trądzik zaskórnikowy

  Trądzik zaskórnikowy

  Trądzik zaskórnikowy jest jedną z odmian trądziku młodzieńczego. Charakteryzuje się występowaniem na skórze twarzy, pleców i klatki piersiowej wykwitów pierwotnych, czyli tzw. zaskórników. Łój i brud zatykają gruczoły łojowe, powodując powstawanie w porach...

  Ważny Temat - Pożegnaj niedoskonałości swojej skóry

  Koniec z niedoskonałościami - Dermablend od Vichy

  Koniec z niedoskonałościami - Dermablend od Vichy

  W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przywiązuje się do wyglądu skóry, która powinna być nie tylko piękna, ale i zdrowa. Tymczasem coraz więcej kobiet deklaruje, że stan ich skóry jest dla nich problemem - 92 proc. kobiet twierdzi, że ma problemy...

  Trądzik

  Przyczyny trądziku

  Prawie 80% nastolatków ma problemy z trądzikiem. Najczęściej zmiany trądzikowe znikają samoistnie. Jednak w niektórych przypadkach mogą utrzymywać się przez długi czas lub mieć tendencję do nawrotów. Źródłem problemów z trądzikiem nie jest jedynie wiek,...

  Rodzaje trądziku

  Trądzik skupiony (acne congobata)

  Trądzik skupiony jest najcięższą postacią trądziku pospolitego. Częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Charakteryzuje się występowaniem wszystkich typów zmian trądzikowych, poczynając od zaskórników, kończąc na ropnych przetokach i bliznach. Trądzik...

  Trądzik

  Trądzik a solarium

  Pierwsze wizyty w solarium powodują, że wygląd cery z trądzikiem poprawia się. Jednak później dochodzi do zdwojonego przez gruczoły łojowe, a zmiany grudkowe przybierają na intensywności. Początkowe skuteczne leczenie trądziku może w efekcie spowodować...