Pevaryl

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krem
Dawka
0,01 g/g
Ilość
30 g
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: JANSSEN-CILAG PHARMACEUTICA N.V.

Pytania do farmaceuty

Infekcja grzybiczna pochwy po stosowaniu Triqulair

Witam, Zażywam obecnie Triquilar i pojawiły się dolegliwości w postaci infekcji grzybicznej pochwy (serowata wydzielina i świąd). Mam w domu Flumycon 200 mgoraz Gyno-Pevaryl 150 mg. Moje pytanie brzmi : czy mogę zażywać łącznie z Triquilarem Flumycon. W ubiegłym roku miałam podobną kurację, lecz nie mogę sobie przypomnieć jakie było dawkowanie Flumyconu. Z moim lekarzem ginek. jestem umówiona dopiero pod koniec czerwca i żadną...

Odpowiada Dr Katarzyna Lewicka Dr Katarzyna Lewicka i 1 inny specjalista
POKAŻ WIĘCEJ

Pevaryl - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Pevaryl - opis

Leczenie miejscowe grzybiczych zakażeń skóry.

Pevaryl - skład

1 g kremu zawiera 10 mg ekonazolu azotanu (Econazoli nitras).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Pevaryl - dawkowanie

Produkt leczniczy jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.

Pevaryl, krem stosuje się dwa razy na dobę na zmienione chorobowo miejsca na skórze i delikatnie wciera w skórę. Leczenie należy kontynuować do ustąpienia zmian chorobowych.

W leczeniu grzybicy paznokci należy stosować produkt leczniczy raz na dobę i przykrywać chore miejsce opatrunkiem okluzyjnym.

Dzieci

Nie stosować u dzieci w wieku do 2 lat.

Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 16 lat, ze względu na niewystarczającze dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Osoby w podeszłym wieku

Brak danych dotyczących zastosowania produktu leczniczego u osób w podeszłym wieku ( powyżej 65 lat).

Pevaryl - środki ostrożności

Produkt leczniczy Pevaryl, krem jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Nie należy stosować go do oczu ani doustnie.

Rzadko obserwuje się reakcje nadwrażliwości. W przypadku ich wystąpienia należy przerwać leczenie.

Pacjenci uczuleni na leki z grupy pochodnych imidazoli zgłaszali także uczulenie na azotan ekonazolu. Produkt leczniczy zawiera kwas benzoesowy (E210), który może powodować niewielkiego stopnia podrażnienie skóry, oczu i błon śluzowych.

Produkt leczniczy zawiera butylohydroksyanizol (E320), który może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub podrażnienie oczu i błon śluzowych.

Pevaryl - przedawkowanie

Pevaryl, krem stosuje się wyłącznie miejscowo na skórę. W razie przypadkowego, doustnego przyjęcia produktu leczniczego należy zastosować leczenie objawowe. W razie przypadkowego dostania się produktu do oczu należy przepłukać je czystą wodą lub roztworem fizjologicznym soli, a gdy objawy niepożądane nie ustępują poradzić się lekarza.

Pevaryl - przeciwwskazania

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u osób z nadwrażliwością na którykolwiek składnik produktu.

Pevaryl - działania niepożądane

Badania kliniczne

Bezpieczeństwo stosowania azotanu ekonazolu w postaci kremu (1%) i emulsji (1%) oceniano u 470 osób uczestniczących w 12 badaniach klinicznych, które otrzymały co najmniej jedną dawkę leku w którejkolwiek z postaci.

W tabeli 1 przedstawiono działania niepożądane stwierdzone w tych badaniach u ≥1% pacjentów leczonych azotanem ekonazolu w postaci kremu lub emulsji.

Tabela 1. Działania niepożądane zgłaszane w 12 badaniach klinicznych u ≥1% pacjentów leczonych produktem Pevaryl w postaciach dermatologicznych

Klasyfikacja układów i narządów

%

Działanie niepożądane

(N=470)

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

 

Świąd

1,3

Uczucie pieczenia skóry

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Ból

1,3

1,1

W tabeli 2 przedstawiono działania niepożądane stwierdzone w 12 badaniach klinicznych u < 1% pacjentów leczonych azotanem ekonazolu w postaci kremu lub emulsji.

Tabela 2. Działania niepożądane zgłaszane w 12 badaniach klinicznych u < 1% pacjentów leczonych produktem Pevaryl w postaciach dermatologicznych

Klasyfikacja układów i narządów Działanie niepożądane

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Rumień

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Uczucie dyskomfortu

Obrzęk

Doświadczenia po wprowadzeniu produktu do obrotu

W tabeli 3 przedstawiono działania niepożądane stwierdzone po raz pierwszy po wprowadzeniu produktu Pevaryl w postaciach dermatologicznych do obrotu. Działania niepożądane uszeregowano wg częstości występowania zgodnie z następującym schematem:

Bardzo często

 

≥1/10

Często

 

≥1/100 i < 1/10

Niezbyt często

 

≥1/1 000 i < 1/100

Rzadko

 

≥1/10 000 i < 1/1000

Bardzo rzadko

 

< 1/10 000, w tym pojedyncze doniesienia

W tabeli 3 przedstawiono wg częstości występowania działania niepożądane oszacowane na podstawie częstości raportów spontanicznych.

Tabela 3. Działania niepożądane stwierdzone po wprowadzeniu Pevaryl w postaciach dermatologicznych do obrotu, wg częstości występowania oszacowane na podstawie częstości raportów spontanicznych

   

Zaburzenia układu immunologicznego

 

Bardzo rzadko

Nadwrażliwość

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

 

Bardzo rzadko

Obrzęk naczynioruchowy, kontaktowe zapalenie skóry, wysypka, pokrzywka, pęcherze, złuszczanie skóry

   
   
Pevaryl - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

W badaniach na zwierzętach azotan ekonazolu nie wykazywał działania teratogennego, jednak działał toksycznie na płody gryzoni po podaniu matkom podskórnie dawek 20 mg/kg/dobę i doustnie dawek 10 mg/kg/dobę. Potencjalne zagrożenie dla człowieka nie jest znane.

Wchłanianie układowe ekonazolu u ludzi jest małe (< 10%) po podaniu miejscowym na nieuszkodzoną skórę. Nie ma odpowiednich i dobrze kontrolowanych badań oceniających działania niepożądane podczas stosowania produktu leczniczego Pevaryl, krem u kobiet w ciąży, ani nie ma innych odpowiednich danych epidemiologicznych. Nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych w okresie ciąży ani u płodu czy noworodka w ograniczonej liczbie raportów po wprowadzeniu leku do obrotu.

Z uwagi na wchłanianie układowe produktu leczniczego Pevaryl, krem nie należy stosować w pierwszym trymestrze ciąży, chyba że lekarz uzna, że jest to konieczne dla zdrowia pacjentki. Pevaryl, krem może być stosowany w drugim lub trzecim trymestrze ciąży w przypadku, gdy potencjalne korzyści przeważają ryzyko dla płodu.

Karmienie piersią

Po podaniu doustnym azotanu ekonazolu karmiącym samicom szczura, ekonazol i(lub) jego metabolity przenikały do mleka matki i do krwi potomstwa. Nie wiadomo, czy azotan ekonazolu podany miejscowo na skórę przenika do mleka ludzkiego. Z tego względu należy zachować ostrożność zalecając stosowanie produktu leczniczego Pevaryl, krem pacjentkom karmiącym piersią.

Pevaryl - prowadzenie pojazdów

Nie stwierdzono.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Pevaryl - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Econazoli nitras

  Dostępne opakowania
  Pevaryl

  Pevaryl

  krem - 30 g - 0,01 g/g
  JANSSEN-CILAG PHARMACEUTICA N.V.
  Powiązane artykuły
  Leczenie grzybicy

  Skuteczne leczenie grzybicy międzypalcowej

  Grzybica międzypalcowa to infekcja skóry stóp powodowana głównie przez Trichophyton mentagrophytes lub Epidermophyton floccosum. Jest to schorzenie bardzo powszechne. Ocenia się , że cierpi na nie około 20% populacji. Wśród osób regularnie uprawiających...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Komplikacje grzybicy stóp

  Gdy twoje stopy zaczynają swędzieć, a wkrótce również piec oraz pojawiają się na nich pęcherze prawdopodobnie masz grzybicę stóp. Leczenie grzybicy stóp jest najefektywniejsze, gdy zacznie się je wcześnie. Jednak w niektórych przypadkach, gdy leczenie...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Jak leczyć grzybicę stóp?

  Grzybica stóp jest bardzo rozpowszechniona, szacuje się że może z jej powodu cierpieć nawet połowa naszego społeczeństwa. Częstość ich występowania zwiększyła się znacznie w ciągu ostatnich lat, co związane jest z rozwojem cywilizacyjnym: częściej korzystamy...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Czynniki ryzyka sprzyjające powstawaniu grzybicy stóp

  Grzybica stóp jest bardzo powszechną dolegliwością, występuje najczęściej między wiekiem dojrzewania a 50. rokiem życia, częściej u mężczyzn niż u kobiet. Infekcje zwykle pojawiają się między palcami stóp, mogą również rozciągnąć się na podeszwę stopy...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Grzybica stopy

  Grzybica stopy

  Stopa chorego na grzybicę stóp Zmiany skórne przy grzybicy to grudki i pęcherzyki po czasie zmieniające się w strupy.

  Przyczyny grzybicy

  Jak można zarazić się grzybicą?

  Grzybica stóp to częsta choroba skóry. Wygląda nieestetycznie, boli i wymaga długiego leczenia oraz ogromnej cierpliwości. Grzybica stóp to już choroba cywilizacyjna, ze względu na liczbę osób na nią chorujących. Badania dowodzą, iż około 15-30% dorosłych...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Diagnostyka różnicowa grzybicy stóp

  Terminem „grzybica stóp" określa się choroby grzybicze skóry dotyczące podeszwowej powierzchni stóp, palców i fałdów międzypalcowych. Zakażenie najczęściej wywoływane jest przez grzyby z rodziny dermatofitów. Jest to jedna z najczęstszych form grzybiczych...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Grzybica stóp i dłoni

  Objawy grzybicy mogą być początkowo trudne do rozpoznania, a nieleczona choroba może rozwijać się przez długi czas. Drobniutkie grzyby wywołujące chorobę mogą być przenoszone na sąsiednie okolice i powodować zarażenia w innych miejscach. Dlatego też...