Jaka jest różnica między lekami: Pirolam roztwór a Pirolam lakier?
Witam, Jaka jest różnica między lekami: Pirolam roztwór a pirolam lakier? Pierwszy bez recepty i tańszy drugi odwrotnie. Chodzi o stężenie?
Witam, Jaka jest różnica między lekami: Pirolam roztwór a pirolam lakier? Pierwszy bez recepty i tańszy drugi odwrotnie. Chodzi o stężenie?
Witam, jakiś czas temu zauważyłam zmiany na paznokciach u stóp więc udałam się do dermatologa. Dermatolog po wykonaniu badania mikrobiologicznego stwierdziła, że mam grzybicę. Żeby pozbyć się problemu, Pani doktor przepisała mi lakier do paznokci Pirolam i kazała stosować go dwa razy w tygodniu. Czytałam o nim opinie i są pozytywne, zastanawiam się tylko, czy nie jest to zbyt mało. Po prostu...
Dobry wieczór. Zauważyłem u siebie ostatnimi czasy białe płatki śniegu na głowie. Podejrzewam że to łupież zwykły. Mam zamiar kupić najlepiej w aptece szampon. Poszperałem troszkę na forach i stwierdziłem że najlepszy dla moich włosów będzie pirolam. Moje pytanie brzmi czy to jest dobry wybór? Nie podrażni mojej skóry głowy nawet jeżeli to co mam na głowie...
Dzień dobry! Od dłuższego czasu pojawiają się u mnie upławy, swędzenie sromu, ból i pieczenie po stosunku. Ginekolog nie widzi zmian w pochwie (śluz podobno właściw). Ostatnio w okolicach wzgórka łonowego zauważyłam zmiany skórne (okrągłe brązowo-różowe plamki). Kilka miesięcy wcześniej miałam takie same zmiany...
Witam mam problem z nieprzyjemną wonią w pachwinach z powodu grzybicy pachwin, pirolam,canespor nieskuteczne, pimafucort pomógł na jakiś czas 10 dni pózniej wróciło:( Pirolam przepisał lekarz, kolejny lekarz przepisał Itrax doustnie, biorę już 10 dzien efektów brak:/dodatkowo wspieram terbinafiną na pachwiny i okolice odbytu. Niewiem co mam robic, proszę o rady! kiedy srednio widac efekty po zastosowaniu leku Itrax? dodam że nie pomaga...
Leczenie grzybic skóry gładkiej, owłosionej, grzybic stóp, paznokci, podudzia spowodowanych przez:
- Trichophyton rubrum
- Trichophyton mentagrophytes
- Epidermophyton floccosum
- Microsporum canis
- Microsporum gypseum
- Candida albicans
- Candida tropicalis
- Candida krusei
- Candida parapsilosis
- Cryptococcus neoformans
- Aspergillus fumigatus
- Malessezia furfur (dawniej Pityrosporum ovale).
Zakażenia niektórymi bakteriami Gram-dodatnimi i Gram-ujemnymi oraz mykoplazmami.
100 g żelu zawiera 1 g cyclopiroksu z olaminą (Ciclopirox olaminum).
Produkt zawiera glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216).
Pełen wykaz substancji pomocniczych, patrz: punkt 6.1.
Podanie na skórę
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat
Produkt należy aplikować 2 razy na dobę na zmienioną chorobowo skórę, lekko wcierając lub pozostawiając do wyschnięcia. Leczenie należy prowadzić aż do ustąpienia objawów chorobowych. Optymalny czas leczenia cyklopiroksem z olaminą wynosi 3 tygodnie. Aby zapobiec nawrotowi choroby, zaleca się kontynuowanie leczenia przez okres do 10 dni po ustąpieniu zmian chorobowych. Jeśli objawy nie ustąpią po 4 tygodniach, pacjent powinien ponownie skontaktować się z lekarzem.
Nie stosować opatrunków i plastrów; wyjątek stanowi grzybica paznokci. W grzybicy paznokci żel należy nanieść na zmienione chorobowo miejsca i zastosować opatrunek zamknięty.
Cyklopiroks z olaminą u kobiet ciężarnych i karmiących piersią można stosować tylko w przypadkach bezwzględnej konieczności.
Swędzących zakażonych miejsc nie wolno drapać.
Należy chronić oczy przed kontaktem z produktem.
Produkt nie jest przeznaczony do leczenia grzybic pochwy.
Unikać noszenia ubrań i obuwia nie przepuszczającego wilgoci i ciepła.
Po myciu i kąpieli miejsca chorobowo zmienione należy dokładnie osuszyć.
Odzież stykającą się ze zmienioną chorobowo skórą, ręczniki i gąbki należy zmieniać codziennie i prać w temperaturze 90ºC (zaleca się używanie ręczników jednorazowych).
Ze względu na zawartość glikolu propylenowego produkt może powodować podrażnienie skóry.Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego produkt może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego) i wyjątkowo skurcz oskrzeli.
Nie ma doniesień na temat przedawkowania produktów zawierających cyklopiroks z olaminą stosowanych miejscowo.
• Nadwrażliwość na cyklopiroks z olaminą lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
• Grzybicze zapalenia oka i okolic oczu.
• Nie stosować u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Obserwowano niepożądane objawy: pieczenie, podrażnienie skóry, rumień, świąd, obrzęk (u 1-4% pacjentów).
Brak wystarczających danych dotyczących stosowania cyklopiroksu z olaminą u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią. Nie stosować produktu Pirolam w okresie ciąży i laktacji, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.
Pirolam nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Ten preparat należy do kategorii:
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
zasypka - 20 g - 100 000 j.m./g
krople doustne - 20 ml - 0,025 g/g
płyn - 100 ml
płyn - 100 g
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Pochodna pirydynonu, która jest miejscowym lekiem przeciwgrzybiczym. Wykazuje też działanie przeciwuczuleniowe, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne Gram( +) i ( -) oraz Mycoplasma. Łatwo przechodzi przez warstwę rogową naskórka do skóry właściwej oraz płytkę paznokcia. Stosuje się w leczeniu grzybic skóry gładkiej oraz owłosionej, a także grzybicy stóp i paznokci, leczeniu zakażeń pochwy i sromu oraz skóry okolicy odbytu wywołanych przez Candida spp oraz w łupieżu pstrym.
Komentarze