Revalid

Revalid
Revalid
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
kapsułki twarde
Dawka
-
Ilość
90 kaps.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.

Pytania do farmaceuty

Wypadanie pasmami włosów

Witam, od 3 miesięcy mam problem z wypadającymi włosami. Jak myję wypadają pasmami. Jestem przerażona. Byłam u dermatologa. Wyniki z morfologi wszystkie ok, Tsh w normie, poziom witaminy D3 prawidłowy. Skóra głowy w porządku. Lekarz mówi, że to na tle nerwowym. Dostałam Botebal 1x1 tabl. Neo-Mag 1x1 tabl. Zincas forte 1x1 tabl. Revalid...

POKAŻ WIĘCEJ

Revalid - ulotka preparatu

Revalid - opis

Revalid stosuje się jako środek pomocniczy w leczeniu niedoborów aminokwasów siarkowych i witamin oraz związanych z nimi schorzeń włosów i paznokci.

Revalid - skład

1 kapsułka twarda zawiera jako substancje czynne: DL-metionina 100,0 mg L-cystyna 50,0 mg Wapnia D-pantotenian 50,0 mg Witamina B1 (tiaminy chlorowodorek) 1,5 mg Witamina B6 (pirydoksyny chlorowodorek) 10,0 mg Kwas 4-aminobenzoesowy 20,0 mg Żelazo (jako chelat) Cynk (jako chelat) Miedź (jako chelat) 2,0 mg 2,2 mg 0,5 mg Wyciąg z prosa 50,0 mg Wyciąg z kiełków pszenicy 50,0 mg Drożdże piwne 50,0 mg Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Revalid - dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 kapsułka 3 razy na dobę przyjmowana podczas lub po posiłku, z dostateczną ilością płynu. Mimo iż zadowalające wyniki mogą wystąpić już pod koniec pierwszego miesiąca podawania, leczenie produktem Revalid należy kontynuować przez trzy miesiące. W razie konieczności, leczenie można przedłużyć lub powtarzać. 1 W przypadkach zaawansowanych schorzeń włosów lub paznokci zaleca się rozpoczęcie leczenia większymi dawkami: 3 razy na dobę po 2 kapsułki przez jeden miesiąc, a następnie 3 razy na dobę po 1 kapsułce. Revalid nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Revalid - środki ostrożności

Informacja dla pacjentów chorych na cukrzycę: 1 kapsułka odpowiada 0,035 jednostkom węglowodanowym (wartość kaloryczna 1 kapsułki wynosi 6,7 kJ /1,6 kcal). Informacja dla pacjentów chorych na celiakię: 1 kapsułka zawiera 1 mg glutenu.

Revalid - przedawkowanie

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Revalid - przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Revalid - działania niepożądane

W przypadku przyjmowania produktu Revalid pomiędzy dwoma posiłkami lub na czczo, mogą wystąpić mdłości lub niewielki dyskomfort ze strony przewodu pokarmowego. W takich przypadkach należy ściśle stosować się do zalecanego sposobu stosowania. Po dawce 6 kapsułek na dobę mogą czasami wystąpić lekkie zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (np. biegunki). W takich przypadkach najlepiej stosować dawkę trzy razy na dobę po 1 kapsułce.

Revalid - ciąża i karmienie piersią

Brak danych dotyczących stosowania produktu Revalid w okresie ciąży i karmienia piersią. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą przyjmować Revalid jedynie po wnikliwym rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka.

Revalid - prowadzenie pojazdów

Revalid nie ma negatywnego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Dostępne opakowania
  Revalid

  Revalid

  kapsułki twarde - 90 kaps.
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Revalid

  Revalid

  kapsułki twarde - 120 kaps.
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Revalid

  Revalid

  kapsułki twarde - 30 kaps.
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Powiązane artykuły
  Suplementy diety na włosy

  Różnorodność witamin

  Różnorodność witamin

  Suplementy witaminowe Witaminy są związkami organicznymi, których już niewielka ilość jest niezbędna do prawidłowego przebiegu wielu procesów zachodzących w organizmie.

  Składniki mineralne: makroelementy i mikroelementy - funkcje i zapotrzebowanie

  Objawy niedoboru siarki (WIDEO)

  Objawy niedoboru siarki (WIDEO)

  Siarka jest bardzo istotnym pierwiastkiem i wchodzi w skład wszystkich tkanek oraz znajduje się wielu związkach utrzymujących kluczowe funkcje w organizmie. Jest jedynym minerałem, który zwalcza bakteryjne i grzybiczne zapalenia skóry. Brak siarki...

  Witamina b - występowanie i rola, cechy wspólne

  Niedobór witaminy B

  Witaminy mają ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Całkowity lub częściowy niedobór jednej z witamin może skutkować poważnymi dolegliwościami. Na co wpływają witaminy z grupy B i jak ich niedobór może wpływać na nasze samopoczucie? Co świadczy...

  Witamina C – właściwości, źródła, niedobór, nadmiar

  Pod jakimi symbolami kryje się witamina C?

  Pod jakimi symbolami kryje się witamina C?

  Czy zastanawialiście się kiedyś czytając etykiety, co oznacza, np. E300 lub E301? Nie zawsze "E" w rzeczywistości musi być dla nas toksyczne i niezdrowe. Jak się okazuję pod tymi tajemniczymi znakami, czasem kryją się pożyteczne dla naszego organizmu...

  Suplementy na paznokcie

  Witaminy a paznokcie

  Witaminy a paznokcie

  Zadbane paznokcie Warto jednak pamiętać, że wszelkie witaminy i preparaty na paznokcie nie zastąpią odpowiedniej pielęgnacji zarówno samych paznokci, jak i całych dłoni.

  Problemy z włosami

  Jak dbać o włosy, aby nie wypadały? (WIDEO)

  Wypadanie włosów to problem wielu kobiet i mężczyzn. Bardzo często przyczyną są czynniki androgeniczne i genetyczne. Jednak nie zawsze. Czasem nadmierna utrata włosów może świadczyć o rozwijającej się chorobie lub poważnym niedoborze witamin i minerałów. Jednak...

  Niedobór witaminy D3 - przyczyny, objawy, skutki, suplementacja

  Zobacz, jakie są symptomy niedoboru witaminy D (WIDEO)

  Zobacz, jakie są symptomy niedoboru witaminy D (WIDEO)

  Istnieje witamina, którą dostarczamy do naszego organizmu dzięki słońcu. Wystarczy w ładny dzień przejść się na 20 minutowy spacer, aby zaspokoić zapotrzebowanie na nią. Chodzi oczywiście o witaminę D. Osoby z jej niedostatkiem mogą cierpieć na różne...

  Witamina E - rola w organizmie, niedobór, przedawkowanie, witamina E w diecie

  Witamina E na zdrowie

  Witamina E na zdrowie

  Kapsułki z witaminami Witamina E występuje w ośmiu różnych formach. Ostatnie badania wykazały, że szczególny rodzaj tej witaminy - tokotrienol - wykazuje właściwości ochronne obniżające ryzyko zniszczenia tkanki powstałego w wyniku wylewu krwi do mózgu.

  Witaminy

  Substancje witaminopodobne

  Substancje witaminopodobne

  Suplementy diety Karnityna, bioflawonoidy, ubichinon (koenzym Q10), cholina to przykłady witaminoidów. Witaminoidy mogą być syntetyzowane przez organizm.