Rhinazin

Rhinazin
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krople do nosa, roztwór
Dawka
1 mg/ml
Ilość
10 ml
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Rhinazin - ulotka preparatu

Rhinazin - opis

Leczenie pomocnicze ostrego i przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych spowodowanego zakażeniem lub uczuleniem.

Rhinazin - skład

1 ml roztworu zawiera 1 mg Naphazolini nitras (nafazoliny azotanu).

Substancja pomocnicza: benzalkoniowy chlorek, roztwór 0,1 mg.

Pełny wykaz substancji pomocniczych patrz: punkt 6.1.

Rhinazin - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: miejscowo ? do każdego otworu nosowego 1 do 2 kropli nie częściej niż co 4 do 6 godzin.

UWAGA: produkt nie powinien być stosowany dłużej niż 3 do 5 dni.

Rhinazin - środki ostrożności

Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania produktu u osób ze współistniejącymi chorobami układu krążenia, nadciśnieniem tętniczym, nadczynnością tarczycy, cukrzycą, przerostem gruczołu krokowego, a także u pacjentów w podeszłym wieku.

Nie należy przekraczać zalecanych dawek produktu, ponieważ może wystąpić przemijające, miejscowe podrażnienie i przekrwienie błony śluzowej nosa.

Należy przestrzegać zaleconego czasu stosowania produktu, ponieważ nafazolina stosowana dłużej niż kilka dni może prowadzić do wtórnego polekowego nieżytu nosa, a także do powstawania trwałych zmian w nabłonku.

Ze względu na zawartość chlorku benzalkoniowego produkt może powodować podrażnienia błony śluzowej nosa.

Rhinazin - przedawkowanie

Znaczne przedawkowanie lub przypadkowe spożycie doustne, szczególnie u dzieci, może spowodować nadmierne uspokojenie z sennością, obniżenie temperatury ciała, zwolnienie czynności serca oraz wahania ciśnienia tętniczego i zapaść. Nafazolina może powodować spadki ciśnienia tętniczego o charakterze wstrząsowym. Leczenie objawowe.

Rhinazin - przeciwwskazania

- Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu lub pochodne imidazolowe.

- Jaskra z wąskim kątem.

Rhinazin - działania niepożądane

Niekiedy po okresie anemizacji może wystąpić obrzmienie i przekrwienie błony śluzowej nosa ze zwiększeniem ilości wydzieliny surowiczo-śluzowej.

Rzadko działania ogólne: bóle i zawroty głowy, nudności, nadmierne wydzielanie potu, niepokój, osłabienie, senność, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hiperglikemia.

Rhinazin - ciąża i karmienie piersią

Produkt może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Nie ma danych dotyczących przenikania nafazoliny do mleka kobiecego. Stosowanie produktu u kobiety karmiącej piersią wymaga zachowania ostrożności.

Rhinazin - prowadzenie pojazdów

Produkt nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Naphazolini nitras

  Dostępne opakowania
  Rhinazin

  Rhinazin

  krople do nosa, roztwór - 10 ml - 1 mg/ml
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Powiązane artykuły
  Katar - przyczyny, rodzaje i leczenie. Domowe sposoby na katar

  Jak udrożnić nos?

  Jak udrożnić nos?

  Na zatkany nos poleca się przede wszystkim chusteczki higieniczne. Niestety nie zawsze rozwiązują one problem. Istnieje kilka poważnych przyczyn niedrożności nosa u dzieci i u dorosłych. Jaki sprawdzony sposób można zastosować na zatkany nos? Przyczyny...

  Laryngologia

  Trzeci migdał - objawy, leczenie

  Trzeci migdał - objawy, leczenie

  Trzeci migdał znajduje się za języczkiem i jest to zgrupowanie tkanki chłonnej. Nie jest możliwe jego zbadanie i zobaczenie bez specjalistycznego sprzętu. Jeśli nie występują komplikacje to trzeci migdał powiększa się w pierwszych tygodniach życia, rośnie...

  Laryngologia

  Budowa nosa

  Budowa nosa

  Nos stanowi początek dróg oddechowych i w prawidłowych warunkach to właśnie przez niego, a nie przez usta, powinno odbywać się oddychanie. Nos, jak wiadomo, jest narządem węchu. Przechodzące przez nos powietrze ulega ogrzaniu, nawilżeniu i oczyszczeniu....

  Leczenie zatok - objawy, powikłania zapalenia zatok, rodzaje leczenia, leczenie farmakologiczne

  Endoskopowa operacja zatok - wskazania, przebieg, cena

  Endoskopowa operacja zatok - wskazania, przebieg, cena

  Endoskopowa operacja zatok to jedna z metod leczenia przewlekłego zapalenia zatok przynosowych. Dzięki niej zostają udrożnione ujścia zatok, co pozwala na samoistne usunięcie stanu zapalnego. Zabieg cechuje minimalna inwazyjność i duża skuteczność. Na...

  Leki i suplementy

  Nowa lista leków refundowanych od 1 lipca

  Nowa lista leków refundowanych od 1 lipca

  Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało wprowadzenie zmian do wykazu leków refundowanych. Wejdą one w życie 1 lipca tego roku. Co nowego? Wykaz leków refundowanych wzbogacił się o 79 nowych produktów aptecznych. Wśród nich jest lek, który zawiera...

  Leki i suplementy

  Problem z realizacją leków recepturowych

  Problem z realizacją leków recepturowych

  Coraz częściej zdarza się, że pacjent po otrzymaniu recepty na lek „robiony", chodzi od apteki do apteki nie mogąc jej zrealizować. Są bowiem apteki, które wcale nie produkują leków... Produkcja leków recepturowych W niektórych aptekach tygodniowo...

  Zapalenie zatok - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

  Przyczyna chorych zatok leży w jelitach

  Przyczyna chorych zatok leży w jelitach

  Zaburzenia mikroflory jelit mogą mieć wpływ na przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. Przyczyny przewlekłego zapalenia zatok Pacjenci z przewlekłym zapaleniem zatok często skarżą się, że niemal każda terapia daje jedynie tymczasowy efekt. Nawet...