Pyralginum

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
iniekcja
Dawka
1 g/2ml
Ilość
50 amp.a 2ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Pyralginum - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Na czczo/po posiłku

Przyjęcie leku na czczo powoduje szybkie opróżnienie żołądka, co z kolei prowadzi do natychmiastowego wzrostu stężenia leku we krwi. Dzięki temu pacjent zaczyna odczuwać poprawę. Natomiast przyjęcie lekarstwa po posiłku opóźnia opróżnianie żołądka, co wydłuża czas pasażu leku. Dowiedz się więcej o znaczeniu spożywania leków na czczo lub po posiłku.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Wpływ leku Pyralginum na antykoncepcję hormonalną

Jem tabletki antykoncepcyjne ovulastan forte od dwóch dni 3 razy dziennie jem pyralgine poniewaz takie bylo zalecenie lekarza. (przez 2 - 3 dni 3 razy dziennie 1 tabletke lub 1.5 pyralginy) czy ma ona wpływ na działanie antykoncepcji hormonalnej? Na różnych portalach mozna znalezc wiele informacji ale nie ma nic konkretnie o dluzszym przyjmowaniu leku. z góry dziekuje za odpowiedz.

POKAŻ WIĘCEJ

Pyralginum - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Pyralginum - opis

Lek Pyralgina wskazany jest w leczeniu:

bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Metamizolum natricum

  Substancja, która jest niesteroidowym lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym oraz słabo spazmolitycznym. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym. Stosowana jest w bólach różnego pochodzenia oraz gorączce, która nie ustępują po innych lekach lub inne leki są przeciwwskazane.

  Dostępne opakowania
  Pyralginum

  Pyralginum

  iniekcja - 50 amp.a 2ml - 1 g/2ml
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  Pyralginum

  Pyralginum

  tabletki - 10 tabl. - 0,5 g
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  Pyralginum

  Pyralginum

  iniekcja - 50 amp.a 5ml - 2,5 g/5ml
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.