Rozex

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
żel
Dawka
7,5 mg/g
Ilość
15 g (tuba)
Typ
Na receptę RpPielęgniarkaPołożna
Refundacja
Nie
Producent: GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Możliwość stosowania Rozex razem z Epiduo

Po 3 kuracji Izotekiem nastąpił nawrót. W celu poprawy stosowałem różne maści i żele. Po ostatniej wizycie u dermatologa otrzymałem Rozex i Duac. Niestety Duac podrażnił mnie bardziej niż Epiduo i powróciłem do Epiduo Nawilżający. Problem polega na tym, że pomimo iż w niektórych miejscach nie nakładam Epiduo to podrażnienia nadal są widoczne, nawilżający nie pomaga. Czy Rozex może zlikwidować te zaczerwienienia? Czy mogę Rozex stosować razem z Epiduo? Czy po Rozexie można stosować nawilżający?

Odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska Lek. Aleksandra Witkowska i 1 inny specjalista

Nawrót zmian skórnych po 3 kuracjach Izotekiem

Po 3 kuracji Izotekiem nastąpił nawrót. W celu poprawy stosowałem różne maści i żele. Po ostatniej wizycie u dermatologa otrzymałem Rozex i Duac. Niestety Duac podrażnił mnie bardziej niż Epiduo i powróciłem do Epiduo Nawilżający. Problem polega na tym, że pomimo iż w niektórych miejscach nie nakładam Epiduo to podrażnienia nadal są widoczne, nawilżający nie pomaga. Czy Rozex może zlikwidować te zaczerwienienia? Czy mogę Rozex stosować razem z Epiduo? Czy po Rozexie można stosować nawilżający?

Różnice między Rozex a Protopic

Witam zwracam sie z prosbą jest mi jakis lekarz wstanie wyjasnic na czym polega różnica miedzy rozex a protopic??Mam posterydowe zapalenie skóry lekarz przepisał mi rozex ale miałem wrażenie że mnie podrażnia i teraz protopic mi przepisał.Czy protopic jest wstanie pomóc na posterydowe zapalenie skóry?z

Możliwość spożywania alkoholu w trakcie kuracji lekiem Rozex

Witam serdecznie! Zaczynam dzisiaj stosowanie kremu Rozex na tradzik doroslych. Mam 37 lat i zastanawiam sie czy mozna w ogole spozywac jakis alkohol w trakcie leczenia. Wiem, ze przy stosowaniu metronidazolu doustnie jest to absolutnie zakazane. Jak jest w sytuacji stosowania kremu na skore twarzy (2 razy dziennie)? Z gory dziekuje za pomoc!

Odpowiada Lek. Iwona Stajkowska Lek. Iwona Stajkowska i 1 inny specjalista
POKAŻ WIĘCEJ

Rozex - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Rozex - opis

Miejscowe leczenie zmian skórnych w przebiegu trądzika różowatego.

Rozex - skład

Substancja czynna: 1 g emulsji na skórę zawiera 7,5 mg, czyli 0,75% metronidazolu

(Metronidazolum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Rozex - dawkowanie

Rozex w emulsji jest przeznaczony do stosowania na skórę. Cienką warstwę produktu należy nakładać na zmienione chorobowo miejsca na skórze dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Przed użyciem należy umyć leczone miejsca emulsją do specjalnej pielęgnacji nadwrażliwej i delikatnej skóry twarzy. Po zastosowaniu produktu Rozex w emulsji, pacjenci mogą stosować tylko takie kosmetyki, które nie powodują powstawania zaskórników i nie mają działania ściągającego. Czas leczenia wynosi zazwyczaj od 3 do 4 miesięcy. Okres stosowania leku nie powinien być przedłużany. Natomiast, jeżeli uzyskano wyraźną poprawę kliniczną, lekarz prowadzący może zalecić kontynuację terapii przez kolejne 3 lub 4 miesiące, zależnie od nasilenia zmian. W przypadku braku poprawy klinicznej leczenie należy przerwać. W badaniach klinicznych stosowano metronidazol miejscowo w leczeniu trądzika różowatego przez okres dwóch lat.

Pacjenci w podeszłym wieku

U pacjentów w podeszłym wieku nie ma konieczności modyfikacji dawkowania. Dzieci i młodzież

Brak danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania produktu u dzieci.

Rozex - środki ostrożności

Rozex w emulsji jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Należy uważać, aby produkt nie dostał się do oczu lub na błony śluzowe. W razie przypadkowego kontaktu produktu z oczami, należy je przemyć dużą ilością wody.

Jeśli wystąpią objawy podrażnienia skóry, należy zalecić rzadsze stosowanie produktu lub czasowe przerwanie terapii.

W czasie leczenia należy unikać ekspozycji na światło słoneczne i sztuczne źródła promieniowania UV (np. w solariach).

Metronidazol jest pochodną nitroimidazolową i należy stosować go ostrożnie u pacjentów z „dyskrazją" krwi.

Metronidazol pod wpływem promieniowania UV jest przekształcany do nieaktywnego metabolitu, co znacząco zmniejsza jego skuteczność. Miejscowe reakcje fototoksyczne nie były obserwowane w trakcie badan klinicznych.

Nie należy stosować produktu dłużej niż jest to konieczne. Doniesienia naukowe sugerują, że metronidazol wykazuje działanie karcinogenne u niektórych gatunków zwierząt. Dotychczas nie stwierdzono działania karcinogennego metronidazolu u ludzi (patrz punkt 5.3 Przedkliniczne dane o bezpieczeństwie)

Ze względu na zawartość sorbinianu potasu oraz alkoholu stearylowego produkt może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Rozex - przedawkowanie

Brak danych dotyczących przedawkowania u ludzi.

Badania toksyczności ostrej u szczurów, po doustnym podaniu 0,75% produktu metronidazolu w postaci do stosowania miejscowego, nie wykazały toksyczności produktu w największej użytej dawce 5 g produktu końcowego na kilogram masy ciała szczura. Dawka ta jest równoważna przyjęciu doustnemu przez dorosłego człowieka o masie ciała 72 kg ponad siedmiu 50 g opakowań produktu Rozex w emulsji lub ponad 1 opakowania tego produktu przez dziecko o masie ciała 12 kg.

Rozex - przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną metronidazol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu.

Nie stosować produktu Rozex w emulsji doustnie.

Rozex - działania niepożądane

Poniżej przedstawiono działania niepożądane według układów narządowych i następującej częstości

występowania:

Bardzo często (> =1/10)

Często (> =1/100, < 1/10)

Niezbyt często (> =1/1000, < 1/100) Rzadko (> =1/10000, < 1/1000)

Bardzo rzadko (< 1/10000), włączając pojedyncze zgłoszenia

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:

Często: sucha skóra, rumień, swędzenie, uczucie dyskomfortu skóry (pieczenie, ból skóry/kłucie), podrażnienie skóry, pogorszenie objawów trądziku.

Nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): kontaktowe zapalenie skóry.

Zaburzenia układu nerwowego:

Niezbyt często: niedoczulica, mrowienie i drętwienie kończyn, metaliczny smak w ustach.

Zaburzenia żołądka i jelit:

Niezbyt często: mdłości.

Ze względu na zawartość sorbinianu potasu oraz alkoholu stearylowego, produkt może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Rozex - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Nie ma badań na temat stosowania produktu Rozex w emulsji u kobiet w ciąży. Emulsja Rozex może być stosowana w okresie ciąży tylko w zdecydowanej konieczności, gdyż wykazano działanie karcinogenne metronidazolu stosowanego doustnie u niektórych gryzoni. Metronidazol po podaniu doustnym szybko przenika przez barierę łożyskową i do krążenia płodowego. Nie obserwowano działania fetotoksycznego metronidazolu po zastosowaniu doustnym u myszy i szczurów, jednak wyniki badań na zwierzętach nie mogą być odnoszone bezpośrednio do ludzi.

Karmienie piersią

W okresie laktacji należy rozważyć zaprzestanie leczenia produktem lub przerwanie karmienia piersią. Metronidazol po podaniu doustnym przenika do mleka matki w ilościach zbliżonych do ilości wykrywanych w osoczu krwi. U kobiet karmiących piersią stężenie metronidazolu w osoczu po stosowaniu miejscowym produktu Rozex w emulsji jest znamiennie mniejsze niż po podaniu metronidazolu doustnie.

Rozex - prowadzenie pojazdów

Biorąc pod uwagę właściwości farmakodynamiczne i doświadczenie kliniczne, stosowanie produktu Rozex w emulsji nie powinno mieć wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Metronidazolum

  Substancja, która jest chemioterapeutykiem o działaniu pierwotniakobójczym oraz bakteriobójczym (bakterie beztlenowe). Mechanizm działania opiera się na blokowaniu biosyntezy DNA pierwotniaków i bakterii. Stosowany w chorobach odpierwotniakowych (Trichomonas vaginalis, Giardia lamblia, Entamoeba histolytica), rzekomobłoniastym zapaleniu jelita grubego, wywołane przez beztlenowce: posocznica, zakażenia dróg oddechowych, OUN, ginekologicznych, układu pokarmowego i w obrębie jamy brzusznej.

  Dostępne opakowania
  Rozex

  Rozex

  żel - 15 g (tuba) - 7,5 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Rozex

  Rozex

  żel - 30 g (tuba) - 7,5 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Rozex

  Rozex

  krem - 15 g (tuba) - 7,5 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Rozex

  Rozex

  krem - 30 g (tuba) - 7,5 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Rozex

  Rozex

  krem - 5 g (tuba) - 7,5 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Rozex

  Rozex

  emulsja na skórę - 30 g (tuba) - 7,5 mg/g
  GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Rybia łuska - rodzaje, leczenie

  Rybia łuska (Ichthyosis)

  Rybia łuska (Ichthyosis)

  Zdjęcie osoby pokrytej rybią łuską Zmiany skórne łudząco podobne do rybich łusek.

  Gangrena - odmiany, przyczyny, objawy, rozpoznanie, leczenie

  Pacjent zakażony bakterią Clostridium perfringens

  Pacjent zakażony bakterią Clostridium perfringens

  Zmiany skórne wywołane przez zakażenie bakterią Clostridium perfringens Gangrena na ramieniu wywołana przez bakterię Clostridium perfringens.

  Badania

  Dermatoskopia - zastosowanie, przebieg

  Dermatoskopia (inaczej mikroskopia powierzchni skóry lub mikroskopia epiluminescencyjna) jest całkowicie bezpiecznym, nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem, pozwalającym oceniać zmiany skórne pod kątem ich złośliwego rozrostu. Badanie dermatoskopii wykonuje...

  Dermatologia

  Zapobieganie zmianom skórnym (WIDEO)

  Zapobieganie zmianom skórnym (WIDEO)

  Zapobieganie zmianom skórnym Zapobieganie groźnym zmianom skórnym to przede wszystkim rozsądne korzystanie ze słońca i niezbyt intensywne opalanie. To promieniowanie ultrafioletowe otrzymywane przez skórę w nadmiarze może wywołać nowotwory skóry, w tym...

  #dzieńdobryWP

  Na czym polega dermatoskopia? (WIDEO)

  Na czym polega dermatoskopia? (WIDEO)

  Przebieg dermatoskopii Dermatolog dr Alicja Adaszewska wyjaśnia, na czym polega dermatoskopia. Podpowiada, kto powinien się udać na takie badanie i jakie są wskazania do jego natychmiastowego wykonania.

  Strefa Kobiety

  4 domowe sposoby na obcierające się uda. To proste (WIDEO)

  4 domowe sposoby na obcierające się uda. To proste (WIDEO)

  Kłopot obtartych ud powraca jak bumerang każdego lata. Nic tak nie rujnuje wakacji jak zaczerwieniona, piekąca skóra. Co zrobić, by wyeliminować problem bolesnych otarć i bez obaw nosić krótkie szorty? Obejrzyj wideo i przekonaj się sama. Masz newsa,...

  Twarz

  Co twarz mówi o twoim zdrowiu? Poznaj 5 objawów (WIDEO)

  Co twarz mówi o twoim zdrowiu? Poznaj 5 objawów (WIDEO)

  Twarz to nie tylko wizytówka. Może również być źródłem informacji o stanie zdrowia. Jakie choroby możemy zdiagnozować, patrząc tylko na twarz? Jak się okazuje niektóre symptomy mogą świadczyć o problemach z sercem i miażdżycy. Żółty odcień na twarzy...

  Znamię - rodzaje, badania

  Znamiona barwnikowe - kiedy usuwać?

  Artykuł sponsorowany Większość z nas posiada co najmniej kilka znamion barwnikowych, nazywanych potocznie pieprzykami. Niektóre z nich są wrodzone, inne pojawiają się w wieku dziecięcym, nasilają w okresie dojrzewania bądź pojawiają się w kolejnych latach....

  Zabiegi

  Usuwanie znamion i guzów skórnych

  Do najczęściej występujących zmian skórnych należą znamiona barwnikowe, włókniaki, brodawki, kurzajki, kłykciny. Niekiedy staje się konieczne ich usunięcie ze względu na podejrzany charakter (możliwość procesu rozrostowego), niekorzystną lokalizację (ciągłe...