Simet

Simet
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki do rozgryzania i żucia
Dawka
0,08 g
Ilość
60 tabl. (pojem.)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: LABORATORIUM GALENOWE OLSZTYN SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Simet - ulotka preparatu

Simet - opis

Leczenie objawowe w stanach nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym: wzdęcia i uczucie pełności w obrębie jamy brzusznej.

Simet - skład

1 tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 80 mg symetykonu (Simeticonum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Simet - dawkowanie

Podanie doustne

Dorośli: Zwykle stosuje się 1 tabletkę do rozgryzania i żucia (80 mg) 4 razy na dobę. Tabletki należy rozgryźć lub żuć. Nie należy ich połykać.

Produkt leczniczy należy stosować między posiłkami, przed snem lub w momencie wystąpienia dolegliwości. Nie należy przekraczać dawki 6 tabletek (480 mg) na dobę.

Nie ma doświadczenia dotyczącego stosowania u dzieci.

Simet - środki ostrożności

Simetykon może zmniejszać biodostępność jednocześnie zażywanych leków. W przypadku konieczności stosowania poza produktem Simet innych leków, należy zachować co najmniej godzinną przerwę.

Produktu Simet, 80 mg, tabletki do rozgryzania i żucia nie zaleca się do stosowania u dzieci ze względu na niewystarczającą ilość danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności w tej grupie pacjentów.

W trakcie stosowania produktu nie należy pić napojów gazowanych.

Simet zawiera laktozę (zawartość w jednej tabletce wynosi 390 mg). Lek nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Simet zawiera sorbitol (zawartość w jednej tabletce wynosi 500 mg). Nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Nie stosować w przypadkach podejrzeń perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego.

Simet - przedawkowanie

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Simet - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Simet - działania niepożądane

Produkt leczniczy jest bardzo dobrze tolerowany.

Poniżej podano nieliczne działania niepożądane, które wystąpiły podczas badań klinicznych.Częstość występowania działań niepożądanych nie może zostać określona na podstawie dostępnych danych:

Zaburzenia żądka i jelit: nudności, wymioty, biegunka, objawy dyspeptyczne Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka Zaburzenia układu nerwowego:ból głowy.

Simet - ciąża i karmienie piersią

Badania na zwierzętach dotyczące wpływu na przebieg ciąży i rozwój płodu (patrz 5.3) są niewystarczające. Potencjalne zagrożenie dla człowieka nie jest znane. Należy zachować ostrożność w przypadku przepisywaniu leku kobietom w ciąży.

Symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym i jest mało prawdopodobne, by w mleku kobiet karmiących piersią osiągał stężenie mogące mieć wpływ na karmione dziecko. Brak jest jednak danych klinicznych dotyczących stosowania symetykonu w okresie karmienia piersią, dlatego nie zaleca się stosowania produktu przez kobiety karmiące piersią.

Simet - prowadzenie pojazdów

Simet nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Simeticonum

  Jest to połączenie polimetylosiloksanu z ditlenkiem krzemu. Wykazuje działanie zmniejszające napięcie powierzchniowe na powierzchni fazy płynnej i gazowej w przewodzie pokarmowym, co powoduje pękanie pęcherzyków gazu. Nie wpływa na motorykę, wchłanianie substancji z przewodu pokarmowego ani nie drażni tego przewodu. Stosuje się go we wzdęciach, ucisku i pełności w nadbrzuszu, bębnicy, kolkach niemowlęcych oraz w przygotowaniu do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego.

  Dostępne opakowania
  Simet

  Simet

  tabletki do rozgryzania i żucia - 60 tabl. (pojem.) - 0,08 g
  LABORATORIUM GALENOWE OLSZTYN SP. Z O.O.
  Simet

  Simet

  tabletki do rozgryzania i żucia - 100 tabl. (10 blist.po 10 szt.) - 0,08 g
  LABORATORIUM GALENOWE OLSZTYN SP. Z O.O.
  Simet

  Simet

  tabletki do rozgryzania i żucia - 10 tabl. - 0,08 g
  LABORATORIUM GALENOWE OLSZTYN SP. Z O.O.
  Simet

  Simet

  tabletki do rozgryzania i żucia - 5 tabl. - 0,08 g
  LABORATORIUM GALENOWE OLSZTYN SP. Z O.O.
  Simet

  Simet

  tabletki do rozgryzania i żucia - 20 tabl. - 0,08 g
  LABORATORIUM GALENOWE OLSZTYN SP. Z O.O.
  Simet

  Simet

  tabletki do rozgryzania i żucia - 30 tabl. (pojem.) - 0,08 g
  LABORATORIUM GALENOWE OLSZTYN SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Wzdęcia - przyczyny, dolegliwości, diagnostyka, leczenie

  Czujesz się ociężale? Oto naturalne sposoby na wzdęcia i opuchnięcie

  Czujesz się ociężale? Oto naturalne sposoby na wzdęcia i opuchnięcie

  Recepta na wzdęty brzuch Czujesz się wzdęty, ociężały i spuchnięty? Nie możesz założyć obrączki, masz opuchnięte powieki, buty wydają się ciaśniejsze niż zwykle, a w dodatku masz wrażenie, że przytyłeś? Nieprzyjemne dolegliwości są najczęściej skutkiem...

  Wzdęcia - przyczyny, dolegliwości, diagnostyka, leczenie

  Trzustka a nadmierne gazy - czy to ma związek?

  Trzustka a nadmierne gazy - czy to ma związek?

  Trzustka a nadmierne gazy - czy to się jakoś wiąże? Okazuje się, że tak. Z jednej strony nadmierne gazy mogą być objawem choroby narządu. Zwykle jest nią zapalenie trzustki. Z drugiej strony gromadzenie się zbyt dużych ilości gazów w jelitach może doprowadzić...

  Ból brzucha - przyczyny, diagnostyka, leczenie

  O czym może świadczyć ból brzucha?

  O czym może świadczyć ból brzucha?

  Ból brzucha jest męczącą dolegliwością i niestety bardzo częstą. Nie zawsze wymaga wizyty u lekarza. Jednak kiedy ból staje się nie do zniesienia konsultacja z lekarzem jest wskazana. Badanie i wywiad lekarski pomogą ustalić przyczyny bólu. Odpowiednio...

  Wzdęcia - przyczyny, dolegliwości, diagnostyka, leczenie

  Wzdęcia - przyczyny, dolegliwości, diagnostyka, leczenie

  Wzdęcia - przyczyny, dolegliwości, diagnostyka, leczenie

  Wzdęcia brzucha (bębnica) obok bólów brzucha i zaparć stanowią jedno z najczęstszych dolegliwości ze strony jamy brzusznej. Często chory nie zgłasza tych dolegliwości spontanicznie. Wzdęcie brzucha to patologiczne zwiększenie ilości objętości powietrza...

  Rodzaje bólu brzucha

  Ból brzucha w prawym boku - przyczyny i diagnostyka

  Ból brzucha w prawym boku - przyczyny i diagnostyka

  Ból brzucha w prawym boku najczęściej kojarzy się z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Jednak w rzeczywistości może mieć on wiele różnych przyczyn. Boleści w prawym boku mogą pochodzić, chociażby od pęcherzyka żółciowego, jelit, czy nawet narządów rodnych....

  Urologia i nefrologia

  Wodobrzusze - przyczyny, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Wodobrzusze - przyczyny, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Wodobrzusze (inaczej puchlina brzuszna) to nagromadzenie w jamie otrzewnowej nadmiernej ilości płynu. Nie jest to choroba, ale objaw wielu chorób. Wodobrzusze zwiększa ryzyko poważnych komplikacji, w tym zakrzepicy, dlatego nie należy lekceważyć jego...

  Alergologia i pulmonologia

  Rozlane zapalenie otrzewnej - przyczyny, objawy, leczenie

  Rozlane zapalenie otrzewnej - przyczyny, objawy, leczenie

  Rozlane zapalenie otrzewnej jest to zapalenie cienkiej tkanki jamy brzucha, które obejmuje większość narządów jamy brzusznej. Należy do najgroźniejszych powikłań ostrych chorób jamy brzusznej. Zazwyczaj wywołane jest infekcją bakteryjną. Powstaje przede...

  Choroby i dolegliwości

  Zbyt ciasne ubrania nie są dobre dla naszego zdrowia. Dlaczego?

  Zbyt ciasne ubrania nie są dobre dla naszego zdrowia. Dlaczego?

  Obcisłe sukienki, zbyt małe dżinsy Bezlitośnie uwypuklają każdą niedoskonałość twojej figury. Wbijają się w boczki, ugniatają zbyt duży brzuch. Mowa o ciasnych ubraniach. Ale w ich noszeniu nie chodzi tylko o poczucie estetyki. Lubisz obcisłe sukienki?...