Poliorix
zobacz opinie o produkcie »
- Cena
- -
- Forma
- roztwór do wstrzykiwań
- Dawka
- 1 daw. (0,5 ml)
- Ilość
- 1 fiol.a 0,5ml
- Typ
- Na receptę Rp
- Refundacja
- Nie
Producent: GLAXOSMITHKLINE BIOLOGICALS S.A.
Pytania do farmaceuty
Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:
Poliorix - ulotka preparatu
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
Poliorix - opis
Szczepionka POLIORIX jest zalecana do czynnego uodporniania przeciw poliomyelitis od 6. tygodnia życia.
Poliorix - skład
1 dawka szczepionki (0,5 ml) zawiera:
Inaktywowany wirus polio typ 1 (szczep Mahoney) 40 jednostek antygenu D
Inaktywowany wirus polio typ 2 (szczep MEF-1) 8 jednostek antygenu D Inaktywowany wirus polio typ 3 (szczep Saukett) 32 jednostki antygenu D
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
POLIORIX spełnia wymagania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczące substancji biologicznych oraz szczepionek przeciw poliomyelitis.
Poliorix - dawkowanie
Dawkowanie
Szczepionka POLIORIX może być podawana od 6. tygodnia życia.
Schemat szczepienia podstawowego i przypominającego powinien być zgodny z oficjalnymi zaleceniami tj. z Programem Szczepień Ochronnych.
W Belgii szczepienie podstawowe szczepionką przeciw poliomyelitis inaktywowaną rozpoczyna się u dzieci powyżej drugiego miesiąca życia. Szczepionka POLIORIX może być podawana od 6. tygodnia życia. Zaleca się zachowanie 8. tygodniowego odstępu pomiędzy pierwszą, a drugą dawką szczepionki oraz odstępu 8. miesięcznego pomiędzy dawką drugą a trzecią. Czwarta dawka powinna zostać podana w wieku 6 lat.
Następnie zaleca się podawanie dawki przypominającej od 16. roku życia i co 10 lat u dorosłych dla osób podróżujących do rejonów endemicznych.
Sposób podawania
Szczepionka POLIORIX powinna być podawana głęboko domięśniowo, u niemowląt i małych dzieci w przednio-boczną część uda; u starszych dzieci, młodzieży i dorosłych w mięsień naramienny.
Poliorix - środki ostrożności
Zasady dobrej praktyki klinicznej wymagają, aby szczepienie poprzedzone było przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim.
Tak jak w przypadku innych szczepionek podawanych we wstrzyknięciach, należy zapewnić pacjentom możliwość odpowiedniego natychmiastowego leczenia w przypadku wystąpienia po szczepieniu reakcji anafilaktycznych.
Omdlenie może wystąpić po lub nawet przed każdym szczepieniem, jako reakcja psychogenna na ukłucie igłą. W związku z tym należy podjąć działania, zapobiegające ewentualnym urazom w następstwie upadku.
Czynna odpowiedź immunologiczna, to znaczy wytwarzanie przeciwciał, może być osłabiona u pacjentów z zaburzeniami odporności wynikającymi np. ze stosowania leków immunosupresyjnych, chorób genetycznych, zakażenia wirusem HIV, a także z innych przyczyn.
Szczepionka POLIORIX powinna być ostrożnie stosowana u osób z trombocytopenią lub zaburzeniami krzepnięcia. Po podaniu domięśniowym szczepionki może u nich wystąpić krwawienie.
POLIORIX w żadnym przypadku nie powinien być podawany dożylnie.
Należy wziąć pod uwagę ryzyko wystąpienia bezdechu oraz konieczność monitorowania czynności oddechowych przez 48 do 72 godzin w przypadku podawania dawek szczepienia pierwotnego bardzo niedojrzałym wcześniakom (urodzonym ≤ 28. tygodnia ciąży), szczególnie dotyczy to dzieci, u których występowały objawy niedojrzałości układu oddechowego.
Z uwagi na znaczne korzyści wynikające ze szczepienia tej grupy niemowląt, nie należy rezygnować ze szczepienia ani go odraczać.
Poliorix - przedawkowanie
Nie odnotowano żadnych przypadków przedawkowania.
Poliorix - przeciwwskazania
Szczepionka POLIORIX jest przeciwwskazana u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników szczepionki, neomycynę lub polimyksynę (substancje, które mogą być obecne w ilościach śladowych w szczepionce), a także u osób, u których wystąpiły objawy uczuleniowe po wcześniejszym podaniu inaktywowanej szczepionki przeciwko poliomyelitis.
Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka POLIORIX nie powinna być podawana osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób przebiegających z gorączką. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki.
Poliorix - działania niepożądane
Badania kliniczne
Profil bezpieczeństwa przedstawiony poniżej jest oparty na danych pochodzących z badań klinicznych z udziałem niemowląt i dzieci. W badaniach tych, pacjentom podawano jednocześnie inne szczepionki, dlatego też związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy podaniem szczepionki POLIORIX a występowaniem wymienionych objawów nie został ustalony.
Działania niepożądane, uznane za przynajmniej prawdopodobnie powiązane ze szczepieniem zostały podzielone według częstości ich występowania:
Bardzo często (≥1/10)
Często (≥1/100 do < 1/10)
Niezbyt często (≥1/1000 do < 1/100)
Rzadko (≥1/10000 do < 1/1000)
Bardzo rzadko (< 1/10 000)
Zaburzenia układu nerwowego:
Bardzo często: senność
Zaburzenia żołądka i jelit: Często: biegunka, wymioty
Zaburzenia metabolizmu i odżywiania:
Bardzo często: utrata apetytu
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania:
Bardzo często: ból, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu podania, gorączka
Zaburzenia psychiczne:
Bardzo często: nerwowość, niepokój, nietypowy płacz
Monitorowanie bezpieczeństwa po wprowadzeniu do obrotu
Zaburzenia układu immunologicznego
Reakcje alergiczne, w tym reakcje anafilaktyczne i anafilaktoidalne
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia
Bezdech u bardzo niedojrzałych wcześniaków (urodzonych ≤ 28. tygodnia ciąży) (patrz punkt 4.4)
Poliorix - ciąża i karmienie piersią
Nie ma odpowiednich danych klinicznych na temat stosowania szczepionki POLIORIX w okresie ciąży i karmienia piersią oraz odpowiednich badań na zwierzętach dotyczących wpływu na czynności rozrodcze.
Poliorix - prowadzenie pojazdów
POLIORIX nie wywiera istotnego wpływu nazdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Kategorie preparatu
Ten preparat należy do kategorii:
Podziel się na Facebooku
Zapytaj o lek
za darmo
- Odpowiedź w 24 godziny
- Bez żadnych opłat
- Wykwalifikowani farmaceuci
farmaceutów jest teraz online
0/500
Podobne preparaty
-
Maxitrol
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
-
Floxyme 50 mg/ml roztw.do podania w wodzie do picia
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
-
Bactrim
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
-
Bactrim
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Substancja czynna
Vaccine polyomyelitis inactivum
Dostępne opakowania
Poliorix
roztwór do wstrzykiwań - 1 fiol.a 0,5ml - 1 daw. (0,5 ml)
GLAXOSMITHKLINE BIOLOGICALS S.A.
GLAXOSMITHKLINE BIOLOGICALS S.A.
Poliorix
roztwór do wstrzykiwań - 10 fiol.a 0,5ml - 1 daw. (0,5 ml)
GLAXOSMITHKLINE BIOLOGICALS S.A.
GLAXOSMITHKLINE BIOLOGICALS S.A.
Poliorix
roztwór do wstrzykiwań - 100 fiol.a 0,5ml - 1 daw. (0,5 ml)
GLAXOSMITHKLINE BIOLOGICALS S.A.
GLAXOSMITHKLINE BIOLOGICALS S.A.
Polecane artykuły
Dane zamieszczone w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i poglądowy, powstały przy dołożeniu należytej staranności, w zakresie ich opracowania, niemniej z uwagi na dużą zawartość danych w serwisie, może się zdarzyć wystąpienie błędu. W przypadku zażywania produktów leczniczych wskazane, a w pewnych przypadkach konieczne, jest skontaktowanie się z lekarzem lub farmaceutą. Baza KS-BLOZ nie zastępuje przepisów prawa i decyzji odpowiednich organów, ani specjalistycznej wiedzy lekarzy i farmaceutów. W granicach dopuszczonych prawem, wyłączona zostaje odpowiedzialność (w tym odszkodowawcza) producenta bazy KS-BLOZ za dane zawarte w jej treści. Treść licencji dla osób fizycznych, na korzystanie z Bazy Leków i Środków Ochrony Zdrowia KS-BLOZ, znajdziesz tutaj.
Komentarze