Propranolol WZF

zobacz opinie o produkcie »
Cena
3,94 zł
Forma
roztwór do wstrzykiwań
Dawka
1 mg/ml
Ilość
10 amp.a 1ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.

Propranolol WZF - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Na czczo/po posiłku

Przyjęcie leku na czczo powoduje szybkie opróżnienie żołądka, co z kolei prowadzi do natychmiastowego wzrostu stężenia leku we krwi. Dzięki temu pacjent zaczyna odczuwać poprawę. Natomiast przyjęcie lekarstwa po posiłku opóźnia opróżnianie żołądka, co wydłuża czas pasażu leku. Dowiedz się więcej o znaczeniu spożywania leków na czczo lub po posiłku.

Inne produkty spożywcze

Przyjmując leki, należy pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą przyczynić się do powstania niebezpiecznych interakcji z medykamentami. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z innymi produktami żywnościowymi.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Przyjmowanie leków Venlectine, Propranolol i Nilogrin

witam mam pytanie odnośnie leków zażywałem wcześniej Venlectine 75mg i Propranolol wzf lek neurolog zapisał mi teraz Venlectine75mg i Nilogrin zapomniałem zapytać czy mogę brać Propranolol.Czy mogę brać ten Propranolol z tymi lekami gdyż całe ciało mi drży a on ma działanie przeciwdrgawkowe dodam że jak go zażywałem wcześniej to było w miarę dobrze pozdrawiam

Stosowanie leku Propranolol na tachykardię a jednoczasowe przyjmowanie Diohespan Max na obrzęki nóg

Witam, zazywam lek Propranolol WZF 10 mg 2 razy dziennie rano i wieczorem, czyli 20 mg na dobe , w związku z tachykardia spowodowana nerwica. Zazywam go już przeszlo 3 lata, bardzo dobrze na mnie działa. Chcialam zapytać, czy biorac Propranolol mogę zazywac Diohespan Max, w związku z puchnieciem i uczuciem ciezkosci nog ( mam stojaca prace ) , lekarz zalecil mi diosmine, czy Propranolol się nie...

Daylette i leki na żylaki odbytu

Witam, chciała bym zapytać czy te leki można brać razem? Przyjmuję Daylette, Propranolol WZF 10mg, Ranloc 20mg. A teraz muszę dobrać Cyclo3Fort 150mg+150mg+100mg ponieważ walczę z żylakami odbytu . Czy te leki mogą być ze sobą łączone nie wchodzą w jakoś interakcje ?

POKAŻ WIĘCEJ

Propranolol WZF - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Propranolol WZF - opis

Wskazania do stosowania:
• Nadciśnienie tętnicze.
• Leczenie dławicy piersiowej - poza postacią naczynioskurczową (Printzmetala).
• Prewencja wtórna i pierwotna zawału serca u pacjentów z chorobą wieńcową.
• Kontrola nadkomorowych i komorowych typów zaburzeń rumu serca.
• Profilaktyka migreny.
• Leczenie drżenia samoistnego.
• Zmniejszenie lęku sytuacyjnego i uogólnionego, szczególnie typu somatycznego.
• Profilaktyka krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego u pacjentów z nadciśnieniem wrotnym i żylakami przełyku.
• Leczenie wspomagające w przypadku nadczynności tarczycy i przełomu tarczycowego.
• Leczenie kardiomiopatii przerostowej (ze zwężeniem drogi odpływu i iub śródkomorowym).
• Postępowanie okołooperacyjne w przypadku guza chromochłonnego nadnerczy (łącznie z alfa-adrenolitykiem).

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Propranololi hydrochloridum

  Propranolol jest substancją leczniczą wykorzystywaną do leczenia nadciśnienia tętniczego i zbyt szybkiego tętna. Nadto jest stosowany w leczeniu dławicy piersiowej oraz w pierwotnej i wtórnej profilaktyce zawału mięśnia sercowego. Może być także wykorzystywany w takich schorzeniach jak: zaburzenia rytmu serca, migrena, drżenie samoistne, lęk, nadczynność tarczycy i przełom tarczycowy, kardiomiopatia przerostowa.

  Dostępne opakowania
  Propranolol WZF

  Propranolol WZF

  roztwór do wstrzykiwań - 10 amp.a 1ml - 1 mg/ml
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Propranolol WZF

  Propranolol WZF

  roztwór do wstrzykiwań - 5 amp.a 5ml - 1 mg/ml
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Propranolol WZF

  Propranolol WZF

  tabletki - 50 tabl. (2 blist.po 25szt.) - 0,01 g
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  3,94 zł
  Propranolol WZF

  Propranolol WZF

  tabletki - 50 tabl. (2 blist.po 25szt.) - 0,04 g
  WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  7,44 zł
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Leki kardiologiczne

  Leki kardiologiczne

  Leki kardiologiczne to po prostu leki, które są stosowane w chorobach kardiologicznych, czyli serca. Choroby kardiologiczne najczęściej dotykają osoby w podeszłym wieku. Dolegliwości sercowe są często spowodowane przez miażdżycę, cukrzycę, czynniki infekcyjne,...

  Leczenie zawału serca

  Nowy lek na zapobieganie powtórnemu zawałowi serca

  Nowy lek na zapobieganie powtórnemu zawałowi serca

  Nowy lek przeciwzakrzepowy uzyskał aprobatę Komisji Europejskiej. Jest on skuteczny w profilaktyce powstawania zakrzepów u chorych cierpiących na ostre zespoły wieńcowe, jednocześnie znacznie zmniejszając ryzyko powtórnego zawału serca. Zagrożenie...

  Newsy

  GIF wycofuje cztery popularne leki na nadciśnienie firmy Pfizer

  GIF wycofuje cztery popularne leki na nadciśnienie firmy Pfizer

  Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju czterech leków na nadciśnienie firmy Pfizer. Chodzi o produkty Accupro 5, Accupro 10, Accupro 20 i Accupro 40. W sumie wycofano kilkadziesiąt serii leków. Cztery...

  Newsy

  Popularny lek na nadciśnienie i stosowany po zawale znika z obrotu

  Popularny lek na nadciśnienie i stosowany po zawale znika z obrotu

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu tabletek polecanych na nadciśnienie, niewydolność serca lub po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego. Wykryto w nich wadę jakościową. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że problemy, które...