Sebidin Plus

Sebidin Plus
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki do ssania
Dawka
5mg+0,075g
Ilość
16 tabl. (blistry)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO

Sebidin Plus - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Szczypiące gardło i język oraz flegma

Witam Od prawie dwóch lat męczy mnie szczypiące gardło i język..na języczku gardłowym mam taką kulkę, a śluzówka gardła jest przekrwiona..brałam różne tabletki do ssania, teraz dostałam od lekarza Amertil, sebidin i flavamet tabletki musujące, biorę wszystko od 3dni ale narazie nieczuję różnicy,,co to może być i jak siętego pozbyć? czy to może być jakaś alergia? Pozdrawiam, Magda, 26 lat

Ból gardła po operacji krzywej przegrody nosowej

Witam 1,5 miesiąca temu miałem zabieg przegrody. Lekarze na kontroli po tygodniu i miesiącu ocenili, że wszystko jest dobrze. Obecnie od 3dni boli mnie gardło i spływa z nosa do gardła wydzielina. Leczę się równocześnie dermatologicznie i przyjmuje Flucofast 150mg co drugi dzień - łącznie 7 dawek pozostały 3. Chciałbym się dowiedzieć czy na to zapalenie gardła mogę sobie poza Sebidinem itp....

Odpowiada Dr n. med. Krzysztof Jach Dr n. med. Krzysztof Jach i 1 inny specjalista
POKAŻ WIĘCEJ

Sebidin Plus - ulotka preparatu

Sebidin Plus - opis

Zapalenie błony śluzowej gardła.

Zapobieganie i leczenie zapaleń dziąseł oraz chorób przyzębia.

Zapalenia błony śluzowej jamy ustnej o charakterze nieżytowym.

Afty przewlekle nawracające, pleśniawki, nadżerki i odleżyny będące np. następstwem stosowania przez pacjentów źle dopasowanych uzupełnień protetycznych. Odkażanie jamy ustnej przed i po zabiegach chirurgicznych.

Sebidin Plus - skład

1 tabletka zawiera 5 mg chloroheksydyny dichlorowodorku (Chlorhexidini dihydrochloridum) i 75 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum).

Substancje pomocnicze: Jedna tabletka zawiera 1 mg aspartamu oraz 618,7 mg sorbitolu.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Sebidin Plus - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat: ssać 1 tabletkę 4 razy na dobę (co 6 godzin).

Produkt leczniczy zaleca się stosować po posiłku i oczyszczeniu zębów.

Przez 2 godz. po zastosowaniu produktu nie zaleca się płukania jamy ustnej ani picia dużej objętości płynów.

Sebidin Plus - środki ostrożności

Stosowanie produktu leczniczego może zaburzać odczuwanie smaku, które zwykle ustępuje po 4 godzinach od zastosowania. Produkt zaleca się stosować po spożyciu pokarmu.

Nie zaleca się stosować dłużej niż 14 dni.

Podczas długotrwałego stosowania mogą wystąpić zmiany odcienia barwy zębów oraz grzbietu języka, które ustępują samoistnie lub muszą być usunięte przez lekarza.

U niektórych pacjentów (z chorobami przewodu pokarmowego i wątroby) mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, tj. nudności, wymioty, odbijanie. W takich przypadkach należy przerwać zażywanie produktu leczniczego.

Produkt leczniczy zawiera aspartam, źródło fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

Sebidin Plus - przedawkowanie

Chloroheksydyna praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest mało prawdopodobne wystąpienie przedawkowania. Przy znacznym przedawkowaniu zaleca się obserwację kliniczną i leczenie objawowe.

Sebidin Plus - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na zawartość aspartamu produktu leczniczego nie należy stosować u osób z fenyloketonurią.

Ze względu na zawartość sorbitolu nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Sebidin Plus - działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych szacowano następująco: często (≥1/100 do < 1/10), niezbyt często (≥1/1 000 do < 1/100), rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000), bardzo rzadko (< 1/10 000), częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Zaburzenia układu immunologicznego

Rzadko: reakcje alergiczne (wysypki na skórze oraz powierzchniowe złuszczanie się nabłonka błony śluzowej jamy ustnej i obrzęk ślinianek przyusznych)

Zaburzenia żołądka i jelit

Niekiedy może wystąpić podrażnienie lub zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, podrażnienie żołądka i biegunka

Sebidin Plus - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu chloroheksydyny na płód u kobiet ciężarnych. W badaniach przeprowadzonych na zwierzętach nie stwierdzono uszkadzającego wpływu chloroheksydyny na płody po stosowaniu u szczurów w dawce 300 mg/kg/dobę i u królików po stosowaniu w dawce 40 mg/kg/dobę. Te dawki były około 300 razy większe (u szczurów) i 40 razy większe (u królików) niż dawki dobowe chloroheksydyny stosowane przez kobiety do płukania jamy ustnej w ciągu doby.

Należy rozważyć możliwość stosowania produktu leczniczego u kobiet w ciąży. W badaniach na zwierzętach nie wykazano ryzyka dla płodu, jednak nie przeprowadzono odpowiednio liczebnych, dobrze kontrolowanych obserwacji u kobiet ciężarnych.

Produkt leczniczy może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Karmienie piersią

Nie jest wiadomo, czy chloroheksydyna jest wydzielana z mlekiem u kobiet karmiących piersią. W badaniach przeprowadzonych na zwierzętach nie stwierdzono działania uszkadzającego na noworodki, kiedy matki karmiące piersią otrzymywały chloroheksydynę w dawce ok. 100 razy większej niż stosowanej u ludzi.

Kwas askorbowy przenika do mleka matki.

Należy rozważyć możliwość stosowania produktu leczniczego u matek karmiących piersią.

Sebidin Plus - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Chlorhexidini hydr., Ac.ascorbicum

  Dostępne opakowania
  Sebidin Plus

  Sebidin Plus

  tabletki do ssania - 16 tabl. (blistry) - 5mg+0,075g
  OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO
  Sebidin Plus

  Sebidin Plus

  tabletki do ssania - 24 tabl. (blistry) - 5mg+0,075g
  OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO
  Powiązane artykuły
  Zabiegi

  Szycie dziąseł

  Szycie dziąseł

  Zszywanie dziąsła jest niekiedy konieczne po zabiegach stomatologicznych, zwłaszcza w przypadku ekstrakcji zębów, po których pozostaje duży zębodół. Szycie dziąsła w takiej sytuacji zapobiega krwotokowi z dziąsła oraz sprzyja gojeniu się rany. Jest to...

  Stomatologia - działy, najczęstsze zabiegi

  Martwy ząb - czym jest, objawy, leczenie

  Martwy ząb - czym jest, objawy, leczenie

  Martwy ząb to stan, w którym ząb jest niezdalny do pracy. Najczęściej chodzi o to, iż miazga zęba jest martwa, w związku z czym ząb nie jest w stanie prawidłowo i należycie funkcjonować. Czy martwy ząb należy usunąć, czy leczenie martwego zęba boli? I...

  Leki i suplementy

  Tantum verde - pytania, charakterystyka, rodzaje

  Tantum verde - pytania, charakterystyka, rodzaje

  Tantum Verde to lek na ból gardła. Górny układ oddechowy stanowi barierę ochronną, która jako pierwsza stawia czoła wnikającym do naszego organizmu chorobotwórczym drobnoustrojom. Czym jest lek Tantum Verde? Jakie są rodzaje Tantum Verde? Podczas...

  Newsy - zdrowie

  Nie myjesz zębów? Grozi ci udar

  Nie myjesz zębów? Grozi ci udar

  Naukowcy dowiedli, że osoby, które nie myją zębów częściej cierpią na choroby przyzębia. Te z kolei są powiązane z występowaniem udaru mózgu. Krwawienie z dziąseł to objaw choroby przyzębia Autor badań dr Souvik Sen z Uniwersytetu w Południowej Karolinie...

  #dzieńdobryWP

  #dziejesienazywo: Czym jest parodontoza? (WIDEO)

  #dziejesienazywo: Czym jest parodontoza? (WIDEO)

  Parodontoza objawia się krwawieniem z dziąseł Parodontoza wielu osobom kojarzy się z rozchwianym zębem lub wręcz jego utratą. Pierwszym objawem, bagatelizowanym przez wielu z nas, jest jednak krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania. O innych objawach...

  Stomatologia - działy, najczęstsze zabiegi

  Paradontoza - przyczyny, objawy, leczenie

  Paradontoza - przyczyny, objawy, leczenie

  Paradontoza jest jednym ze schorzeń przyzębia. Objawia się między innymi krwawiącymi dziąsłami i rozchwianiem zębów, co może doprowadzić do ich utraty. Paradontoza pojawia się, gdy zaniedbana została higiena jamy ustnej lub gdy nasze zęby były niewłaściwie...