Propolisol

Propolisol
Propolisol
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
płyn do natryskiwania na skórę
Dawka
0,025 g/ml
Ilość
20 ml
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: APIPOL-FARMA SP. Z O.O. PPF

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Propolisol - ulotka preparatu

Propolisol - opis

Wskazaniem do stosowania PROPOLISOLU są stany zapalne skóry, niewielkie uszkodzenia skóry, oparzenia I stopnia (zaczerwienienie skóry), łagodne odmrożenia i odleżyny. Stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej, gardła, krtani.

Propolisol - skład

Propolis extractum                   3,0 g

Substancje pomocnicze:          etanol 760 g/l

Zawartość etanolu:                   93 %

Zawartość Propolis extractum w 1 ml wynosi 25 mg

Propolisol - dawkowanie

Prawidłowe stosowanie preparatu PROPOLISOL:

Lek PROPOLISOL należy stosować zgodnie z poniższą instrukcją lub według wskazań lekarza. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zaleca się stosowanie leku w sposób następujący:

Stosować miejscowo na skórę bez rozcieńczania oraz do płukania i pędzlowania jamy ustnej i gardła za pomocą patyczka higienicznego po rozcieńczeniu w chłodnej, przegotowanej wodzie.

W zależności od potrzeb stosować 2-4 razy dziennie.

Sporządzanie roztworów wodnych:

Roztwory do płukania: 25 kropli (1 ml) rozpuścić w ¼ szklanki wody lub 50 kropli (2 ml) rozpuścić w ½ szklanki przegotowanej, chłodnej wody.

Roztwory do pędzlowania za pomocą patyczka higienicznego: 50 kropli (2 ml) rozpuścić w 15 ml (1,5 łyżki stołowej) chłodnej przegotowanej wody.

Roztwory wodne stosować do płukania lub pędzlowania natychmiast po sporządzeniu. Nie połykać.

W przypadku wrażenia, że działanie leku PROPOLISOL jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Propolisol - środki ostrożności

Ostrzeżenie: Lek zawiera 93% etanolu. Częste stosowanie zewnętrzne bez rozcieńczenia powoduje podrażnienie  i suchość skóry oraz podrażnienie błon śluzowych jamy ustnej i gardła.

Propolisol - przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na produkty pochodzenia pszczelego. Nie stosować na otwarte rany. Nie pić preparatu PROPOLISOL. Przed podjęciem kuracji za pomocą propolisu wskazane jest wykonanie testu uczuleniowego, polegającego na przyłożeniu tamponu nasączonego PROPOLISOLEM w zgięciu ręki w łokciu. Jeżeli w ciągu 3-24 godzin wystąpi obrzęk, zaczerwienienie i świąd skóry, należy zaniechać stosowania preparatów zawierających propolis.

Zachować szczególną ostrożność stosując lek PROPOLISOL u osób podatnych na uczulenia.

Nie poleca się stosowania u osób nadwrażliwych, skłonnych do odczynów alergicznych na różnego typu substancje uczulające (szczególnie na środki konserwujące takie jak kwas benzoesowy, sole i estry kwasu  p-hydroksybenzoesowego).

Propolisol - działania niepożądane

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych objawów należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala: obrzęk rąk, stóp, twarzy, warg, jamy ustnej, gardła powodujący utrudnienie połykania lub oddychania. Są to ciężkie objawy niepożądane, jeśli wystąpią oznacza to możliwość wystąpienia nadwrażliwości (uczulenia) na PROPOLISOL. Wystąpienie ciężkich objawów niepożądanych może oznaczać konieczność natychmiastowej pomocy lekarza i leczenia szpitalnego. Ciężkie działania niepożądane występują rzadko.

U osób uczulonych na inne produkty pochodzenia pszczelego (miód, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele) mogą wystąpić: wysypka, rumień, zwiększenie obrzęków lub inne objawy uczulenia. W takich sytuacjach należy przerwać stosowanie leku. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Propolisol - ciąża i karmienie piersią

Nie wykonano dobrze kontrolowanych badań preparatu u kobiet w okresie ciąży i karmienia, dlatego nie zaleca się stosowania preparatu bez konsultacji lekarskiej. Nie stosować u kobiet ze skłonnością do uczuleń.

Propolisol - prowadzenie pojazdów

Brak danych

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Propolis extractum

  Wyciąg z propolisu stymuluje układ odpornościowy, poprawia ochronę organizmu w okresie jesienno-zimowym, ogranicza rozwój bakterii i wirusów, regeneruje i poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych, ogólnie wzmacnia organizm.

  Dostępne opakowania
  Propolisol

  Propolisol

  płyn do natryskiwania na skórę - 20 ml - 0,025 g/ml
  APIPOL-FARMA SP. Z O.O. PPF
  Propolisol

  Propolisol

  płyn do natryskiwania na skórę - 40 ml - 0,025 g/ml
  APIPOL-FARMA SP. Z O.O. PPF
  Propolisol

  Propolisol

  płyn na skórę, do stosowania w jamie ustnej - 40 ml - 0,025 g/ml
  APIPOL-FARMA SP. Z O.O. PPF
  Propolisol

  Propolisol

  płyn na skórę, do stosowania w jamie ustnej - 20 ml - 0,025 g/ml
  APIPOL-FARMA SP. Z O.O. PPF
  Powiązane artykuły
  Dermatologia

  Odleżyny - przyczyny, leczenie

  Odleżyny to zmiany skórne, które mogą być spowodowane przez tarcie, wilgotność, temperaturę, leki i problemy z krążeniem. Mogą dotyczyć każdej części ciała - zarówno kostnej, jak i chrzęstnej - w obszarach takich, jak: łokcie, kolana i kostki. Odleżyny...

  Odleżyny - przyczyny, leczenie

  Odleżyny - przyczyny, leczenie

  Odleżyny to zmiany skórne, które mogą być spowodowane przez tarcie, wilgotność, temperaturę, leki i problemy z krążeniem. Mogą dotyczyć każdej części ciała - zarówno kostnej, jak i chrzęstnej - w obszarach takich, jak: łokcie, kolana i kostki. Odleżyny...

  Łuszczyca - przyczyny, objawy, leczenie

  Zmiany u pacjenta chorego na łuszczycę

  Zmiany u pacjenta chorego na łuszczycę

  Skóra kobiety chorej na łuszczycę Na zdjęciu zmiany u pacjenta chorego na łuszczycę (zmiany chorobowe obejmują plecy i kończyny górne).

  Choroby i dolegliwości

  Wybroczyny na twarzy - wygląd, przyczyny, rozpoznanie i leczenie

  Wybroczyny na twarzy - wygląd, przyczyny, rozpoznanie i leczenie

  Wybroczyny na twarzy to małe, czerwone lub brązowe plamki, które są objawem wynaczynienia krwi na skórze lub błonach śluzowych. Zmiany te pojawiają się z wielu przyczyn, zarówno wskutek dużego wysiłku, jak i zagrażających życiu schorzeń. Jak wyglądają...

  Pokrzywka - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie

  Pokrzywka kontaktowa

  Pokrzywka kontaktowa to przemijający obrzęk skóry występujący po bezpośrednim kontakcie z drażniącą substancją. Należy ją odróżnić od alergicznego kontaktowego zapalenia skóry, kiedy to reakcja rozwija się po kilku godzinach od kontaktu z alergenem. Ludzie...

  Pokrzywka - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie

  Bąbel pokrzywkowy - jak wygląda, przyczyny, objawy, leczenie

  Bąbel pokrzywkowy - jak wygląda, przyczyny, objawy, leczenie

  Bąbel pokrzywkowy jest objawem pokrzywki. To obrzęk skóry, który powstaje w wyniku rozszerzenia jej drobnych naczyń krwionośnych. Zwykle pojawia się nagle i znika w niedługim czasie, nie zostawiając śladu. Bąbel pokrzywkowy ma gładką powierzchnię i jasną,...

  Kosmetyki

  Środki na ukąszenia owadów

  Mimo że większość ukąszeń owadów jest nieszkodliwa, to jednak zawsze powoduje dyskomfort, swędzenie skóry, a nawet ból. Ukąszenie przez pszczołę, osę, szerszenia czy czerwone mrówki może powodować bardzo dotkliwy ból wokół użądlenia i opuchliznę. Wówczas...