Rozex

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
żel
Dawka
7,5 mg/g
Ilość
15 g (tuba)
Typ
Na receptę RpPielęgniarkaPołożna
Refundacja
Nie
Producent: GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nawrót zmian skórnych po 3 kuracjach Izotekiem

Po 3 kuracji Izotekiem nastąpił nawrót. W celu poprawy stosowałem różne maści i żele. Po ostatniej wizycie u dermatologa otrzymałem Rozex i Duac. Niestety Duac podrażnił mnie bardziej niż Epiduo i powróciłem do Epiduo Nawilżający. Problem polega na tym, że pomimo iż w niektórych miejscach nie nakładam Epiduo to podrażnienia nadal są widoczne, nawilżający nie pomaga. Czy Rozex może zlikwidować te zaczerwienienia? Czy mogę Rozex stosować razem z Epiduo? Czy po Rozexie można stosować nawilżający?

Możliwość stosowania Rozex razem z Epiduo

Po 3 kuracji Izotekiem nastąpił nawrót. W celu poprawy stosowałem różne maści i żele. Po ostatniej wizycie u dermatologa otrzymałem Rozex i Duac. Niestety Duac podrażnił mnie bardziej niż Epiduo i powróciłem do Epiduo Nawilżający. Problem polega na tym, że pomimo iż w niektórych miejscach nie nakładam Epiduo to podrażnienia nadal są widoczne, nawilżający nie pomaga. Czy Rozex może zlikwidować te zaczerwienienia? Czy mogę Rozex stosować razem z Epiduo? Czy po Rozexie można stosować nawilżający?

Odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska Lek. Aleksandra Witkowska i 1 inny specjalista

Różnice między Rozex a Protopic

Witam zwracam sie z prosbą jest mi jakis lekarz wstanie wyjasnic na czym polega różnica miedzy rozex a protopic??Mam posterydowe zapalenie skóry lekarz przepisał mi rozex ale miałem wrażenie że mnie podrażnia i teraz protopic mi przepisał.Czy protopic jest wstanie pomóc na posterydowe zapalenie skóry?z

Możliwość spożywania alkoholu w trakcie kuracji lekiem Rozex

Witam serdecznie! Zaczynam dzisiaj stosowanie kremu Rozex na tradzik doroslych. Mam 37 lat i zastanawiam sie czy mozna w ogole spozywac jakis alkohol w trakcie leczenia. Wiem, ze przy stosowaniu metronidazolu doustnie jest to absolutnie zakazane. Jak jest w sytuacji stosowania kremu na skore twarzy (2 razy dziennie)? Z gory dziekuje za pomoc!

Odpowiada Lek. Iwona Stajkowska Lek. Iwona Stajkowska i 1 inny specjalista
POKAŻ WIĘCEJ

Rozex - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Rozex - opis

Miejscowe leczenie zmian skórnych w przebiegu trądzika różowatego.

Rozex - skład

Substancja czynna: 1 g emulsji na skórę zawiera 7,5 mg, czyli 0,75% metronidazolu

(Metronidazolum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Rozex - dawkowanie

Rozex w emulsji jest przeznaczony do stosowania na skórę. Cienką warstwę produktu należy nakładać na zmienione chorobowo miejsca na skórze dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Przed użyciem należy umyć leczone miejsca emulsją do specjalnej pielęgnacji nadwrażliwej i delikatnej skóry twarzy. Po zastosowaniu produktu Rozex w emulsji, pacjenci mogą stosować tylko takie kosmetyki, które nie powodują powstawania zaskórników i nie mają działania ściągającego. Czas leczenia wynosi zazwyczaj od 3 do 4 miesięcy. Okres stosowania leku nie powinien być przedłużany. Natomiast, jeżeli uzyskano wyraźną poprawę kliniczną, lekarz prowadzący może zalecić kontynuację terapii przez kolejne 3 lub 4 miesiące, zależnie od nasilenia zmian. W przypadku braku poprawy klinicznej leczenie należy przerwać. W badaniach klinicznych stosowano metronidazol miejscowo w leczeniu trądzika różowatego przez okres dwóch lat.

Pacjenci w podeszłym wieku

U pacjentów w podeszłym wieku nie ma konieczności modyfikacji dawkowania. Dzieci i młodzież

Brak danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania produktu u dzieci.

Rozex - środki ostrożności

Rozex w emulsji jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Należy uważać, aby produkt nie dostał się do oczu lub na błony śluzowe. W razie przypadkowego kontaktu produktu z oczami, należy je przemyć dużą ilością wody.

Jeśli wystąpią objawy podrażnienia skóry, należy zalecić rzadsze stosowanie produktu lub czasowe przerwanie terapii.

W czasie leczenia należy unikać ekspozycji na światło słoneczne i sztuczne źródła promieniowania UV (np. w solariach).

Metronidazol jest pochodną nitroimidazolową i należy stosować go ostrożnie u pacjentów z „dyskrazją" krwi.

Metronidazol pod wpływem promieniowania UV jest przekształcany do nieaktywnego metabolitu, co znacząco zmniejsza jego skuteczność. Miejscowe reakcje fototoksyczne nie były obserwowane w trakcie badan klinicznych.

Nie należy stosować produktu dłużej niż jest to konieczne. Doniesienia naukowe sugerują, że metronidazol wykazuje działanie karcinogenne u niektórych gatunków zwierząt. Dotychczas nie stwierdzono działania karcinogennego metronidazolu u ludzi (patrz punkt 5.3 Przedkliniczne dane o bezpieczeństwie)

Ze względu na zawartość sorbinianu potasu oraz alkoholu stearylowego produkt może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Rozex - przedawkowanie

Brak danych dotyczących przedawkowania u ludzi.

Badania toksyczności ostrej u szczurów, po doustnym podaniu 0,75% produktu metronidazolu w postaci do stosowania miejscowego, nie wykazały toksyczności produktu w największej użytej dawce 5 g produktu końcowego na kilogram masy ciała szczura. Dawka ta jest równoważna przyjęciu doustnemu przez dorosłego człowieka o masie ciała 72 kg ponad siedmiu 50 g opakowań produktu Rozex w emulsji lub ponad 1 opakowania tego produktu przez dziecko o masie ciała 12 kg.

Rozex - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną metronidazol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu.

Nie stosować produktu Rozex w emulsji doustnie.

Rozex - działania niepożądane

Poniżej przedstawiono działania niepożądane według układów narządowych i następującej częstości

występowania:

Bardzo często (> =1/10)

Często (> =1/100, < 1/10)

Niezbyt często (> =1/1000, < 1/100) Rzadko (> =1/10000, < 1/1000)

Bardzo rzadko (< 1/10000), włączając pojedyncze zgłoszenia

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:

Często: sucha skóra, rumień, swędzenie, uczucie dyskomfortu skóry (pieczenie, ból skóry/kłucie), podrażnienie skóry, pogorszenie objawów trądziku.

Nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): kontaktowe zapalenie skóry.

Zaburzenia układu nerwowego:

Niezbyt często: niedoczulica, mrowienie i drętwienie kończyn, metaliczny smak w ustach.

Zaburzenia żołądka i jelit:

Niezbyt często: mdłości.

Ze względu na zawartość sorbinianu potasu oraz alkoholu stearylowego, produkt może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Rozex - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Nie ma badań na temat stosowania produktu Rozex w emulsji u kobiet w ciąży. Emulsja Rozex może być stosowana w okresie ciąży tylko w zdecydowanej konieczności, gdyż wykazano działanie karcinogenne metronidazolu stosowanego doustnie u niektórych gryzoni. Metronidazol po podaniu doustnym szybko przenika przez barierę łożyskową i do krążenia płodowego. Nie obserwowano działania fetotoksycznego metronidazolu po zastosowaniu doustnym u myszy i szczurów, jednak wyniki badań na zwierzętach nie mogą być odnoszone bezpośrednio do ludzi.

Karmienie piersią

W okresie laktacji należy rozważyć zaprzestanie leczenia produktem lub przerwanie karmienia piersią. Metronidazol po podaniu doustnym przenika do mleka matki w ilościach zbliżonych do ilości wykrywanych w osoczu krwi. U kobiet karmiących piersią stężenie metronidazolu w osoczu po stosowaniu miejscowym produktu Rozex w emulsji jest znamiennie mniejsze niż po podaniu metronidazolu doustnie.

Rozex - prowadzenie pojazdów

Biorąc pod uwagę właściwości farmakodynamiczne i doświadczenie kliniczne, stosowanie produktu Rozex w emulsji nie powinno mieć wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Metronidazolum

  Substancja, która jest chemioterapeutykiem o działaniu pierwotniakobójczym oraz bakteriobójczym (bakterie beztlenowe). Mechanizm działania opiera się na blokowaniu biosyntezy DNA pierwotniaków i bakterii. Stosowany w chorobach odpierwotniakowych (Trichomonas vaginalis, Giardia lamblia, Entamoeba histolytica), rzekomobłoniastym zapaleniu jelita grubego, wywołane przez beztlenowce: posocznica, zakażenia dróg oddechowych, OUN, ginekologicznych, układu pokarmowego i w obrębie jamy brzusznej.

  Dostępne opakowania
  Rozex

  Rozex

  żel - 15 g (tuba) - 7,5 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Rozex

  Rozex

  żel - 30 g (tuba) - 7,5 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Rozex

  Rozex

  krem - 15 g (tuba) - 7,5 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Rozex

  Rozex

  krem - 30 g (tuba) - 7,5 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Rozex

  Rozex

  krem - 5 g (tuba) - 7,5 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Rozex

  Rozex

  emulsja na skórę - 30 g (tuba) - 7,5 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Choroby i dolegliwości

  Ropowica - przyczyny, objawy i leczenie

  Ropowica - przyczyny, objawy i leczenie

  Ropowica to ropne zapalenie tkanki łącznej wywołane przez patogeny, które wniknęły do organizmu w wyniku uszkodzenia powłok skórnych. W okolicy jej uszkodzenia powstają zbiorniki ropy, pojawia się ból i inne dolegliwości. Najczęściej za infekcję odpowiadają...

  Leki i suplementy

  Clotrimazolum - czym jest, na co działa i jak go stosować

  Clotrimazolum - czym jest, na co działa i jak go stosować

  Clotrimazolum to lek stosowany w przypadku zaburzeń dermatologicznych oraz zmian skórnych występujących między innymi w okolicach płciowych. Pomimo higieny miejsc intymnych może dojść do ich zakażenia oraz rozwoju bakterii na skórze. Jest o sytuacja dosyć...

  Diagnostyka zmian skórnych

  Włókniak - rodzaje, przyczyny, leczenie

  Włókniak - rodzaje, przyczyny, leczenie

  Włókniak występuje w dwóch postaciach: miękki i twardy. Oba rodzaje to guzy nowotworowe, zmiany łagodne, które nie stanowią zagrożenia dla życia, ponieważ nie ulegają zezłośliwieniu. Włókniak nie musi być usuwany, ale wiele osób się na to decyduje, ponieważ...

  Dermatologia

  Znamię Suttona - przyczyny, wygląd i leczenie

  Znamię Suttona - przyczyny, wygląd i leczenie

  Znamię Suttona to charakterystyczna zmiana barwnikowa na skórze. Ma regularne brzegi i jest otoczona obszarem odbarwionej skóry. Zmiana skórna pojawia się na tułowiu, czasami na skórze głowy lub rękach i nogach. Najczęściej występuje u dzieci i młodzieży....

  Dermatologia

  Rybia łuska (Ichthyosis)

  Rybia łuska (Ichthyosis)

  Zdjęcie osoby pokrytej rybią łuską Zmiany skórne łudząco podobne do rybich łusek.

  Dermatologia

  Znamię - rodzaje, badania

  Znamię - rodzaje, badania

  Znamię należy od czasu do czasu kontrolować dermatologicznie. Nie wystarczy wytłumaczenie, że nowo powstające pieprzyki są skutkiem przebywania na słońcu. Warto umieć odróżniać znamię od zwykłych pieprzyków. Nieprawidłowości skórne mogą się bowiem wraz...

  Newsy

  Kwasy tłuszczowe omega-3. To może być jedna z przyczyn trądziku

  Kwasy tłuszczowe omega-3. To może być jedna z przyczyn trądziku

  Niemieccy naukowcy uważają, że jedną z przyczyn trądziku u osób dorosłych może być nieodpowiednia dieta. Z przeprowadzonych przez nich badań wynika, że z problemami skórnymi borykają się głównie osoby cierpiące na niedobór kwasów omega-3. Trądzik jest...