Zamiennik maści przeciwbólowej Bengay
Witam. Chciałbym sie dowiedzieć czy istnieje jakiś dobry zamiennik maści przeciwbolowej Bengay. Najlepiej o nie tak intensywnym zapachu jak ww maść :)
Witam. Chciałbym sie dowiedzieć czy istnieje jakiś dobry zamiennik maści przeciwbolowej Bengay. Najlepiej o nie tak intensywnym zapachu jak ww maść :)
witam , od około miesiąca dokucza mi osłabienie lewej nogi i stopy , takie dziwne uczucie w niej , dwóch neurologów nie stw. odchyleń od normy , jeden , że to nerwica konwersyjna ( przespisał escitalopram ) dodam , że to nastąpiło dwa dni po pierwszym w życiu ćwiczeniu na stepperze bez rozgrzewki ... ( dodam , że od kilku lat mam też bóle krzyża ), mam pytanie czy to może być jednak problem ortopedyczny ew. reumatol. a nie nerwicowy ? ( mam też drżenia mięśni na całym ciele i uczucie kłucia
Ból i sztywność mięśni oraz stawów, spowodowane zwyrodniającym zapaleniem stawów, przeciążeniem lub urazem.
Ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa, spowodowany napięciem mięśni.
1 g maści zawiera 150 mg metylu salicylanu (Methylis salicylas) i 100 mg lewomentolu (Levomentholum).
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Cienką warstwę maści nałożyć na bolące miejsca na skórze i wmasować. Stosować 3-4 razy na dobę, w zależności od potrzeby.
Nie stosować na większą powierzchnię skóry. Nie stosować w postaci okładów, pod opatrunek rozgrzewający.
Ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. Osoby z ostrymi schorzeniami nerek przed zastosowaniem powinny zasięgnąć porady lekarza.
W przypadku wystąpienia duszności lub innych niepokojących objawów należy przerwać
stosowanie leku i bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.
W razie wystąpienia podrażnienia skóry należy przerwać stosowanie maści.
Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 14 dni i stosowanie maści nie przynosi ulgi, należy porozumieć
się z lekarzem.
Należy unikać kontaktu maści z okiem, błonami śluzowymi, podrażniona skórą. Po każdorazowym nałożeniu maści dokładnie umyć ręce. W razie kontaktu maści z błonami
śluzowymi lub dostania się do oka, należy starannie przemyć dużą ilością ciepłej wody i w razie nie ustąpienia objawów porozumieć się z lekarzem. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Przy znacznym przedawkowaniu, np. po zastosowaniu na rozległą powierzchnię skóry, skórę zmienioną zapalnie, mogą wystąpić objawy ogólnego działania salicylanów, objawy uszkodzenia nerek a u chorych z niewydolnością nerek objawy toksyczne.
Nadwrażliwość na substancję czynną, salicylany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.
Nie należy stosować maści na otwarte rany oraz na podrażnioną skórę.
Rzadko występuje podrażnienie skóry.
Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych
Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
{aktualny adres, nr telefonu i faksu ww. Departamentu} e-mail: adr@urpl.gov.pl.
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania podczas ciąży i laktacji.
Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Ten preparat należy do kategorii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
żel - 500 ml
żel - 50 ml
zestaw - 40 g (2 op.)
pasta - 500 g
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Komentarze