Rennie Duo

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki do rozgryzania i żucia
Dawka
0,625g+0,15g+0,0735g
Ilość
12 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: BAYER SP. Z O.O.

Rennie Duo - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Rennie Duo - ulotka preparatu

Rennie Duo - opis

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym i nadkwaśnością, takich jak cofanie się treści żołądkowej do przełyku i zgaga.

Rennie Duo - skład

Każda tabletka do rozgryzania i żucia zawiera:

150 mg kwasu alginowego, 625 mg węglanu wapnia i 73,50 mg węglanu magnezu ciężki.

Substancje pomocnicze: każda tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 14 mg sodu jak również sacharozę (230 mg) i glukozę ( 555,22 mg).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Rennie Duo - dawkowanie

Zwykle stosowana dawka jednorazowa to 2 tabletki do rozgryzania i żucia. Zaleca się przyjmowanie leku godzinę po posiłku oraz przed snem. W przypadku zgagi można dodatkowo przyjąć dwie tabletki pomiędzy dawkami. Nie należy przyjmować więcej niż 12 tabletek na dobę. Do stosowania tylko przez dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Jak ze wszystkimi środkami zobojętniającymi, jeżeli pomimo leczenia objawy nie ustąpią, zalecane są badania diagnostyczne w celu wykluczenia bardziej poważnych chorób.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania, patrz również punkt 4.4.

Rennie Duo - środki ostrożności

Należy unikać długotrwałego stosowania produktu.

Jeśli objawy utrzymują się lub ustępują tylko częściowo należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Tak jak inne leki zobojętniające sok żołądkowy, preparat Rennie DUO może maskować objawy choroby nowotworowej żołądka.

Nie należy stosować tabletek Rennie DUO w następujących przypadkach:

 • Hiperkalciuria
 • Należy zachować ostrożność u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.
 • Stosując lek Rennie DUO u takich pacjentów, należy regularnie monitorować stężenie wapnia, fosforanu i magnezu w osoczu.

Środki zobojętniające zawierające wapń należy ostrożnie stosować u pacjentów z zaparciem, hemoroidami i sarkoidozą.

Długotrwałe stosowanie dużych dawek produktu może powodować działania niepożądane takie jak: hiperkalcemia, hipermagnezemia i zespół mleczno-alkaliczny, szczególnie u pacjentów z niewydolnością nerek. Nie należy stosować preparatu z dużą ilością mleka lub produktami mlecznymi.

Długotrwałe stosowanie zwiększa ryzyko tworzenia wapniowych kamieni nerkowych.

W piśmiennictwie odnotowano w pojedynczych przypadkach możliwy związek pomiędzy stosowaniem węglanu wapnia a wystąpieniem zapalenia wyrostka robaczkowego, krwawienia z przewodu pokarmowego, niedrożności jelitowej lub obrzęku.

Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy nie powinni przyjmować tego produktu leczniczego.

Jeżeli objawy choroby nie ustąpią po 7 dniach, lekarz powinien dokonać ponownie oceny klinicznej.

Rennie Duo - przedawkowanie

Długotrwałe przyjmowanie dużych dawek węglanu wapnia i węglanu magnezu szczególnie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek może prowadzić do niewydolności nerek, hipermagnezemii, hiperkalcemii i zasadowicy, które mogą powodować nasilenie objawów ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, zaparcie) oraz osłabionej siły mięśniowej. W takich przypadkach należy przerwać stosowanie leku i przyjąć odpowiednią ilość płynu. W ciężkich przypadkach przedawkowania (np. zespół mleczno-alkaliczny) mogą być konieczne inne sposoby nawodnienia pacjenta (np. infuzje).

Rennie Duo - przeciwwskazania
 • Ciężka niewydolność nerek.
 • Hiperkalcemia i (lub) stany prowadzące do hiperkalcemii.
 • Rozpoznana wcześniej hipofosfatemia.
 • Kamica nerkowa z obecnością złogów wapniowych.
 • Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Rennie Duo - działania niepożądane

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:

Rzadko odnotowano reakcje nadwrażliwości, w tym obrzęk Quincke’go i wstrząs anafilaktyczny.

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania:

Długotrwałe stosowanie dużych dawek leku, szczególnie u pacjentów z niewydolnością nerek, może powodować hipermagnezemię lub hiperkalcemię i zasadowicę (objawy ze strony przewodu pokarmowego, takie jak: nudności i wymioty, zmęczenie, splątanie, wielomocz, zwiększone pragnienie, odwodnienie). Długotrwałe stosowanie dużych dawek węglanu wapnia z mlekiem może prowadzić do wystąpienia zespołu Burnetta (zespół mleczno-alkaliczny).

Zaburzenia żołądka i jelit:

Związki magnezu mogą mieć działanie przeczyszczające, jednak ze względu na niską zawartość magnezu w tabletkach Rennie DUO nie powinno się ono pojawić przy zalecanym dawkowaniu.

Rennie Duo - ciąża i karmienie piersią

U kobiet stosujących w czasie ciąży węglan wapnia, węglan magnezu i kwas alginowy nie stwierdzono jak dotąd zwiększonego ryzyka wad wrodzonych płodu. W przypadku przyjmowania leku w dużych dawkach lub długotrwale lub u pacjentów z niewydolnością nerek, nie można całkowicie wykluczyć ryzyka wystąpienia hiperkalcemii i (lub) hipermagnezemii.

Tabletki Rennie DUO można stosować w czasie ciąży pod warunkiem przestrzegania zalecanych dawek, przy czym należy unikać długotrwałego stosowania dużych dawek. Tabletki Rennie DUO można przyjmować w czasie karmienia piersią, jeśli jest to zgodne z zalecanymi dawkami.

W czasie ciąży i laktacji, należy mieć na uwadze, iż oprócz przyjmowania wapnia z jedzeniem tabletki Rennie DUO dostarczają dodatkowej znacznej ilości wapnia. Z tego względu, kobiety w ciąży powinny ograniczyć przyjmowanie tabletek Rennie DUO do maksymalnej zalecanej dawki dobowej oraz unikać jednoczesnego, nadmiernego spożycia mleka i produktów mlecznych. Ostrzeżenie to ma zapobiec przedawkowaniu wapnia, które może wywołać zespół mleczno-alkaliczny.

Rennie Duo - prowadzenie pojazdów

Rennie DUO nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Calcii carbonas, Acid.alginic.,Mag.carb.

  Dostępne opakowania
  Rennie Duo

  Rennie Duo

  tabletki do rozgryzania i żucia - 12 tabl. - 0,625g+0,15g+0,0735g
  BAYER SP. Z O.O.
  Rennie Duo

  Rennie Duo

  tabletki do rozgryzania i żucia - 24 tabl. - 0,625g+0,15g+0,0735g
  BAYER SP. Z O.O.
  Rennie Duo

  Rennie Duo

  tabletki do rozgryzania i żucia - 36 tabl. - 0,625g+0,15g+0,0735g
  BAYER SP. Z O.O.
  Rennie Duo

  Rennie Duo

  tabletki do rozgryzania i żucia - 30 tabl. - 0,625g+0,15g+0,0735g
  BAYER SP. Z O.O.
  Rennie Duo

  Rennie Duo

  tabletki do rozgryzania i żucia - 18 tabl. - 0,625g+0,15g+0,0735g
  BAYER SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Refluks - rodzaje, przyczyny, objawy i zapobieganie refluksowi żołądkowo-przełykowemu

  5 nietypowych objawów choroby refluksowej żołądka

  5 nietypowych objawów choroby refluksowej żołądka

  Nie tylko zgaga Choroba refluksowa przełyku to najczęstsza przypadłość atakująca górny odcinek jelita. Mimo że jest tak powszechna, w wielu przypadkach pozostaje niezdiagnozowana. Najczęściej znana jest z głównego objawu, czyli zgagi. Jednak jest to tylko...

  Zdrowie

  Nukleazy trzustkowe - enzymy trawienne, podział nukleaz

  Nukleazy trzustkowe - enzymy trawienne, podział nukleaz

  Nukleazy trzustkowe są enzymami z grupy hydrolaz i przyczyniają się do rozkładu kwasów nukleinowych. W wyniku tego procesu kwasy nukleinowe zostają rozłożone na nukleotydy. Nukleazy trzustkowe należą do enzymów trawiennych, które odpowiadają za przetwarzanie...

  Zgaga - przyczyny, objawy, leczenie

  Produkty niewskazane przy problemach ze zgagą

  Refluks żołądkowo-przełykowy to cofanie się soków żołądkowych przez przełyk aż do jamy ustnej. Wynika on z nieprawidłowego funkcjonowania zwieracza przełyku. U osób dorosłych ma postać zgagi, której towarzyszy pieczenie w żołądku, nieprzyjemny smak w...

  Zabiegi

  Fundoplikacja

  Objawy refluksu żołądkowo-przełykowego i możliwe powikłania Pacjenci cierpiący na refluks żołądkowo-przełykowy najczęściej uskarżają się na zgagę, odbijanie, wymioty i nudności. Ponadto doskwierają im bóle w klatce piersiowej, mogące imitować bóle niedokrwienne...

  Refluks - rodzaje, przyczyny, objawy i zapobieganie refluksowi żołądkowo-przełykowemu

  Objawy refluksu żołądkowo-przełykowego

  Objawy refluksu żołądkowo-przełykowego

  Objawy refluksu mogą w znaczny sposób utrudniać normalne funkcjonowanie. Refluks żołądkowo-przełykowy, a właściwie choroba refluksowa przełyku jest problemem wielu pacjentów. Schorzenie to dotyka zazwyczaj osób powyżej czterdziestego roku życia. Związane...

  Fundoplikacja

  Fundoplikacja

  Objawy refluksu żołądkowo-przełykowego i możliwe powikłania Pacjenci cierpiący na refluks żołądkowo-przełykowy najczęściej uskarżają się na zgagę, odbijanie, wymioty i nudności. Ponadto doskwierają im bóle w klatce piersiowej, mogące imitować bóle niedokrwienne...

  Diety dla chorych

  Dieta przy refluksie - zasady, przeciwwskazania, zalecenia

  Dieta przy refluksie - zasady, przeciwwskazania, zalecenia

  Najczęstszą przyczyną refluksu jest nieprawidłowe działanie dolnego zwieracza przełyku. Osoby, u których występuje refluks, powinny wprowadzić do swojej diety i stylu życia zmiany, które złagodzą objawy choroby. Dieta przy refluksie przewiduje ograniczenie...