Panadol dla dzieci

Panadol dla dzieci
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
zawiesina doustna
Dawka
0,12 g/5ml
Ilość
1 l
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.

Panadol dla dzieci - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Inne produkty spożywcze

Przyjmując leki, należy pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą przyczynić się do powstania niebezpiecznych interakcji z medykamentami. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z innymi produktami żywnościowymi.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nocny płacz 9-miesięcznego niemowlaka

Witam jestem Gosia. Mam 9 miesięczna córeczke i nie pokoi mnie u niej płacz w nocy...otwiera wtedy oczka płacze jakby ja coś bolało...co może być tego przyczyną?próbowałam przed snem dać Jej syrop panadol żel na ząbkowanie i nic nie pomogło. Dalej budzi się z płaczem...

Biegunka od tygodnia u 6-miesięcznego dziecka

witam,moja 6-o miesieczna corka ma biegunke od tygodnia.bylismy u pediatry w czwartek, pediatra przepisal smecte,lacidofil i orsalit.dzis popoludniu corka miala goraczke 39,5 stopni.podalam panadol- goraczka spadla.wieczorem corka miala drgawki przez godzine czasu,teraz zasnela.co powinnam zrobic,czy jechac do szpitala?

Zakażenie wirusem Coxsackiego u alergika

Mam pytanie odnośnie zakażenia wirusem Coxsackiego.Syn ma 34 lata dostał 3 ni temu około 39 stopni gorączki, a następnie pokazała się bardzo bolesna wysypka na stopach,silny ból gardła. Odizolował się od swojego 3 miesięcznego dziecka,bierze Panadol,płucze gardło. Niestety gorączka nadal się utrzymuje około 38 stopni i teraz krosty...

Paracetamol w ciąży

Witam, mam 30 lat, jestem w ciąży - 10 tygodni plus 2 dni. Ciąża rozwija się prawidłowo, na nic nie choruję, przyjmuję jedynie małe dawki Luteiny 2 x 1 tabletka dopochwowo, gdyż miałam w 7 tygodniu małego krwiaka, który się wchłonął. Od dwóch dni odczuwam ból głowy (ciśnienie tętnicze prawidłowe),...

Odpowiada Lek. Anna Syrkiewicz Lek. Anna Syrkiewicz i 1 inny specjalista
POKAŻ WIĘCEJ

Panadol dla dzieci - ulotka preparatu

Panadol dla dzieci - opis

Gorączka i ból występujące, np.: - w czasie przeziębienia i grypy - po szczepieniach. Bóle różnego pochodzenia, np.: - bolesne ząbkowanie - ból zębów - ból głowy - ból gardła - ból ucha.

Panadol dla dzieci - skład

5 ml zawiesiny zawiera 120 mg paracetamolu(Paracetamolum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz: pkt 6.1.

Panadol dla dzieci - dawkowanie

Przed użyciem wstrząsnąć. 1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu. Dawkowanie: 15 mg/kg masy ciała w dawce jednorazowej. Dawkę ustala się wg masy ciała dziecka na podstawie tabelki. Miarka dozująca jest dołączona do opakowania. Masa ciała dziecka * Dawka jednorazowa [ml] Wiek 6 kg 3,5 3 miesiące 8 kg 5,0 6 miesięcy 9 kg 5,5 9 miesięcy 10 kg 6,0 1 rok 12,5 kg 8,0 2 lata 15 kg 9,0 3 lata 17 kg 10,5 4 lata 19 kg 12,0 5 lat 21 kg 13,0 6 lat 30 kg 19,0 9 lat 42 kg 26,0 12 lat * Wg siatki centylowej opracowania I.Palczewska, Z.Niedźwiecka, 1999r. Nie należy zalecać podawania leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby (60 mg paracetamolu /kg mc. / 24 godz.). Maksymalny czas regularnego podawania produktu bez zalecenia lekarza wynosi 3 dni.

Panadol dla dzieci - środki ostrożności

Nie przyjmować innych leków zawierających paracetamol. Stosowanie produktu przez osoby z niewydolnością wątroby oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Równoczesne picie alkoholu zwiększa ryzyko hepatotoksyczności. Należy stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek. Należy zachować ostrożność stosując paracetamol u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Jeżeli objawy utrzymują się należy skonsultować się z lekarzem. 5 ml zawiesiny zawiera 666,5 mg sorbitolu. Ze względu na zawartość sorbitolu produktu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy. Ze względu na zawartość maltitolu ciekłego produktu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją glukozy. Nipasept sodu może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Panadol dla dzieci - przedawkowanie

Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do uszkodzenia wątroby. W przypadku przedawkowania niezbędna jest konsultacja lekarska. Przedawkowanie może spowodować ostre uszkodzenie wątroby. Sporadycznie może wystąpić ostra martwica kanalików nerkowych. Przypadkowe przedawkowanie jest zazwyczaj bardzo rzadkie ze względu na wysoki indeks terapeutyczny paracetamolu (różnica między dawką terapeutyczną a toksyczną). Objawy przedawkowania: wymioty, ból brzucha, spadek ciśnienia, pocenie się, pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego z ożywieniem i drgawkami u dzieci, sennością, depresją oddechową, sinicą i śpiączką. Leczenie przedawkowania Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie produktu może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia pomimo, że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 glub więcej (u osoby dorosłej) trzeba sprowokować wymioty, jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina i skontaktować się natychmiast z lekarzem. Warto podać 60-100 g węgla aktywowanego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wodą. Wiarygodnej oceny ciężkości zatrucia dostarcza oznaczenie stężenia paracetamolu we krwi.Wysokość tego stężenia w stosunku do czasu, jaki upłynął od spożycia paracetamolu jest wartościową wskazówką, czy i jak intensywne leczenie odtrutkami trzeba prowadzić. Jeśli takie badanie jest niewykonalne, a prawdopodobna dawka paracetamolu była duża, to trzeba wdrożyć bardzo intensywne leczenie odtrutkami: należy podać co najmniej 2,5 g metioniny i kontynuować (już w szpitalu) leczenie acetylocysteiną lub (i) metioniną, które są bardzo skuteczne w pierwszych 10-12 godzinach od zatrucia, ale prawdopodobnie są także pożyteczne i po 24 godzinach. Leczenie zatrucia paracetamolem musi odbywać się w szpitalu w warunkach intensywnej terapii. U dzieci poziom toksyczny nie jest dokładnie określony, ale dane z literatury wskazują, że objawy toksyczne mogą wystąpić po przyjęciu pojedynczej dawki większej od 150 mg/kg mc. lub większej od 120 mg/ kg mc./ dobę w przypadku przyjmowania długotrwałego. Brak jest dobrze zdefiniowanych danych dotyczących przedawkowania paracetamolu u dzieci. Objawy w ciągu dwóch pierwszych dni ostrego zatrucia paracetamolem nie odzwierciedlają skali zatrucia. Większość objawów uszkodzenia wątroby jak żółtaczka, hipoglikemia i kwasica metaboliczna może wystąpić dopiero po 2 dniach od przedawkowania.

Panadol dla dzieci - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Panadol dla dzieci - działania niepożądane

Działania niepożądane opisane w badaniach klinicznych są niezbyt częste i zaobserwowane na małej populacji pacjentów. Z tego powodu działania niepożądane pochodzące z rozległych doświadczeń postmarketingowych przy stosowaniu leku przez pacjentów zgodnie z zalecanym dawkowaniem i mające związek ze stosowaniem leku zostały zgromadzone poniżej zgodnie z ich klasyfikacją układowo-narządową i częstością występowania. Częstości występowania są określone jako: bardzo często (występujące u więcej niż 1 na 10 pacjentów), często (występujące u mniej niż 1 na 10, ale u więcej niż 1 na 100 pacjentów), niezbyt często (występujące u mniej niż 1 na 100, ale u więcej niż 1 na 1 000 pacjentów), rzadko (występujące u mniej niż 1 na 1 000, ale u więcej niż 1 na 10 000 pacjentów), bardzo rzadko (występujące u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów), nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych). Narząd/układ Działanie niepożądane Częstość występowania Paracetamol Zaburzenia krwi i układu chłonnego Trombocytopenia Bardzo rzadko Zaburzenia układu immunologicznego Reakcje anafilaktyczne Reakcje nadwrażliwości skórnej włącznie z wysypką skórną, obrzękiem naczynioruchowym i zespołem Stevens-Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy) Bardzo rzadko Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia Skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne Bardzo rzadko Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych Zaburzenia czynności wątroby Bardzo rzadko

Panadol dla dzieci - ciąża i karmienie piersią

Lek przeznaczony dla dzieci. Badania epidemiologiczne przeprowadzone wśród kobiet w ciąży nie wykazały żadnego szkodliwego działania paracetamolu podawanego w zalecanych dawkach, jednak pacjentki powinny zasięgnąć porady lekarskiej na temat stosowania leku. Paracetamol przenika do mleka matki w ilościach niemających znaczenia klinicznego. Dostępne dane nie wykazują przeciwwskazań do karmienia piersią w czasie przyjmowania leku.

Panadol dla dzieci - prowadzenie pojazdów

Lek przeznaczony dla dzieci. Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Panadol dla dzieci - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podziel się na Facebooku
    Zapytaj o lek

    za darmo

    • Odpowiedź w 24 godziny
    • Bez żadnych opłat
    • Wykwalifikowani farmaceuci

    farmaceutów jest teraz online

    0/500
    Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

    Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

    Substancja czynna

    Paracetamolum

    Substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W ośrodkowym układzie nerwowym hamuje działanie prostaglandyn - związków biologicznie czynnych odpowiedzialnych m.in. za podwyższenie ciepłoty ciała i zwiększenie wrażliwości na bodźce bólowe. Substancja lecznicza stosowana jest w przypadku bólów o słabym i umiarkowanym nasileniu.

    Dostępne opakowania
    Panadol dla dzieci

    Panadol dla dzieci

    zawiesina doustna - 1 l - 0,12 g/5ml
    GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
    Panadol dla dzieci

    Panadol dla dzieci

    zawiesina doustna - 100 ml - 0,12 g/5ml
    GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.